Nowi autorzy w Magu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nowi autorzy w Magu

Postautor: Shedao Shai » pt 13.01.2023 11:30

Pijawka zapowiada się prześwietnie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowi autorzy w Magu

Postautor: Janusz S. » pt 13.01.2023 13:50

Obie te książki zapowiadają się świetnie, ale sa dość krótkie.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Shedao Shai » pt 13.01.2023 13:51

Tym lepiej :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Whoresbane » pt 13.01.2023 13:55

Mnie mega cieszy każda nowa zapowiedź do serii grozy, mimo że ich nie znam to i jak cieszy i jara. AM mi mega radość sprawił utworzeniem tej serii
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1481
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Janusz S. » pt 13.01.2023 13:56

Shedao Shai pisze:Tym lepiej :D

Nie lubisz długich książek, czy co? :shock:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Shedao Shai » pt 13.01.2023 14:01

Janusz S. pisze:
Shedao Shai pisze:Tym lepiej :D

Nie lubisz długich książek, czy co? :shock:


Kiedyś lubiłem; teraz cenię sobie, że nie muszę się przez jedną książkę przebijać cały tydzień intensywnego czytania. Z tego powodu np. już ze dwa lata obsunął mi się planowany re-read Malazańskiej. Jakościowo wiadomo - warto, ale jak sobie pomyślę ile bym musiał poświęcić na to czasu... Dlatego w sumie to tak, obecnie nie lubię długich książek.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Shedao Shai » pt 13.01.2023 14:08

Whoresbane pisze:Mnie mega cieszy każda nowa zapowiedź do serii grozy, mimo że ich nie znam to i jak cieszy i jara. AM mi mega radość sprawił utworzeniem tej serii


Ja mam w sumie trochę inaczej - każdy Artefakt mnie bardzo ekscytuje, każda nowa zapowiedź cieszy/przerzucenie czegoś na późniejszy okres smuci i tak dalej, natomiast do serii grozy podchodzę na zimno. Tzn. kupuję wszystko :twisted: , ale jak coś wypada ze slotu to tylko wzruszam ramionami, jak coś wpada to daję kciuk w górę, ale nie, żeby mi ta wiadomość robiła dzień. Wynika to zapewne z tego, że w Artefaktach zapowiadane są rzeczy, które bardzo chcę mieć/przeczytać, czasem są to pozycje na które czekam latami, od autorów których cenię, natomiast w serii grozy są to nieznane mi pozycje od autorów o których wcześniej nie słyszałem. Ciężko mi się ekscytować czymś, o czym nie słyszałem. Ufam AMowi, więc kolekcjonuję serię - i to się opłaca, bo każda dotychczasowa pozycja bardzo mi się podobała - ale to wciąż jakoś nie powoduje, żebym żył jej przyszłością. Trochę dziwne to, przyznaję :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Janusz S. » pt 13.01.2023 14:11

Shedao Shai pisze:[... Z tego powodu np. już ze dwa lata obsunął mi się planowany re-read Malazańskiej. Jakościowo wiadomo - warto, ale jak sobie pomyślę ile bym musiał poświęcić na to czasu...

Używasz zdumiewającej terminologii. "...poświęcić..."? A ja tak jakoś dziwnie to robię: czytam bo lubię i chcę to robić. :0X:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Shedao Shai » pt 13.01.2023 14:47

Janusz S. pisze:Używasz zdumiewającej terminologii. "...poświęcić..."? A ja tak jakoś dziwnie to robię: czytam bo lubię i chcę to robić. :0X:


No właśnie. Dlatego ja grubasy ostatnio czytam niechętnie, bo nie lubię i nie chcę :twisted:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Izek Inge » pt 13.01.2023 15:02

Whoresbane pisze:Mnie mega cieszy każda nowa zapowiedź do serii grozy, mimo że ich nie znam to i jak cieszy i jara. AM mi mega radość sprawił utworzeniem tej serii

Mam to samo. Jakiś rok temu trochę z przypadku wszedłem w anglojęzyczny rynek współczesnej grozy/weirdu i odkryłem, że praktycznie nic z tego u nas nie wychodzi, po czym pojawiła się seria Maga i praktycznie każdego autora z serii już kojarzyłem jako jednego z lepszych i bardziej znanych przedstawicieli nurtu, których większość fanów i pisarzy gorąco poleca.
Izek Inge
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 93
Rejestracja: pn 13.07.2009 13:12

Nowi autorzy w Magu

Postautor: jmpiszczek » pt 13.01.2023 15:37

@Whoresbane A dlaczego uważasz, że te książki trafią do serii grozy? Równie dobrze mogą trafić do UW:)
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1039
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Janusz S. » pt 13.01.2023 16:05

jmpiszczek pisze:@Whoresbane A dlaczego uważasz, że te książki trafią do serii grozy? Równie dobrze mogą trafić do UW:)

A dlaczego uważasz, że to była opinia a nie wiedza? Tylko książka Johnson wyjdzie w serii horroru. Ennes nie.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowi autorzy w Magu

Postautor: Whoresbane » pt 13.01.2023 16:16

Shedao Shai pisze:bym musiał poświęcić na to czasu...


"poświęcić" i Malazańska w jednym zdaniu... Ja pitole co ja właśnie przeczytałem i to od takiego fana Malazańskiej. Usuwam Cię ze znajomych na forum :lol:

Izek Inge pisze:
Whoresbane pisze:Mnie mega cieszy każda nowa zapowiedź do serii grozy, mimo że ich nie znam to i jak cieszy i jara. AM mi mega radość sprawił utworzeniem tej serii

Mam to samo. Jakiś rok temu trochę z przypadku wszedłem w anglojęzyczny rynek współczesnej grozy/weirdu i odkryłem, że praktycznie nic z tego u nas nie wychodzi, po czym pojawiła się seria Maga i praktycznie każdego autora z serii już kojarzyłem jako jednego z lepszych i bardziej znanych przedstawicieli nurtu, których większość fanów i pisarzy gorąco poleca.


Ja z kolei w ogóle nie znam rynku anglojęzycznego bo mam ogromne opóźnienia względem polskiego. Jednak kocham horror czy weird do tego stopnia, że każda zapowiedź nieznanej książki w serii grozy MAGa mnie jara.

jmpiszczek pisze:@Whoresbane A dlaczego uważasz, że te książki trafią do serii grozy? Równie dobrze mogą trafić do UW:)


Choćby stąd, że AM zapowiedział książkę Kij Johnson do serii grozy co jest zaznaczone w hiperłączu w newsie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1481
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości

cron