Potterowy almanach :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Potterowy almanach

Postautor: Whoresbane » sob 04.03.2023 9:37

Ciekawe czy cena będzie poniżej 199 zł :D

Mi się marzy by zrobili limitowaną edycję wznowienia wszystkich tomów w twardej oprawie z okładkami i wnętrzem pierwszych wydań
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1476
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Potterowy almanach

Postautor: Shadowmage » sob 04.03.2023 9:42

Nie sądzę, to jednak dość cienkie będzie. 150 max :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Potterowy almanach

Postautor: 0lukasz0 » pn 06.03.2023 16:57

Ja tam zbieram edycję MinaLima i polecam bo wykonanie jest pierwsza klasa.
0lukasz0
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 143
Rejestracja: pt 06.05.2005 19:02

Re: Potterowy almanach

Postautor: asymon » pn 06.03.2023 18:28

0lukasz0 pisze:Ja tam zbieram edycję MinaLima i polecam bo wykonanie jest pierwsza klasa.



O! A właśnie kupiłem ostatni tom MKP i myślałem że trochę wolnych środków uskładam ;)
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1965
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Potterowy almanach

Postautor: Thuringwethil » wt 07.03.2023 12:11

0lukasz0 pisze:Ja tam zbieram edycję MinaLima i polecam bo wykonanie jest pierwsza klasa.

Się podpisuję, właśnie dotarły do mnie dwa pierwsze tomy, trzeci zapowiadany na październik. Naprawdę duet się postarał i chciałby człek by w jego szczenięcych latach tak dopracowane graficznie książki były (i nie chodzi mi tu tylko o te 8 "wkładek ineraktywnych", jak to czasami zwą, ale całokształt tego co się "dzieje" na stronach, czy to ilustracjach czy zdobieniach marginesów).
Nie mam pojęcia czy Media Rodzina ma w planach polską wersję (cena mogłaby być jednak zaporowa), więc dla osób które dają radę po angielsku czytać i jeszcze nie mają swojego Pottera a by chciały - polecam.
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Potterowy almanach

Postautor: Kato Starszy » wt 07.03.2023 21:56

A jak się ma MinaLima do edycji z rysunkami Jima Kaya?
Posiadam pierwsze 5 tomów z grafikami tego drugiego i chętnie bym się dowiedział czy alternatywną wersję również warto nabyć...
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 583
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potterowy almanach

Postautor: Thuringwethil » śr 08.03.2023 10:08

Kato Starszy pisze:A jak się ma MinaLima do edycji z rysunkami Jima Kaya?

Też miałam dylemat;)
To co się oczywiście pierwsze w oczy rzuca to styl. Ilustracje MinaLima mają oszczedniejszą paletę barw, mniej grają światło-cieniem (takie bardziej płaskie) i w moim odczuciu są bardziej "kanciaste" i lekko karykaturalne. Kay jest jednak w odbiorze przyjemniejeszy, "cieplejszy", bardziej dzieciuchowo-bajkowy. Myślę że gdybym miała wybrać wydanie na zachętę do czytania dla dziecka to chyba jednak Kay, pomimo pop-up wstawek ML.
Z subiektywnego przeglądu technikaliów, które uważam za plus wydania MinaLima to format książki (bezproblemowo sobie czytam leżąc wygodnie na kanapie) oraz bardzo przyjemna faktura i kolor kartek*. Przy albumowym Kayu tego sobie raczej nie wyobrażam (raz rozmiar, dwa tam chyba kredowy użyty?).
Na minus ML - bardziej rozbudowane wstawki 3D powodują że w ich okolicach ciężko wygodnie książkę rozłożyć do czytania (ale ja zostawiam wszelkie zabezpieczające tekturki i bibułki), Kaya chyba można de facto rozłożyć na płasko.
Dla "purystów-symetrystów" grzbietowych - wieże Hogwartu i napisy, które widnieją na grzbietach ML nie są ujednolicone, wyrównane - imho to celowy zabieg i ma swój urok, ale spotkałam się z zarzutem że psuje to wygląd na półce. Dodatkowo trzeba uwzględniać że przez 3D wstawki książka sie nie domyka w idealny prostopadłościan, trzeba dać jej trochę więcej przestrzeni niż wynikałoby to z grubości samego grzbietu.
Powyższe sprawiają że troszkę się obawiam czy końcowe grube tomy nie będą już nieporęczne lub...podzielone. I tu kolejna przewaga Kaya - ta edycja już dotarła do końcowych tomów i raczej zostanie ukończona w przewidywalnej formie. Do końca serii by ML trzeba będzię jeszcze poczekać parę lat (optymistycznie zakładam że nie porzucą projektu w połowie).

Gdyby przestrzeń półkowa była większa najchętniej miałabym PL Kaya do czytania z siostrzenicami i EN ML do poczytania sobie i odrdzewiania języka.
Ale niestety już ostatnio musiałam finałowe tomy MKP "tetrisować".

*bazuję na wydaniu Bloomsbury na rynek UK.
Ostatnio zmieniony śr 08.03.2023 11:24 przez Thuringwethil, łącznie zmieniany 1 raz
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Potterowy almanach

Postautor: asymon » śr 08.03.2023 10:24

Thuringwethil pisze:Nie mam pojęcia czy Media Rodzina ma w planach polską wersję (cena mogłaby być jednak zaporowa), więc dla osób które dają radę po angielsku czytać i jeszcze nie mają swojego Pottera a by chciały - polecam.



Na amazon.pl są wersje niemiecko- i hiszpańskojęzyczna, więc precedens jest ;) Choć uważam że Rowling pisze dobrym angielskim, który dodatkowo "leveluje" z książki na książkę. Pamiętam że czytanie późniejszych tomów w oryginale to była przyjemność, z całym szacunkiem dla świetnej pracy Andrzeja Polkowskiego.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1965
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

cron