Vesper w czerwcu 2023 roku :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: 0lukasz0 » wt 09.05.2023 8:16

A ja myślałem, że przepłaciłem za używkę Trupiej otuchy z MAGa :P
0lukasz0
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 143
Rejestracja: pt 06.05.2005 19:02

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Janusz S. » wt 09.05.2023 9:06

No cóż, ceny powoli będą skłaniały czytelników do selekcji książek. Może i podobałby mi się komplet Simmonsa z Vespera, ale przy takiej cenie nie będę wymieniał wydania z MAGa
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5932
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Cerber108 » wt 09.05.2023 9:07

Cana potężna, ale stron jest jednak mnóstwo, a i to większy format.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: asymon » wt 09.05.2023 9:31

Akurat jest ebook w sklepiku Bezosa za za trzy dolary plus VAT. W tym kraju nie ma lektur dla człowieka z moimi zarobkami...

(taki jestem mądry, a Terror drugi rok czytam).

EDIT: Ej, ale myślałem że Vesper wydaje ryfterów w tłumaczeniu Skalskich, nie tym starszym... Zdaje się że nie chochlik, bo na stronie wydawnictwa jest tak samo (i przy okazji niezła cena w przedsprzedaży).
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Bibi King » wt 09.05.2023 11:36

Niezła wtopa z tym starym przekładem... O ile się potwierdzi, ale to dość prawdopodobne, bo wydaje mi się, że Skalski gdzieś, kiedyś pisał, że jego nowa wersja to na razie tylko do ebooków (albo audio), a nie do papieru. Tamto tłumaczenie to była rozpacz. Może chociaż redaktora Vesper zatrudni? Bo Ars Machina tego raczej nie zrobiła.
Terror drugi rok czytam

Aż tak ci się podoba, że nie możesz się oderwać?
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Whoresbane » wt 09.05.2023 11:46

asymon pisze:Ej, ale myślałem że Vesper wydaje ryfterów w tłumaczeniu Skalskich, nie tym starszym... Zdaje się że nie chochlik, bo na stronie wydawnictwa jest tak samo (i przy okazji niezła cena w przedsprzedaży).


Jeśli chochlik to powielony bo info do newsa brałem właśnie ze strony wydawnictwa.

Byłem przekonany, że będę zbierał całe Wymiary ale skoro ma być to krytykowane tłumaczenie to sobie Wattsa odpuszczę
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1475
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Shedao Shai » wt 09.05.2023 12:15

Gdzieś na Fejsie pisali, że ma być "gruntownie przeredagowane".

Kiedyś Was poproszę, żebyście mi wytłumaczyli co Wam się tak nie podobało w tamtym tłumaczeniu. Bo - dla przeciwwagi - ja z jego lekturą nie miałem problemów. Może coś przeoczyłem, nie wiem. Ale to kiedyś. Teraz nie proszę :twisted:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: asymon » wt 09.05.2023 13:20

Shedao Shai pisze:Gdzieś na Fejsie pisali, że ma być "gruntownie przeredagowane".

Kiedyś Was poproszę, żebyście mi wytłumaczyli co Wam się tak nie podobało w tamtym tłumaczeniu. Bo - dla przeciwwagi - ja z jego lekturą nie miałem problemów. Może coś przeoczyłem, nie wiem. Ale to kiedyś. Teraz nie proszę :twisted:


Nie chodzi o to, że jest jakieś bardzo złe, po prostu to w Storytel jest lepsze. W tłumaczeniu Rycerz-Jakubiec są pojedyncze, zwykle merytoryczne "kwiatki" (ale zauważalne). Generalnie czytam, coś mnie nie pasuje, sprawdzam w oryginale, aha! Notatek nie robiłem, a nawet jeśli, to na starym czytniku, a w audiobooku tym bardziej się nie chciało. Jeśli ktoś ogarnięty przejrzał tekst, to najpewniej będzie OK, bo Ars Machina to było małe wydawnictwo i pewnie przyoszczędzili. O ile na stronie redakcyjnej ktoś się jako redaktor podpisał, to korektora już nie ma.

Sprawdziłem, że w kolejnych tomach jest już "Redakcja i korekta", ale nie czytałem już, zniechęcony "Rozgwiazdą". Z drugiej strony później sytuacja się zagęszcza i potrzebny jest nie tylko biolog, ale i jakiś komputerowiec...
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1964
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Jakub K » wt 09.05.2023 13:26

Tłumaczenie "Rozgwiazdy" w naszym wydaniu to przekład Pani Dominiki Rycerz, ale g r u n t o w n i e zredagowany. Redakcja, korekta, druga redakcja i korekta końcowa - po zaakceptowaniu poprawek przez tłumaczkę. Jeżeli niektóre rzeczy nie do końca sprawdziły się w wydaniu Ars Machiny to w wydaniu Vesper nikt nie powinien dostrzegać tamtych mankamentów. Najczęściej (poza ekstremalnymi przypadkami) to nie przekład jest powodem złego odbioru książki a brak odpowiedniej redakcji, która działa wraz z autorem przekładu aby zniwelować wszelkie niedociągnięcia. Tłumaczenie bez odpowiedniej redakcji to jakby wypuścić do kin film bez etapu postprodukcji.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 84
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Bibi King » wt 09.05.2023 13:31

Jakub K pisze:Tłumaczenie "Rozgwiazdy" w naszym wydaniu to przekład Pani Dominiki Rycerz, ale g r u n t o w n i e zredagowany.

No i to daje nadzieję... :D
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: ASX76 » wt 09.05.2023 18:02

Janusz S. pisze:No cóż, ceny powoli będą skłaniały czytelników do selekcji książek. Może i podobałby mi się komplet Simmonsa z Vespera, ale przy takiej cenie nie będę wymieniał wydania z MAGa


Z 45% rabatem nawet nie poczujesz bólu. ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7360
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Vesper w czerwcu 2023 roku

Postautor: Haribo » wt 09.05.2023 19:16

Czytałem trylogię Ryfterów i też miałem wrażenie, że nie przekład jest problemem, tylko brak podstawowej redakcji. W wydaniu Vesper wszystko powinno być w najlepszym porządku.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

cron