Gunia, Wojciech - "Dom wszystkich snów" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Gunia, Wojciech - "Dom wszystkich snów"

Postautor: Shedao Shai » pn 14.06.2021 10:30

Po ten zbiór opowiadań sięgnąłem zachęcony moim bardzo dobrym odbiorem poprzedniego - "Powrotu", zatem nieuniknione będzie porównanie obu. Ten zbiór oceniam ciutkę niżej, aczkolwiek wciąż jest to solidna robota. Gunia pisze naprawdę dobrze, potrafi wzbudzać uczucie niepokoju i osamotnienia, doskonale operuje przyjętym przez siebie klimatem. Mój jedyny zarzut wobec jego twórczości to jej jednolitość, te opowiadania mają sporo wspólnych mianowników i najlepiej czytać je w odstępach czasowych, pomiędzy innymi lekturami, bo czytane ciągiem zaczynają w pewnym momencie nużyć i nie robią takiego wrażenia, jakie mogłyby.

Na szczególną uwagę zasługuje nominowany do nagrody Żuławskiego "Dom Motta", czyli najdłuższa pozycja w tym zbiorze. Bardzo dobra rzecz.

4/6. Oceniając stricte pod kątem literackim może powinno być wyżej, ale jednak przy końcu już się nieco męczyłem. Może gdybym to rozłożył sobie w czasie...
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron