Urbanowicz, Artur - "Deman" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Urbanowicz, Artur - "Deman"

Postautor: Shedao Shai » czw 23.03.2023 12:50

"Deman" to przykład powieści, która nie zapowiadała się za dobrze, ale ufam autorowi, więc dałem jej szansę. Niestety, po raz kolejny przekonałem się, że warto bardziej ufać swojemu przeczuciu.

Książka jest strasznie rozwleczona (700 stron!!!), kreacja bohaterów dość sztampowa, fabuła przewidywalna. Efekt był taki, że na jakiś tydzień zablokowała mnie czytelniczo, bo na myśl o tym, że mam kontynuować "Demana" przechodziła mi ochota na lekturę.

Jestem zdziwiony, bo i "Inkuba" i "Gałęziste" cenię, a "Paradoks"... w sumie też. Tu mamy powieść napisaną po nich, a więc - teoretycznie - przez autora bogatszego w doświadczenia z poprzednich książek, a jest jakby na odwrót. Jakby to był debiut autora z potencjałem, ale jednak wymagającego sporego oszlifowania (albo - najlepiej - jakiejś bliskiej osoby, która po przeczytaniu blurba podsumowującego fabułę powiedziałaby: nie pisz tych głupot, zajmij się czymś innym).
Spore rozczarowanie, a w dodatku zanosi się, że to pierwsza książka Urbanowicza, która ma mieć sequel... ja już podziękuję i poczekam aż wróci w klimaty horrorowe. Tam wypada dobrze.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3718
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości