Finney, Jack - "Inwazja porywaczy ciał" (Wymiary) :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Finney, Jack - "Inwazja porywaczy ciał" (Wymiary)

Postautor: Shedao Shai » wt 07.05.2024 10:17

Książka ta nie wzbudziła mojego zainteresowania w momencie premiery u Vespera, za to przy reedycji w Wymiarach wziąłem bez wahania. Ot, magia serii. I dobrze się stało, bo to fajna opowieść z nurtu "spokojnej inwazji". Czyli: podbijają nas obcy, zagrożenie jest wielkie, ale bohater(owie) robi(ą) co może/mogą, trochę się stresują, ale nie ma jakiejś wielkiej paniki i strasznych tragediii. W tym książka przypominała mi "Wojnę światów".

Tematyka jest znana i ograna, czyli: obce organizmy podmieniają ludzi i ich imitują. Z początku nikt w to nie wierzy, potem już jest za późno i trzeba sobie radzić. Bohaterowie są dobrze rozpisani, ksiązka jest zwięzła i ciekawa, więc może to być propozycja na jeden dłuższy, przyjemny wieczór. Choc zastrzegam, że trzeba lubić te klasyczne, oldschoolowe klimaty.

4,5/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3762
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Finney, Jack - "Inwazja porywaczy ciał" (Wymiary)

Postautor: Shadowmage » wt 07.05.2024 10:45

Bardzo oldskulowe. Dla mnie zdecydowanie za bardzo trąciła myszką. Ale stary film lubię.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20777
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości