Helikonia w Vesperze :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Helikonia w Vesperze

Postautor: Whoresbane » śr 15.05.2024 12:03

I znów Janusz zaczyna zbierać Wymiary :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1519
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: nosiwoda » śr 15.05.2024 12:21

A to i ja się będę musiał zastanowić :D Co prawda, kilka miesięcy temu kupiłem paperbacki po angielsku, no ale... zobaczę.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5063
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Helikonia w Vesperze

Postautor: Shedao Shai » śr 15.05.2024 12:40

TAK!
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3784
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Janusz S. » śr 15.05.2024 13:05

Whoresbane pisze:I znów Janusz zaczyna zbierać Wymiary :D

:evil: :gkiller: :bad-words: :puppydogeyes:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6022
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Helikonia w Vesperze

Postautor: Ash » śr 15.05.2024 13:34

Mam wrażenie, że Vesper prawie codziennie zapowiada jakiś nowy Eon

A ja tu sobie w bólach czekam na Czajkowskiego i ciąg dalszy Dzieci Czasu

smutna_żaba.jpg
Ash
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 112
Rejestracja: śr 14.06.2023 11:35

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Olej » śr 15.05.2024 16:14

Dopiero co Sedenko wznowil, Vesper w komentarzach twierdzi ze nielegalnie, ciekawa sprawa...
Olej
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 42
Rejestracja: śr 14.07.2021 18:43

Helikonia w Vesperze

Postautor: Haribo » śr 15.05.2024 16:15

Fajnie, bo te stare wydania z Iskier mają tak kurdupelkowatą czcionkę, że to już nie na moje oczy. Biorę "Wiosnę" i "Lato", gdyż "Zimę" z Solarisu kupiłem nie tak dawno na taniej jatce.
Haribo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 500
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Cerber108 » śr 15.05.2024 16:19

Olej pisze:Dopiero co Sedenko wznowil, Vesper w komentarzach twierdzi ze nielegalnie, ciekawa sprawa...

Popatrzyłem jak zobaczyłem twój komentarz. Ciekawi mnie co z tego wyniknie.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 430
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Krzysiek » śr 15.05.2024 17:54

Spekulacje ON

Kiedy Wojtek Sedeńko pił z Aldissem wódkę ludzie z Vespera mówili jeszcze na chleb bep a na muchy tapty ;) Może tu poszła samowolka a może jednak dostał jakieś pozwolenie na mały dodruk po starej znajomości (tak, pamiętam, że sam Aldiss niestety juz nie żyje) tak jak dogadał się np. z Kresem. Dlatego rzucanie hasłami typu nielegalne i straszenie radcą prawnym uważam za kompletnie niepoważne. Niezależnie od tego jaka jest prawda. A samego Sedeńkę dość łatwo znaleźć i można to pewno z nim wyjaśnić bez publicznej chłosty na dzień dobry.

Spekulacje OFF
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 157
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Helikonia w Vesperze

Postautor: Jakub K » śr 15.05.2024 19:06

Panie Krzyśku, co to za argumenty? Co to za logika? Po pierwsze nikt nikogo nie straszy radcą prawnym. To, co któryś z kolegów z działu marketingu napisał półżartem w odpowiedzi na komentarz na Facebooku to nie jest linia polityczna wydawnictwa i może warto zdać sobie z tego sprawę. Po drugie z Panem Wojciechem Sedeńką jesteśmy w kontakcie w innych sprawach a ja nie uważam za stosowne poruszanie kwestii dodruku (o ile takowy faktycznie był) nikłej ilości egzemplarzy, dokonanego w czasie, w którym licencja nie była jeszcze w posiadaniu Vesper. To nie nasza sprawa. Raczej sprawa między Panem Wojtkiem a Agencją reprezentującą spadkobierców. Nic nam do tego i w żaden sposób nam to nie szkodzi.
Panie Cerber108: nic z tego nie wyniknie. Dlaczego miałoby coś wyniknąć? Jak pisałem, kwestia dodruku to nie nasza sprawa. My mamy licencję od maja 2024. Na „lubimyczytać.pl” data dodruku to 15 kwietnia 2024. Nie jesteśmy tu stroną. My sobie radę damy pomimo kilku więcej egzemplarzy na rynku. A komentarz kolegi z marketingu usuniemy. Jest niepotrzebny.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Helikonia w Vesperze

Postautor: Cerber108 » śr 15.05.2024 19:16

Otóż wyniknęło - sensowne wyjaśnienie, dzięki.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 430
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: historyk » śr 15.05.2024 22:10

Jakub K pisze:komentarz kolegi z marketingu usuniemy. Jest niepotrzebny.

Żeby tylko to było niepotrzrbne w jego wykonaniu...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2679
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Krzysiek » czw 16.05.2024 5:58

Jakub K pisze:Panie Krzyśku......

Panie Jakubie, ja też pisałem półżartem, była nawet emotka ;) Skoro zgadzamy się co do "sensowności" wspomnianych komentarzy to nie ma o co kruszyć kopii. Dziękuję za obszerną odpowiedź.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 157
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: malakh » czw 16.05.2024 7:28

Krzysiek pisze:Spekulacje ON

Kiedy Wojtek Sedeńko pił z Aldissem wódkę ludzie z Vespera mówili jeszcze na chleb bep a na muchy tapty ;) Może tu poszła samowolka a może jednak dostał jakieś pozwolenie na mały dodruk po starej znajomości (tak, pamiętam, że sam Aldiss niestety juz nie żyje) tak jak dogadał się np. z Kresem. Dlatego rzucanie hasłami typu nielegalne i straszenie radcą prawnym uważam za kompletnie niepoważne. Niezależnie od tego jaka jest prawda. A samego Sedeńkę dość łatwo znaleźć i można to pewno z nim wyjaśnić bez publicznej chłosty na dzień dobry.

Spekulacje OFF


No więc w tym miejscu warto przypomnieć, jak to Sedeńko ogłosił "dodruki" kilku tomów "Kroków w nieznane". Lata po wydaniu, z nowymi okładkami itp. Jakoś nie przyszło mu wówczas go głowy ani powiadomić (i zapłacić im) autorów, ani redaktora tych tomów, Konrada Walewskiego. Warto przypomnieć, że książki te zniknęły z zapowiedzi wydawcy dopiero po tym jak Konrad zrobił burzę.

Warto też przypomnieć wysłaną Katedrze zapowiedź książki od Sedeńki z grafiką okładkową ukradzioną z gry "No Man's Sky".

W skrócie: nie, nie ma nic niepoważnego w pytaniu, czy Stalker ten dodruk zrobił za zgodą właścicieli praw. Bo też grubo ponad dekadę po wydaniu, gdzie przez ten czas nic z książką się nie działo, to już nie dodruk raczej.
malakh
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 733
Rejestracja: sob 18.04.2009 10:12
Lokalizacja: Szczecin/Łobez

Helikonia w Vesperze

Postautor: Sędzia » czw 16.05.2024 7:30

@Jakub K

co trzeba zrobić żeby taki ładny damage control uzyskać w kwestii e-booków? Od kilku (2?) lat na Waszej stronie na FB wprowadzacie ludzi w błąd, że e-booki to już zaraz, za chwileczkę. To jest niepoważne traktowanie czytelników i klientów. W marginalnej sprawie dotyczącej kolegi Wydawcy reakcja była bardzo szybka. W sprawie dotyczącej Waszych klientów (i dla tej części klientów bardzo ważnej) mówiąc kolokwialnie lecicie sobie w kulki.
Ostatnio zmieniony czw 16.05.2024 7:31 przez Sędzia, łącznie zmieniany 1 raz
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 297
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Helikonia w Vesperze

Postautor: Lipaeug » czw 16.05.2024 7:41

@Sędzia

Podpisuję się pod tym. Już kilku książek nie kupiłem od Vespera bo po prostu nie mam miejsca w mieszkaniu na te książki (twarde i grube), do tego niewygodnie się czyta. Od ponad roku, jest już zaraz, za chwilę i dalej zero informacji.
Lipaeug
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Helikonia w Vesperze

Postautor: SechulLath » czw 16.05.2024 7:50

Mnie jakoś się pieniądze póki co szybciej kończą niż miejsce na ścianie, plus ebooki tylko w podróży dłuższej czytam kiedy istnieje realne ryzyko uszkodzenia książki :D
Niewygodnie mi się ostatnio czytało tylko Romanowów z Bellony, z vesperami jakoś nie odnotowałem do tej pory tego problemu.
A co do kolegi z działu marketingu Panie Jakubie, mam nadzieję, że nie jest tak jak u mnie w kołchozie, że biedny mało wdrożony stażysta poleci za nadgorliwość, która odbiła się czkawką :D
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Janusz S. » czw 16.05.2024 8:39

Lipaeug pisze:Już kilku książek nie kupiłem od Vespera bo po prostu nie mam miejsca w mieszkaniu na te książki (twarde i grube), do tego niewygodnie się czyta.

Książki w twardej okładce niewygodnie się czyta? :roll:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6022
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Helikonia w Vesperze

Postautor: Jakub K » czw 16.05.2024 8:43

W kwestii ebooków - sprawa jest prosta. Nie potrzebny tu żaden "damage control" bo nie ma żadnego "damage". Gdy się ebooki pojawią, na pewno każdy z zainteresowanych od razu się o tym dowie. Bombardowanie nas ciągle tymi samymi wiadomościami przez kilka osób na Facebooku ani nie przyspieszy ani nie spowolni wprowadzania tego formatu na rynek przez Vesper. Nic nie poradzimy na to, że komuś brakuje miejsca w domu na książki drukowane. To tak, jakby producent jogurtów otrzymywał wiadomości, że klient się przejadł i nie kupi żadnego więcej jogurtu o ile producent nie wprowadzi do oferty dietetycznych shake'ów. Możemy na to tylko wzruszyć ramionami. Biznes wydawniczy jest zbyt skomplikowany, podlega zbyt wielu fluktuacjom, aby działać pochopnie, pod wpływem irytacji kilku osób. Przykro mi, ale taka jest prawda. Gdybyśmy ebooków nie planowali - napisalibyśmy to. Planujemy je wprowadzać, dlatego odpisujemy, że "będą". Kiedy będą? To zależy od wielu czynników. Nie ma to nic wspólnego z niepoważnym traktowaniem czytelników. Jeszcze drobna uwaga do Pana Sędziego. Przepraszam, ale to, czy dana sprawa jest "marginalna" dla Wydawnictwa czy nie, to kwestia, którą rozważa kto inny i gdzie indziej. Jednakże fakt, że wprowadzenie ebooków decyzją marginalną na pewno nie jest, powoduje, że jej realizacja nie jest natychmiastowa. Panie SechuIlath: Oczywiście, że nie. Nie jesteśmy korporacją. U nas można pisać co się myśli. Nawet jeżeli ostatecznie okaże się to decyzją niefortunną. Co najwyżej trochę na siebie pomarudzimy.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Helikonia w Vesperze

Postautor: Jakub K » czw 16.05.2024 8:47

Dodam od razu, że robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować naszą ofertę ebookową i zapewnić jej idealną dystrybucję. Gdyby nie zależało nam na czytelnikach, którzy chcą czytać jedynie ebooki - wówczas nie zajmowalibyśmy się tym tematem od dłuższego czasu. Zależy nam i koniec końców jestem pewien, że czytelnicy ebooków będą zadowoleni. Ale to niestety jeszcze nie dzisiaj ani nie jutro. Chcemy to zrobić dobrze. Mamy już przygotowanych ok 50% tytułów w formacie ebook. Przy wielu tytułach pojawia się jednak kwestia dodatkowych negocjacji licencyjnych a to wymaga czasu. Naprawdę.
Jakub K
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: pt 20.01.2023 23:18

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Janusz S. » czw 16.05.2024 8:58

Jakub K pisze:Bombardowanie nas ciągle tymi samymi wiadomościami przez kilka osób na Facebooku ani nie przyspieszy ani nie spowolni wprowadzania tego formatu na rynek przez Vesper.

:lol: To takie odświeżające czytać forumową dyskusję, która zupełnie mnie nie obchodzi.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6022
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Helikonia w Vesperze

Postautor: SechulLath » czw 16.05.2024 8:59

Zostałem pocieszony, dziękuję :D Gdzie cv wysłać? XD
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Helikonia w Vesperze

Postautor: Lipaeug » czw 16.05.2024 9:01

@Janusz S.

Jeżeli książka ma prawie 900 stron i duży rozmiar (Na południe od Brazos) to w komunikacji miejskiej jest to niewygodne do czytania. W porownaniu z ebookiem, który waży maks 300g. Ba nawet w domu, grubsze książki czytam na czytniku, np. z Legimi, a ksiązkę kupuje w papierze na półkę. Wydawnictwo zarabia podwójnie, a ja mam wygodę czytania.
Lipaeug
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Helikonia w Vesperze

Postautor: Lipaeug » czw 16.05.2024 9:05

@Jakub K.

I taka odpowiedź jest całkiem dobra i wystarczy wrzucić ją na fejsa, nawet jako kopiuj wklej do każdego pytania o ebooki - albo przykleić gdzieś na FB.

Pytanie tylko jedno:
SKoro macie licencje i gotowe 50% książek, to czemu nie uruchomicie już tej części? Przynajmniej ci, którzy oczekują ebooków będą wiedzieli, że jesteście słowni, a zaczniecie też zarabiać na tych ebookach (np. z Legimi). A tak to musieliście zapłacić za licencje, mijają miesiące i ani wy kasy nie macie, ani klient książki.

Brak miejsca w domu oczywiście nie jest waszą sprawą, ale po prostu jest informacją dla was czemu ktoś chce ebooki i np. nie kupuje waszej ksiązki.
Lipaeug
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: czw 14.12.2023 13:17

Helikonia w Vesperze

Postautor: Fejsbukowicz » czw 16.05.2024 9:10

Ej, jakie bombardowanie przez kilka osób, jak za zadanie pytania o ebooki to wy banujecie?
Fejsbukowicz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: czw 16.05.2024 9:10

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Krzysiek » czw 16.05.2024 9:15

malakh pisze:
Krzysiek pisze:Spekulacje ON

Kiedy Wojtek Sedeńko pił z Aldissem wódkę ludzie z Vespera mówili jeszcze na chleb bep a na muchy tapty ;) Może tu poszła samowolka a może jednak dostał jakieś pozwolenie na mały dodruk po starej znajomości (tak, pamiętam, że sam Aldiss niestety juz nie żyje) tak jak dogadał się np. z Kresem. Dlatego rzucanie hasłami typu nielegalne i straszenie radcą prawnym uważam za kompletnie niepoważne. Niezależnie od tego jaka jest prawda. A samego Sedeńkę dość łatwo znaleźć i można to pewno z nim wyjaśnić bez publicznej chłosty na dzień dobry.

Spekulacje OFF


No więc w tym miejscu warto przypomnieć, jak to Sedeńko ogłosił "dodruki" kilku tomów "Kroków w nieznane". Lata po wydaniu, z nowymi okładkami itp. Jakoś nie przyszło mu wówczas go głowy ani powiadomić (i zapłacić im) autorów, ani redaktora tych tomów, Konrada Walewskiego. Warto przypomnieć, że książki te zniknęły z zapowiedzi wydawcy dopiero po tym jak Konrad zrobił burzę.

Warto też przypomnieć wysłaną Katedrze zapowiedź książki od Sedeńki z grafiką okładkową ukradzioną z gry "No Man's Sky".

W skrócie: nie, nie ma nic niepoważnego w pytaniu, czy Stalker ten dodruk zrobił za zgodą właścicieli praw. Bo też grubo ponad dekadę po wydaniu, gdzie przez ten czas nic z książką się nie działo, to już nie dodruk raczej.

Wydaje mi się, że kilka tomów tych Kroków... nawet wyszło bo sam chciałem je wtedy kupować a te nagle zniknęły. Obiło mi się wtedy gdzieś o oczy, że to kwestia praw autorskich ale sprawy od kuchni nie znałem.
Więc tak, jeśli ktoś chce, powinien spytać Sedeńkę. Wyraźne to wyżej napisałem i niczego nie przesądzam. Zresztą, jako osoba "z branży" masz większe możliwości dopytania jak było.
Wczoraj, kiedy pisałem ten komentarz, sprawa była rozwojowa i zaczynały się niezbyt eleganckie, imho, igrzyska, stąd moja reakcja i głównie do tego się odniosłem. Dziś, po postach pana Jakuba i przetrzebieniu komentarzy na fb, wszystko jest w innym miejscu i dalsze wałkowanie tematu będzie tylko biciem piany.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 157
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Janusz S. » czw 16.05.2024 9:15

Lipaeug pisze:@Janusz S.

Jeżeli książka ma prawie 900 stron i duży rozmiar (Na południe od Brazos) to w komunikacji miejskiej jest to niewygodne do czytania. W porownaniu z ebookiem, który waży maks 300g. Ba nawet w domu, grubsze książki czytam na czytniku, np. z Legimi, a ksiązkę kupuje w papierze na półkę. Wydawnictwo zarabia podwójnie, a ja mam wygodę czytania.

Napisałeś, że nie masz już w domu miejsca na książki. Masz więc chyba z czego wybierać? Weź sobie do komunikacji miejskiej coś lżejszego niż Brazos i twoje problemy znikną. Jasne, że niektóre cegły sa tak wielkie, że nadają się tylko na półkę. Ja prawie w ogóle nie czytam ebooków, ale kupiłem inkpada mojej matce, bo ją bolały nadgarstki od co cięższych cegieł.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 6022
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: nosiwoda » czw 16.05.2024 9:30

Najlepsze byłyby pakiety - kupujesz książkę w papierze, masz możliwość dokupienia ebooka tego samego tytułu za stałą cenę, powiedzmy 10 zł. Albo możesz kupić sam papier. Albo samego ebooka (już oczywiście nie za 10 zł). Ale rozumiem, że to mogłoby być strzałem w plecy wydawcy, zwłaszcza że wtedy uaktywniliby się miłośnicy audiobooków, z pytaniem, gdzie ich pakiet (chociaż tam jednak jest dodatkowa funkcja i płaca osoby lektorskiej, ale i to AI szybko mogą zmienić).
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5063
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Krzysiek » czw 16.05.2024 9:40

nosiwoda pisze:Najlepsze byłyby pakiety - kupujesz książkę w papierze, masz możliwość dokupienia ebooka tego samego tytułu za stałą cenę, powiedzmy 10 zł.

To jest mój mokry sen od dawna. Nieraz posiłkowałem się Legimi albo nawet dublowałem zakup bo w domu będę za miesiąc. Próbowało to robić Genius Creations swego czasu, ebooki były dokładane za 1 grosz. Chyba też Powergraph ale oni te ceny mieli dość wysokie. Niestety, z tego co kojarzę, AM kiedyś pisał, że ze względu na licencje i ich ceny nie ma na to szans.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 157
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Helikonia w Vesperze

Postautor: raistand » czw 16.05.2024 10:32

Czyli ebooków nadal nie będzie i nie wiadomo kiedy będą.
Szkoda.
raistand
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 214
Rejestracja: czw 08.02.2018 8:46

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Sędzia » czw 16.05.2024 10:34

Jakub K pisze:W kwestii ebooków - sprawa jest prosta. Nie potrzebny tu żaden "damage control" bo nie ma żadnego "damage". Gdy się ebooki pojawią, na pewno każdy z zainteresowanych od razu się o tym dowie. Bombardowanie nas ciągle tymi samymi wiadomościami przez kilka osób na Facebooku ani nie przyspieszy ani nie spowolni wprowadzania tego formatu na rynek przez Vesper. Nic nie poradzimy na to, że komuś brakuje miejsca w domu na książki drukowane. To tak, jakby producent jogurtów otrzymywał wiadomości, że klient się przejadł i nie kupi żadnego więcej jogurtu o ile producent nie wprowadzi do oferty dietetycznych shake'ów. Możemy na to tylko wzruszyć ramionami. Biznes wydawniczy jest zbyt skomplikowany, podlega zbyt wielu fluktuacjom, aby działać pochopnie, pod wpływem irytacji kilku osób. Przykro mi, ale taka jest prawda. Gdybyśmy ebooków nie planowali - napisalibyśmy to. Planujemy je wprowadzać, dlatego odpisujemy, że "będą". Kiedy będą? To zależy od wielu czynników. Nie ma to nic wspólnego z niepoważnym traktowaniem czytelników. Jeszcze drobna uwaga do Pana Sędziego. Przepraszam, ale to, czy dana sprawa jest "marginalna" dla Wydawnictwa czy nie, to kwestia, którą rozważa kto inny i gdzie indziej. Jednakże fakt, że wprowadzenie ebooków decyzją marginalną na pewno nie jest, powoduje, że jej realizacja nie jest natychmiastowa. Panie SechuIlath: Oczywiście, że nie. Nie jesteśmy korporacją. U nas można pisać co się myśli. Nawet jeżeli ostatecznie okaże się to decyzją niefortunną. Co najwyżej trochę na siebie pomarudzimy.


Jakub K pisze:Dodam od razu, że robimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować naszą ofertę ebookową i zapewnić jej idealną dystrybucję. Gdyby nie zależało nam na czytelnikach, którzy chcą czytać jedynie ebooki - wówczas nie zajmowalibyśmy się tym tematem od dłuższego czasu. Zależy nam i koniec końców jestem pewien, że czytelnicy ebooków będą zadowoleni. Ale to niestety jeszcze nie dzisiaj ani nie jutro. Chcemy to zrobić dobrze. Mamy już przygotowanych ok 50% tytułów w formacie ebook. Przy wielu tytułach pojawia się jednak kwestia dodatkowych negocjacji licencyjnych a to wymaga czasu. Naprawdę.



Z całym szacunkiem, ale po pierwsze, napisałem celowo prowokacyjnie, a po drugie, to że tutaj nie potrzebny jest żaden "damage control" to jest tylko Wasza opinia. Zazwyczaj zresztą jest tak, że ten, kto tego damage control potrzebuje, najczęściej nie tego nie rozumie i dopiero jak już jest w czarnej d to albo sięga po specjalistów, albo próbuje coś robić sam i tylko się pogrąża. Ale to tak na marginesie.

Odnośnie tej konkretnej sytuacji - problem polega na tym, że za przeproszeniem gówniane wydawnictwa są w stanie ogarnąć ebooki bez większego problemu, a Wy ciągle macie jakiś problem z tym by zacząć. Wygląda to bardzo niepoważnie, jakbyście zwodzili klientów.

I właśnie w tym, że planujecie wprowadzić ebooki, a tego nie robicie, tkwi problem. Czy ktokolwiek z Waszych klientów napisał, że oczekuje od razu wprowadzenia całej oferty? Przecież to jest jakieś kuriozum, żeby się tłumaczyć w ten sposób. Wprowadźcie to co już macie (te 50%, które macie przygotowane) i nikt już nie będzie Was ciągle o to męczyć. Sami sobie nakładacie jakieś wydziwiane cele, które wszystko przesuwają w czasie, zamiast po prostu ogarnąć temat za pomocą tych gotowych 50% i zamknąć wszystkim usta. A tak "planujecie" od 2 lat i nic z tego nie wynika, pewnie za chwile zaczną wygasać licencje i w ogóle nie zdążycie tych ebooków wydać.

Poza tym problem leży w tym, że nie komunikujecie nawet żadnej perspektywy czasowej. Na FB od dłuższego czasu informacje w tej sprawie to "niebawem", z tego co pamiętam to nawet padło "szybciej niż myślicie". Wystarczy prosty komunikat - "w 2024 roku na pewno wydamy ebooki. Nie wiemy czy uda się wydać cały katalog, ale nad tym pracujemy. Jeśli to się nie uda, wydamy to, co mamy przygotowane".

Czekam z niecierpliwością na ebooki - nie kupiłem i nie kupię żadnej Waszej pozycji w papierze (być może kupię Vance'a), a potencjalnie jestem zainteresowany kilkudziesięcioma Waszymi tytułami.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 297
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Helikonia w Vesperze

Postautor: SechulLath » czw 16.05.2024 11:28

Z tego miejsca chciałbym przeprosić AM i całe wydawnictwo Mag. Kiedyś się piekliłem o zmiany zapowiedzi planów wydawniczych książek od nich i jeżeli chociaż raz wybrzmiałem w podobnym tonie jak ten nade mną to jest mi wstyd :D jeszcze raz gorące mea culpa
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 217
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: historyk » czw 16.05.2024 11:29

nosiwoda pisze:osoby lektorskiej

Z cyklu: kiedy ideolo zastępuje ci rozum.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2679
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Helikonia w Vesperze

Postautor: Sędzia » czw 16.05.2024 11:38

SechulLath pisze:w podobnym tonie jak ten nade mną


Mój ton wynika z faktu, że wydawnictwo wielokrotnie na FB informowało, że ebooki już są, tuż zaraz za rogiem, szybciej niż się spodziewamy. To trwa od około dwóch lat. Gdyby wydawnictwo nie udzielało w tym temacie żadnych informacji, albo ogłosiło, że ebooków nie będzie, to w ogóle bym się w taki sposób nie wypowiadał, to w końcu swobodna decyzja wydawnictwa. Potwierdza to fakt, że w odniesieniu do informacji podawanych przez AMa co do zmian w planach wydawniczych praktycznie ich nie komentuję (a już w ogóle w tego typu sposób), bo doceniam fakt, że gra z nami w otwarte karty. Vesper tego nie robi, tylko zwodzi.

I dlatego proszę o odstosunkowanie się od tonu mojej wypowiedzi, bo jest on w tym przypadku po prostu w pełni uzasadniony.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 297
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Helikonia w Vesperze

Postautor: purge » czw 16.05.2024 12:20

@Jakub K.
to tylko moje zdanie ale w moim przypadku nie chodzi o to, że nie wypuszczacie tych ebooków tylko, że nie informujecie zainteresowanych o % realizacji wdrażania ebooków. Bo chodzi o to, że padały słowa, że będą ebooki wkrótce i to wkrótce nie nadchodzi i ok ale wydaje mi się, że fajnie by było jakbyście np raz na ruski rok oficjalnie gdzieś tam dodali post informujący, że dalej pracujecie nad nimi, to skomplikowany proces, macie to tamto itd itp Odnoszę wrażenie, że frustracja się powiększa przez brak transparentności przez Was w tej kwestii. Ludzie się dopytują wiecznie i rozumiem to, że nie macie czasu np na każde z osobna tych samych pytań o ebooki odpowiadać. Więc wystarczyłoby dać informację ogólną na temat wdrażania ebooków. Sam osobiście na nie czekam. Bo np takie copernicus corporation ma fajną politykę, gdzie na FB dają sprawozdania jaka książką i w jakim statusie jest i np ile% przetłumaczone. Są to ogólne ale wystarczające dla czytelnika informacje w jakim momencie jest dana książką która go interesuje. I np Mag wydawnictwo nie raz potrafiło poinformować o opóźnieniu w drukach bo coś tam z drukarnią się podziało i można zobaczyć na reakcje w komentarzach, że są ludzie zadowoleni, że zostali poinformowani o tym fakcie i przeważnie jest Ok nie ma sprawy poczekam...a tak jak zbywacie ludzi z pytaniami o ebooki, nie informujecie nigdzie na jakim etapie jest wdrażanie ebooków od lat to można zrozumieć dlaczego Ci ludzie są poirytowani tym faktem. Więc tutaj nie chodzi o to, że komuś miejsca brakuje w mieszkaniu tylko to co powyżej opisałem.
Przynajmniej ja tak myślę i tak to rozumiem u pozostałych oczekujących i zainteresowanych
purge
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: śr 01.11.2023 23:01

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości