Kolejna saga fantasy z Vesper :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: bio » czw 24.11.2022 14:10

To jest bardzo dobra informacja, o ile wydawnictwo zamierza publikować wszystkie części tego olbrzymiego i trudnego do ogarnięcia cyklu, do tego naturalnie w nowych przekładach oddających sprawiedliwość urodzie tekstów Moorcocka.
bio
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.04.2007 9:32
Lokalizacja: Nadwilże

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Shadowmage » czw 24.11.2022 14:15

Przyznam szczerze, że kiedyś trochę różnych Moorcocków czytałem i nie mogłem się dopatrzeć wzmiankowanej urody. Zupełnie mi jego książki nie podchodziiły.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Whoresbane » czw 24.11.2022 14:17

A ja chętnie sprawdzę bo fantasy ma szczególne miejsce w moim sercu
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Bibi King » czw 24.11.2022 14:21

Ach, ten Frazetta na okładce... Śliczności ;-)
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Shedao Shai » czw 24.11.2022 14:22

Fajniutko, milutko.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: nosiwoda » czw 24.11.2022 14:28

Troszkę będę się bał w to wchodzić, właśnie dlatego, że - jak pisze bio - tego jest multum.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: historyk » czw 24.11.2022 14:44

Moorcock pisywał zupełne kaszany i rzeczy przeciętne (ot tak od 3/10 do 6/10). Erekosë jest akurat z tych słabszych, a na dodatek jest po polsku w całości (za wyjątkiem należącej do kanonu Wiecznego Wojownika powieści graficznej The Swords of Heaven, the Flowers of Hell, ale tego to chyba w wydaniu Vespera nie będzie).

Szkoda, że nie zaczęli od lepszych (Corum - po polsku mamy trzy tomy z sześciu, Von Bek Family, podzielone na dwa podcykle: Von Bek i Oona Von Bek - mamy jeden z sześciu), albo nieznanych w ogóle po polsku (jak Jerry Cornelius, steampunkowy Oswald Bastable, posapo The Ice Schooner, czy opowieści z końca świata z bohaterem Jherekiem Karneolem). Te bym kupił, a Erekosë - podobnie jak Elric i Hawkmoon - zupełnie mnie nie interesują. Tym bardziej że mam niemal wszystko Moorcocka co wyszło po polsku (za wyjątkiem ...I ujrzeli człowieka).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Fidel-F2 » czw 24.11.2022 15:27

nosiwoda pisze:Troszkę będę się bał w to wchodzić, właśnie dlatego, że - jak pisze bio - tego jest multum.
a nie przeszkadza ci, że to sieczka?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: nosiwoda » czw 24.11.2022 15:38

Widzisz, do Coruma mam sentyment, bo to jedno z pierwszych fantasy, które mi (z koszmarną okładką, jeszcze to wydanie przed-Amberowe) wpadło w ręce. I ten zamysł na umierającą, szlachetną rasę, szlachtowaną przez barbarzyńskich ludzi, plus magia, podobał mi się. Elryka podczytywałem, ale całości nigdy nie przeczytałem. Przeczytałem Runestaffa - tam też mi się zamysł na post-apo magiczną Europę i atmosfera podobały. Więc może mam spojrzenie skażone sentymentem, a nieskażone całościową lekturą :D
Ostatnio zmieniony pt 25.11.2022 10:15 przez nosiwoda, łącznie zmieniany 1 raz
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Luc du Lac » czw 24.11.2022 18:43

Ja akurat Wiecznego Wojownika - jako ostatecznego awatara (primus inter pares) najbardziej sobie ceniłem z wysypu CockBohaterów.
Gdzieś tam gnieżdżą się 3 dość podle wydane, małe książeczki (3 tom lepszy, ale 1i2 to papier gazetowy).
Nigdy MM nie robił na mnie wrażenia - tym bardziej że wciąż pisał tą samą historię, więc nie czekam na ten wypust wydawnictwa. Choć oczywiście - gustowanie wydany Frazetta zawsze w cenie (Amberycki Runestaff ). Szczerze powiedziawszy - zdumiewa mnie linia Vespera, wyraźnie kierowana do starszego czytelnika. Ciekawe jak to się im pospina.
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Janusz S. » czw 24.11.2022 19:28

Przeczytałem festiwal jęków zachwytu i okrzyków entuzjazmu w komentarzach na fejsie Vespera i z przyjemnością będę kibicował sukcesom tej serii, ale trudno mi uwierzyć, że to się będzie świetnie sprzedawało. Vesper serwuje coraz to nowe zapowiedzi, chociaż pod koniec tego roku w ogóle przestał wydawać książki. Ciekawe. Ja im raczej nie pomogę chociaż być może będę zbierał Wymiary (?). Jak na razie nic co wiadomo o Zabytkach Fantasy Vespera mnie nie zaciekawiło. Moorcocka i Wagnera ledwo pamiętam ze wczesnej młodości i jakoś trudno mi uwierzyć, że teraz Się nimi zachwycę.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Bibi King » czw 24.11.2022 19:29

zdumiewa mnie linia Vespera, wyraźnie kierowana do starszego czytelnika

A może liczą na to, że złowią młodszych czytelników na starocie, których ci młodsi mogą nie kojarzyć? Starocie, które mają tę dodatkową zaletę, że nie mogą być bardzo drogie (chodzi mi o nabycie praw). Niczego Moorcockowi nie ujmując, nigdy za nim nie przepadałem - poza Elrykiem, który jeszcze w klubowym wydaniu trafił mi w ręce w idealnym momencie mojej naiwnej i niezblazowanej młodości ;-) - więc też tych Vesperów nie kupię. Ale mogę im pokibicować.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Janusz S. » czw 24.11.2022 19:51

W przypadku Stalkera ta linia programowa (sprzedaż staroci) chyba nie zadziałała, chociaż może nie mam racji, bo ciągle coś wydają.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Ziuta » czw 24.11.2022 20:01

Moorcock to autor specyficzny — sam siebie kiedyś w przypływie szczerości nazwał "małym autorem od wielkich tematów." Połowa współczesnego fantasy ma go za swojego mistrza, patrona, prekursora. Piszą o nim akademicy i tzw. poważni krytyce (np. u nas w "Piśmie" tekst o nim miał Majmurek). Wprowadził do gatunku mnóstwo pomysłów, które dziś wydają się obecne od zawsze. Z drugiej strony jest szalenie nierówny i pisał z prędkością Remigiusza Mroza, co trochę szkodziło jakości. A, jeszcze na zachodzie ceniony jest jako redaktor, który w latach 60 i 70 puszczał dużo ważnych autorów, Adissa, Ballarda, Spinrada.

Jest też trochę ofiarą naszej przyspieszonej recepcji fantasy: zamiast ewolucji, doświadczyliśmy w 1989 zalewu tytułów, przez co jesteśmy jak jeden mój kolegę, który bardzo późno przeczytał "Diunę" i ma ją przez to za wtórną (wtórną, bo przedtem przeczytał ze sto książek, które powstały po "Diunie" i z niej czerpały).
Ziuta
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 338
Rejestracja: śr 16.03.2011 16:04
Lokalizacja: NH

Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: xan4 » czw 24.11.2022 21:17

Ale wiecie, że piszecie o fantasy?!
O czym tu pisać?
xan4
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 311
Rejestracja: wt 03.03.2009 15:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: historyk » czw 24.11.2022 22:00

nosiwoda pisze:Widzisz, do Coruma mam sentyment, bo to jedno z pierwszych fantasy, które mi (z koszmarną okładką, jeszcze to wydanie przed-Amberowe) wpadło w ręce.

To wydało wydawnictwo Pomorze, puścili niemal jednocześnie trzy pozycje fantasy (Moorcocka Kawaler mieczy, Howarda Tygrysy morza i Norton Świat magii czarownic) - redaktorem tej dziwnej serii (dziwnej, bo chyba każda z książek była w innym formacie) w Pomorzu był niejaki Tadeusz Zysk, więc szybko padła zaprawne dlatego, że Zysk sobie poszedł.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Bibi King » czw 24.11.2022 22:08

Janusz S. pisze:W przypadku Stalkera ta linia programowa (sprzedaż staroci) chyba nie zadziałała, chociaż może nie mam racji, bo ciągle coś wydają.

Zgoda, ale od tego czasu Vesper obserwuje rozwój sytuacji i widzi, że zarówno MAGowe Artefakty, jak i Wehikuł czasu od Rebisu jakoś tam sobie radzą, więc może Vesper próbuje w podobny sposób... jeśli nie zbić majątek, to przynajmniej zaistnieć na rynku. Nie wiem, wróżę z fusów.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Sędzia » czw 24.11.2022 22:23

Moorcock to wielki nieobecny od wielu lat, więc nic dziwnego, że ktoś go wreszcie wydaje. I chyba Elryka kupił Zysk, jeśli dobrze pamiętam posty z FB.

Czytałem Glorianę, Elryka i Coruma. Z tych trzech Gloriana była dobra, a Elryk i Corum trochę zawodziły, przy czym z tego co pamiętam, tłumaczenie było średnie i mocno zgrzytało.

Oprócz Wagnera i Moorcocka w serii ma być jeszcze Jack Vance, Umierająca Ziemia i Lyonesse.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 283
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Whoresbane » czw 24.11.2022 22:27

No to oby Zysk nie skasztanił tego jak Grady'ego Hendricksa i wydał Elryka na miękko :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Janusz S. » czw 24.11.2022 23:01

Whoresbane pisze:No to oby Zysk nie skasztanił tego jak Grady'ego Hendricksa i wydał Elryka na miękko :evil:

A warto go wydawać w twardych? Jakoś trudno uwierzyć :twisted: Hendrixa zresztą chyba też nie... :angel:
Zysk wydaje książki SF&F jakoś zupełnie bez ładu, składu i planu, nie wiem od czego zależy jaką okładkę wybierają. Prawie wszystko bym im wybaczył za nowe wydanie i tłumaczenie "Pana Światła", ale obawiam się, że nie dokończą wydawania cykli, które zaczęli. A kupiłem po dwa tomy Nivena i Becky Chambers... Zdaje się, ze jeszcze Benneta, czy jak mu tam.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Whoresbane » czw 24.11.2022 23:08

Skoro Vesper wydaje w twardych to wypadałoby mieć na tyle przyzwoitości by nie wydawać podcyklu w totalnie innym formacie i miękkiej. Hendrixa również Vesper wydał na twardo (poza Horrorstor bo wymusiła to stylistyka katalogu ze sklepu meblowego)

Janusz S. pisze:obawiam się, że nie dokończą wydawania cykli, które zaczęli.


Jako posiadacz połowy wznowienia Koła Czasu, ciułający grosz do grosza na brakujące dwa i oczekujący premiery dziesiątki w przyszłym roku mam nadzieję, że ogromnie się mylisz. Bo chcę wszystkie czternaście + Nową Wiosnę
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Luc du Lac » pt 25.11.2022 2:19

Sędzia pisze:Moorcock to wielki nieobecny od wielu lat, więc nic dziwnego, że ktoś go wreszcie wydaje. I chyba Elryka kupił Zysk, jeśli dobrze pamiętam posty z FB.

Czytałem Glorianę, Elryka i Coruma. Z tych trzech Gloriana była dobra, a Elryk i Corum trochę zawodziły, przy czym z tego co pamiętam, tłumaczenie było średnie i mocno zgrzytało.

Oprócz Wagnera i Moorcocka w serii ma być jeszcze Jack Vance, Umierająca Ziemia i Lyonesse.


problem w tym że to stary typ literatury fantasy. Nie sądzę aby ktoś to teraz chwycił.
Vance to dobry strzał - w znaczeniu jakościowym, ale...

Jeśli dobrze pamiętam AM, to chyba wspominał że jednak Artefakty były/są średnim sukcesem finansowym.
NIe nastawiam się na to że Vesper dokończy serie...
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Olej » pt 25.11.2022 6:56

jak w koncu doczekam sie dawno obiecanych ebookow to zastanowie sie czy sie ciesze ;)
Olej
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: śr 14.07.2021 18:43

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Fidel-F2 » pt 25.11.2022 7:11

Kupowanie z sentymentu, żeby ładnie wydana sieczka stała na półce - dziwne, ale mogę zrozumieć. Ale kupowanie ebooków żeby toto czytać? Krańcowa aberacja.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: AM » pt 25.11.2022 9:57

Luc du Lac pisze:
Sędzia pisze:
Jeśli dobrze pamiętam AM, to chyba wspominał że jednak Artefakty były/są średnim sukcesem finansowym.
NIe nastawiam się na to że Vesper dokończy serie...


Jeśli ktoś chce poszerzać ofertę, to dużo bezpieczniejsza wersja realizowania planu. W przypadku "staroci" da się powalczyć o bardziej przystępne zaliczki i honoraria. Być może, wykorzystać już istniejące przekłady. "Odgrzewane kotlety" to też szansa na lepszą sprzedaż, niż w przypadku nowych autorów i tytułów.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: nosiwoda » pt 25.11.2022 10:24

xan4 pisze:Ale wiecie, że piszecie o fantasy?!
O czym tu pisać?

Nie rozumiem, możesz rozwinąć? Fantasy też może być dobrze albo źle napisana, ciekawa albo nudna, nowatorska albo wtórna.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: asymon » pt 25.11.2022 10:38

nosiwoda pisze:
xan4 pisze:Ale wiecie, że piszecie o fantasy?!
O czym tu pisać?

Nie rozumiem, możesz rozwinąć? Fantasy też może być dobrze albo źle napisana, ciekawa albo nudna, nowatorska albo wtórna.



Z czego większość jest źle napisana, nudna i wtórna. Tylko mając -naście lat jeszcze się tego nie widzi.
Ostatnio zmieniony pt 25.11.2022 10:38 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Shedao Shai » pt 25.11.2022 10:38

nosiwoda pisze:
xan4 pisze:Ale wiecie, że piszecie o fantasy?!
O czym tu pisać?

Nie rozumiem, możesz rozwinąć? Fantasy też może być dobrze albo źle napisana, ciekawa albo nudna, nowatorska albo wtórna.


Brzmiało jak trolling, więc nie spodziewałbym się specjalnego rozwinięcia :P
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Bibi King » pt 25.11.2022 10:41

większość jest źle napisana, nudna i wtórna. Tylko mając -naście lat jeszcze się tego nie widzi.

No tak, tylko że ja, na ten przykład, pisałem, że to może być oferta skierowana do NOWYCH. Właśnie nastoletnich, być może. A nie zblazowanych starych wyjadaczy takich jak my.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: AM » pt 25.11.2022 11:07

asymon pisze:
nosiwoda pisze:
xan4 pisze:Ale wiecie, że piszecie o fantasy?!
O czym tu pisać?

Nie rozumiem, możesz rozwinąć? Fantasy też może być dobrze albo źle napisana, ciekawa albo nudna, nowatorska albo wtórna.



Z czego większość jest źle napisana, nudna i wtórna. Tylko mając -naście lat jeszcze się tego nie widzi.


To dobrze wróży.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: historyk » pt 25.11.2022 12:31

asymon pisze:Z czego większość jest źle napisana, nudna i wtórna.

Tak samo jak większość "wszystkiego", w tym SF, o horrorach i kryminałach nawet nie mówiąc.

asymon pisze:Tylko mając -naście lat jeszcze się tego nie widzi.

Jak patrzę po blogach, Lubimy Czytać itd., czym się zachwycają kobiety, to mając nawet lat sześćdziesiąt można nie widzieć, że coś jest wybitną kaszaną.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: AM » pt 25.11.2022 12:55

historyk pisze:Jak patrzę po blogach, Lubimy Czytać itd., czym się zachwycają kobiety, to mając nawet lat sześćdziesiąt można nie widzieć, że coś jest wybitną kaszaną.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Obserwując twoje teksty o książkach mam wrażenie, że nie odbiegasz od tych sześćdziesięcioletnich "strasznych" kobiet. Jak mawiają, każdemu jego kaszany smakują najbardziej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Bibi King » pt 25.11.2022 13:14

historyk pisze:Jak patrzę (...) czym się zachwycają kobiety

Seksizm nasz powszedni. Bo - jak powszechnie wiadomo - mężczyźni (zwłaszcza sześćdziesięcioletni) to tytani intelektu, luminarze kultury i wybitni znawcy dobrej literatury. Ciekawe, dlaczego nie chwalą się tym na blogach. Czyżby dlatego, że większość nie ogarnęła jeszcze Internetu, zajęta siedzeniem przez TV i wciąganiem najtańszych browarków?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: jezzo » pt 25.11.2022 13:20

Haha AM dzisiaj nie bierze jeńców
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: historyk » pt 25.11.2022 13:29

AM pisze:Obserwując twoje teksty o książkach mam wrażenie, że nie odbiegasz od tych sześćdziesięcioletnich "strasznych" kobiet. Jak mawiają, każdemu jego kaszany smakują najbardziej.

Uuu, zwieracze puściły. A tak merytorycznie coś wykrztusić umiesz? I pomyśl jaką opinię wystawiasz swojemu wydawnictwu, pisząc, że czytuję gufno dla nastolatek, kiedy moją ulubioną serią jest wasza UW (i drugą taką ma szansę stać się seria horrorowata) - wydajesz w UW gufno dla nastolatek? W waszej podobno nieopłacalnej, ale utrzymywanej ze względu na prestiż serii - gufno dla nastolatek? OMG, podziwiam samokrytycyzm (tylko trochę późno przyszedł, przez 16 lat wmawiałeś nam, że to najlepsza fantastyka, a teraz wychodzi, że sam ją uważasz za szajs...). I nie dopowiadaj sobie rzeczy, których nie napisałem.

A do rzeczy, okazuje się, że np. kobiety czytują głównie romanse (30% kobiet i 5% mężczyzn czytuje taką literaturę) i kryminały (w tym roku różnica się zmniejszyła), za to mężczyźni zdecydowanie przeważają wśród czytelników literatury naukowej (17% mężczyzn i 5% kobiet) i - nadal - fantastyki (16% mężczyzn i 6% kobiet; choć tutaj byłbym ostrożny, bo wg badania sprzed dwóch lat, kobiety wyprzedziły mężczyzn w czytelnictwie fantastyki, ale tegoroczne znowu pokazuje, że przewaga mężczyzn jest na tym polu spora; być może różnie ulokowano paranormal romance itp. badziewie - przed dwoma laty w fantastyce, a w tym roku w romansach). Pozostałe gatunki czytywane są mniej więcej po równo (za wyjątkiem beletrystyki historycznej, gdzie widoczna jest przewaga kobiet 9:2, ale sądzę, że diametralnie by się to zmieniło, gdyby wydzielić osobno romans "historyczny").

jezzo pisze:Haha AM dzisiaj nie bierze jeńców

Po prostu opróżnia sobie gruczoły jadowe :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony pt 25.11.2022 13:47 przez historyk, łącznie zmieniany 5 razy
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

cron