Konwenty

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Konwenty

Postautor: Lilly » śr 04.05.2005 13:40

Mysle, ze przydal by sie taki ogolny topik, na temat roznych konwentow fantasy, ktorych jest mnostwo...

Wczoraj wieczorem wrocilam z krakowskiego ConQuestu, ktory byl moim pierwszym i ogolnie - wedlug organizatorow - ostatnim ConQuestem (dywagacji na temat prawdziwosci tego stwierdzenia bylo wiele).

Bylo fajnie, ale bez entuzjazmu. Bylo kilka ciekawych prelekcji, swietnie bawilam sie na larpach Wolsunga i Wilkolaka...
Niestety troche wad tez bylo...
Kiepska moim zdaniem informacja - o zapisy na larpy i sesje naprawde nie bylo latwo i bylo to wszystko bardzo chaotyczne - dopiero w 3 dniu nauczylam sie po tym poruszac. Duzym minusem byla knajpa ze znizka na piwo do konwentowiczow - efekt byl taki, ze ludzie zamiast grac lazili do knajpy, albo wracali zalani w trupa i potem byli wywalani przez orgow - bylo tez kilka nieprzyjemnych zdazen z tego powodu - najwyrazniej nie wszyscy wiedza, jak korzystac z uzywki zwanej alkoholem...
Poczatkowo wada bylby tez prysznic, ale na szczescie w ktoryms z kolejnych dni nauczylismy sie obslugiwac go tak, zeby woda byla ciepla :D

A w ogole, ktos z katedrowiczow byl moze :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jakub Cieślak » śr 04.05.2005 14:46

Cóż, informacją o konwentach zwykle służymy na stronie głównej. Do dzielenia się wrażeniami po konwentach może właśnie służyć ten topic. A jeżeli chodzi o obecność, to mnie tam nie było, ani żadnej oficjalnej dywizji Katedry.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fingrin » śr 04.05.2005 22:13

Jakubie, nie chodzi tylko o informacje, ale też o umawianie się na wspólne wyjazdy ekip z jakiś miast, werbowanie ludzi na LARPy , zastanawianie się kto pojedzie a kto nie. Sama informacja na głównej stronie to trochę za mało.
Gdzieniegdzie konwenty są odrębną kategorią forumową, bardzo obszerną i często odwiedzaną.
"...A śnieg wirował dookoła niego jak białe płatki róż. Jak opadające melancholie, nostalgie jego myśli, wspomnień. Zamiatał ogonem kilka wytartych stopami kamieni zniecierpliwiony – co tak rzadko mu się zdarzało. Był kotem, był cierpliwy...."
Fingrin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 08.05.2004 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Zuhar » śr 04.05.2005 22:17

We wrześniu konwent w Łodzi. Będę. Chyba nawet będę współorganizował. A to oznacz, że Katedra będzie miała w tym swój udział Jakubie, więc topic się przyda.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lilly » czw 05.05.2005 0:03

A to skoro juz sie reklamujemy, to ja moze napisze, ze juz na przelomie czerwca i lipca bedzie we Wroclawiu Teleport
http://www.konwenty.gildia.pl/dnifantastyki_teleport/dnifantastyki_teleport
I ogolnie takze mam zamiar sie krecic wokol organizacji - nie wiem na ile blisko bedzie konkretnie moja osoba, ale na pewno bede na konwencie - szczegolnie, ze mam blisko ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jakub Cieślak » czw 05.05.2005 9:49

Dobrze, zatem pragniemy osobnego działu konwentowego, czy tylko tego topica?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Fingrin » czw 05.05.2005 10:49

Ja jestem za osobnym działem. W jednym topicu zrobi się chaos;)
"...A śnieg wirował dookoła niego jak białe płatki róż. Jak opadające melancholie, nostalgie jego myśli, wspomnień. Zamiatał ogonem kilka wytartych stopami kamieni zniecierpliwiony – co tak rzadko mu się zdarzało. Był kotem, był cierpliwy...."
Fingrin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 08.05.2004 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tyhagara » czw 05.05.2005 17:27

Z jednej strony, powinien to być dział, podforum, bo każdy konwent jest niepowtarzalny i tylko raz do roku.
Z drugiej jednak strony, myślę że na Katedrze jest mało konwentowiczów, nawet bardzo mało, dlatego tworzenie dla trzech, czterech osób, osobnego podforum to lekka przesada.
Ogólnie myśle, że sprawa przedstawia się podobnie jak z Systemami Autorskimi, pamiętamy że był taki pomysł, założenia osobnego podforum.Dzis topik ten leży i kwiczy, dobrze że nie powstało podforum. Podobnie będzie z Konwentami, ile tak naprawdę jest osób na Katedrze które konwentują? To, że jednej Lilly, zebrało się na wylew emocjonalny po odbytym ConQuescie wiosny nie czynie.
Tyhagara
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 704
Rejestracja: ndz 11.01.2004 15:30

Postautor: Lilly » czw 05.05.2005 19:45

No owszem zebralo mi sie z nadzieja rozruszania Katedry, a ponadto, rzeczywiscie bylam ciekawa, czy moze ktos z Katedrowiczow czasem gdzies nie jezdzi.
A kolejna sprawa, ze wlasnie moze jakby sie wiecej Katedrowiczow zmobilizowalo do jezdzenia, to i reklame by nam mozna bylo zrobic. Ja sie staram, jak moge, ale sama nic nie zdzialam.
Co do topiku czy subforum...
Mysle, ze na razie topik wystarczy. Jesli rzeczywiscie pojawi sie potrzeba, to subforum byloby jak najbardziej milym akcentem.

P.S. Wlasnie zauwazylam, ze caly topik zostal przeniesiony do pomyslow i pytan. Coz... o ile ciag dalszy rzeczywiscie jest bardziej na temat na tematu, to moj pierwszy post tu nie pasuje i jakby mogla prosic o podzial topiku, to byloby milo ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » czw 05.05.2005 21:41

Wprawdzie powinnam dokleic, ale chcialam, zeby sie wyroznialo ;-) (najwyzej pozniej dokleje ;-) )
Wiec wreszcie stanely fotki z CQ (szukanie miejsca w necie bywa problematyczne). Stronka jest bardzo na szybko, bo w koncu chodzi tu glownie o fotki.

http://micit.servebeer.com/users/lilly/index.html

Sa tez stare fotki z CoolKonu, ale czesc w fazie wgrywania na serw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Zuhar » sob 07.05.2005 21:56

Obrazek

Ruszyła strona łódzkiego konwentu U-BOT: http://u-bot.darkwater.pl.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » sob 07.05.2005 21:59

Chciałbym zauważyć, że topic jest przeklejony do Pomysłów i Pytań. Jeżeli sprawa działu konwentów spotka się z zainteresowaniem forumowiczów, nie widzę przeszkód na stworzenie owego. Zuhar, powołuj jakby co. Ja jadę na Niemcy. Powrót z podboju ziem wrogich za tydzień... :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lilly » ndz 08.05.2005 0:04

Nie wiem, na ile jest sens tworzyc cale subforum, ale topik moim skromnym zdaniem moglby wrocic tam skad przybyl (wiem, ze jest widoczny, ale poniewaz jest przeklejony, to nie widac nowych postow w Okiem Wewnetrznym).
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Zuhar » wt 10.05.2005 9:11

Kto się wybiera na U-BOT-a do Łodzi? Czego oczekujecie po konwencie? A może chcecie zorganizować jakiś punkt programu?
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Lilly » wt 10.05.2005 10:22

Zuhar pisze:Kto się wybiera na U-BOT-a do Łodzi?


Borac pod uwage dogodny termin i moje ostatnie zamilowanie do konwentow, istnieje duze prawdopodobienstwo, ze sie wybiore ;-)

Zuhar pisze:Czego oczekujecie po konwencie?


A to jest bardzo trudno sprecyzowac. Ale tak najbardziej ogolnie, to dobrego wyboru LARPow, zorganizowanych sesji (tak, zeby bylo wiadomo, co, jak, gdzie i kiedy) i mile widziane jakies targi ze znizkami ;-) Co do prelekcji trudno o konkretne wymagania. Zazwyczaj zawsze kilka ciekawych sie trafia, a raczej nie jestem typem prelekcyjnym - wole sobie pograc, chociaz dobra prelekcja nie pogardze :)

Zuhar pisze:A może chcecie zorganizować jakiś punkt programu?


Rzuce haslo, gdzie trzeba i sie zobaczy. Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze bedziemy chcieli sie w cos "wmieszac" ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Sienio » sob 03.09.2005 10:57

uwazam, ze subforum o konwentach, nawet jesli nie byloby zbyt popularne, powinno sie znalesc na Katedrze. nie tylko jeden topic, w ktorym kazdy mowilby o konwentach, bo takie informacje sa czesto nie czytelne, ale caly dzial.


no ale poki nie ma takiego dzialu, to pozastaje mi tutaj napisac, a raczej zaprosic Was na Falkon 2005 do Lublina. strona konwentu to: http://www.falkon.prv.pl na razie nie ma na niej wiele informacji, ale z biegiem czasu, systematycznie bedzie uaktualniana. impreza odbedzie sie 18 - 20 listopada w LO IV, czyli tam gdzie poprzednie Falkony i Dragony, a bedzie kosztowac tylko 25 zloty.
jesli ktos chcialby zorganizowac jakis punkt programu ( prelekcje, LARPa, pokaz, prezentacje, konkurs itp ), to moze liczyc na znizke. w zaleznosci co robi od 50 do 150%. jesli sa takie osoby to prosze o kontakt.
kobieta jest jak góra, gdy na nią wejdziesz nie masz ochoty zejść.
Sienio
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 03.07.2005 18:22
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Jakub Cieślak » sob 03.09.2005 19:48

No, tak. Miałem się pokazać na zuharconie... tfu, na u-bocie. Tylko, że wrzesień jak narazie wygląda u mnie tragicznie. Ech. Zobaczymy, zacisnę zęby, powiem wszystkim, że umarłem, wezmę kobietę pod pachę i może się zalogujemy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Zuhar » sob 03.09.2005 19:51

A propos U-BOT. W poniedziałek będzie już program. Dziś go układaliśmy (Ciężka robota). Trochę tego jest.

JC - ty spróbuj nie być!
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » sob 03.09.2005 20:02

Acha, stworzyłem już dział o konwentach- zapraszam
http://katedra.info/forum/viewforum.php?f=64
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Umbra » sob 24.09.2005 11:31

Wczoraj wieczorem wrocilam z krakowskiego ConQuestu, ktory byl moim pierwszym i ogolnie - wedlug organizatorow - ostatnim ConQuestem (dywagacji na temat prawdziwosci tego stwierdzenia bylo wiele).

Informacja jest prawdziwa, główny organizator jest moim znajomym, rozmawiałem z nim przed i po konwencie, niestety wiadomość nie jest żadną "famą" a szkoda. Bo konwent był jednym z najlepszych na jakich byłem.
Kino Tarantino Rulez
Gwiezdne Wojny także Rulez
Poza tym to Kraków Rulez
I jeszcze kilka innych rzeczy;)...
Awatar użytkownika
Umbra
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 39
Rejestracja: pn 27.10.2003 14:25
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości