Kolejna saga fantasy z Vesper :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Fidel-F2 » pn 05.12.2022 11:28

Shedao Shai pisze:
Fidel-F2 pisze:Ja trolluję! Ja! Ja! Ta dyskusja jest tak głupia, że tylko ta forma udziału ma jakikolwiek sens.


Byczq, od ciebie raczej nikt nic innego nie oczekiwał, oczywistości nie trzeba pisać xD
Że macie same głupkowate dyskusje? No większość, fakt, ale nie, aż tak całkiem durni nie jesteście. Z nosiwodą na ten przykład można pogadać, więc czasem nie trolluję. Wiem, że tobie trudno to rozpoznać. Ale pracuj, pracuj, a garb sam ci wyrośnie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Shedao Shai » pn 05.12.2022 11:30

Fidel-F2 pisze:Że macie same głupkowate dyskusje?


Nie, i naprawdę nie zamierzam dociekać czy udajesz że nie rozumiesz, czy naprawdę nie rozumiesz. Masz, dostałeś trochę atencji, na dziś wystarczy?
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3719
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: FKJZ » pn 05.12.2022 12:12

xan4 pisze:@FKJZ to nie jest sprawa sf kontra fantasy. Nie pisałem nic wcześniej co mogłoby sugerować, że mam tak pozytywną opinię o sf.

Poniekąd napisałeś (a przynajmniej ja to tak odebrałem), bo jeśli na forum poświęconym fantastyce pada "Ale wiecie, że piszecie o fantasy?! O czym tu pisać?", to piszący sugeruje, że istnieją gatunki, które dyskusji są warte, w przeciwieństwie do fantasy. Pozwoliłem sobie założyć, że tymże bardziej wartym dyskusji gatunkiem jest sf. Nie znaczy to, że wg piszącego fantauka nie ma wad, lecz w porównaniu z fantasy wypada lepiej (co właśnie sam napisałeś). Ale to tylko drobna, nieofensywna uwaga.

xan4 pisze:Jeżeli dalej interesuje Cię mój top utworów sf, to napiszę je wieczorem.

Interesuje. Chcę się po prostu dowiedzieć, co decyduje o klasyfikowaniu przez ciebie utworów jako "perełki"/"miernoty" - nie pogardziłbym również w tej kwestii tytułami/motywami spoza sf.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 169
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: Fidel-F2 » pn 05.12.2022 12:16

Shedao Shai pisze: i naprawdę nie zamierzam dociekać czy udajesz że nie rozumiesz, czy naprawdę nie rozumiesz.
fakt, że to dla ciebie dyskusyjne zrobił mi dzień, w sumie, w twoim przypadku to wystarczy, że zdejmiesz beret
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: xan4 » wt 06.12.2022 18:55

@Paweł Miłosz, zarzuciłeś mi, że doję samorządy w słowach:
Zaprawdę, wydanie paru przeciętnych antologii za samorządową kasę nie czyni z ciebie fachowca od czegokolwiek (poza dojeniem samorządów), oraz, że: przygłupi chłopek wziął się za wydawanie książek za samorządową kasę.
Na moją prośbę, żebyś przedstawił mi dane na ten temat piszesz, że ktoś, gdzieś ci powiedział, że UM Tarnowskie Góry dofinansowuje antologie poprzez kupowania części nakładu.
No, większej głupoty to ja dawno nie czytałem, widać, że naprawdę się znasz na finansach JST. To w końcu dofinansowanie czy zakup? Zdecyduj się. No i takie dwa małe przykłady: Jak Urząd Miejski kupuje herbatę Lipton, to znaczy, że dofinansowuje koncern Unilevel? Albo inaczej, jak księgarnia Bookszpan w Tarnowskich Górach kupuje wydane przeze mnie antologie, to znaczy, że mnie dofinansowuje?

To jest mój ostatni post do ciebie. W dalszym ciągu czekam na przeprosimy, powiedzmy do piątku,9 grudnia 2022 roku.
xan4
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 311
Rejestracja: wt 03.03.2009 15:27
Lokalizacja: Silesia

Re: Kolejna saga fantasy z Vesper

Postautor: historyk » wt 06.12.2022 21:26

Olo Kuś
Po 1. Nie ktoś mi powiedział, tylko urzędnik z urzędu miasta (że Tarnowskie Góry, to już twój dodatek). I czego się dziecko ciskasz, skoro nie negujesz tej informacji?
Po 2. Tak, kupienie części nakładu to forma dofinansowania. Często praktykowana przez samorządy (to nie jest forum prawnicze, tu się posługujemy językiem literackim, potocznym; nie prawniczą nowomową - w potocznym języku dofinansowanie = pomoc finansowa, tak, wiem, prawniczo to bardziej skomplikowane). A jeśli jest to dogadane przed wydaniem (nie wiem jak było w tym przypadku, bo takie rzeczy najczęściej załatwia się w 4 oczy) to mamy wręcz współfinansowanie (język potoczny; z takimi jak ty lepiej zachowywać precyzję) wydania - każdy wydawca chciałby mieć gwarancję sprzedaży części nakładu od ręki.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 55 gości

cron