Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii"

Postautor: Cymrean » ndz 21.05.2023 12:05

Świat książki przysłał ją w piątek, więc wyszło 19.05 najpóźniej.
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii"

Postautor: Shadowmage » ndz 21.05.2023 13:04

SK ma premierę 19,05, Mag na stronie tydzień później - więc pewnie przyszło do dystrybutora wcześniej. Może data magowa to "ogólna" sprzedaż.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20754
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik p

Postautor: El Lagarto » pn 22.05.2023 17:31

Dziś można nabyć tę pozycję za 19,90 zł (ebook). https://www.swiatksiazki.pl/oszczednego ... -book.html

Inne ebooki od Maga również...
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 930
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii"

Postautor: Shedao Shai » wt 11.07.2023 8:34

Ta książka to po trochu: akcja, epickość, humor. Jest bardzo filmowa, czasami miałem wrażenie, że czytam scenariusz - łatwo sobie wyobrazić poszczególne sceny na ekranie. To nie zarzut ani komplement.

Nie trafiła ona w mój gust. Jest to bardzo lekka lektura, mocno machająca do "Autostopem przez Galaktykę", choć bez takiego czerstwego humoru. Ale i tak - humoru tu jest w ilości dla mnie niestrawnej. Dość szybko mi się przejadła; jeszcze nie dotarłem do połowy, a już koncentrowałem się na odliczaniu ile jeszcze stron przede mną (i czemu tak dużo). Jest kilka książek Sandersona, gdzie omawia on swój - dobry - pomysł na ok. stu stronach. I to działa pięknie, i w takiej formie też powinien wyjść ten "...Poradnik...". Stron blisko 400 to już zbytnie rozwleczenie pomysłu. Odkrywanie kolejnych kart z przeszłości głównego bohatera powinno angażować, a tak nie jest. Nie obchodziły mnie.

Z jednej strony doceniam oryginalny pomysł i - jak zawsze - ciekawą, świeżą konstrukcję świata, z drugiej - osadził w nim nieinteresującą fabułę i bohaterów, których losami nie sposób się przejąć. O ile bohaterowie to u niego częsta bolączka, tak fabularnie oczekiwałbym czegoś lepszego. Rzecz tylko dla zagorzałych fanów autora.

Na plus - bardzo ładne wydanie, kolorowe ilustracje. MAG zrobił dobrą robotę. Tłumaczka również.

2,5/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik p

Postautor: asymon » wt 11.07.2023 10:35

Jakoś podobne do serii Alcatraz kontra Bibliotekarze? Bo z tego co piszesz, to podobne.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Sanderson, Brandon - "Oszczędnego czarodzieja poradnik p

Postautor: Shedao Shai » wt 11.07.2023 10:49

Nie czytałem Alcatraza.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron