Zagłada Gotreka opóźniona :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 9:38

Coś z tą informacją jest chyba nie teges.
Na przykład ksiegarnia MadBooks twierdzi, że ma dostępne 85 egz
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 9:39

Bonito też,,,
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Tigana » śr 05.05.2021 10:00

A EMPIk nie.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 10:09

A na stronie wydawcy ciągle jako przedsprzedaż (obydwu premier z przełomu miesięcy)
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Tigana » śr 05.05.2021 13:19

EMPIK dostarcza z dnia na dzień a data wydania 1 lipca. Sprawdzimy.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 17:34

Ja właśnie zamówiłem dla klubu w MadBooks. Ma być dostawa za 4-5 dni
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: historyk » śr 05.05.2021 18:49

jmpiszczek pisze:Ja właśnie zamówiłem dla klubu w MadBooks. Ma być dostawa za 4-5 dni

Czytasz to, czy tylko kupujesz? :D Pytam, bo lubię mroczny klimat Warhammera, podobały mi się dwa pierwsze tomy cyklu (te z opowiadaniami - Zabójca trolli i Zabójca skavenów). Natomiast od pierwszej powieści (Zabójca Demonów) się odbiłem - nie dałem rady tego przeczytać. Dalej jest lepiej, tak samo, czy jeszcze gorzej?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 20:45

Kupuję do biblioteki klubowej (kupujemy prawie wszystko co się ukazuje).
Ja fantasy prawie wcale nie czytam. Zdecydowanie wolę sf:)
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: El Lagarto » śr 05.05.2021 23:26

Dawno temu przeczytałem parę opowiadań Williama Kinga o Gotreku i Felixie i były bardzo w porządku.Tyle że teraz już inny autor cykl sztancuje. Nie śledzę wytworów Warhammera, generalnie trzymam się z daleka od literatury z okolic RPG, ale co do klimatu starego Gotreka pełna zgoda. Przyzwoita rozrywka.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Fidel-F2 » czw 06.05.2021 9:58

Zabójca Trolli - Próbowałem, dotarłem do połowy drugiego opowiadania, poddałem się. Masakryczna kupa.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Virgo C. » czw 06.05.2021 10:20

historyk pisze:Pytam, bo lubię mroczny klimat Warhammera, podobały mi się dwa pierwsze tomy cyklu (te z opowiadaniami - Zabójca trolli i Zabójca skavenów). Natomiast od pierwszej powieści (Zabójca Demonów) się odbiłem - nie dałem rady tego przeczytać. Dalej jest lepiej, tak samo, czy jeszcze gorzej?

Z oceną serii jest ten problem, że tam do któregoś momentu pisał King, który opowiadania miał dobre, ale w powieści szło mu średnio. Potem był Long, który pisał na zbliżonym poziomie, chociaż chyba nieco bardziej w stylistyce warhammerowej. Natomiast dylogię "Zagłada Gotreka Gurnissona" napisał jeszcze inny autor (David Guymer), którego "Miasto potępionych" było całkiem Ok. Zagłady jeszcze nie czytałem, ale wiem że jest tak kilka "interesujących" rozwiązań (np. hańba Snorriego).
Awatar użytkownika
Virgo C.
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 190
Rejestracja: pt 12.02.2010 1:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: historyk » czw 06.05.2021 16:30

Virgo C. pisze:Natomiast dylogię "Zagłada Gotreka Gurnissona" napisał jeszcze inny autor (David Guymer), którego "Miasto potępionych" było całkiem Ok. Zagłady jeszcze nie czytałem, ale wiem że jest tak kilka "interesujących" rozwiązań (np. hańba Snorriego).

A da się to czytać bez znajomości poprzednich ochnastu tomów? :D Poza wymienioną trójką widzę jeszcze niejakiego Josha Reynoldsa (Droga Czaszek). A rzeczony Guymer popełnił wcześniej Miasto potępionych. To od czego by trzeba zacząć, żeby sensownie do Gotreka i Feliksa wrócić?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Tigana » czw 06.05.2021 19:05

W sumie to można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów. Nie wiem, w którym momencie wraca akcja "Zabójcy krasnoludów" w stosunku do wcześniejszych tomów - jeśli jest ciągłość to trzeba tylko wiedzieć, że zabójca Snorri zapomniał dlaczego został zabójcą i tyle.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Virgo C. » czw 06.05.2021 19:55

Tigana pisze:W sumie to można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów. Nie wiem, w którym momencie wraca akcja "Zabójcy krasnoludów" w stosunku do wcześniejszych tomów - jeśli jest ciągłość to trzeba tylko wiedzieć, że zabójca Snorri zapomniał dlaczego został zabójcą i tyle.

Zagłada... jest częścią End Times więc generalnie miała być pożegnaniem z postacią Gotreka i całym światem Warhammera Fantasy (miała bo już go przywrócili do życia w Age of Sigmar). Tak więc poza amnezją Snorriego jest jeszcze kwestia żony Feliksa, jego relacji z Maxem i Ulryką oraz okoliczności rozstania z Gotrekiem.
Nie wiem czy autor wrzucił jakieś wspomnienia z tych wydarzeń, książka od premiery leży w pamięci telefonu i czeka na swój czas...

@historyk
Spróbuj z Miastem potępionych. Jest samodzielną pozycją, bez powiązań fabularnych z poprzednimi tomami. Jeśli Ci nie przypadnie do gustu to raczej wątpię by Zagłada... coś zmieniła.
Droga czaszek była tak nijaka, że zdążyłem o niej zapomnieć :D
Awatar użytkownika
Virgo C.
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 190
Rejestracja: pt 12.02.2010 1:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Tigana » czw 06.05.2021 20:43

"Miasto potępionych" akurat nie przypadło mi do gustu. Wspomniana "Droga czaszek" też średnio. W obwodzie mam jeszcze "Królową przeklętych". Jakoś te osobne powieści mi nie leżą. Inna sprawa, że moim zdaniem William King najlepiej sobie radził z cyklem.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: historyk » czw 06.05.2021 21:00

Virgo C. pisze:Tak więc poza amnezją Snorriego jest jeszcze kwestia żony Feliksa, jego relacji z Maxem i Ulryką oraz okoliczności rozstania z Gotrekiem.

To ja nie wiem kto to jest żona Feliksa, Max i Ulryka. Snorriego kojarzę - chyba był w porzuconym przeze mnie Zabójcy demonów. Kurcze, może jeszcze raz spróbuję tego Zabójcę demonów i pomyślę...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: Virgo C. » czw 06.05.2021 21:29

Tigana pisze:"Miasto potępionych" akurat nie przypadło mi do gustu. Wspomniana "Droga czaszek" też średnio. W obwodzie mam jeszcze "Królową przeklętych". Jakoś te osobne powieści mi nie leżą. Inna sprawa, że moim zdaniem William King najlepiej sobie radził z cyklem.

Królowa przeklętych jest o tyle interesująca, że o Tomb Kingsach jest bardzo mało książek. Plus jestem ciekaw jak tłumacz sobie poradził z licznymi przydomkami jednego z bohaterów :D

@historyk
Na ile widziałem Twoje opinie o książkach tutaj oraz na blogu - jak wtedy odpadłeś to raczej już się nie przekonasz do Zabójcy demonów.
Awatar użytkownika
Virgo C.
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 190
Rejestracja: pt 12.02.2010 1:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Zagłada Gotreka opóźniona

Postautor: historyk » pt 07.05.2021 18:09

Virgo C. pisze:@historyk
Na ile widziałem Twoje opinie o książkach tutaj oraz na blogu - jak wtedy odpadłeś to raczej już się nie przekonasz do Zabójcy demonów.

Tej, ale ja lubię też dobrą literaturę czysto rozrywkową. A opowiadania Kinga o Gotreku i Feliksie są w mojej opinii takową, lubię też cykl Kinga Terrarchowie (niestety, ISA wydala tylko trzy tomy z czterech).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości