Styczniowy Reynolds zapowiedziany :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: ivo » sob 03.12.2022 22:27

Jezeli Migotliwa jest tomem 2 to Arka którym?
ivo
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: śr 01.10.2014 18:30

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: Kandor » sob 03.12.2022 23:05

No właśnie to całe (pozorne?) zamieszanie z tym który tom jest który sprawia, że trudno mi się skupić na tym cyklu, choć mam już ze dwa tomy dostępne w postaci e-booków. Odpowiadając, Ivo, na twoje pytanie: według polskiej Wikipedii "Wstęga" to faktycznie tom cyklu "Przestrzeń objawienia", a poprzedza go "Przestrzeń objawienia" zaś "Arka" to tom trzeci. Natomiast na anglojęzycznej stronie Wikipedii sprawa wygląda następująco: wszystkie książki to część tzw. Revelation Space Universe w ramach którego istnieje kilka podcykli, a takim jest właśnie "The Inhibitor Sequence" w ramach którego mieszczą się książki "Przestzeń objawinia" oraz "Arka odkupienia" jako dwa pierwsze tomy (pod)cyklu. Natomiast powieść "Migotliwa wstęga" to osobny tom poza cyklami, tzw. "standalone". Nie jest to rzadka rzecz, że różne wydania (czy to zagraniczne czy po prostu późniejsze) mają różny układ, numerację etc.
Kandor
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pn 08.06.2015 13:25

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: Kandor » sob 03.12.2022 23:20

Chciałem napisać ""Wstęga" to faktycznie tom drugi cyklu" ale gdzieś mi owe "drugi" uciekło. Niestety sprawdziłem jaką numerację zastosowano na "Katedrze" w stosunku" do "Arki" i oznaczona jest ona jako tom...drugi cyklu (pierwsza część to "Przestrzeń". Czyli nic dziwnego że się teraz wszystkim to miesza, ale w praktyce wygląda to tak jak napisałem powyżej. Nie będę zgadywał gdzie się ona mieści w chronologii wydarzeń cyklu. dodam tylko że powieść została oryginalnie wydana po "Przestrzeni" (2000) a przed "Arką" (2002) w 2001 roku. Po wszyskich wymienionych powieściach powinna się ukazać "Otchłań rozgrzeszenia" (o ile nie wskoczy "wypełnienie" z innego podcyklu, wszystko możliwe).
Kandor
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pn 08.06.2015 13:25

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: Kandor » ndz 04.12.2022 3:31

"Otchłań rozgrzeszenia" jednak już wyszła (nowe wydanie) w listopadzie.
Kandor
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pn 08.06.2015 13:25

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: raistand » ndz 04.12.2022 7:35

W skrócie.

Wstęga została napisana jako druga dlatego tu (na katedrze) jest wymieniona jako drugi tom.
Na swojej stronie autor sugeruje by czytać Przestrzeń, Arkę i Otchłań po kolei. Tak wznawia MAG.
raistand
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 08.02.2018 8:46

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: ivo » ndz 04.12.2022 15:02

fakt, za Reynoldsem
Of my books to date, six are set in the same “Revelation Space” universe. The reading order isn’t that critical, in my view, but it probably improves things to read REVELATION SPACE, REDEMPTION ARK and ABSOLUTION GAP in that sequence. THE PREFECT (AURORA RISING) and ELYSIUM FIRE may be read alone or jointly, but should best be read in the above order. CHASM CITY, as well as the collections DIAMOND DOGS, TURQUOISE DAYS and GALACTIC NORTH, can be read at any point.
ivo
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: śr 01.10.2014 18:30

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: Kato Starszy » pn 05.12.2022 19:53

I to jest dobra informacja.
Teraz tylko trzymać kciuki za resztę
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 583
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: asymon » śr 07.12.2022 15:55

Pytanie do pana Andrzeja, robię za przekaźnik, książki nie czytałem:

"W starym wydaniu "Migotliwej wstęgi" brakowało fragmentu tekstu. Czy w nowym wydaniu będzie to uzupełnione?"

Z góry dziękuję.

@ivo dzięki, też mnie to nurtowało
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Styczniowy Reynolds zapowiedziany

Postautor: niepco » czw 08.12.2022 9:50

Oczywiście, że brakująca strona będzie uzupełniona.
Chodzi o stronę 26, była swego czasu udostępniona na stronie Wydawnictwa, ale jeśli ktoś potrzebuje to proszę:

- Infiltratora. - Spojrzała na niego zmrużonymi, podejrzliwymi
oczyma. - Choć nie wiadomo naprawdę, jak to tam z nim było.
W każdym razie, gdzie się podział? W "Santiago" jest sto
miejsc, gdzie można coś takiego schować. Wiesz, pewnego
dnia to odkryję i położę kres temu twojemu sadystycznemu
eksperymentowi. Oraz dowiodę w końcu, że wrobiłeś Valdivię
i Rengo. Nic minie cię kara.
Sky uśmiechnął się, myśląc o izbie tortur, gdzie trzymał Obłego i chimeryka. Delfin był o kilka stopni mniej normalny niż przedtem: stał się maszyną czystej nienawiści, istniejącą jedynie po to, by zadawać ból chimerykowi. Sky uwarunkował Obłego, który winił chimeryka za swoje zamknięcie, i teraz delfin przyjął rolę Diabła - przeciwieństwa Boga, którym w oczach chimeryka stal się Sky. Dając chimerykowi obiekt do obawiania się i pogardy, oraz obiekt do uwielbiania, Sky mógł znacznie łatwiej kształtować chimeryka, który powoli lecz pewnie zbliżał się do wymyślonego przez Skya ideału. Gdy chimeryk będzie potrzebny, za wiele lat zadanie zostanie zakończone.
- Nie wiem, o czym mówisz - odpowiedział.
Na jego ramieniu spoczęła dłoń Ramireza, szefa rady wykonawczej, statkowego ciała upoważnionego do wyboru kogoś na wakujące stanowisko kapitana. Mówiono, że Ramirez jest prawdopodobnym następcą Balcazara.
Znów zabrałaś go dla siebie, Constanzo? - spytał mężczyzna.
Po prostu wspominamy dawne czasy - odpowiedziała. - To
może poczekać, zapewniam cię.
Jesteśmy z niego dumni, prawda, Constanzo? Innych ludzi
kusiłoby przyznanie, że wątpliwości przemawiają na ich
korzyść, ale nie nasz Sky.
Nie, on nie - powiedziała Constanza i się odwróciła.
We Flotylli nie ma miejsca na wątpliwości - odpowiedział
Sky, patrząc na malejące dwa ciała. Wskazał głową na
kapitana, który leżał wystawiony na widok publiczny we
własnej chłodzonej trumnie. - Jeśli kochany staruszek nauczył
mnie czegoś, to tego, żeby nigdy nie zostawiać miejsca na
wątpliwości.- Kochany staruszek? - W głosie Ramireza brzmiało rozbawienie. - Masz na myśli Balcazara?


26
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości