Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r. :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: Kszych » ndz 21.08.2022 13:44

Wejście w Niedowiarka czy Bakkera przez jakiekolwiek wydawnictwo, szczególnie po tylu latach i w czasach galopujących kosztów, jest już moim zdaniem niemożliwe i trzeba się z tym pogodzić. Co stwierdzam z bólem i smutkiem.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: Paul Atryda » ndz 21.08.2022 13:50

Panie Andrzeju, skoro na ZB padło, że Artefakty już praktycznie R.I.P.
To pozostało jeszcze podać resztę tytułów, pozostałych do wydania. – skoro są wiadome.
I przynajmniej w tym temacie przestaniemy pytać i nudzić.
Paul Atryda
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 605
Rejestracja: wt 24.07.2007 13:22

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Kot74 » ndz 21.08.2022 13:55

Kszych pisze:Wejście w Niedowiarka czy Bakkera przez jakiekolwiek wydawnictwo, szczególnie po tylu latach i w czasach galopujących kosztów, jest już moim zdaniem niemożliwe i trzeba się z tym pogodzić. Co stwierdzam z bólem i smutkiem.


Najprawdopodobniej tak będzie. Chyba że jakiś serial ktoś stworzy. Tak jak Ostatnie królestwo Cornwella. Wydano wtedy wszystkie książki w tempie wręcz błyskawicznym
Kot74
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz 21.08.2022 1:30

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: AM » ndz 21.08.2022 13:56

Paul Atryda pisze:Panie Andrzeju, skoro na ZB padło, że Artefakty już praktycznie R.I.P.
To pozostało jeszcze podać resztę tytułów, pozostałych do wydania. – skoro są wiadome.
I przynajmniej w tym temacie przestaniemy pytać i nudzić.


Żadnych list.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1486
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shadowmage » ndz 21.08.2022 14:01

W sumie na Storytelu, ku mojemu zaskoczeniu, pokazały się całe "Skoki", więc może i "Covenanta" wezmą :P

Co do końca "Artefaktów" to spokojnie, skoro ma się ukazać jeszcze mniej więcej drugie tyle tytułów, to czytania na lata. A i przypominam, że "UW" też się już skończyła parę lat temu.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20754
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: Paul Atryda » ndz 21.08.2022 14:07

Oczywiście, tytułów jest sporo.
Dlatego uważam, że skoro Wydawnictwo ma do nich prawa, spokojnie mogłoby się pochwalić :-) jakie to tytuły.
Skoro jednak Pan Andrzeje, pisze żadnych list, to żadnych.
To zawsze była dobra wola Pana Andrzeja
Dzisiaj sytuacja makro może pomóc w podjęciu zdecydowanej decyzji :-)
Paul Atryda
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 605
Rejestracja: wt 24.07.2007 13:22

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Kszych » ndz 21.08.2022 14:09

Shadowmage pisze:W sumie na Storytelu, ku mojemu zaskoczeniu, pokazały się całe "Skoki", więc może i "Covenanta" wezmą :P

Pominąłeś malutki szczegół, że ostatnie 4 tomy Niedowiarka są nieprzetłumaczone. :roll:

Shadowmage pisze:Co do końca "Artefaktów" to spokojnie, skoro ma się ukazać jeszcze mniej więcej drugie tyle tytułów, to czytania na lata. A i przypominam, że "UW" też się już skończyła parę lat temu.

Szczególnie gdyby w tempie 2 na rok...
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » ndz 21.08.2022 14:58

Wieść o zamkniętej liście Artefaktów mnie zmroziła, no ale przynajmniej ma być ich jeszcze dużo...

AM, stąd moje pytanie (choć mocno boję się odpowiedzi). Czy na tej liście znajdują się Księga Krótkiego i Długiego Slońca? Wiem, że kiedyś mówiłeś że tak, ale skoro realia są jakie są, to wolę dopytać...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: corso » ndz 21.08.2022 15:33

hm, a Butcher? wisi taki niedokończony..
corso
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 88
Rejestracja: pt 29.08.2008 8:37

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: wst11 » ndz 21.08.2022 17:36

choć to smutne to wolę UW czy artefakty choćby w miekkiej okladce niz nie wydane wcale
większosc tych ksiazek to dzieła wybitne, okładki cieszą i ładnie wygladaja ale najwazniejsza jest zawartość.
wst11
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: ndz 21.08.2022 17:32

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: AM » ndz 21.08.2022 22:13

Shedao Shai pisze:Wieść o zamkniętej liście Artefaktów mnie zmroziła, no ale przynajmniej ma być ich jeszcze dużo...

AM, stąd moje pytanie (choć mocno boję się odpowiedzi). Czy na tej liście znajdują się Księga Krótkiego i Długiego Slońca? Wiem, że kiedyś mówiłeś że tak, ale skoro realia są jakie są, to wolę dopytać...


Tak. Chcielibyśmy je wydać.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1486
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: historyk » ndz 21.08.2022 23:24

AM pisze:Opcji jest kilka. Na przykład rezygnacja z szytych opraw i papieru offsetowego. Przy takich nakładach, jakie robimy, na przykład w przypadku Ady Palmer dałoby to nam kilkanaście tysięcy złotych oszczędności. Nie byłbym aż czarnowidzem w przypadku UW. 4 książki, o których wspominałem powinny się ukazać w następnym roku (Jimenez, Lee, Clarke i McDonald).

Fajnie by było, jakbyście rezygnując z szycia zrezygnowali także z twardych opraw, bo twarda klejona to poroniony pomysł - wolałbym miękką ze skrzydełkami (tylko bez tego ohydnego meszku). I może to pozwoliłby zachować lepszy papier.

Wszystko wyjdzie w praniu. I po następnym roku będzie jasne.

Tak długo jest u Was wszystko odkładane, że nie ma sensu się nastawiać na kupno we Magu. Sam sobie w brodę pluję, że nie kupiłem ze dwa lata temu Bakkera na Allegro/OLX, bo było tego pełno i tanio, a dziś znaleźć tomy 2-3 niepobiblioteczne, to jest sztuka, zresztą t. 3 nawet pobiblioteczny znaleźć trudno - dziś na Allegro tylko jedna oferta, ale nie t. 3 osobno, tylko trylogii w komplecie za 172 zł. I ta sama sytuacja z Kupcami Hobb.

Tak. Chcielibyśmy je wydać.

Chociaż tyle dobrego.

ASX76 pisze:Co do Donaldsona, to niestety rzecz absolutnie stracona. Zysk woli wydawać szajs.

A co ma Zysk z tym wspólnego? Sądzę, że od dawna nie mają praw do Donaldsona (po Zysku Donaldsona wydawał... Mag, konkretnie cykl o Skokach). Pewnie prawa do Donaldsona leżą na ulicy - wystarczy się po nie schylić :D Vesper coś sugerował, że może kiedyś wydadzą Niedowiarka. I to byłaby najlepsza opcja.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 4:25

Kszych pisze:Wejście w Niedowiarka czy Bakkera przez jakiekolwiek wydawnictwo, szczególnie po tylu latach i w czasach galopujących kosztów, jest już moim zdaniem niemożliwe i trzeba się z tym pogodzić. Co stwierdzam z bólem i smutkiem.


Tylko ekranizacja mogłaby zmienić ten niebywale smutny stan rzeczy. Najlepiej serial.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 4:32

historyk pisze:A co ma Zysk z tym wspólnego? Sądzę, że od dawna nie mają praw do Donaldsona (po Zysku Donaldsona wydawał... Mag, konkretnie cykl o Skokach).

Vesper coś sugerował, że może kiedyś wydadzą Niedowiarka. I to byłaby najlepsza opcja.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


1. Pomijając fakt, że Zysk wydał niegdyś dwie trylogie Niedowiarka, po wielu latach wrócił do "wypusku" Kate Elliott, stąd pozwoliłem sobie nadmienić. :)

2. Ooo... I to mogłoby się udać! Zwłaszcza gdyby w międzyczasie pojawiła się opcja serialu, a że produkcje fantasy w natarciu... :d
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 4:34

wst11 pisze:choć to smutne to wolę UW czy artefakty choćby w miekkiej okladce niz nie wydane wcale
większosc tych ksiazek to dzieła wybitne, okładki cieszą i ładnie wygladaja ale najwazniejsza jest zawartość.


Nie dramatyzujmy i walczmy! :wink:
Najlepiej mieć i zawartość, i wygląd! :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 4:35

corso pisze:hm, a Butcher? wisi taki niedokończony..


Nie czas żałować dmuchawców, gdy płoną róże.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 4:40

Shadowmage pisze:
W sumie na Storytelu, ku mojemu zaskoczeniu, pokazały się całe "Skoki", więc może i "Covenanta" wezmą :P

Co do końca "Artefaktów" to spokojnie, skoro ma się ukazać jeszcze mniej więcej drugie tyle tytułów, to czytania na lata.

A i przypominam, że "UW" też się już skończyła parę lat temu.


1. "Skoki" zostały w całości przetłumaczone w przeciwieństwie do Niedowiarka. :P

2. Spokojnie to już było. Świadomość tego, że pula tytułów nie zostanie zwiększona, sama w sobie budzi trwogę.

3. Różnica polega na tym, że UW kończyła się bez przekonania, zaś koniec Artefaktów został jakże dobitnie zaakcentowany. :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 8:02

AM pisze:
Shedao Shai pisze:Wieść o zamkniętej liście Artefaktów mnie zmroziła, no ale przynajmniej ma być ich jeszcze dużo...

AM, stąd moje pytanie (choć mocno boję się odpowiedzi). Czy na tej liście znajdują się Księga Krótkiego i Długiego Slońca? Wiem, że kiedyś mówiłeś że tak, ale skoro realia są jakie są, to wolę dopytać...


Tak. Chcielibyśmy je wydać.


Dzięki. Spora ulga (zostawiłem sobie nawet na nie puste miejsce na półce :D). Trzymam kciuki zatem i cierpliwie czekam.

Asix, historyk: podziwiam entuzjazm, ale w Covenanta nie wierzyłbym nawet przy tłustych latach dla rynku wydawniczego. A teraz... ktoś by musiał chyba oszaleć. Cykl na dziesięć tomów? Który nie jest łatwym czytadłem dla "przeciętnego czytelnika"? Z bohaterem którego główną cechą jest to, że praktycznie nie da się go polubić? Ktoś miałby w to wejść? Panowie...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 8:23

Shedao Shai pisze:
Asix, historyk: podziwiam entuzjazm, ale w Covenanta nie wierzyłbym nawet przy tłustych latach dla rynku wydawniczego. A teraz... ktoś by musiał chyba oszaleć. Cykl na dziesięć tomów? Który nie jest łatwym czytadłem dla "przeciętnego czytelnika"? Z bohaterem którego główną cechą jest to, że praktycznie nie da się go polubić? Ktoś miałby w to wejść? Panowie...


Za to można polubić innych bohaterów. :P
Poza tym, a nawet przede wszystkim, podobno Disney nabył prawa do ekranizacji... :wink:
Jeśli więc projekt ruszy pełną parą, to niemożliwe nie istnieje. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 2023 r.

Postautor: grzyb39 » pn 22.08.2022 8:46

Ktoś podniósł tutaj kwestie praw do wydania. Dla mnie sprawa prosta. Nie wydasz powieści bo Cie nie staw określonym czasie tracisz prawa. Nie blokujesz innym wydawnictwom które mogłyby wydać. Może kontrowersyjne ale więcej pozycji by się ukazywało na rynku.
grzyb39
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 35
Rejestracja: sob 28.07.2018 14:49

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 10:17

ASX76 pisze:Za to można polubić innych bohaterów. :P


Nie mi to mów, tylko ludziom, którzy w połowie pierwszego tomu rzucą książką w cholerę, bo Covenant to ch.. :P To świetna seria, ale jej potencjał sprzedażowy leży na dnie. Dodaj do tego obecne warunki na rynku i masz jasną odpowiedź.

ASX76 pisze:Poza tym, a nawet przede wszystkim, podobno Disney nabył prawa do ekranizacji... :wink:
Jeśli więc projekt ruszy pełną parą, to niemożliwe nie istnieje. :P


xD i ty w to wierzysz. Oj Asix, Asix. Nie wszystko jest możliwe. Covenanta nikt nie wyda - przestań się łudzić.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 10:46

Shedao Shai pisze:To świetna seria, ale jej potencjał sprzedażowy leży na dnie. Dodaj do tego obecne warunki na rynku i masz jasną odpowiedź.


Potencjał sprzedażowy leży na dnie, bo tytułowy bohater jest jaki jest? :wink:
Jakoś "dziwnym" trafem Zysk wydał aż trzy trylogie, więc branie musiały mieć. :P

Popatrz Pan na potencjał sprzedażowy takich autorów jak np. Reynolds (pierwsze podejście było porażką) czy zwłaszcza McAuley.
A jednak MAG wziął się za Reynoldsa, zaś wcześniej wydał "Gap", choć przez kilka lat co poniektórzy zarzucali mi co najmniej zaślepienie i szaleństwo, "tłumacząc" jak Maciek bykowi na miedzy, że to absolutnie niemożliwe. ;)

Może by tak więcej wiary w czytelników? ;)

P.S. Nie mówimy tutaj o wydawaniu teraz, lecz w perspektywie kilku lat. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: asymon » pn 22.08.2022 11:08

ASX76 pisze:Jakoś "dziwnym" trafem Zysk wydał aż trzy trylogie, więc branie musiały mieć. :P


E tam, leżało na taniej książce w Hali Koszyki, pamiętam jak dziś.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 11:48

ASX76 pisze:Potencjał sprzedażowy leży na dnie, bo tytułowy bohater jest jaki jest? :wink:


To jeden z powodów. Inne wymieniłem powyżej. Ja wiem, że chcesz, Asix, ale bądź realistą.

ASX76 pisze:Jakoś "dziwnym" trafem Zysk wydał aż trzy trylogie, więc branie musiały mieć. :P


Dwie. I w zupełnie innych realiach niż dzisiejsze. I nie bez powodu od 25 lat nikt do tego nie wrócił.

ASX76 pisze:Może by tak więcej wiary w czytelników? ;)


Ty jesteś świadomy co się sprzedaje dobrze, a co słabo? Zero wiary w czytelników!

I czemu jako przykłady podajesz mi McAuleya którego MAG przekłada od lat czy Gap który wylądował na tanich książkach? Przecież to właśnie przykłady rzeczy których nie warto było z perspektywy wydawcy wydać xD a były dużo krótsze!
Ostatnio zmieniony pn 22.08.2022 11:53 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 11:52

asymon pisze:
ASX76 pisze:Jakoś "dziwnym" trafem Zysk wydał aż trzy trylogie, więc branie musiały mieć. :P


E tam, leżało na taniej książce w Hali Koszyki, pamiętam jak dziś.


Tak jak swego czasu np. Simmonsy z Amberu, czy hołubione tutaj: "Welin", Reynoldsy, McAuleye...., że o Stephensonach nie wspomnę. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 11:59

ASX76 pisze: hołubione tutaj: "Welin", Reynoldsy, McAuleye...., że o Stephensonach nie wspomnę. :P


I... "hołubione tutaj" to... wg. ciebie... dobry zwiastun dla popytu na książki? Bo patrząc po nazwiskach które rzucasz, to znów, wręcz przeciwnie xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 12:03

Shedao Shai pisze:
Dwie. I w zupełnie innych realiach niż dzisiejsze. I nie bez powodu od 25 lat nikt do tego nie wrócił.

I czemu jako przykłady podajesz mi McAuleya którego MAG przekłada od lat czy Gap który wylądował na tanich książkach? Przecież to właśnie przykłady rzeczy których nie warto było z perspektywy wydawcy wydać xD a były dużo krótsze!


1. Pardon za nader oczywisty błąd, rozmarzyłem się. :P

2. McAuley już raz był - MAG wydał dwie części, dlatego podałem jako przykład.
"Poklatkowa rewolucja" (MAG) i Trylogia Ryfterów (Ars Machina) P. Wattsa, a także np. Cykl Barokowy (również w MAG-owym wydaniu) wylądowały na przecenach, takoż i wiele innych tytułów. Zatem patrząc na te pozycje z Pańskiej perspektywy: (cytuję): "Przecież to właśnie przykłady rzeczy których nie warto było z perspektywy wydawcy wydać xD" (koniec cytatu).
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 12:14

ASX76 pisze:"Poklatkowa rewolucja" (MAG) i Trylogia Ryfterów (Ars Machina) P. Wattsa, a także np. Cykl Barokowy (również w MAG-owym wydaniu) wylądowały na przecenach, takoż i wiele innych tytułów. Zatem patrząc na te pozycje z Pańskiej perspektywy: (cytuję): "Przecież to właśnie przykłady rzeczy których nie warto było z perspektywy wydawcy wydać xD" (koniec cytatu).


Dokładnie. Cieszę się, że się zgodziliśmy.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 12:21

No dobra, ale co będziemy czytać, gdy MAG zrezygnuje ze wszech miar szlachetnej misji wydawania niedochodowych, bądź mniej opłacalnych pozycji, na chwałę Domu? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 12:47

ASX76 pisze:No dobra, ale co będziemy czytać, gdy MAG zrezygnuje ze wszech miar szlachetnej misji wydawania niedochodowych, bądź mniej opłacalnych pozycji, na chwałę Domu? :wink:


Nie rozmawiamy o tym co chcielibyśmy, żeby wydawano, tylko o tym co ma rację bytu na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: asymon » pn 22.08.2022 12:55

Z Cyklem Barokowym to była jakaś zupełnie inna historia... Pożyczałem z biblio kolejne książki z tego wydania, rozbitego chyba na 8 tomów i dosłownie w całej Warszawie nie byłem w stanie znaleźć drugiego tomu "Zamętu". No dobra, nie w całej, w kilku dzielnicach, nakładem wysiłku w ramach rozsądku, nie było wtedy serwisu https://w.bibliotece.pl/ A teraz co chwila trafiam na te "Zamęty", nawet w Świecie Książki zostało. Ktoś coś gdzieś ewidentnie "zachomikował" na paręnaście lat...

Co do Wattsa, Ars Machina była już chyba w upadłości, dlatego książki poszły do Dedalusa. Do dziś żałuję że nie wykupiłem papierowego nakładu, puszczałbym 1-2 trylogie rocznie na Allegro i byłbym finansowo ustawiony.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1963
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 13:10

Shedao Shai pisze:Nie rozmawiamy o tym co chcielibyśmy, żeby wydawano, tylko o tym co ma rację bytu na polskim rynku.


Całe szczęście żeś Pan nie wydawca, bo wtedy mielibyśmy tylko: Sandersony, Kristoffy, Bardugo... ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Shedao Shai » pn 22.08.2022 13:25

ASX76 pisze:
Shedao Shai pisze:Nie rozmawiamy o tym co chcielibyśmy, żeby wydawano, tylko o tym co ma rację bytu na polskim rynku.


Całe szczęście żeś Pan nie wydawca, bo wtedy mielibyśmy tylko: Sandersony, Kristoffy, Bardugo... ;)


Asix... a, co ja będę. Wystarczy.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: Whoresbane » pn 22.08.2022 16:46

Ja sto razy bardziej bym wolał Szedao jako wydawcę niż Asixa. Gwarantowałby dużo Eriksonów, Reynoldsów, wznowienia wszystkich Stephensonów. Szedao na prezesa MAG Sp. z o.o. :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1469
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Wstępna wersja planów wydawniczych MAGa na I kwartał 202

Postautor: ASX76 » pn 22.08.2022 17:01

Whoresbane pisze:
Ja sto razy bardziej bym wolał Szedao jako wydawcę niż Asixa.

Gwarantowałby dużo Eriksonów, Reynoldsów, wznowienia wszystkich Stephensonów.

Szedao na prezesa MAG Sp. z o.o. :lol:



1. Uważaj o czym marzysz, bo może się spełnić. :lol:

2. Puściłby wydawnictwo z torbami. ;)

3. Lepszej władzy niż obecna nie było, nie ma i nie będzie. :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7356
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

cron