Mag - czerwiec-wrzesień 2021 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: ASX76 » ndz 25.04.2021 15:26

Thuringwethil pisze:Zaiste bardzo ładne, (..) Mocno bym rozważała zakup w takiej wersji (obecna twardookładkowa edycja jakoś do mnie nie przemówiła, już czytana miękkookładkowa podobała się wizualnie bardziej)


Podzielam Twe zdanie w całej rozciągłości.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: historyk » ndz 25.04.2021 16:07

ASX76 pisze:zanim MAG dojdzie do powtórnego wydania Skrytobójcy, upłynie wiele wody w Wiśle.

Ja bym się zastanawiał, czy my tego dożyjemy - może nasze dzieci :D Bo przypomnę, że obecne wydanie Hobb Mag zaczął siedem lat temu. Jeszcze raz: siedem lat. I do końca cyklu brakuje jeszcze siedmiu - ośmiu tomów (trylogia Kupcy i ich żywostatki, tetralogia Rain Wild Chronicles + ewentualnie zbiór mikropowieść + opowiadania). Przez siedem lat wydali dziewięć pozycji, czyli obecne wydanie powinno się skończyć ok. 2027-2028 roku :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: Tigillo » ndz 25.04.2021 16:13

Nono to wydanie z Amazona bardzo ładnie wygląda, ja do tej pory z Hobb nie miałem do czynienia więc kiedyś jakieś nowe ładne wydanie czemu nie :)

Swego czasu rozważałem zakup ale masa nieprzeczytanych książek w biblioteczce jednak póki co mnie powstrzymała.
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: El Lagarto » ndz 25.04.2021 16:21

Ciąg dalszy wywodów o Haggardzie przeniosłem tu:

viewtopic.php?f=85&t=18089
Ostatnio zmieniony pn 26.04.2021 13:47 przez El Lagarto, łącznie zmieniany 2 razy
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: historyk » pn 26.04.2021 2:19

El Lagarto pisze:Czy afrykańscy czarownicy umieli/umieją czarować? Zależy co uważamy za "czary". W opowiadaniach R. E. Howarda czarownicy często posługują się hipnozą, truciznami i narkotykami właśnie.

Strasznie męczący jesteś - nie wiem czy ktoś już ci to mówił, zakładam, że tak - nawet kiedy nie masz już nic do powiedzenia (bo nie rozmawiamy o Howardzie i Conanie) musisz podkreślić swoją obecność...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: El Lagarto » pn 26.04.2021 8:45

historyk pisze: Strasznie męczący jesteś - nie wiem czy ktoś już ci to mówił, zakładam, że tak - nawet kiedy nie masz już nic do powiedzenia (bo nie rozmawiamy o Howardzie i Conanie) musisz podkreślić swoją obecność...


Bodajże Fidel o tym wspominał, ale go nie słuchałem i teraz mam za swoje. Najwyraźniej godzę przeciwieństwa. Rzeczywiście moje dygresje wprowadzają nieco zamieszania w tym wątku. Czuję się upomniany i znikam, bo na razie nie mam nic do powiedzenia na temat twardości okładek Maga w czerwcu i wrześniu 2021. Będę się udzielał po sąsiedzku.

Dla obrony napomknę tylko, że na forach (a już zwłaszcza na forach poświęconych fantastyce) odchodzenie od tematów jest czymś nagminnym i naturalnym. Może faktycznie przesoliłem w tym wątku, ale potrawy w ogóle bez soli byłyby mdłe.

P.S. Wywody o Howardzie przeniosłem do nowego wątku w Literaturze zagranicznej, razem z cytatem historyka. Jeśli historyku masz coś przeciwko, daj znać, to wytnę.
Ostatnio zmieniony pn 26.04.2021 10:49 przez El Lagarto, łącznie zmieniany 2 razy
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: ASX76 » pn 26.04.2021 9:31

historyk pisze:Ja bym się zastanawiał, czy my tego dożyjemy - może nasze dzieci :D

Bo przypomnę, że obecne wydanie Hobb Mag zaczął siedem lat temu. Jeszcze raz: siedem lat. I do końca cyklu brakuje jeszcze siedmiu - ośmiu tomów (trylogia Kupcy i ich żywostatki, tetralogia Rain Wild Chronicles + ewentualnie zbiór mikropowieść + opowiadania). Przez siedem lat wydali dziewięć pozycji, czyli obecne wydanie powinno się skończyć ok. 2027-2028 roku :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


1. Ja tam takowych nie przewiduję, gdyż ślepa ścieżka ewolucji powinna się zakończyć na mnie :P Poza tym dzieci to przeszkoda we wszystkim :lol:

2. Pomnę jeszcze małe co nieco, niemniej dzięki za odświeżenie pamięci ;) Na szczęście wydawanie książek to nie (tylko) matematyka, więc może pójdzie szybciej ;) Z twórczości Hobb najbardziej czekam na Żywostatki w ładnym wydaniu, lecz bez napięcia w przeciwieństwie do Artefaktów czy UW :P
W międzyczasie Vesper i Rebis będą nas "tankować" (bardzo) dobrym książkowym "paliwem", przeto strasznej posuchy nie będzie, niemniej trochę żal że w tym roku nie będzie już NOWEJ UW, choć oczywiście jasne dlaczego :) Szczerze pisząc mam większą słabość do Artefaktów :D
Ostatnio zmieniony pn 26.04.2021 11:00 przez ASX76, łącznie zmieniany 1 raz
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: jezzo » pn 26.04.2021 11:20

Widzę, że moje pytanie wywołało poruszenie. Mnie zadowoliła odpowiedź AM, zważywszy, że niektóre pozycje pojawiają się w Artefaktach i mam blisko do bibliotek.

historyk pisze:Strasznie męczący jesteś - nie wiem czy ktoś już ci to mówił, zakładam, że tak - nawet kiedy nie masz już nic do powiedzenia (bo nie rozmawiamy o Howardzie i Conanie) musisz podkreślić swoją obecność...


Niestety, muszę się zgodzić. Taki trochę El Pesado wychodzi :mrgreen:

ashes_ashes pisze:Nie czytałam nic Hobb, dobre to?

Jej twórczość mocno polaryzuje, nie jest to pulpowe fantasy. Co do Hobb to czytałem tylko pierwszą trylogię, Farseer. Pisałem, już o moim stosunku love&hate z tą trylogią. Hobb świetnie pisze o uczuciach i emocjach, bardzo bogato i umiejętnie przedstawia relacje i życie wewnętrzne bohaterów. Z drugiej strony słabo sobie radzi z napisaniem dobrej historii, a niektóre postacie przedstawia bardzo 1wymiarowo, np. niektórych antagonistów.

Wracając do 1 trylogii to pierwsze dwa tomy są naprawdę dobre (choć Fidel wyczuwał pismo nosem i odpadł już przy 2), ale w trzecim tomie Hobb się kompletnie pogubiła. To była po prostu katastrofa i ciężko powiedzieć o nim coś dobrego. Jak ktoś czytał lub odpadł wcześniej (Fidel :mrgreen: ) i powracać nie zamierza, to polecam prześmieszny rant na reddicie na temat tego 3 tomu Farseer który znalazłem niedawno (OSTRZEGAM SPOILERY CAŁEJ FABUŁY, ALE TEŻ DUŻO ŚMIECHU): https://www.reddit.com/r/pics/comments/ ... &context=3

Mimo wszystko to było jej pierwsze podejście do fantasy. Potem podobno jest lepiej, dlatego zamierzam dać szansę Żywostatkom. Raczej na nowe wydanie bym nie wymienił w mojej obecnej opinii o jej twórczości, może po lekturze Żywostatków zmienię zdanie.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: historyk » pn 26.04.2021 12:21

historyk pisze:
ASX76 pisze:Jeśli McAuley bez dodruku dwóch poprzednich części, to nie będzie do wzięcia, niestety.

Też bym to brał, gdyby wyszła całość. Po siedmiu latach od wydania poprzednich tomów, to się chyba prosi o dodruk.

Wracając do tego tematu: byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby redakcja jakoś uzyskała wreszcie odpowiedź od AM czy będzie dodruk t. 1-2, czy nie. Bo od X czasu AM udaje, że nie widzi tych pytań - więc nie wiem czy mam szukać na Allegro, czy nie... Jeśli mają być dodruki, to taką postawą wydawca sam sobie strzela w kolano - bo czytelnicy kupią używki z Allegro i potem ewentualny dodruk się nie sprzeda.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: ASX76 » pn 26.04.2021 12:41

historyk pisze:Też bym to brał, gdyby wyszła całość. Po siedmiu latach od wydania poprzednich tomów, to się chyba prosi o dodruk.

Wracając do tego tematu: byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby redakcja jakoś uzyskała wreszcie odpowiedź od AM czy będzie dodruk t. 1-2, czy nie. Bo od X czasu AM udaje, że nie widzi tych pytań - więc nie wiem czy mam szukać na Allegro, czy nie...

Jeśli mają być dodruki, to taką postawą wydawca sam sobie strzela w kolano - bo czytelnicy kupią używki z Allegro i potem ewentualny dodruk się nie sprzeda.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


1. No ba! Choćby nawet i jakiś mały dodruk dostępny tylko w sklepie MAG-a :) Brak ustosunkowania zazwyczaj dobrze nie wróży.

2. Mam(y) ten sam dylemat :wink:

3. "Używki" z Allegro w większości przypadków są w stanie pozostawiającym wiele do życzenia, niestety.
Ostatnio zmieniony pn 26.04.2021 13:12 przez ASX76, łącznie zmieniany 1 raz
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: Whoresbane » pn 26.04.2021 12:57

Tyle nawijacie o tym McAuleyu, że sam bym brał te dodruki :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: Fidel-F2 » pn 26.04.2021 13:00

Bo to jedyna rzecz, która z ostatnich zapowiedzi MAGa, nadaje się do czytania.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: historyk » pn 26.04.2021 17:04

historyk pisze:
historyk pisze:
ASX76 pisze:Jeśli McAuley bez dodruku dwóch poprzednich części, to nie będzie do wzięcia, niestety.

Też bym to brał, gdyby wyszła całość. Po siedmiu latach od wydania poprzednich tomów, to się chyba prosi o dodruk.

Wracając do tego tematu: byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby redakcja jakoś uzyskała wreszcie odpowiedź od AM czy będzie dodruk t. 1-2, czy nie. Bo od X czasu AM udaje, że nie widzi tych pytań - więc nie wiem czy mam szukać na Allegro, czy nie... Jeśli mają być dodruki, to taką postawą wydawca sam sobie strzela w kolano - bo czytelnicy kupią używki z Allegro i potem ewentualny dodruk się nie sprzeda.

Nawracam z uporem maniaka. Bo wydawca odpowiedział mi na Facebooku: wakacje za dwa miesiące, a decyzja co do ewentualnego wznowienia tomów 1-2 jeszcze nie zapadła...

Inna rzecz, że skoro Fidel chwali, to jakoś nie mam już ciśnienia, by to nabyć :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: ASX76 » pn 26.04.2021 17:15

historyk pisze:
Bo wydawca odpowiedział mi na Facebooku: wakacje za dwa miesiące, a decyzja co do ewentualnego wznowienia tomów 1-2 jeszcze nie zapadła...

Inna rzecz, że skoro Fidel chwali, to jakoś nie mam już ciśnienia, by to nabyć :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


1. Czyli wciąż "piłka w grze" ;) Zważywszy na fakt, ile lat temu wydano drugą część, to dodruk 1 i 2 wydaje się oczywistą oczywistością przy wydaniu trzeciego (a przy okazji można byłoby capnąć od razu trójcę) ;) Aczkolwiek mam świadomość, że sprzedaż rewelacyjna nie była... :(

2. U mnie jednak na odwrót :P Poza tym dobrego s-f nigdy zbyt wiele :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Mag - czerwiec-wrzesień 2021

Postautor: bel_e_muir » pn 26.04.2021 18:04

Ja czytałam do tej pory tylko "Cichą wojnę" McAuleya i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie (dałam jej 7/10).

Być może trochę trafiła w rynkową próżnię, bo nie jest to ani hardcorowe sci-fi z rodzaju Grega Egana, ani czytadło w rodzaju space oper typu "Honor Harrington" Webera czy "Zaginiona Flota" Campbella. Powiedziałabym, że jest gdzieś pomiędzy, bo jest tam trochę nauki (genetyka, biochemia, mikrobiologia), ale jest też sporo akcji, spisków, intryg. Podobała mi się też krytyka doktryn politycznych, bo dostało się po trochu i demokracji, i oligarchii. "Cicha wojna" może i nie wstrząsnęła moim światem ani nie zmieniła oblicza sci-fi, ale w tym co robi, robi to bardzo dobrze.

Podsumowując, jest to całkiem udana pozycja i z chęcią przeczytam kolejne części (mam drugi tom, ale wstrzymywałam się z czytaniem aż wyjdą kolejne części, żeby od razu przeczytać cały cykl).
bel_e_muir
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: czw 23.04.2015 12:05

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości