Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: TaMaX » pt 04.11.2022 23:36

Pan Sedeńko wyedytowal post na swion blogu, w pierwotnej wersji bylo: "Jego żona, która od samego początku była powiernikiem pisarza, jego muzą, pierwszą czytelniczką, wspomagała go w tworzeniu tej serii jest w tej chwili jedyną osobą, która wie, jak miało wyglądać zamknięcie Księgi Całości. Zapowiada, że postara się zakończyć dzieło Witka. Jak, kiedy, nie wiem. Pozostaje cierpliwie czekać."

Ponadto twierdzi, ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo i obraża swoich czytelnikow:
"Muszę dodać tu pewne sprostowanie, bo w sieci pojawiły się informacje (na podstawie powyższego newsa), jakoby Sedeńko zapewniał, że żona pisarza dokończy jego dzieło. Takie słowa tu nie padły, a nadinterpretacja mojej wypowiedzi mocno mnie zirytowała, tym bardziej, że telefony w tej sprawie poszły do mojej przyjaciółki. Jak można? Proponuję zainwestować w okulary, w dalszą edukację pozwalającą na czytanie ze zrozumieniem, albo obie te rzeczy na raz."
TaMaX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 04.11.2022 23:34

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Whoresbane » pt 04.11.2022 23:40

Usunąłem. Dzięki
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: historyk » sob 05.11.2022 0:02

TaMaX pisze:Ponadto twierdzi, ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo i obraża swoich czytelnikow:

Niczego takiego (ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo) nie twierdzi. Bo widzisz, zwrot "Zapowiada, że postara się zakończyć dzieło Witka" nie przesądza, że napisze osobiście, bo równie dobrze może to komuś zlecić. A znaczna część czytających wyciągnęła z tego wniosek, że żona Kresa sama usiądzie do komputera i dokończy cykl.

Tak na marginesie, Wegner byłby najwłaściwym wyborem na dokańczacza. Dobrym i pewnie bardziej chętnym, byłby Majka. Ewentualnie widziałbym w tej roli jeszcze Zembatego.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Luc du Lac » sob 05.11.2022 0:26

historyk pisze:
TaMaX pisze:Ponadto twierdzi, ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo i obraża swoich czytelnikow:

Niczego takiego (ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo) nie twierdzi. Bo widzisz, zwrot "Zapowiada, że postara się zakończyć dzieło Witka" nie przesądza, że napisze osobiście, bo równie dobrze może to komuś zlecić. A znaczna część czytających wyciągnęła z tego wniosek, że żona Kresa sama usiądzie do komputera i dokończy cykl.

Tak na marginesie, Wegner byłby najwłaściwym wyborem na dokańczacza. Dobrym i pewnie bardziej chętnym, byłby Majka. Ewentualnie widziałbym w tej roli jeszcze Zembatego.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


mnie się zdaje że ktoś z jego towarzystwa dokończy
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: TaMaX » sob 05.11.2022 1:10

No coż, napisal niejednoznacznie, zdarza sie. Dodal sprostowanie, super. Ale po co te wycieczki o okularach i czytaniu ze zrozumieniem?

Ps. Tez pomyslalem o Wegnerze :)
TaMaX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 04.11.2022 23:34

Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Bronsiu » sob 05.11.2022 13:22

Wyedytował wpis znów i wyrzucił te, jak to nazwałeś, wycieczki.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: historyk » sob 05.11.2022 14:19

Luc du Lac pisze:mnie się zdaje że ktoś z jego towarzystwa dokończy

A co to jest "towarzystwo Kresa"? Przyznam, że nie kojarzę - zawsze miałem go za pisarza spoza grup, z lekka na uboczu (nie to, że totalne odizolowanie, raczej sporadyczne kontakty na konwentach). Bo chyba nie był zbyt blisko nawet z innymi członkami drugiej generacji klubu Tfurców (najbardziej znani - poza Kresem - to Tomasz Kołodziejczak i Konrad Lewandowski).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Bronsiu » sob 05.11.2022 16:11

Może chodziło o "towarzystwo Sedeńki"? Ale wówczas kto miałby kończyć? Oramus? Maszczyszyn? :D
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: historyk » sob 05.11.2022 16:56

Nie bardzo widzę kto ze "stajni" Sedeńki mógłby to dokończyć. Markowskiemu dokończyć cykl pomaga Żelkowski, ale to nie jest kaliber pisarza na kończenie za Kresa. Szyda - nie ten styl (nie, że słaby, tylko po prostu inny), Maszczyszyn, Ciećwierz, Lech, Dębski, Zimniak tak samo. Kochański, Oszubski? Jakoś tego nie widzę.

Ale jest drugi wydawca, Fabryka Słów. Piekara, Grzędowicz, Komuda pewnie daliby radę, ale - moim zdaniem - każdy z nich odcisnąłby zbyt mocną swoją pieczęć na Księdze Całości. I nie sądzę, żeby byli zainteresowani.

Sądzę, że dobrze poradziłyby sobie Agnieszka Hałas i Anna Kańtoch, ale znowu - czy byłyby zainteresowane? To jest problem, bo za Kresa nie może kończyć ktoś z łapanki, to musi być pisarz mający doświadczenie i umiejętności, styl jakoś tam bliski kresowemu, a do tego wolny czas. Z tego ostatniego powodu nie sądzę też, żeby Wegner był zainteresowany.

Moim zdaniem zostaje Majka, który lubi chałturzyć i radzi sobie w tym dobrze, może Zembaty (nie wiem co porabia, od jakiegoś czasu milczy). Rozważyłbym też Daniela Nogala, który napisał dobrą powieść (Betelowa rebelia), ale się nie przebił, więc pewnie twórczo ma czas, a to byłaby dla niego szansa na szersze zaistnienie.

W każdym razie, obstawiam Majkę.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Shedao Shai » sob 05.11.2022 19:19

Sandersona zatrudnić xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Luc du Lac » sob 05.11.2022 22:54

pewnie wiele zależy od tego - ile faktycznie napisał Kres.
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Shedao Shai » czw 11.05.2023 8:30

Fabryka w końcu łaskawie coś powiedziała:

(...) już możemy powiedzieć, że mamy kompletny kolejny tom. "Szerń i Szerer. Zima przed burzą #11" ; niestety nie jest to koniec historii. Ale naprawdę nie mamy informacji co dalej... Na 100% żona Kresa nie dokończy historii, nigdy nie miała jej kończyć, a ta informacja była jedynie jakąś niemądrą plotką. Premierę planujemy na końcówkę roku
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: nosiwoda » czw 11.05.2023 8:41

Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
Jedyne, czego żałuję, to że nie kupiłem zestawu bookrage.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Janusz S. » czw 11.05.2023 18:25

TaMaX pisze:Pan Sedeńko wyedytowal post na swion blogu, w pierwotnej wersji bylo: "Jego żona, która od samego początku była powiernikiem pisarza, jego muzą, pierwszą czytelniczką, wspomagała go w tworzeniu tej serii jest w tej chwili jedyną osobą, która wie, jak miało wyglądać zamknięcie Księgi Całości. Zapowiada, że postara się zakończyć dzieło Witka. Jak, kiedy, nie wiem. Pozostaje cierpliwie czekać."

Ponadto twierdzi, ze takie stwierdzenie nigdy nie padlo i obraża swoich czytelnikow:
"Muszę dodać tu pewne sprostowanie, bo w sieci pojawiły się informacje (na podstawie powyższego newsa), jakoby Sedeńko zapewniał, że żona pisarza dokończy jego dzieło. Takie słowa tu nie padły, a nadinterpretacja mojej wypowiedzi mocno mnie zirytowała, tym bardziej, że telefony w tej sprawie poszły do mojej przyjaciółki. Jak można? Proponuję zainwestować w okulary, w dalszą edukację pozwalającą na czytanie ze zrozumieniem, albo obie te rzeczy na raz."

Jakoś nie widzę tego postu na jego blogu. Wyedytował go do zera?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Whoresbane » czw 11.05.2023 18:30

Możliwe, że go usunął ale potwierdzam, że była taka treść i na jej podstawie napisałem tego newsa.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Janusz S. » czw 11.05.2023 19:05

Whoresbane pisze:Możliwe, że go usunął ale potwierdzam, że była taka treść i na jej podstawie napisałem tego newsa.

Patrząc na cytaty podane przez @TaMaXa trochę się ośmieszył, twierdząc, że napisał coś zupełnie innego niż napisał, w dodatku używając w stwierdzeniu i zaprzeczeniu niemal dokładnie tych samych słów. Dawno na jego blog nie zaglądałem, ale widzę, że ma się chyba ostatnio gorzej, biorąc pod uwagę, że poniżej wypomina MAGowi i Vesperowi sprzedawanie własnych książek z rabatami jako działanie na szkodę księgarzy.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Bibi King » czw 11.05.2023 19:12

historyk pisze:zwrot "Zapowiada, że postara się zakończyć dzieło Witka" nie przesądza, że napisze osobiście, bo równie dobrze może to komuś zlecić.

Naciągane. Jak ktoś zacznie naprawiać samochód, a ktoś inny zapowie, że "postara się to dokończyć", to nie brzmi, jakby zamierzał szukać podwykonawcy. Język polski pozwala na dalece większą precyzyję wypowiedzi.

I niech ktoś powie temu Sedeńku, że w tym kontekście "naraz" piszemy łącznie.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Whoresbane » czw 11.05.2023 19:45

Ja wolałem usunąć tą "kontrowersyjną" sugestię o dokończeniu cyklu przez żonę by uniknąć niepotrzebnego bagna. Oceniać zachowania nie zamierzam
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Shedao Shai » czw 11.05.2023 20:06

Janusz S. pisze:Jakoś nie widzę tego postu na jego blogu. Wyedytował go do zera?


Tak, wyedytował ten element o kończeniu przez żonę. Z tego co kojarzę, to w Fabryce się zdenerwowali, bo oni nabrali wody w usta, a tu nie dość, że przyszedł taki Sedeńko i palnął, że będzie kończone, to jeszcze niefortunnie sformułował swoją wypowiedź, przez co jeden z drugim źle ją zinterpretowali i im wyszło, że żona autora, chyba w żaden sposób niebędąca pisarką, sama będzie kończyła sagę. I podali to dalej. Tak oto rodzi się plotka, która jest powtarzana po dziś dzień.

Bibi King ma rację z tym, że Język polski pozwala na dalece większą precyzyję wypowiedzi, ale jednak warto też czasem aktywować trochę więcej zwojów w mózgu i nie brać wszystkiego tak dosłownie, tylko użyć metody analizy i interpretacji tekstu. Żona Kresa - jeśli rzeczywiście tak będzie - dokończy sagę w ten sam sposób, w jaki Harriet McDougal (żona Jordana) dokończyła Koło Czasu (zatrudniła innego pisarza). Dla mnie to oczywiste i uważam, że dla wszystkich powinno być. Pytanie tylko, czy tak rzeczywiście się stanie, czy dostaniemy 1/3, albo 2/3 Szerni i Szereru (no, wiadomo - w wydaniu FS będą to dwie kolejne książki :lol: ), po czym się dowiemy: ojej... no reszty nie skończył... nic się nie da z tym zrobić... bardzo nam przykro...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Bibi King » czw 11.05.2023 20:21

Czyli McDougal niczego nie dokończyła, tylko co najwyżej zadbała o dokończenie. Rozumiem skróty myślowe, sam mówię, że "idę się ostrzyc", chociaż wiadomo, że brudną robotę odwali fryzjer, ale tu jednak widzę szerokie pole do interpretacji i uważam wzburzenie Sedeńki za nieuzasadnione. Sam jest sobie winien.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Kolejny Kres od Stalker Books zobrazowany

Postautor: Shedao Shai » czw 11.05.2023 21:07

Bibi King pisze:Czyli McDougal niczego nie dokończyła, tylko co najwyżej zadbała o dokończenie. Rozumiem skróty myślowe, sam mówię, że "idę się ostrzyc", chociaż wiadomo, że brudną robotę odwali fryzjer, ale tu jednak widzę szerokie pole do interpretacji i uważam wzburzenie Sedeńki za nieuzasadnione. Sam jest sobie winien.


Rozumiesz skróty myślowe, ale tego nie rozumiesz :P Tak bym to podsumował. Nie kombinuj tyle. Tak czy siak: sprawa wyjaśniona, można się rozejść. Skupmy się na tym, co ważne, czyli: czy ktoś to dokończy?

Oczywiście, Sedeńko sam jest sobie winien, bo to gorący temat, on jest osobą wtajemniczoną, powinien przemyśleć każde słowo 3x zanim je napisze. Nie zrobił tego no i masz babo placek.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości