Szmidt, Robert J. - "Uderzenie wyprzedzające" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Szmidt, Robert J. - "Uderzenie wyprzedzające"

Postautor: Shedao Shai » czw 23.03.2023 12:30

Seria "Pola dawno zapomnianych bitew", prequelowa podseria "Bukowski" - tom drugi.

O ile główna seria była całkiem przyjemnym, przygodowym piu piu w kosmosie z rozbudowanymi wątkami politycznymi i wojskowymi oraz rosnącą stawką, o tyle pierwszym tom prequela był dla mnie czymś równie niepotrzebnym co nieciekawym. Drugi tom niestety oceniłbym podobnie, choć należy z uznaniem kiwnąć głową w stronę autora za próbę zrobienia tu soft-rebootu, czyli odcięcia się dość grubą kreską od wydarzeń z pierwszego tomu i nieatrakcyjnego kierunku który wytyczył, oraz skierowania fabuły na inne tory. Lepsze, ciekawsze i wprowadzające do wydarzeń znanych nam ze wspomnień w głównej serii, ale wciąż - niezbyt mnie to wszystko ciekawiło. Główny bohater - Bukowski - jest mocno nijaki, ciężko mu kibicować czy w ogóle przejmować się jego losem. Na drugim planie jest już lepiej, ale niestety to główny bohater jest oczkiem w głowie autora, a reszta to tylko "tło z potencjałem".

Na plus - jak zwykle lekki język autora, dzięki czemu czyta się bez bólu nawet gdy inne elementy powieści siadają.

Nie bardzo jestem w stanie uzasadnić po co to jeszcze czytam; chyba tylko dlatego że "skoro już zabrnąłem tak daleko to wypadałoby do kończyć". Mam nadzieję, że na trzecim tomie prequelowa seria się zakończy. Ale patrząc na progres fabularny, szanse na to są malutkie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron