Kres nadchodzi :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Kres nadchodzi

Postautor: ASX76 » pt 05.03.2021 18:27

Whoresbane pisze:Normalny? Jakoś Sedeńko nie podzielił a Fabryka obiecywała nie dzielić na tomy


Pan Sedeńko zrobił wydanie w twardej oprawie, a FS w zintegrowanej. Ponad 1000 stron w zintegrowanej oprawie - czarno to widzę, dlatego bezpieczniej podzielić na dwa tomy :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » pt 05.03.2021 19:23

Ciekawe czy za mojego życia nadejdą czasy gdy skakanie na kasę i łamanie przy tym obietnic będzie potępiane a nie usprawiedliwiane przez postronnych...
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Fidel-F2 » pt 05.03.2021 21:14

Mam nadzieję, że nie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kres nadchodzi

Postautor: asymon » sob 06.03.2021 12:58

Powiem szczerze, wolałbym podzielone dwa najgrubsze tomy, takie książki po 800-1000 stron może fajnie wyglądają na półce, ale czyta się je tak sobie. Z bólem serca zrezygnowałem z papierowych omnibusów UKLG: Ziemiomorze i Hain, bo, kurde, bez przesady. Po lekturze Lodu Dukaja w papierze takie cegły tylko na czytniku. Króla bólu nawet kupiłem, ale stoi na półce, chyba nawet w gościach, czytać się tego nie da.

@Whoresbane: zauważ jeśli Autor bardzo nie pozmieniał tekstu Grombelardzkiej legendy i Pani Dobrego Znaku, to książki nawet po podzieleniu będą grubsze od Północnej granicy, patrząc na objętości, które wcześniej podałem. Mnie to pasuje. Poza tym według opisu na Świecie Książki, nowe wydanie będzie zawierać ilustracje Przemysława Truścińskiego, nie wiem, czy to nowa nowość ani ile tego będzie. Na fejsie znalazłem takie coś.

Dziękuję za uwagę, chciałem się podzielić tą jakże ważną opinią. Kto, co, gdzie i kiedy powiedział czy napisał, traktuję to z lekkim przymrużeniem oka, czy to z Fabryki, czy MAGa.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » sob 06.03.2021 14:15

Zacznę od końca: w ramach guilty pleasure zbieram Cykl Inkwizytorski z Fabryki i ilustracji jest tam może z 5 stron. Jeśli u Kresa podobnie to praktycznie nie wpłynie na objętość książki. Fabryka zapowiadała, że będzie sonda na temat wyboru oprawy oraz nie będą dzielić książki na tomy. Sondy nie ma i już wiemy, że przynajmniej jedna książka zostanie podzielona. Z tym mam problem bo czytelnicy zostali dwa razy okłamani a jednak tutaj zamiast otwarcie potępiać to pojawiają się głosy usprawiedliwiające to skur*****stwo. Gdybym nie uwierzył w zapewnienia Fabryki to kupiłbym Sedeńkowe wydanie i miał spokój a tak to nerwy bo Kresa w twardej oprawie bez dzielenia na tomy się nie doczekam...

Co do grubości książek reprezentuję totalnie przeciwne stanowisko. Lubię grube i wielkie tomiska, "Droga Królów" Sandersona w twardej oprawie czy "Słowa Światłości" nie wydają mi się jakoś wielkimi książkami tak jak spore tomiska Koła Czasu ze wznowienia Zysku. Wszędzie chodziłem z jednotomową trylogią Metro w plecaku a nawet z omnibusem "Conan Barbarzyńca" wydawnictwa REA. Teraz wszędzie chodzę z "Piknikiem na skraju drogi" od Prószyńskiego. Zdecydowanie wolę mieć książkę w jednym tomie zamiast rozbijania na dwa.

Fabryka to męskie przyrodzenia!
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Fidel-F2 » sob 06.03.2021 14:16

asymon pisze:nowe wydanie będzie zawierać ilustracje Przemysława Truścińskiego, nie wiem, czy to nowa nowość ani ile tego będzie. Na fejsie znalazłem takie coś.
fatalna kompozycja

Whoresbane pisze:Fabryka to męskie przyrodzenia!
z tym akurat nie można się spierać
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Kszych » sob 06.03.2021 14:37

Mam te grubasy Urszuli, Dukaja, Jordana, "Na południe od Brazos" i wiele innych (z komiksów na przykład Sandmana w zbiorczych dwóch tomach po angielsku) i w ogóle nie widzę jakiegoś problemu w ich czytaniu. Warunek oczywiście jest jeden: musi to być dobrze wydane. Nawet ostatni tom PLO Grzędowicza da się w miarę przyzwoicie czytać, choć tu akurat wydanie jest takie se i trzeba bardziej uważać.
Z drugiej strony są książki zdecydowanie bardziej cienkie, a trzeba ostrożnie jak z opiniami na Katedrze.

+1
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Kres nadchodzi

Postautor: nosiwoda » pn 08.03.2021 7:52

Whoresbane pisze: Lubię grube i wielkie tomiska, "Droga Królów" Sandersona w twardej oprawie czy "Słowa Światłości" nie wydają mi się jakoś wielkimi książkami tak jak spore tomiska Koła Czasu ze wznowienia Zysku.

Kszych pisze:Mam te grubasy Urszuli, Dukaja, Jordana, "Na południe od Brazos" i wiele innych (z komiksów na przykład Sandmana w zbiorczych dwóch tomach po angielsku) i w ogóle nie widzę jakiegoś problemu w ich czytaniu. Warunek oczywiście jest jeden: musi to być dobrze wydane.


Mam tak samo. Grubasy FTW. Poza tym co to za głupia gadka, że ojeju, 1000 w zintegrowanej, niedasie, gówno prawda. Ponad 20 lat temu Zysk wydawał Bastion (1340) i To (1216) w jednym tomie, w miękkiej oprawie, i co? I nadal stoją, a teraz się nie da? Gówno prawda.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Kszych » pn 08.03.2021 16:15

O właśnie, tego Kinga też mam, dwukrotnie czytane i całe, więc się da. ;)
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » pn 08.03.2021 18:45

Też mam Kinga "To" i "Bastion" w twardych, porządne tomiska. "Na południe od Brazos" również. Odkąd mam "Księgę dokonań Sherlocka Holmsa" z wydawnictwa REA to żadna książka nie wydaje się duża.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: asymon » pn 08.03.2021 19:16

Whoresbane pisze:Odkąd mam "Księgę dokonań Sherlocka Holmsa" z wydawnictwa REA to żadna książka nie wydaje się duża.


I wszystko jasne XD

Tylko trzymaj ją nisko, jak spadnie komuś na głowę, może poważnie uszkodzić.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » pn 08.03.2021 19:24

Gdzie tam, papier prawie prześwituje. Większą krzywdę zrobiłbym jednotomową trylogią Metro :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: asymon » pn 15.03.2021 19:04

Dostałem potwierdzenie, że Świat Książki (czy tam spółka Dressler Dublin) nadał paczkę z "Północną granicą". Cóż, zobaczymy, pewnie dojdzie przed 19-tym.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » pn 15.03.2021 19:14

Dej zdjęcia i opowiedz o jakości wykonania
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: asymon » wt 16.03.2021 21:12

No więc spełniły się właściwie wszystkie obawy historyka ;-)

Okładka jest niby twarda, ale miękka i pewnie z czasem będzie się zawijać, może łamać. Już się trochę zawija, po tym jak rozgiąłem trochę, coby sfotografować mapkę na wyklejce. Niestety nie kupuję wielu książek, zwłaszcza Fabryki, nie mam z czym porównać, ale jeśli ktoś ma zbiorcze wydanie "Wielka księga Basi" Zofii Staneckiej, to dokładnie ta miękkość/twardość okładki :lol:

Jest oczywiście delikatny "meszek", który będzie łapał brudne palce, fragmenty ilustracji na okładce i grzbiecie są błyszczące, lakierowane. Na plus: druk wygląda ładnie, papier nie śmierdzi i nie wygląda źle.parę zdjęć

EDIT: Mam wrażenie, że wydanie najbardziej przypomina kioskową kolekcję Mistrzowie Polskiej Fantastyki, ale tamte książki chodziły po 17 zł.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » wt 16.03.2021 22:18

Już Piekarę w twardej dużo lepiej wydają :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Shadowmage » wt 16.03.2021 22:37

Piekara zasłużył, Kres jest na dorobku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Janusz S. » wt 16.03.2021 23:47

Typowy szajs FS niestety.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kres nadchodzi

Postautor: historyk » wt 16.03.2021 23:58

asymon pisze:Okładka jest niby twarda, ale miękka i pewnie z czasem będzie się zawijać, może łamać. Już się trochę zawija, po tym jak rozgiąłem trochę, coby sfotografować mapkę na wyklejce.

Jest oczywiście delikatny "meszek"

Na dodatek wstążeczka.

Czyli kumulacja wydawniczego disco-polo - brakuje tylko barwionych krawędzi kartek :D

A ten badziewny meszek robi się coraz bardziej popularny. Ostatnio kupiłem estońskie fantasy Człowiek, który znał mowę węży Andrusa Kivirähka (bardzo dobre - polecam) z wydawnictwa Marpress i oczywiście też jest upieprzone tym meszkiem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kres nadchodzi

Postautor: jezzo » pt 19.03.2021 11:12

Chcesz dać cenę premium, to i musi być meszek premium.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Shedao Shai » czw 22.04.2021 6:15

Co prawda poniższa odpowiedź była w kontekście Islingtona, ale daje pewien pogląd na to, czemu przy Kresie nie użyli HC, tylko zintegrowanej. Niech Wam ręce opadną, jak i mi opadły :mrgreen:

Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (23.85 KiB) Przeglądany 18329 razy
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Whoresbane » czw 22.04.2021 6:58

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Kres nadchodzi

Postautor: nosiwoda » czw 22.04.2021 8:39

Shedao Shai pisze:Co prawda poniższa odpowiedź była w kontekście Islingtona, ale daje pewien pogląd na to, czemu przy Kresie nie użyli HC, tylko zintegrowanej. Niech Wam ręce opadną, jak i mi opadły :mrgreen:

Bez tytułu.png



Myślę, że to gówno prawda, a po prostu tak jest taniej. Chociaż może wcale nie jest.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Shadowmage » czw 22.04.2021 9:11

Wiadomo, mają jakieś kalkulacje i analizy, na podstawie których wydają. Żadna poważna firma - a FS traktuję w takich kategoriach biznesowych - nie będzie na siłę wciskać czegoś, co nie znajduje zainteresowania u odbiorcy, jeśli ma inne alternatywy.
Grupa fetyszystów twardej oprawy może i jest liczna wśród harkorowych czytelników, ale mam wrażenie, że FS celuje znacznie szerzej, a tam już jest wiele osób, którym w zasadzie wszystko jedno.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kres nadchodzi

Postautor: historyk » czw 22.04.2021 10:26

Shadowmage pisze:Żadna poważna firma - a FS traktuję w takich kategoriach biznesowych - nie będzie na siłę wciskać czegoś, co nie znajduje zainteresowania u odbiorcy, jeśli ma inne alternatywy.

Sądzę, że tam w biznesplanie jest wydanie za jakiś czas Kresa na twardo. Część klientów wymieni zintegrowane na twarde, dojdą ci, którzy zintegrowanych nie kupują i się to biznesowo zepnie :D

A jeśli blogi są jakąś wyrocznią, to Północna granica się dobrze sprzedaje i ma dobre recenzje (co po tylu latach od pierwszego wydania, wcale nie jest oczywiste - my tu jedziemy trochę na nostalgii, a nowi czytelnicy już nie, więc ich odbiór może być inny). Tu przykłady:
https://glodnawyobraznia.blogspot.com/2 ... anica.html
http://www.kacikzksiazka.pl/2021/04/pon ... -kres.html

Grupa fetyszystów twardej oprawy

Ja nie jestem fetyszystą twardej, szczególnie twardej klejonej. Ale zintegrowane w wykonaniu FS, to najgorszy możliwy szajs - cieniuteńkie, klejone. W porównaniu z tym czymś, okładki od Wehikułów powinny być inaczej określane, bo to zupełnie inna jakość (grubsze, szyto-klejone). Sam te rebisowe nazywam półtwardymi.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Shadowmage » czw 22.04.2021 11:45

Nie pisałem konkretnie o tobie, to była ogólna uwaga. Jest duża grupa czytelników, którym po prostu zwisa forma wydania, książka jest do przeczytania, nawet nie do postawienia na półce później. I choć sporo z nich przerzuca się na czytniki, to jednak ebooki to nadal margines.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Kszych » czw 22.04.2021 12:22

Ha, trudno o większych krętaczy niż ci z Fabryki, Floretino Perez mógłby się od nich wiele nauczyć. Po "nieścisłościach" z Kresem kolej na "nieścisłości" z Grzędowiczem. W każdym razie trzeba im przyznać konsekwencję: nie lubią twardych.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: Kres nadchodzi

Postautor: jezzo » pt 23.04.2021 14:27

Ale od Don Florentino to proszę się odczepić. :mrgreen: I nie przenosić tego tematu tutaj, bo niczemu to nie służy. To forum literackie.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Janusz S. » sob 01.05.2021 22:27

Nowa strona FK:
https://felikskres.pl/
a na niej harmonogram wydawania serii.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Shedao Shai » ndz 02.05.2021 6:45

Fajna, konkretna. Choć niepokoi nieco, że brakujące tomy ciąąąągle, dalej "się piszą", co nieco kontrastuje mi z twierdzeniami (bodajże Sedeńki) sprzed X czasu, że "Żeglarze i jeźdźcy" już właściwie skończeni, a "Szerń i Szerer" - tuż tuż. No i onegdaj seria miała być wydana do początku 2022, a już mamy przesunięcie na "II połowę 2022". Niby nic takiego, można się spodziewać takich przesunięć itd., ale jakieś tam ziarenko niepokoju się pojawia :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kres nadchodzi

Postautor: ASX76 » ndz 02.05.2021 8:32

Owe ziarenko można spokojnie wyrzucić z żyznej gleby, bo cholera wie co z tego może wyrosnąć ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Kres nadchodzi

Postautor: toto » ndz 02.05.2021 8:45

Kolejny, niedokończony tom. //troll
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Kres nadchodzi

Postautor: historyk » ndz 02.05.2021 14:36

Shedao Shai pisze:Fajna, konkretna. Choć niepokoi nieco, że brakujące tomy ciąąąągle, dalej "się piszą", co nieco kontrastuje mi z twierdzeniami (bodajże Sedeńki) sprzed X czasu, że "Żeglarze i jeźdźcy" już właściwie skończeni, a "Szerń i Szerer" - tuż tuż.

No właśnie dziś mi WS potwierdził, że te dwa tomy są już napisane:
Najważniejsze, że Kres napisał te dwa ostatnie tomy i w końcu się ukażą. Reszta zależy teraz od operatywności FS.

Wnioskuję z tego, że wina za obsunięcie czasowe leży po stronie Fabryki, a nie Kresa. Natomiast rzeczywiście na razie Kresowi "nie chce się" kończyć cyklu Piekło i szpada; znowu WS (kursywą, jak się domyślam, cytat z maile od samego Kresa):
Drugi cykl Kresa jest niedokończony, musi go najpierw zamknąć, a teraz nie ma do tego woli.
Proces twórczy jest złożony. Nie pisze się literatury ot tak, po obiadku, w wolnej chwili. To żmudne zajęcie, wymagające czasu, nastroju, weny. Nie zawsze wszystko wychodzi, trzeba się cofać, kreślić, wyrzucać do kosza. Ale czas jest tu chyba najważniejszy. Mam w głowie 2 książki, wiem że jak już zacznę pisać, to wstępną wersję będę miał w 3-4 tygodnie, pisania całymi dniami, często nocami. Ale tych paru tygodni nie mam. A potem rok oddechu i cyzelowanie.
Sa autorzy, którzy piszą na zawołanie, niemal codziennie kreślą po kilka stron. Ale to jak odbijanie karty w fabryce. I produkt też wychodzi fabryczny, jak z taśmy, podobny do poprzednich.

_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kres nadchodzi

Postautor: Bronsiu » ndz 02.05.2021 16:03

Hehe, a niedawno w wywiadzie sam Kres mówił "Cykl "Piekło i szpada" jest skończony, nie wiszą w powietrzu żadne ważne wątki." :lol:

(https://m.facebook.com/fmz.fantastyka/p ... 5056672918)
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1057
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Kres nadchodzi

Postautor: FKJZ » ndz 02.05.2021 20:30

historyk pisze:
Drugi cykl Kresa jest niedokończony, musi go najpierw zamknąć, a teraz nie ma do tego woli.
Proces twórczy jest złożony. Nie pisze się literatury ot tak, po obiadku, w wolnej chwili. To żmudne zajęcie, wymagające czasu, nastroju, weny. Nie zawsze wszystko wychodzi, trzeba się cofać, kreślić, wyrzucać do kosza. Ale czas jest tu chyba najważniejszy. Mam w głowie 2 książki, wiem że jak już zacznę pisać, to wstępną wersję będę miał w 3-4 tygodnie, pisania całymi dniami, często nocami. Ale tych paru tygodni nie mam. A potem rok oddechu i cyzelowanie.
Sa autorzy, którzy piszą na zawołanie, niemal codziennie kreślą po kilka stron. Ale to jak odbijanie karty w fabryce. I produkt też wychodzi fabryczny, jak z taśmy, podobny do poprzednich.

Więc nazwa Fabryka Słów jest bardzo trafna.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron