Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie! :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie!

Postautor: Shedao Shai » ndz 30.10.2022 8:09

Jako, że należę do tych, którym serial się podoba... Załamka. Dramat.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie!

Postautor: Kszych » ndz 30.10.2022 8:27

Jako że wszyscy wiemy, jak bardzo Cavill chciał wcielić się w Geralta, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że zwyczajnie miał już dość pomysłów pani H. i spółki. Rozczarowanie musiało być nie byle jakie, ale nie mnie oceniać zasadność tej decyzji. Wygląda to na wygraną opcji "progresywnej" z wizją "konserwatywną".
Sympatyzuję z Cavillem, żeby nie było.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Fidel-F2 » ndz 30.10.2022 9:37

Kszych pisze:możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że zwyczajnie miał już dość pomysłów pani H. i spółki.
:shock: :D :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3458
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: lordofthedreams » ndz 30.10.2022 10:38

Kszych pisze:możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że zwyczajnie miał już dość pomysłów pani H. i spółki

Nie możemy, bo to raczej kwestia powrotu do supermenowania. Główna rola w serialu czyniłaby jego grafik zbyt niedostępnym do występowania w różnych filmach franczyzy.
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie!

Postautor: Kszych » ndz 30.10.2022 10:46

Stawiam na to, że Superman spadł mu jak gwiazdka z nieba i połączył przyjemne z pożytecznym. Ale nie będę się upierał, on sam milczy, więc wszystko to są jeno spekulacje, a interpretacja faktów często jest uzależniona od naszych własnych widzimisię.
Ostatnio zmieniony ndz 30.10.2022 11:00 przez Kszych, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Whoresbane » ndz 30.10.2022 11:00

lordofthedreams pisze:
Kszych pisze:możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że zwyczajnie miał już dość pomysłów pani H. i spółki

Nie możemy, bo to raczej kwestia powrotu do supermenowania. Główna rola w serialu czyniłaby jego grafik zbyt niedostępnym do występowania w różnych filmach franczyzy.


Chyba jednak możemy bo przed premierą drugiego sezonu zapewniał, że dopóki będą wierni pierwowzorowi to jest gotów nawet i na siedem sezonów.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1469
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: lordofthedreams » ndz 30.10.2022 11:18

Moment (2 dni czy jakoś tak po ogłoszeniu powrotu do roli Supka) wskazuje raczej na to ;) Bazując na tej przytoczonej wypowiedzi, to chyba powinien uciec przed sezonem drugim?
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Janusz S. » ndz 30.10.2022 11:50

Zmiana głównego aktora to nigdy nie jest dobra wiadomość
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Whoresbane » ndz 30.10.2022 14:00

lordofthedreams pisze:Moment (2 dni czy jakoś tak po ogłoszeniu powrotu do roli Supka) wskazuje raczej na to ;) Bazując na tej przytoczonej wypowiedzi, to chyba powinien uciec przed sezonem drugim?


Rola Supka nie jest taka absorbująca od kopa bo kolejny film z jego udziałem nie ma nawet scenarzysty ani jakiegokolwiek terminu. Trzeci sezon jest nakręcony a czwarty zapowiedzieli dopiero.
Może w trzecim być jeszcze większa kaszana niż w drugim i uznał "pier***ę to"
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1469
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie!

Postautor: Kato Starszy » ndz 30.10.2022 17:46

Panowie, chyba was ponosi...
James Gunn został szefem DC Films. W efekcie tego już wstępnie nakreślono jak ma wyglądać rozbudowa uniwersum. Koniami pociągowymi będę Superman, Batman, Wonder Woman, Aquaman oraz Harle Quinn (pewnie przez akcje Ezry Millera Flash zostanie pogrzebany).
Cavill będzie teraz miał multum roboty okołopromocyjnej rozłożonej na kilka lat. Najpewniej jednym z warunków powrotu do roli Supka była rezygnacja z pomniejszych przedsięwzięć (a takowym jest właśnie Wiedźmin) w celu skupienia się na najważnieszych projektach.
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 583
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: historyk » ndz 30.10.2022 22:21

Whoresbane
Teraz, jako członek redakcji, zacznij dbać o portal - przestań wklejać fotki rozwalające stronę, bo znowu to zrobiłeś.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Whoresbane » ndz 30.10.2022 22:29

historyk pisze:Whoresbane
Teraz, jako członek redakcji, zacznij dbać o portal - przestań wklejać fotki rozwalające stronę, bo znowu to zrobiłeś.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com



Chciałem to zrobić ale skalowanie w dół stworzyło nieczytelną pikselozę :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1469
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: nosiwoda » pn 31.10.2022 8:27

Kszych pisze:Jako że wszyscy wiemy, jak bardzo Cavill chciał wcielić się w Geralta, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć

Oj, Ty śmieszku...
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4986
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: historyk » pn 31.10.2022 12:31

Whoresbane pisze:Chciałem to zrobić ale skalowanie w dół stworzyło nieczytelną pikselozę :(

W takiej sytuacji po prostu skopiuj tekst, wklej tutaj i daj linka do źródła.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: jezzo » pn 31.10.2022 14:21

Mocna bomba, bardzo zasmucająca mnie jako mimo wszystko fana tego serialu. Trudna do adaptacji część za twórcami i teraz poziom miał rosnąć, a tu taki klops.

Zabawne, jak wielu próbuje tłumaczyć jego odejście swoimi własnymi widzimisię związanymi ze zmianami względem książkowego oryginału. Czy ujawnieniem, że niektórzy scenarzyści nie byli fanami materiału źródłowego. Cóż, taka krytyczna perspektywa też jest potrzebna, sam uważam Krew Elfów za słabą książkę.

Jak nie wiadomo o co chodzi... Cavill wziął udział w produkcji obniżając swoją gażę, ale kiedy produkcja zaskoczyła, trzeba było wyrzucić konkretną kasę, aby go zatrzymać na dłużej. Sam aktor zresztą pewnie jest rozchwytywany. Myślę, że sporo winy jest ze strony Netflixa, który tnie koszty i pewnie nie chciał zapłacić Cavillowi tyle, ile chciał. Z bezdusznych korporacji serialowych ta jest najbardziej bezduszna, tam wszystkie decyzje są na podstawie słupków w ekselu, specjaliści od produkcji masowej chały. Byle wincej i jak najtaniej. Jeśli powodem odejścia Cavilla jednak był WB i granie Supermana, to byłby kolejny powód do nienawiści do tego gównianego raka, jakim jest kino superbohaterskie. Ale powodów może być multum.

Dla mnie entuzjazm do tej produkcji zmalał do zera i wchodzi w wartości ujemne. Jeszcze rozumiem, jakby zastępca był sensowny, ale litości, Liam Hemsworth? Szkoda, że nie Ryan Reynolds. Naprawdę, co za Beznadziejny (przez duże B) wybór. Mówię to ze smutkiem, ale jak dla mnie to równie dobrze mogą w tym momencie tę pozycję skasować. W końcu to Netflix potrafi najlepiej. Ale tego nie zrobią, bo zainwestowali w to uniwersum kupę kasy.

Parafrazując klasyka, wymienili nie tego aktora/aktorkę co trzeba.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Luc du Lac » pn 31.10.2022 15:18

jezzo - ale odleciałeś...


Musiałem sprawdzić który to Hemsworth. Zmiana aktora - cóż, przy tak słabej jakości jaką prezentuje N.Witcher to każda zmiana wydaje się dobra :)
Cavill był spoko jako wiedźmin, ale pamiętam że przedtem wielu nie pasował... LIam nawet bardziej pasuje do Żebrowskiego Geralta.
Mam płonną nadzieję że wraz ze zmianą aktora zmieni się jakość scenariuszy...
POza tym - ani mię to grzeje ani ziębi, serial jest na tyle rozczarowujący ...
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: jezzo » pn 31.10.2022 15:33

W jakim sensie odleciałem?
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Luc du Lac » pn 31.10.2022 15:43

jezzo pisze:W jakim sensie odleciałem?


w takim
jezzo pisze:Mocna bomba, bardzo zasmucająca mnie jako mimo wszystko fana tego serialu. Trudna do adaptacji część za twórcami i teraz poziom miał rosnąć, a tu taki klops.



w zasadzie do całości mogę WTF!!??? :shock:
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: jezzo » pn 31.10.2022 16:03

Z czym się nie zgadzasz? Co z tego co napisałem według Ciebie zasługuje na "WTF"?
Że opowiadania i (kiepska) Krew Elfów to ciężki materiał do adaptacji?
Że późniejsze książki są lepsze(a z pewnością łatwiejsze do adaptacji)?
A może dziwi Cię fakt, że nie jestem hejterem tego serialu i mu mocno kibicowałem, bo chciałem zobaczyć całość historii?
I czy fakt, że mam odmienne zdanie na jakiś temat od Ciebie to znaczy, że odleciałem?
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: El Lagarto » pn 31.10.2022 18:20

Zasadniczo Geralt też jest superbohaterem. Specyficznym, ale jednak.

Wygląda na to, że Cavilla czeka syndrom Żebrowskiego: najmocniejszym punktem serialu będzie aktor odgrywający główną rolę.
Parę lat temu zacząłem oglądać netflixowego "Wiedźmina". Mimo pewnych interesujących fragmentów i elementów świata, nie przebrnąłem jeszcze przez pierwszy sezon. Ciągnie mi się to jak guma do żucia. Na razie jeszcze ta guma ma trochę smaku.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 930
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Janusz S. » pn 31.10.2022 18:22

El Lagarto pisze:Mimo pewnych interesujących fragmentów i elementów świata, nie przebrnąłem jeszcze przez pierwszy sezon.

Oho, czyli nie tylko ja tak mam :mrgreen:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5910
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezonie!

Postautor: Felas » pn 31.10.2022 22:50

Na pewno nie poszło o kasę jak spekuluje jezzo. Za drugi sezon wieśka Cavill dostał 8 baniek - 1 mln za odcinek (dla porównania obecnie najwyższa gaża to 1,3 mln Kevina Costnera). Za pierwszego supka 14, a to coś, co miało być Ligą Sprawiedliwości podobno 20.

Showrunnerzy i netfilx zarżnęli jego "passion project" to grzecznie podziękował i tyle. Z klasą, bez dramy i tony plotek nie przedłużył kontraktu. To się chwali.

Poza tym podejrzewam, że za kilka tygodni usłyszymy oficjalne ogłoszenie nowego odtwórcy Jamesa Bonda i to będzie właśnie Henry.
Felas
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pn 31.10.2022 22:41

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Luc du Lac » wt 01.11.2022 0:32

jezzo pisze:Z czym się nie zgadzasz? Co z tego co napisałem według Ciebie zasługuje na "WTF"?
Że opowiadania i (kiepska) Krew Elfów to ciężki materiał do adaptacji?
Że późniejsze książki są lepsze(a z pewnością łatwiejsze do adaptacji)?
A może dziwi Cię fakt, że nie jestem hejterem tego serialu i mu mocno kibicowałem, bo chciałem zobaczyć całość historii?
I czy fakt, że mam odmienne zdanie na jakiś temat od Ciebie to znaczy, że odleciałem?



tak
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Bibi King » wt 01.11.2022 11:20

Felas pisze:Poza tym podejrzewam, że za kilka tygodni usłyszymy oficjalne ogłoszenie nowego odtwórcy Jamesa Bonda i to będzie właśnie Henry.

"Wiedźmin" od Netflixa ani mnie grzeje, ani ziębi; porzuciłem po półtora odcinka. Ale wolałbym, żeby znaleźli do roli Bonda kogoś innego niż Cavill. Nie mam w tej chwili faworyta, ale nie chciałbym, żeby padło na Cavilla.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1125
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Henry Cavill odchodzi z serialu Wiedźmin po trzecim sezo

Postautor: Whoresbane » wt 01.11.2022 23:07

Kod: Zaznacz cały
https://www.ppe.pl/news/307929/henry-cavill-chcial-odejsc-z-wiedzmina-juz-po-2-sezonie-znamy-szczegoly-rezygnacji.html
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1469
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron