"Drakula" od Świata Książki :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Drakula" od Świata Książki

Postautor: Obłęd » sob 16.10.2021 13:05

Czy to jest identyczne tłumaczenie jak Vespera? Tak czy inaczej, "Draculę" warto przeczytać, bo nie dość, że jest to świetnie napisane, to jeszcze tętni od ciekawych interpretacji i bardzo sugestywnych scen. Zaskakująco niestarzejąca się powieść.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 676
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: "Drakula" od Świata Książki

Postautor: Shadowmage » sob 16.10.2021 13:20

Nie, tu przekład Agnieszki Myśliwy.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20761
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

"Drakula" od Świata Książki

Postautor: Obłęd » sob 16.10.2021 14:18

To chyba pójdę do sklepu ze swoim Vesperowym, usiądę i porównam kilka akapitów, bo przekład Moltzan-Małkowskiej Magdaleny wybitnie mi podszedł. Bardzo płynny, potoczysty, a Stoker przecież najłatwiejszym angielskim nie pisał.
Obłęd
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 676
Rejestracja: czw 09.02.2012 22:57

Re: "Drakula" od Świata Książki

Postautor: Whoresbane » sob 16.10.2021 15:39

Ja zostanę przy swoim Vesperowym wydaniu. Szata graficzna bije na głowę to zyskowe
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1475
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

"Drakula" od Świata Książki

Postautor: Ciacho » ndz 17.10.2021 9:44

Zdumiewa mnie rok w rok ciągłe wydawanie tej książki przez przeróżne wydawnictwa. Czy to na serio ciągle się tak świetnie sprzedaje? :) Ja mam osobiście wydanie z Zielonej Sowy i najlepsze z Vespera, którego nigdy niczym nie zastąpię. Przekłąd Pani Magdy, ilustracje Andrzeja Masianisa plus -najważniejsze -- posłowie Płazy i kapitalna okładka. Czego chcieć więcej? ;)
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: "Drakula" od Świata Książki

Postautor: jezzo » czw 28.10.2021 12:11

Nie jest wydawane co rok, chyba od wydania Vespera nie było innego. Nie wiadomo też jak będzie wyglądała ta wersja od Świata Książki, ale teraz jest moda na dawanie okładek które przypominają w dotyku tkaninę (co nie jest moim zdaniem nijak przyjemne) i przy okazji śmierdzą, co u mnie je dyskwalifikuje (Ekskluzywna Kolekcja Klasyki od Świata Książek właśnie, reedycja darmowych przekładów Dostojewskiego od MG), także jestem pełen sceptycyzmu.

Z pewnością zachętą jest, że z tym wydaniem współpracuje Orbitowski, którego bardzo cenię. Ten tytuł ma wręcz zapoczątkować serię Orbitowskiego w tym wydawnictwie. Poczekam na premierę, porównam z Vesperem i wezmę ładniejsze wydanie.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości