Wydawnictwo Mag przedstawia :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Janusz S. » pn 22.03.2021 22:59

Zaczyna mnie to już wkurzać, że po raz kolejny okazuję się klientem gorszego sortu i newsletter dostanę diabli wiedzą kiedy, dzięki czemu będę wieki czekał na dostawę.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » pn 22.03.2021 23:09

Szanowny Panie Januszu, pierwsza zmiana mechanizmu wysyłania newslettera uwidoczniła jak to teraz będzie, czyli do części klientów, w tym do nas, dotrze z kilkudniowym poślizgiem. A wcześniej było od razu... Można o tym zapomnieć i dostosować się do sytuacji, czyli prosić dobre duszyczki o udostępnienie diablo oczekiwanych informacji ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: nosiwoda » wt 23.03.2021 8:17

Janusz S. pisze:Zaczyna mnie to już wkurzać, że po raz kolejny okazuję się klientem gorszego sortu i newsletter dostanę diabli wiedzą kiedy, dzięki czemu będę wieki czekał na dostawę.

Dlatego ja już nawet nie sprawdzam, tylko patrzę tu na forum, czy już ktoś wkleił kod :D
A dzięki temu, że nie kupiłem Abercrombiego w poprzednim rzucie, teraz mam darmową przesyłką. Problem tylko, że jeszcze nie mam pensji...
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: jezzo » wt 23.03.2021 10:36

Co mnie Wydawnictwo MAG zaorało w godzinę (?) po napisaniu posta, że nici z Artefaktów, to głowa mała.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: historyk » wt 23.03.2021 12:01

Tigillo pisze:@Nosiwoda: mi się zdecydowanie lepiej czyta przy większej białości papieru, patrz wydanie Mekhanu, większość z nas ma raczej :p taki papier mi odpowiada i moje oczy się tam nie męczą.

Druga kwestiam: to całe starzenie papieru. Mam na półce Tolkiena z 2003 z wydawnictwa Muza, bialusieńki papier po dziś dzień, inne książki z tego okresu są już dosłownie żółte, wiec wydaje mi się że takie bielutki jest lepszy gatunkowo i wolniej się starzeje.

I masz rację, a nosiwoda miał to już tłumaczone, ale nie dociera. Owszem, są papiery żółtawe czy brązowawe wysokiej jakości, ale nie dotyczy to zwykłego papieru książkowego czy gazetowego. Można to zresztą sprawdzić w bardzo prosty sposób - zdejmując z półki książkę Maga sprzed 15 lat i książkę Alfy sprzed 25 lat. W tych samych warunkach przechowywania, biały papier z Alfy powinien znacznie lepiej znieść upływ czasu. Przypomnę swój post z innej takiej dyskusji z nosiwodą:
Drogi Nosiwodo. Papier robi się żółty i kruchy (bo to powiązane) od ligniny. W dobrych jakościowo papierach lignina jest usuwana, taki papier jest bielszy i z wiekiem nie staje się tak kruchy. Ale jest oczywiście droższy, a polscy wydawcy tak po taniości. Więc może po prostu jesteś przyzwyczajony do pożółkłego.

Dobry jakościowo papier znajdziesz - poza Alfą i UW - w niektórych pozycjach Rebisu (np. ostatnia książka Williamsa) i w książkach Muzy.

A magowy papier jest tak parszywy, że musi być gruby, żeby się nie rozpadał od patrzenia. Porównaj np. miękkookładkowego Sandersona z Williamsem - widzisz różnicę grubości?

Oczywiście już w ogóle horrorem jest dawanie lichego papieru o gramaturze 60, jak to robi Albatros. Podobny papier używany jest w prasie (chociażby w kupowanej przeze mnie sporadycznie Podkarpackiej Historii), ale o gramaturze 70! Zaprawdę - książka w twardej oprawie i z papierem gorszym, niż w gazecie...

Też sam mawiam, że twardookładkowe (klejone i z parszywym papierem) książki Maga (poza UW), Albatrosa i Znaku to karoseria mercedesa, do której wsadzono silnik od malucha, bieda-luksus.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: jezzo » wt 23.03.2021 13:16

Z waszej rozmowy wnioskuje, że najlepiej po prostu się przenieść na ebooki. Choć zawsze jest ryzyko, że prądu nie będzie z powodu cywilizacyjnego kryzysu/załamania, albo nastąpi burza słoneczna która popali/zniszczy nam dyski i urządzenia. Wtedy lepiej mieć papier :mrgreen:
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: historyk » wt 23.03.2021 13:26

jezzo pisze:Z waszej rozmowy wnioskuje, że najlepiej po prostu się przenieść na ebooki.

Sam jestem teraz fanem polityki wydawniczej - o zgrozo - Sedeńki. Moim zdaniem (pominąwszy nieszczęsne grafik okładkowe) Księga całości Kresa jest wydana tak, jak powinno się wydawać książki:
1. Oprawa twarda szyto-klejona.
2. Solidny grzbiet (na półokrągło) dobrze przylegający do krawędzi kartek.
3. Dobry papier.
4. Okładka lakierowana - bez udziwnień typu meszki.

I sądzę, że takie wydawanie nie jest jakoś wybitnie kosztowne, skoro u Sedeńki - przy mikroskopijnym nakładzie (podobno tylko 300 sztuk) - tom wychodzi średnio po 50 zł. Fakt, u Sedeńki odpada prowizja pośrednika/pośredników.

Natomiast na miękko wzorcem są dla mnie komiksy Egmontu z serii Marvel Now. Znowu bez meszków, bez udziwnień - dość solidna okładka ze skrzydełkami.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: jezzo » wt 23.03.2021 13:32

Też zostałem fanem polityki wydawniczej Sedeńki, zwłaszcza tych ebooków po 7zł.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: nosiwoda » wt 23.03.2021 14:20

jezzo pisze:Z waszej rozmowy wnioskuje, że najlepiej po prostu się przenieść na ebooki. Choć zawsze jest ryzyko, że prądu nie będzie z powodu cywilizacyjnego kryzysu/załamania, albo nastąpi burza słoneczna która popali/zniszczy nam dyski i urządzenia. Wtedy lepiej mieć papier :mrgreen:

E, wystarczy, że jakaś książka z serii wydawniczej nie ma wydania ebookowego - i wszystko się wali. Tak było bodajże z którymś z Wehikułu Czasu. ALbo z Artefaktów?
W ebooku kupuję wersje angielskojęzyczne (bo szybko i często promocje na amazonie), zaś po polsku to, co nie muszę mieć w papierze, zwłaszcza w promocjach (niedawno była na woblinku, kupiłem kilka książek po dyszce, chyba sama literatura faktu, OIDP). Natomiaste serie... no cóż, kolekcja nie może być częściowo na papierze, częściowo na kundelku.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: asymon » wt 23.03.2021 16:08

Z drugiej strony może być tak, że papier się wyprzeda, a e-booki są dostępne zwykle do końca obowiązywania licencji. Sprobuj np. kupić dziś Cykl Barokowy w papierze.

Ale fakt. np. jeśli chcemy poczytać dziecku książki o Tappim Marcina Mortki, dostępne są części 1, 2 i 4, w papierze jest sześć. A te dwa tytuły Bestera z Artefaktów, no szkoda, ale też dam radę przeczytac po angielsku jakby co.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: nosiwoda » wt 23.03.2021 16:23

asymon pisze:Z drugiej strony może być tak, że papier się wyprzeda, a e-booki są dostępne zwykle do końca obowiązywania licencji. Sprobuj np. kupić dziś Cykl Barokowy w papierze.

Koffaniutki, kilka miesięcy temu zauważyłem w antykwariacie z obcojęzycznymi książkami całą trylogię (po angielsku) za niecałe 30 zł (każdy tom 9 zł). Oczywiście od razu dałem znać kumplom, na szczęście jeden z nich kupił :D Bo inaczej ja bym musiał kupić i bym miał dwa identyczne wydania.
Ostatnio zmieniony wt 23.03.2021 16:23 przez nosiwoda, łącznie zmieniany 1 raz
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » wt 23.03.2021 16:23

Na szczęście Bester nie jest w Artefaktach.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Whoresbane » wt 23.03.2021 16:30

asymon pisze:Cykl Barokowy w papierze.


MAG szykuje nowe wydanie na przyszły rok
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Thuringwethil » wt 23.03.2021 17:14

ASX76 pisze:Na szczęście Bester nie jest w Artefaktach.

i na nieszczęście chyba jako jedyny "Wehikuł" nie ma ebooka :( a akurat tę serię sobie kupowałam na czytnik.

Co do magowych nowości mam nadzieje że nie wykupicie całego nakładu bo ja grzecznie poczekam do najszczęśliwszego dnia w miesiącu- wypłaty :P (Tzn tak, tak, pieniądze szczęścia nie dają...ale zakupy, zwłaszcza nowych książeczek, to już inna bajka :D )
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: FKJZ » wt 23.03.2021 17:18

Z tego co widzę, to przy Malazańskiej już widnieje informacja o braku towaru
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Shedao Shai » wt 23.03.2021 17:35

FKJZ pisze:Z tego co widzę, to przy Malazańskiej już widnieje informacja o braku towaru


E? Sklep MAGa: "Dostępność: duża ilość".
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » wt 23.03.2021 17:48

Thuringwethil pisze:
ASX76 pisze:Na szczęście Bester nie jest w Artefaktach.

i na nieszczęście chyba jako jedyny "Wehikuł" nie ma ebooka :( a akurat tę serię sobie kupowałam na czytnik.

Co do magowych nowości mam nadzieje że nie wykupicie całego nakładu bo ja grzecznie poczekam do najszczęśliwszego dnia w miesiącu- wypłaty :P


1. Bestera z czystym sumieniem można sobie odpuścić. Przereklamowany jak jasna cholera :P

2. Najszczęśliwszy dzień jest każdego dnia, jeśli zdrowie dopisuje ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: FKJZ » wt 23.03.2021 17:50

Shedao Shai pisze:
FKJZ pisze:Z tego co widzę, to przy Malazańskiej już widnieje informacja o braku towaru


E? Sklep MAGa: "Dostępność: duża ilość".


Najwyraźniej zaktualizowali. Zwiększył się też oczekiwania na wysyłkę, teraz kolejka to już ponad 20 dni.
Byłoby dla mnie dość zaskakujące, gdyby cały nakład dostępny w Księgarni Wydawcy wyczerpał się w jeden dzień. Państwo pamiętają może, czy sytuacje tego typu miały kiedyś miejsce? Może u innych wydawców?
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » wt 23.03.2021 17:54

Księgarnia MAG-a ma ograniczone moce przerobowe, więc absolutnie proszę się nie sugerować zmienną dostępnością towaru, szczególnie w przypadku bardzo świeżych pozycji ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Himura » wt 23.03.2021 19:26

Shedao Shai pisze:Ktoś z Was ma to kolekcjonerskie wydanie, może wrzucić jakieś fotki, opisać, opowiedzieć? :wink: Ciekawy jestem.

Witam, lepszych zdjęć nie mam w telefonie mogę wrzucić całkiem wieczorem jak będę w domu (jeżeli są zainteresowani).
Kolekcjonerska wersja była przy pierwszym wydaniu (jest traktowana jako drugie - dlatego ma jeszcze pierwotną okładkę "Ogrodów") przy czym jeżeli dobrze pamiętam pierwsze 5 tomów było razem przy premierze Przypływów nocy a później każdy zamawiało się z osobna przy premierze następnego (mailowo pisząc do Pana Jacka opłacając wcześniej)
Obrazek
Obrazek
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Himura
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr 08.09.2010 8:43
Lokalizacja: Porando-kyowakoku

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Tigillo » wt 23.03.2021 20:02

A wiec kolekcjonerska była przy pierwszym wydaniu, tego nie wiedziałem.

Malaz klasa, Funko Popy klasa a Srebrnowłosa Piękność uffff ....
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Thuringwethil » wt 23.03.2021 21:09

ASX76 pisze:2. Najszczęśliwszy dzień jest każdego dnia, jeśli zdrowie dopisuje ;)

oj i się strasznie poważnie zrobiło :)
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: asymon » wt 23.03.2021 21:10

Tigillo pisze:A wiec kolekcjonerska była przy pierwszym wydaniu, tego nie wiedziałem.

Malaz klasa, Funko Popy klasa a Srebrnowłosa Piękność uffff ....


Kolega/koleżanka się chce raczej pochwalić zdjęciem z Eriksonem :-)
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Tigillo » wt 23.03.2021 21:31

Tanieje juz drugie wydanie czy jeszcze nie?

Sporo ludzi chyba powystawiało zeby kupic nowe wydanie. Czy tylko mi sie wydaje?
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Whoresbane » wt 23.03.2021 22:24

Na olx z Lublina wisi komplet za 2300zł :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Shadowmage » wt 23.03.2021 22:43

Kumpel sprzedawał, ale takiej ceny nie uzyskał.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » wt 23.03.2021 23:29

Thuringwethil pisze:
ASX76 pisze:2. Najszczęśliwszy dzień jest każdego dnia, jeśli zdrowie dopisuje ;)

oj i się strasznie poważnie zrobiło :)


Ja i powaga to dwa bieguny, niemniej chciałem w ten sposób uzmysłowić, że wbrew pozorom jest coś ważniejszego od dnia wypłaty ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Shedao Shai » śr 24.03.2021 8:01

Himura pisze:
Shedao Shai pisze:Ktoś z Was ma to kolekcjonerskie wydanie, może wrzucić jakieś fotki, opisać, opowiedzieć? :wink: Ciekawy jestem.

Witam, lepszych zdjęć nie mam w telefonie mogę wrzucić całkiem wieczorem jak będę w domu (jeżeli są zainteresowani).
Kolekcjonerska wersja była przy pierwszym wydaniu (jest traktowana jako drugie - dlatego ma jeszcze pierwotną okładkę "Ogrodów") przy czym jeżeli dobrze pamiętam pierwsze 5 tomów było razem przy premierze Przypływów nocy a później każdy zamawiało się z osobna przy premierze następnego (mailowo pisząc do Pana Jacka opłacając wcześniej)


Dzięki. Ładnie to wygląda (no i zazdroszczę zdjęcia z Eriksonem :D ). A co ważniejsze, takie wydanie to skarb, prawie jak jakaś klubówka, obecnie tak rzadkie, że praktycznie legendarne. Coś tam mi świtało, że coś takiego mogło kiedyś istnieć, ale nawet nie byłem pewien, czy to było rzeczywiste. Mam jedno dziwne pytanie/prośbę: czy mógłbyś mi powiedzieć, jak wielkościowo mają się te książki w stosunku do tego omnibusa Le Guin który tam masz? Takie same rozmiary, inne?

@Janusz, weź mnie pociesz i powiedz: Ty też nie masz tego wydania, prawda? :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: nosiwoda » śr 24.03.2021 8:10

Tigillo pisze:A wiec kolekcjonerska była przy pierwszym wydaniu, tego nie wiedziałem.

Malaz klasa, Funko Popy klasa a Srebrnowłosa Piękność uffff ....

To przecież Aaricia.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Tigillo » śr 24.03.2021 9:49

@Shedao Shai: 17,5 x 24, przez to że twarda oprawa troszkę większe od 2 wydania, mam jeden taki tom bo kupiłem za 20zl na allegro, ale niestety musi leżeć obok na półkę nie wejdzie :d

@nosiwoda: wstyd mi nie poznałem :p
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Himura » śr 24.03.2021 10:47

Shedao Shai pisze: jak wielkościowo mają się te książki w stosunku do tego omnibusa Le Guin który tam masz? Takie same rozmiary, inne?

Są większe, zbliżone do formatu "Kuźni ciemnośći" choć przez twardą oprawę szersze i wyższe trochę (mogę Ci zdjęcie podesłać porównawcze do Le Guin wieczorem),
odnośnie srebrnowłosej to faktycznie Aaricia :)
“It has always seemed to me that my existence consisted purely and exclusively of nothing but the most outrageous nonsense.”
Himura
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 61
Rejestracja: śr 08.09.2010 8:43
Lokalizacja: Porando-kyowakoku

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: ASX76 » śr 24.03.2021 11:08

Witaj szlachetny Panie Himuro! :) Kopę lat... ;)
Bardzo ładnie prezentuje się Pańska kolekcja :)

Zazdroszczących unikalnego wydania MKP muszę pocieszyć, że było ono bardzo drogie jak na tamte czasy :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: asymon » śr 24.03.2021 11:30

Poza tym estetyka okładki "Ogrodów" jest kwestią gustu oczywiście, ale...

Obrazek
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Shedao Shai » śr 24.03.2021 11:39

Jest to niewątpliwa łyżka dziegciu w beczce miodu :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydawnictwo Mag przedstawia

Postautor: Janusz S. » śr 24.03.2021 12:26

Himura pisze:Witam, lepszych zdjęć nie mam w telefonie mogę wrzucić całkiem wieczorem jak będę w domu (jeżeli są zainteresowani).

Piękna najwyższa pólka :)
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron