"Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Shedao Shai » pt 25.11.2022 11:39

Drobna ciekawostka odnośnie Pawany z mailingu od Sedeńki: "Znakomita powieść, która miała się ukazać jako zwieńczenie serii GG w Solaris, ale agent umilkł, a jak się już odezwał ponownie, to zmieniły się warunki :)"
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3703
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Whoresbane » pt 25.11.2022 11:45

To dobra wiadomość ze względu na urodę okładki :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1470
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Janusz S. » pt 25.11.2022 14:03

Byłoby jeszcze miło, gdyby to była równie nietypowa i interesująca książka jak ostatnio "Czekanie na smoka" Forda.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Whoresbane » pt 25.11.2022 14:12

Janusz S. pisze:Byłoby jeszcze miło, gdyby to była równie nietypowa i interesująca książka jak ostatnio "Czekanie na smoka" Forda.


Właśnie "Czekanie na smoka" mnie kupiło do fantasy z historią alternatywną
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1470
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Janusz S. » pt 25.11.2022 14:16

Whoresbane pisze:
Janusz S. pisze:Byłoby jeszcze miło, gdyby to była równie nietypowa i interesująca książka jak ostatnio "Czekanie na smoka" Forda.


Właśnie "Czekanie na smoka" mnie kupiło do fantasy z historią alternatywną

Mnie chyba najbardziej podobało się to, że ta książka w niczym nie przypominała mi współczesnych, sztampowych i rozpieprzonych na fafnaście tomów cykli fantasy. Styl zupełnie inny, świetne wykorzystanie tła historycznego, nastrój i umiejętność scharakteryzowania postaci przez jej działania a nie opisy.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Whoresbane » pt 25.11.2022 14:32

Mi zupełnie na odwrót. Tam jest tyle niewykorzystanego potencjału, że z radością przeczytałbym kolejny tom albo i kilka
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1470
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: "Pawana" i "Ilion" - są nowe Artefakty

Postautor: Janusz S. » pt 25.11.2022 15:37

Whoresbane pisze:Mi zupełnie na odwrót. Tam jest tyle niewykorzystanego potencjału, że z radością przeczytałbym kolejny tom albo i kilka

A to się nie zrozumieliśmy. Mnie też by nie przeszkadzały gdyby akurat Ford napisał kontynuację i trzymał poziom. Po prostu ta książka nie jest w niczym podobna do gniotów, które autorzy/autorki rozdmuchują do bezsensownych (pod każdym względem oprócz marketingowego) rozmiarów, Ostatnio kartkowałem cykl o przygodach Beniamina Ashwooda, którego autor w 6 wtórnych tomach o niczym zdecydował się przegonić bohaterską drużynę po wszystkich punktach zamieszonej w książce mapy). "Przeczytałem"to prawie całe i dało to wspaniały efekt - teraz każda książka mi się podoba.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości