Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » sob 04.11.2023 14:31

Bibi King pisze:
Shedao Shai pisze:I zabawne mamy tu zestawienie: Rebis nie wyda więcej Heinleina, bo za słabo im się sprzedał, AM nie przepada za Heinleinem ale wydaje, bo im dobrze schodzi :wink:

Rebis w porównaniu z MAGiem to gigant, może być przyzwyczajony do innych nakładów/zysków itd. Wtedy nawet ta sama/zbliżona/porównywalna sprzedaż dla MAGa będzie super, a dla Rebisu zdyskwalifikuje autora. Tak tylko zgaduję. Oczywiście Rebis jako gigant może znacznie więcej wziąć na klatę i nie upaść, ale może też być przywiązany do idei indywidualnej opłacalności każdego tytułu z osobna. AM to pasjonat. Dla Rebisu fantastyka to co najwyżej zwykły kawałek biznesu.


Oj... nie doceniasz nas. Kilka lat temu, kiedy były dostępne jakieś wiarygodne dane, mieliśmy o połowę niższe przychody, przy czterokrotnie niższej liczbie tytułów. Nie chodzi o przyzwyczajenie. Po prostu jak każde normalne wydawnictwo Rebis stara się nie dotować książek.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Sędzia » sob 04.11.2023 14:42

Ale to chodzi tylko o fantastykę, czy wszystkie tytuły Rebisu?
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Shedao Shai » sob 04.11.2023 14:56

Bibi King pisze:Rebis w porównaniu z MAGiem to gigant, może być przyzwyczajony do innych nakładów/zysków itd. Wtedy nawet ta sama/zbliżona/porównywalna sprzedaż dla MAGa będzie super, a dla Rebisu zdyskwalifikuje autora.


Prawda, ale zastanawia mnie to w kontekście serii: czemu spośród już sporej ilości klasyków akurat Heinlein wyróżnił im się negatywnie. Skoro w sąsiednim wydawnictwie on też się wyróżnia, ale pozytywnie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Bibi King » sob 04.11.2023 15:07

AM pisze:(...) przy czterokrotnie niższej liczbie tytułów.

Tylko o to mi chodziło. Cztery razy więcej książek i zarazem fantastyka jako margines marginesu.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » sob 04.11.2023 16:30

Sędzia pisze:Ale to chodzi tylko o fantastykę, czy wszystkie tytuły Rebisu?


Wszystkie. Gdybyśmy brali pod uwagę tylko fantastykę, nie ma żądnego porównania.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: J62 » sob 04.11.2023 18:50

Mam nadzieję że MAG nigdy nie pójdzie śladem Rebisu przerywając cykl książek w połowie.
J62
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 54
Rejestracja: czw 28.01.2021 6:25

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » sob 04.11.2023 19:11

J62 pisze:Mam nadzieję że MAG nigdy nie pójdzie śladem Rebisu przerywając cykl książek w połowie.


Bakkera nie będzie, więc masz Pan przykład przerwania... . :cry:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Sędzia » sob 04.11.2023 20:35

@ASX - Bakkera cykl został zakończony. To trylogia i MAG wydał całość. Że nie wydał kolejnego cyklu, to inna sprawa, ale to jest inny cykl. Pomijam już kwestię, że Bakker jest wyjątkowo słaby i bardzo dobrze, że MAG go nie wznawia. Ja jestem wyjątkowo zirytowany, że wznowili Esslemonta, zaraz się okaże, że wygrał w rzeczywistości kosztem jakichś Artefaktów.

@AM - no to jestem w szoku, tylko nie wiem czy z powodu tego, że MAG ma taką dobrą pozycję samą fantastyką, czy z powodu tego, że Rebis wydawał się dużo większy. Myślałem że samą Diuną zjada Was na śniadanie (no może nie aż tak, ale jednak).

I jeszcze jedna kwestia - czy naprawdę Artefakty zasługują na taką negatywną ocenę ("chwila słabości", "płacę cenę")? Wszakże większość tytułów się wyprzedała. Najstarszy dostępny, poza wznowieniami, jest Matheson, Bradbury Green Town i Lafferty, ale potem były jeszcze tytuły, które się wyprzedały - Obcy Heinleina, Ilion Simmonsa. Sporo było dodruków - Gibson, Tevis, Brunner, Simmons (x4), Bradbury, Wolfe, a może i coś ominąłem. Czy naprawdę to jest taka deficytowa seria, że w sumie czuć zmęczenie i rozgoryczenie(?) w każdej Pana wypowiedzi gdy tylko pojawia się temat Artefaktów? Rozumiem, że to nie jest hit sprzedażowy na miarę Sandersona, a część książek (Simmons, Gibson, Bradbury, Heinlein), poradziła by sobie i bez tej serii, ale to też nie jest tak, że każda książka w Artefaktach kosztuje MAGa miesiące pracy, która ledwo się opłaca.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » sob 04.11.2023 21:45

Panie Sędzio, w Aspekcie Cesarza wracają główni bohaterowie z trylogii i mamy do czynienia z ciągiem dalszym, tylko bodaj 20 lat później ????
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Sędzia » sob 04.11.2023 21:48

Ale jest to inny cykl.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Bibi King » sob 04.11.2023 22:13

@sędzia
+1
Z naszych skąpych danych i (w większym stopniu) subiektywnych odczuć wynika raczej, AM, że Artefakty się jako-tako bronią, a prawdziwą wtopą jest UW, na którą aż tak nie narzekasz :D Ukochane pierwsze dziecko? Oczywiście Artefakty z definicji są ograniczone (chociażby czasowo), bo do UW zawsze może wskoczyć coś nowego i absolutnie genialnego, co jeszcze nie wyszło, ale... Jak na tym tle oceniasz perspektywy horrorów w MAGu? Możemy się spodziewać rychłego zarzucenia serii? Czy też będzie miała charakter otwarty jak UW i jak coś fajnego się trafi, to (może) będzie?

@ASX,
Cykl Bakkera został dokończony i styknie. Mówienie o "przerwaniu cyklu" w tym konkretnym wypadku to przejaw wyjątkowo złej woli. Tak jakbyś koniecznie chciał połączyć "Pierwsze prawo" Abercrombiego z "Epoką obłędu", bo (niektórzy) bohaterowie ci sami i tylko czas upłynął. Przerwany to został cykl Butchera. Albo Aaronovitcha.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » sob 04.11.2023 22:15

No dobrze, zatem weźmy pod uwagę cykl Cicha Wojna McAuleya. Z czterech części wyszły dwie.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Sędzia » sob 04.11.2023 22:20

@Bibi i ASX
Butcher i McAuley jak najbardziej.

Natomiast z Aaronovitchem to zdaje się było tak, że MAG miał to dalej ciągnąć, ale zanim się za to wzięli (w międzyczasie prawa wygasły) to Zysk się w to wmieszał (być może z powodu jakichś plotek o serialu). Więc tu trudno mówić o porzuceniu, skoro formalnie ktoś inny podkupił im prawa.

Inna sprawa, że chyba AM się tym szczególnie nie zmartwił.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Paul Atryda » sob 04.11.2023 22:28

Nie żeby to miało jakieś znaczenie, chyba że dla kogoś ma :-)
MAG na przestrzenie lat porzucił coś około 20 - 25 cykli.
Ale chyba nie ma Wydawnictwa, które nie porzuciłoby jakiegoś wydawanego przez siebie cyklu.
Paul Atryda
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 605
Rejestracja: wt 24.07.2007 13:22

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Haribo » sob 04.11.2023 23:20

A z cyklem McaAuleya nie jest tak, że trzecia i czwarta część dzieją się kilkaset lat po "Cichej wojnie" i "Ogrodach Słońca"?
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » sob 04.11.2023 23:34

No "pacz" Pan, kilkaset lat i cykl ten sam, zaś u Bakkera tylko dwadzieścia i niby inny ????
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Sędzia » ndz 05.11.2023 4:28

ASX - weź że se chłopie wygugluj. Albo masz linka i daj już wreszcie sobie siana. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Aspect-Emperor

A że McAuley zrobił to inaczej, to jego sprawa.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » ndz 05.11.2023 7:59

Marudzę, bo to daje Magowi pretekst do niekontynuowania ????
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Shedao Shai » ndz 05.11.2023 9:51

Zapomniałeś leków dzisiaj?
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » ndz 05.11.2023 12:47

Paul Atryda pisze:Nie żeby to miało jakieś znaczenie, chyba że dla kogoś ma :-)
MAG na przestrzenie lat porzucił coś około 20 - 25 cykli.
Ale chyba nie ma Wydawnictwa, które nie porzuciłoby jakiegoś wydawanego przez siebie cyklu.


Oczywiście, że mamy swoje osiągniecia w tej dziedzinie, ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.

Zdarzało się, ze pisaliśmy się na jedną książkę, jak w przypadku Ciemnego Edenu, a dostalismy ostatecznie trylogię lub zdecydowaliśmy się na trylogię, a dostaliśmy niekończącą się serię (Przybysz, który rozrósł się do 8 trylogii).

Zdarzało się, że nie chciało nam się wracać do serii po długiej przerwie zafundowanej przez autora (jak w przypadku Haydon).

Są serie i serie. Niektóre z nich to pocięte na odcinki seriale. Inne, niezależne byty, których akacja rozgrywa się w tym samym uniwersum (jak Trawa). Jako że nie jestem seriomaniakiem, nie uważam, żeby istniała konieczność wydawać wszystko z danego uniwersum.

Sędzia pisze:@Bibi i ASX
Butcher i McAuley jak najbardziej.

Natomiast z Aaronovitchem to zdaje się było tak, że MAG miał to dalej ciągnąć, ale zanim się za to wzięli (w międzyczasie prawa wygasły) to Zysk się w to wmieszał (być może z powodu jakichś plotek o serialu). Więc tu trudno mówić o porzuceniu, skoro formalnie ktoś inny podkupił im prawa.

Inna sprawa, że chyba AM się tym szczególnie nie zmartwił.


Tutaj było troszkę inaczej i odbywało się w pełnym porozumieniu z agentem. Z ciężkim sercem byliśmy gotowi odnowić prawa, gdy wtem pojawił się temat Zyska (nie wiedzieliśmy wtedy o kogo chodzi) i propozycja, że jeżeli nie chcielibyśmy, to jest inny zainteresowany wydawca. Muszę przyznać, że była to dla mnie jedna z najlepszych wiadomości w tamtym okresie :).
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: jmpiszczek » ndz 05.11.2023 13:24

AM tylko, że Przybysza porzuciliście po pierwszym tomie drugiej trylogii
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1039
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » ndz 05.11.2023 13:49

jmpiszczek pisze:AM tylko, że Przybysza porzuciliście po pierwszym tomie drugiej trylogii


Druga trylogia nas zaskoczyła. Nie chcieliśmy jej, ale wypadało przynajmniej spróbować zmierzyć się z tematem. No i chyba już wtedy dowiedzieliśmy się, że grozi nam przynajmniej trzecia. Gdyby nie to pewnie dociągnęlibyśmy drugą do końca.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: smert » ndz 05.11.2023 14:03

AM pisze:
Druga trylogia nas zaskoczyła. Nie chcieliśmy jej, ale wypadało przynajmniej spróbować zmierzyć się z tematem. No i chyba już wtedy dowiedzieliśmy się, że grozi nam przynajmniej trzecia. Gdyby nie to pewnie dociągnęlibyśmy drugą do końca.


Jeżeli wracamy do staroci i "grzechu" porzucania cykli, to jestem ciekaw, a jakoś nie znalazłem o tym informacji, dlaczego nie kontynuowaliście R.V.Redicka?
Przerwany został po 2 tomie, a całkiem niezłe to było. Aż tak kiepska sprzedaż czy inne przyczyny zadecydowały?
smert
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 11.03.2012 22:58

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » ndz 05.11.2023 14:10

smert pisze:
AM pisze:
Druga trylogia nas zaskoczyła. Nie chcieliśmy jej, ale wypadało przynajmniej spróbować zmierzyć się z tematem. No i chyba już wtedy dowiedzieliśmy się, że grozi nam przynajmniej trzecia. Gdyby nie to pewnie dociągnęlibyśmy drugą do końca.


Jeżeli wracamy do staroci i "grzechu" porzucania cykli, to jestem ciekaw, a jakoś nie znalazłem o tym informacji, dlaczego nie kontynuowaliście R.V.Redicka?
Przerwany został po 2 tomie, a całkiem niezłe to było. Aż tak kiepska sprzedaż czy inne przyczyny zadecydowały?


Poza wariantami, które podałem są jeszcze 2 inne, oczywiste wytłumaczenia.

Najczęstsze, czyli takie, że książka poległa sprzedażowo, jak w tym przypadku. A także niemożność osiągnięcia porozumienia finansowego, co zdarza się w sytuacji, gdy oczekiwania agentów rozmijają się osiągnięciami sprzedażowymi kiedyś popularnych, ale obecnie już nie tak autorów.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: smert » ndz 05.11.2023 14:22

AM pisze:
Najczęstsze, czyli takie, że książka poległa sprzedażowo, jak w tym przypadku. A także niemożność osiągnięcia porozumienia finansowego, co zdarza się w sytuacji, gdy oczekiwania agentów rozmijają się osiągnięciami sprzedażowymi kiedyś popularnych, ale obecnie już nie tak autorów.


Czyli jednak tylko kiepska sprzedaż, bo w tym przypadku chyba oczekiwania finansowe nie mogły wynikać z popularności, skoro to były początki twórczości autora.
Dziękuję za odpowiedź. W sumie szkoda, że tak się to skończyło.
smert
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 11.03.2012 22:58

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Paul Atryda » ndz 05.11.2023 16:18

Panie Andrzeju, za wpisem na ZB: Vinga bez trzeciego tomu? bo z wpisu wynika że 2 i koniec.

Proszę z łaski, rozważyć na koniec Mathesona i Zelaznego.
Paul Atryda
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 605
Rejestracja: wt 24.07.2007 13:22

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Bibi King » ndz 05.11.2023 17:10

Śledź ZB, tam się chwilowo więcej dzieje. Zelazny będzie. Matheson nie.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Shedao Shai » ndz 05.11.2023 18:37

Aha, widzę tę dyskusję na ZB. Czyli z mojej listy marzeń :angel: :

Shedao Shai pisze:Bradbury Ray - Październikowa kraina. The Halloween Tree
Heinlein Robert A. - Luna to surowa pani
Matheson Richard - What Dreams May Come. A Stir of Echoes. Somewhere in Time
Miller Walter M. – Kantyczka dla Leibowitza. Saint Leibowitz and the Wild Horse. Dark Benediction
Pohl Frederik - Gateway. Brama do gwiazd. Za błękitnym horyzontem zdarzeń (SAGA HEECHÓW 1-2)
Pohl Frederik - Gateway 2 (SAGA HEECHÓW 3-4)
Pohl Frederik - Gateway 3 (SAGA HEECHÓW 5-6)
Vinge Vernor - Głębia w niebie (ZOT 2)
Vinge Vernor - The Children of the Sky (ZOT 3)
Zelazny Roger - Wyspa Umarłych. Ja, nieśmiertelny. Stwory Światła i Ciemności. Oko kota


ostało się 8/10. To dobry wynik. Pewnie, szkoda Mathesona, bo ten pierwszy omnibus w Artefaktach był świetny. Ale że reszta będzie, to się cieszę, szczególnie z Zelazny'ego rzutem na taśmę. Pytanie tylko jak z tym Pohlem, czy dostaniemy 5 powieści czy będzie też ten zbiór opowiadań. W sumie pasowałoby zrobić tak jak w rozpisce Janusza, czyli 3 tomy zbierające po dwa dzieła. Ale czy AM na to patrzy podobnie, ot i pytanie :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: ASX76 » pn 06.11.2023 5:19

Paul Atryda pisze:
Proszę z łaski, rozważyć na koniec Mathesona i Zelaznego.


Skasowanie omnibusa Mathesona to - używając tytułu książki M. Gilmore'a - "strzał w serce". :cry:
Oczywiście spodziewałem się tego posunięcia od długiego czasu, jednakowoż stanąć przed faktem dokonanym, to już insza para kaloszy. ;)

Nie wydaje mi się, aby Zelazny był zagrożony. Tym bardziej, że zejdzie jak złoto. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: purge » pn 06.11.2023 11:54

AM pytanie nie wiem czy kiedyś padła deklaracja ale czy macie w planach dalsze trylogie Mark Lawrence? Wciągnąłem się i jego styl bardzo mi odpowiadał podczas dostępnych 3 trylogii (2 od PK i 1 od Was). Więc stąd pytanie czy temat z tym autorem jest definitywnie zakończony?
purge
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 01.11.2023 23:01

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » pn 06.11.2023 14:06

purge pisze:AM pytanie nie wiem czy kiedyś padła deklaracja ale czy macie w planach dalsze trylogie Mark Lawrence? Wciągnąłem się i jego styl bardzo mi odpowiadał podczas dostępnych 3 trylogii (2 od PK i 1 od Was). Więc stąd pytanie czy temat z tym autorem jest definitywnie zakończony?


Tak, przygotowujemy The Book of the Ice, ale to trochę potrwa, bo tłumaczymy całą trylogię i chcemy wydać w niewielkich odstępach. Przy okazji wznowimy Księgę przodka w nowej szacie graficznej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Bibi King » pn 06.11.2023 14:20

Skopiuję mój post z innego wątku, tu będzie nieco bardziej na miejscu:

A z zupełnie innej beczki: myśleliście kiedyś o wydaniu tryologii "Illuminatus!" Shea i Wilsona? Staroć, ale wdzięczna i solidnie zakręcona. Armia nieumarłych/zahibernowanych nazistów jako narzędzie podboju świata i obdarzenia Adolfa Hitlera życiem wiecznym - niewiele jest piękniejszych wizji :mrgreen:. Przeszła w PL jakoś bez echa, może dlatego, że objawiła się za późno, nie wiem. Tak czy inaczej moim zdaniem po prawie trzydziestu latach zasługuje na przypomnienie. Pytałem u Zyska. Nie planują.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: AM » pn 06.11.2023 14:35

Bibi King pisze:Skopiuję mój post z innego wątku, tu będzie nieco bardziej na miejscu:

A z zupełnie innej beczki: myśleliście kiedyś o wydaniu tryologii "Illuminatus!" Shea i Wilsona? Staroć, ale wdzięczna i solidnie zakręcona. Armia nieumarłych/zahibernowanych nazistów jako narzędzie podboju świata i obdarzenia Adolfa Hitlera życiem wiecznym - niewiele jest piękniejszych wizji :mrgreen:. Przeszła w PL jakoś bez echa, może dlatego, że objawiła się za późno, nie wiem. Tak czy inaczej moim zdaniem po prawie trzydziestu latach zasługuje na przypomnienie. Pytałem u Zyska. Nie planują.


Myślałem o tym przez moment z 15 lat temu. Dzisiaj już zupełnie nie.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: asymon » pn 06.11.2023 15:26

Bibi King pisze:Skopiuję mój post z innego wątku, tu będzie nieco bardziej na miejscu:

A z zupełnie innej beczki: myśleliście kiedyś o wydaniu tryologii "Illuminatus!" Shea i Wilsona? Staroć, ale wdzięczna i solidnie zakręcona. Armia nieumarłych/zahibernowanych nazistów jako narzędzie podboju świata i obdarzenia Adolfa Hitlera życiem wiecznym - niewiele jest piękniejszych wizji :mrgreen:. Przeszła w PL jakoś bez echa, może dlatego, że objawiła się za późno, nie wiem. Tak czy inaczej moim zdaniem po prawie trzydziestu latach zasługuje na przypomnienie. Pytałem u Zyska. Nie planują.


Kurcze, mam to od paru lat na kindle, a nie mogę się zmusić... Wiem że jest na Allegro, ale miałem uwagi do tłumaczeń różnych książek wydawanych w serii Kameleon. Przypomniałem sobie przy okazji inby z "Psychologią kwantową" na UW.

Za to pochwalę się, kiedyś w budkach weź-zostaw książkę upolowałem "Principia Discordia" XD
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Plany MAGa na okres luty - kwiecień 2024 v2.0

Postautor: Fidel-F2 » sob 11.11.2023 10:37

AM pisze:Oczywiście, że mamy swoje osiągniecia w tej dziedzinie, ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.
A jak to było z Ceną ostateczną Abrahama? I rozumiem, że to rzeka do której się nie wraca, nawet na fali Expanse? Cień w środku lata to była jedna z lepszych fantasy.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3468
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 108 gości