Okładka "Ksiąg krwi" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Ciacho » wt 04.05.2021 16:45

Poradźcie mi czy warto te opowiadania? Od dawna czytam/słyszę, że Barker jest świetny. Czytałem kiedyś "Imajicę", ale w sumie to podobał mi się tylko styl pisania autora, bo sama historia mnie nie porwała i - wybaczcie, bo nie chcę nikogo obrazić, ale nie będę mydlił - irytował nacisk na 'homoseksualne wstawki', który no był widocznie większy niż moim zdaniem powinien.
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Whoresbane » wt 04.05.2021 16:58

Wielkie napisy na grzbiecie i tyle okładki aż biją po oczach. Ale i tak kupię
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: ertvon » wt 04.05.2021 17:07

Nareszcie. Barker to klasyk, szczególnie z tego okresu. A okładka, jak dla mnie, daje radę
ertvon
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 95
Rejestracja: pn 21.09.2015 15:23

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Janusz S. » wt 04.05.2021 17:09

Może warto by było zaznaczyć, że jej autor grozi, że ostateczna wersja może w niczym nie przypominać bieżącej.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Obłęd » wt 04.05.2021 18:01

Skoro mówicie, że klasyk to kupie i spróbuję się przekonać czy taki dobry ;)
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 673
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Tigana » wt 04.05.2021 18:11

Ciacho pisze:Poradźcie mi czy warto te opowiadania? Od dawna czytam/słyszę, że Barker jest świetny. Czytałem kiedyś "Imajicę", ale w sumie to podobał mi się tylko styl pisania autora, bo sama historia mnie nie porwała i - wybaczcie, bo nie chcę nikogo obrazić, ale nie będę mydlił - irytował nacisk na 'homoseksualne wstawki', który no był widocznie większy niż moim zdaniem powinien.

Z tego co pamiętam to akurat "Księgi Krwi" nie są specjalnie naszpikowane seksem czy to hetero czy homoseksualnym. To już bardziej Graham Masterton czy Edward Lee. Kilka opowiadań krąży wokół seksu, ale większość stawia na inne elementy.
Same teksty są przeróżne i eksplorują różne oblicze horroru: groza, urban fantasy, gore. Każdy powinien tu znaleźć coś dla siebie.

Janusz S. pisze:Może warto by było zaznaczyć, że jej autor grozi, że ostateczna wersja może w niczym nie przypominać bieżącej.

Okładka to dla mnie zazwyczaj sprawa trzeciorzędna, ale w tym wypadku widziałbym jakąś bardziej stonowaną.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: jachu » wt 04.05.2021 19:28

Nie podoba mi się. Nie to, że brzydka, że DC się nie zna czy coś podobnego. Nie, nie. W mojej ocenie nie pasuje do Barkera. Symbolizuje raczej książkę będącą szczytowym osiągnięciem Guy N. Smitha... Niestety.
Ale i tak kupię, bo na wznowienie czekam od 2005 roku, kiedy po raz pierwszy AM pisał o wydaniu KK.
jachu
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 320
Rejestracja: pt 20.11.2015 12:41

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: toto » wt 04.05.2021 20:07

To będzie otwarcie tej serii horrorów/weird fiction, czy wyjdzie poza seriami?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Janusz S. » wt 04.05.2021 20:16

Tigana pisze:Okładka to dla mnie zazwyczaj sprawa trzeciorzędna, ale w tym wypadku widziałbym jakąś bardziej stonowaną.

jachu pisze:Nie podoba mi się. Nie to, że brzydka, że DC się nie zna czy coś podobnego. Nie, nie. W mojej ocenie nie pasuje do Barkera. Symbolizuje raczej książkę będącą szczytowym osiągnięciem Guy N. Smitha... Niestety.

Panowie, macie tę przewagę, że znacie teksty Barkera i możecie stwierdzić, czy okładka pasuje do treści czy nie. Mnie się po prostu podoba i na razie tyle.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Shedao Shai » wt 04.05.2021 20:25

toto pisze:To będzie otwarcie tej serii horrorów/weird fiction, czy wyjdzie poza seriami?


Za FB Dark Crayon:

[PL] Ilustracja i projekt* do zbioru opowiadań "Księgi Krwi" Cliva Barkera. Seria horroru, wydawnictwo MAG.

:)

Mi się bardzo podoba. Mam nadzieję, że wkrótce poznamy więcej informacji odnośnie serii, no i że jeszcze w tym roku coś się w niej ukaże, bo w sumie póki co, AM milczał w tym temacie jak zaklęty :D
Ostatnio zmieniony wt 04.05.2021 20:29 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Tigana » wt 04.05.2021 20:27

tu nawet nie chodzi o to czy znam Bakera czy nie ta okładka jest dla mnie zbyt krzykliwa i bardziej pasuje mi do jakiejś dark fantasy.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: baczmus » wt 04.05.2021 20:38

Dark Crayon na swoim fanpejdżu dodał również tył i grzbiet okładki (jak zauważył Whoresbane) Widać na górze grzbietu trzy ikonki. Czaszkę, książkę i dłoń. Mi osobiście się kojarzy to z serialem "Miłość, śmierć i roboty" więc może jest to zapowiedź jakiejś większej serii. Chyba, że odnosi się to w jakiś sposób do treści samej książki (nie wiem niestety. nie czytałem).
baczmus
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: ndz 24.04.2016 17:15

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Shadowmage » wt 04.05.2021 21:08

W samym poście jest mowa o serii grozy.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: toto » wt 04.05.2021 21:28

Tak prezentuje się okładka "Ksiąg krwi" Clive'a Barkera:

Książkę wyda Mag najprawdopodobniej w czerwcu, a okładkę zaprojektował Dark Crayon.

Może źle patrzę, ale ja tu nie widzę ani słowa o serii grozy.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: FKJZ » wt 04.05.2021 21:53

toto pisze:
Tak prezentuje się okładka "Ksiąg krwi" Clive'a Barkera:

Książkę wyda Mag najprawdopodobniej w czerwcu, a okładkę zaprojektował Dark Crayon.

Może źle patrzę, ale ja tu nie widzę ani słowa o serii grozy.

Chodziło o post ilustratora na Facebooku.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Kszych » wt 04.05.2021 23:20

Mnie się podoba. Czytałem "Kobierzec", coś tam z "Ksiąg krwi", mam "Everville" (ale nie kojarzę nawet, czy czytałem), oglądałem też Hellraisery i ogólnie mi to pasuje do Barkera. Nigdy nie wyobrażałem sobie jego twórczości jako "stonowanej", wręcz przeciwnie. Z tym że to tylko na podstawie w sumie niewielu doświadczeń. I z tychże "od zawsze" widzę go nasyconego kolorami.
Ostatnio zmieniony śr 05.05.2021 7:33 przez Kszych, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Silverhair » śr 05.05.2021 1:28

Moim zdaniem, ilustracja na okładce jest diaboliczna. Nie chcę mieć czegoś takiego na półce.
Silverhair
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 161
Rejestracja: czw 12.11.2009 18:14

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: toto » śr 05.05.2021 4:47

FKJZ pisze:
toto pisze:
Tak prezentuje się okładka "Ksiąg krwi" Clive'a Barkera:

Książkę wyda Mag najprawdopodobniej w czerwcu, a okładkę zaprojektował Dark Crayon.

Może źle patrzę, ale ja tu nie widzę ani słowa o serii grozy.

Chodziło o post ilustratora na Facebooku.

Wiem, że się czepiam, ale nie wiem jak ty, ale ja nie znam odpowiedzi z przyszłości. Pytanie zadałem o 21:07 (forum źle wyświetla godzinę, na stronie jest już dobrze), wzmianka o FB pojawiła się później. W newsie, ani w komentarzach przed moim pytaniem nie było słowa o FB, więc to chyba nic dziwnego, że nie wiedziałem i zadałem pytanie?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Fidel-F2 » śr 05.05.2021 7:05

Silverhair pisze:Moim zdaniem, ilustracja na okładce jest diaboliczna. Nie chcę mieć czegoś takiego na półce.
Boisz się opętania?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: FKJZ » śr 05.05.2021 7:05

toto pisze:Wiem, że się czepiam, ale nie wiem jak ty, ale ja nie znam odpowiedzi z przyszłości. Pytanie zadałem o 21:07 (forum źle wyświetla godzinę, na stronie jest już dobrze), wzmianka o FB pojawiła się później. W newsie, ani w komentarzach przed moim pytaniem nie było słowa o FB, więc to chyba nic dziwnego, że nie wiedziałem i zadałem pytanie?

Oczywiście, że nie. Pytania każdy może zadawać.
Jednak ja odnosiłem się do pańskiej wypowiedzi (tej dodanej o 22:28), w której przytacza pan treść newsa i wspomina brak informacji o serii grozy, więc sprecyzowałem, iż informacje o owej serii pojawiła się w facebookowym poście Dark Crayona (o czym wcześniej, bo o godzinie 21:25, wspominał pan Shedao Shai).
Możliwe również, że po prostu źle zinterpretowałem pański wpis.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Janusz S. » śr 05.05.2021 9:41

Silverhair pisze:Moim zdaniem, ilustracja na okładce jest diaboliczna. Nie chcę mieć czegoś takiego na półce.

Na końcu tego zdania brakuje emotki wink, ale i tak się ubawiłem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: ancymon » śr 05.05.2021 12:24

Czyli to onacza, że zrezygnowano z rozdziału Ksiąg krwi na dwa tomy i to będzie omnibus zbierający tomy 1-5?
ancymon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 30
Rejestracja: pn 03.08.2020 8:01

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Janusz S. » śr 05.05.2021 12:41

ancymon pisze:Czyli to onacza, że zrezygnowano z rozdziału Ksiąg krwi na dwa tomy i to będzie omnibus zbierający tomy 1-5?

Na pewno nie - o ile dobrze pamiętam, @AM wyjaśniał, że prawa do obu części należą do kogoś innego i wydanie łączne jest niemożliwe.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: jmpiszczek » śr 05.05.2021 12:53

Raczej vol. 1-3
Tak też są omnibusy wydawane na Zachodzie. Po 3 oryginalne tomy.
jmpiszczek
Lord
Lord
 
Posty: 1027
Rejestracja: wt 17.02.2009 16:01
Lokalizacja: Gdańsk

Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: ancymon » śr 05.05.2021 13:05

No to dlaczego nigdzie nie ma informacji? Pan Andrzej jak wspominał o "Księgach..." to też pisał tytuł bez żadnej numeracji. Nie powinno być gdzieś na okładce, że to tom 1?
ancymon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 30
Rejestracja: pn 03.08.2020 8:01

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: ASX76 » śr 05.05.2021 13:08

ancymon pisze:No to dlaczego nigdzie nie ma informacji? Pan Andrzej jak wspominał o "Księgach..." to też pisał tytuł bez żadnej numeracji. Nie powinno być gdzieś na okładce, że to tom 1?


To zaledwie wstępny projekt okładki. Do końcówki czerwca jeszcze sporo czasu.
Drugi tom Księgi Krwi w następnym roku (o ile się nic nie zmieniło).
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: AM » pt 07.05.2021 13:19

ASX76 pisze:
ancymon pisze:No to dlaczego nigdzie nie ma informacji? Pan Andrzej jak wspominał o "Księgach..." to też pisał tytuł bez żadnej numeracji. Nie powinno być gdzieś na okładce, że to tom 1?


To zaledwie wstępny projekt okładki. Do końcówki czerwca jeszcze sporo czasu.
Drugi tom Księgi Krwi w następnym roku (o ile się nic nie zmieniło).


Nie bez powodu DC pisał, że może się całkowicie zmienić.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: Janusz S. » pt 07.05.2021 15:04

AM pisze:Nie bez powodu DC pisał, że może się całkowicie zmienić.

Czyli już robi nowe? Tylko obrazek czy cała koncepcja graficzna wylądowała właśnie w koszu? Pamiętam jak ostatnio DC zrobił czerwone okładki do książek Abercrombiego to w końcu ozdobiły one Achaję...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Okładka "Ksiąg krwi"

Postautor: AM » pt 07.05.2021 15:26

Janusz S. pisze:
AM pisze:Nie bez powodu DC pisał, że może się całkowicie zmienić.

Czyli już robi nowe? Tylko obrazek czy cała koncepcja graficzna wylądowała właśnie w koszu? Pamiętam jak ostatnio DC zrobił czerwone okładki do książek Abercrombiego to w końcu ozdobiły one Achaję...


Projektował nie tylko DC. W koszu wylądowały wcześniej 4 inne projekty. Ale tak, już jest nowy i ostateczny.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron