Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Tigillo » śr 01.11.2023 19:39

@AM: dziękuję bardzo za dobre informacje :)

Eriksony itd. biorę wszystko, Hobb nie miałem jeszcze przyjemności sprawdzić, Abercrombii to pozycje które czytam od razu, wskakują na samą górę kupki wstydu. Ja po prostu lubię jego twórczość. Opis nowej serii zapowiada się intrygująco, tak więc czekam. Kristoff czeka na kupce :p

Za momencik sprawdzę linki i te pozycje, jeszcze raz dzięki za info.
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 505
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Bibi King » śr 01.11.2023 22:55

Janusz S. pisze:A dlaczego przypuszczacie, że to "nie" na temat Lanark jest tymczasowe?

Dlatego, że trochę już było kategorycznych "nie", które jednak okazały się tymczasowe.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: purge » śr 01.11.2023 23:04

AM mam pytanie odnośnie Jima Butchera. Wiem że seria została zakończona u Was ale ciekawi mnie jedna kwestia. Szukając 17 tomu w wersji ENG ebooka natknąłem się na informację że 17 tom został bodajże wydany w tym samym roku co tom 16 różnica pomiedzy nimi była chyba 2 miesiące. Dlaczego od razu z tomem 16 nie wydany został tom 17 skoro dzieliła ich tak mała odległość czasowa? Pytanie czysto ciekawskie bez pretensji :)
purge
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 01.11.2023 23:01

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 0:09

purge pisze:AM mam pytanie odnośnie Jima Butchera. Wiem że seria została zakończona u Was ale ciekawi mnie jedna kwestia. Szukając 17 tomu w wersji ENG ebooka natknąłem się na informację że 17 tom został bodajże wydany w tym samym roku co tom 16 różnica pomiedzy nimi była chyba 2 miesiące. Dlaczego od razu z tomem 16 nie wydany został tom 17 skoro dzieliła ich tak mała odległość czasowa? Pytanie czysto ciekawskie bez pretensji :)


Nie pamiętam. Ale bardzo prawdopodobne jest to, że składaliśmy ofertę na Rozmowy dużo wcześniej, kiedy jeszcze nie było wiadomo nic na temat Battle Grounds. Wydaje mi się, że jednocześnie z Zimnymi dniami i Gra pozorów.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 0:21

Janusz S. pisze:A dlaczego przypuszczacie, że to "nie" na temat Lanark jest tymczasowe?

AM pisze:Clarka mimo wszystko nie odpuszczamy. To nie są grube książki, wiec ujdą.

Czy mogę to potraktować jako odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie o bębny i koci ogon? :mrgreen:
Liczyłem, że jego książki będą popularniejsze... świat dżinnów jest całkiem fajny a Ring Shout jak dla mnie był świetną książką i najbardziej rozrywkowa pozycją w serii horroru.

AM pisze:...Abercrombie'ego (kupiliśmy jego nową serię)

JA dopiero co napisał, że dzięki strajkowi w Hollywood tekst będzie gotowy na styczeń 2024. Skoro MAG kupił ten cykl w ciemno, to albo bardzo ufacie autorowi, albo ma Pan więcej nieujawnionych informacji. Przyznam od ręki, że bardzo mnie intryguje co wymyślił po tych wszystkich książkach z jednego uniwersum i chciałbym żeby wyszła u nas jak najszybciej.

Liczyłem


Lekcja rynku numer 2. W bańce medialno/czytelniczo/informacyjnej najbardziej aktywnej grupy czytelników, Clark i większość autorów, którzy mogą potencjalnie rozgrzać weteranów tego forum, nie istnieją. A skoro nie istnieją i jesteśmy zdani na weteranów (oraz powolna reklamę szeptaną), którzy są coraz bardziej zachowawczy i skostniali, sprzedaże nie mogą zwalać z nóg. Historia zatoczyła koło, czytelnicy, którzy wyruszyli z nami na literacką przygodę dwie dekady temu powoli się wykruszają. Ci nowi jeszcze nie są na odpowiednim etapie. Oczywiście generalizuję, bo w każdej grupie jest sporo wyjątków.

Abercrombie nie zawiedzie.
Ostatnio zmieniony czw 02.11.2023 0:23 przez AM, łącznie zmieniany 1 raz
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 0:22

Bibi King pisze:
Janusz S. pisze:A dlaczego przypuszczacie, że to "nie" na temat Lanark jest tymczasowe?

Dlatego, że trochę już było kategorycznych "nie", które jednak okazały się tymczasowe.


Definitywnie nie.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Janusz S. » czw 02.11.2023 1:37

AM pisze:Definitywnie nie.

No i wykrakałem, chociaż osobiście mi nie zależało.
Wahałem się czy nie kupić książek RJ Barkera wydanych przez Papierowy Księżyc i w końcu przeważyła niechęć do miękkich okładek. Skoro jednak bierze Pan tego autora pod uwagę na przyszłość to lepiej wypróbuję. Mam nadzieję, że po zakończeniu transakcji zdradzi Pan, o który cykl chodzi.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Krzysiek » czw 02.11.2023 12:43

AM pisze:Poza tym kontynuujemy McGuire. Obie serie.

Super. Dla mnie jedna z waszych ciekawszych, "nowych" autorek.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Vramin » czw 02.11.2023 14:12

@AM - O polskim wydaniu nowych książkach Williama Gibsona coś może wiadomo?
Vramin
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 08.11.2019 13:34

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Bibi King » czw 02.11.2023 19:14

AM pisze:
Janusz S. pisze:A dlaczego przypuszczacie, że to "nie" na temat Lanark jest tymczasowe?

Dlatego, że trochę już było kategorycznych "nie", które jednak okazały się tymczasowe.
Definitywnie nie.

Fuck :cry:

@Vramin,
To Gibson jeszcze żyje/pisze?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: asymon » czw 02.11.2023 19:36

Panie Andrzeju, a czy w jakichś planach, choćby luźnych, jest C.S.E. Cooney? Niewiele czytałem, ale opowiadania to teoretycznie coś takiego, co może się spodobać i starym, i młodym czytelnikom płci obojga. Plus ta swieżo nagrodzona Fantasy Award "Saint Death's Daughter", nie wiem czy książki o nektomantkach mają dziś potencjał ;)

I chyba też w oczekiwaniu na Wayward Children wezmę się za "Grę środkową".
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 21:45

Vramin pisze:@AM - O polskim wydaniu nowych książkach Williama Gibsona coś może wiadomo?


Jeszcze przez 2-3 miesiące sprawa będzie na etapie "Skreślić czy nie skreślić; oto jest pytanie". Nie znam jeszcze odpowiedzi.


asymon pisze:Panie Andrzeju, a czy w jakichś planach, choćby luźnych, jest C.S.E. Cooney? Niewiele czytałem, ale opowiadania to teoretycznie coś takiego, co może się spodobać i starym, i młodym czytelnikom płci obojga. Plus ta swieżo nagrodzona Fantasy Award "Saint Death's Daughter", nie wiem czy książki o nektomantkach mają dziś potencjał ;)

I chyba też w oczekiwaniu na Wayward Children wezmę się za "Grę środkową".


Nie. Nie kupujemy nic do UW do połowy 2025. Mamy co wydawać. Ogólnie jednak C.S.E. Cooney to materiał na niezłą wtopę. Jeszcze kilka lat temu brałbym w ciemno, dzisiaj jestem troszkę mądrzejszy :).

Gra środkowa jest dużo bardziej wymagająca. Ostrzegam, choć być może to ostrzeżenie nie jest wcale potrzebne.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Janusz S. » czw 02.11.2023 22:12

AM pisze:Nie. Nie kupujemy nic do UW do połowy 2025. Mamy co wydawać. Ogólnie jednak C.S.E. Cooney to materiał na niezłą wtopę. Jeszcze kilka lat temu brałbym w ciemno, dzisiaj jestem troszkę mądrzejszy :).

Gra środkowa jest dużo bardziej wymagająca. Ostrzegam, choć być może to ostrzeżenie nie jest wcale potrzebne.

Cooney kandydowałaby do UW? Myślałem, że to coś bardziej popularnego. Może więc warto zajrzeć do oryginału, bo sądząc z Pana opinii nikt tego u nas nie wyda.
Ostrzeżenia przed Grą środkowa to jednak pewna przesada :mrgreen: To przecież bardzo fajna książka. I bardzo dobra książka.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 22:16

Janusz S. pisze:Ostrzeżenia przed Grą środkowa to jednak pewna przesada :mrgreen: To przecież bardzo fajna książka. I bardzo dobra książka.


Akurat w tym przypadku ostrzeżenie pewnie nie było potrzebne. Ale nie jest chyba tajemnicą, że bardzo duża część czytelników nie lubi zabaw ze strukturą opowieści. Przy okazji dobra wiadomość, Seasonal Fear trafił właśnie do tłumaczenia.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Janusz S. » czw 02.11.2023 22:50

AM pisze:
Janusz S. pisze:Ale nie jest chyba tajemnicą, że bardzo duża część czytelników nie lubi zabaw ze strukturą opowieści. Przy okazji dobra wiadomość, Seasonal Fear trafił właśnie do tłumaczenia.

Ja też nie lubię, ale tu okazało się, że jest to uzasadnione treścią więc zniosłem to z godnością.
Nigdy nie podał Pan żadnej planowanej daty publikacji drugiego tomu. Czyżby z powyższego wynikałoby, że to już niedługo?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: AM » czw 02.11.2023 23:44

Janusz S. pisze:Cooney kandydowałaby do UW? M


Miałem na myśli bardziej opowiadania.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: Olej » pt 03.11.2023 6:46

AM pisze:Pora lepiej zrozumieć rzeczywistość. Poniżej wyniki Uczt z tamtego roku (bardzo reprezentatywne dla całej serii poza kilkoma tytułami). W nawiasach miesiące w sprzedaży w 2022. Dla porównania sprzedająca się normalnie, bez fajerwerków Epoka mitu z tego roku, po 7 miesiącach.

Być może gwiazdy (6) 938
Ptaki, które zniknęły (11) 1062
W Kalabrii (11) 1111

Epoka mitu (7) 3196

W przypadku każdej książki próg zwrotu kosztów wydania to 3000 sprzedanych egzemplarzy (+/- 10%).

Brent Weeks, nawet jeśli będzie sprzedawał się słabo, nie wypadnie gorzej od Sullivana. Pomyślcie teraz, że większość nowych książek (nie odgrzewanych kotletów), które mogłyby Was zainteresować, będzie sprzedawała się maksymalnie 2 razy lepiej od Uczt. Wnioski wyciągnijcie sami, ale nie bez powodu z oferty innych wydawców znikają nowe propozycje, które nie są lekką fantasy, YA, NA, Romantic Fantasy. I niestety. Albo stety, macie rację, im bardziej lodowate opinie na Katedrze, tym lepsze szampany mrożą się w naszych lodówkach :).

a tak z ciekawosci - ebooki robia tu chociaz z 5%? :)
Olej
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: śr 14.07.2021 18:43

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: ASX76 » pt 03.11.2023 9:24

Pocieszyciel przybywa! ;)
To nic pewnego, natomiast jest jakaś szansa, że Poradnia K. wyda "Lanark". Na mrożenie szampanów jednak stanowczo zbyt wcześnie. ;)
Nie było jednoznacznego "nie" jak w przypadku naszego ulubionego wydawnictwa. :P

Cytuję: "na razie nie zdradzamy szczegółów...". :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Plany MAGa na styczeń 2024 v4.0

Postautor: nosiwoda » pn 06.11.2023 8:38

asymon pisze:PC.S.E. Cooney? Niewiele czytałem, ale opowiadania to teoretycznie coś takiego, co może się spodobać i starym, i młodym czytelnikom płci obojga. Plus ta swieżo nagrodzona Fantasy Award "Saint Death's Daughter", nie wiem czy książki o nektomantkach mają dziś potencjał ;)

Przy okazji: Saint Death's daughter za dolara na amazonie. (/edit: widzę, że asymon już wrzucił w stosowny temat ebookowy, ale niech już tu też zostanie).

A ja to chyba powoli staję się jednym z tych wykruszających się :(
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości