Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » śr 12.05.2021 18:59

Sz.P. lordofthedreams zasugerował stworzenie tematu, gdzie można by dzielić się swoimi doświadczeniami odnośnie tego, gdzie kupujemy książki. Oto więc jest ów temat.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: Janusz S. » czw 13.05.2021 14:42

W takim razie swoją relację z przygód księgarnianych dokończę już tutaj: świat książki przynajmniej moją reklamację załatwił od ręki i odesłał nowe książki bez uszkodzeń. Z empikiem po prawie dwóch miesiącach skończyło się zwrotem pieniędzy na konto. Likwiduję konto w empiku, bo to ponad moje siły. Co ciekawe na stronie nie zauważyłem takiej opcji - zaraz się pewnie okaże, że trzeba telefonicznie.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: nosiwoda » czw 13.05.2021 16:52

Trzeba list z podpisem i pieczątką proboszcza. A i tak zostawią sobie dane, bo przecież kiedyś się chrzc... rejestrowałeś.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: jezzo » pt 14.05.2021 11:03

Nie kupujcie na Empik czy Świat Książki, porażka, przerabiałem. Problemy z reklamacjami, ciężko coś wymienić. Jak już coś tam kupować, to na miejscu.

Ja nieMagowe rzeczy kupuje na razie w bonito. Kupiłem tam 7 razy i w sumie za każdym razem było bez zarzutu. Za ósmym nie podobał mi się stan nowej książki Marlona Jamesa, wymienili na nowy egzemplarz z kurierem do domu (przywozi nowy do domu i zabiera stary). Teraz zamówiłem 9ty raz i aż 3 książki do wymiany, ale nie robią problemów, kurier w poniedziałek przywiezie nowe egzemplarze pod drzwi i odbierze stare. Nie wiem czy tak traktują wszystkich klientów, bo ja u nich już w ostatnim roku z 3k zostawiłem... Ale bardzo mi się podoba taka forma reklamacji, że nie muszę się ruszać z domu :)

Co do pakowania bonito, jest ono mocno średnie. Wrzucają książki do pudła i okładają twardym papierem wolne przestrzenie. Ostatnia paczka z 3 ksiażkami z wadami była bardzo kiepsko zapakowana i nie wykluczam, że uszkodziły się w transporcie, papieru było za mało, a książki były obok siebie.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » pt 14.05.2021 11:39

@jezzo
A kupuje Pan tam (w sensie na bonito) jedynie nowości, czy też pozycje sprzed paru lat też się zdarza? Jak z ich jakością?
Mnie ostatnio czytam.pl zawiodło. "451 stopni Fahrenheita" przyszło z zaschniętymi plamkami od kleju, których nie da się zdrapać, nie niszcząc okładki.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: nosiwoda » pt 14.05.2021 11:55

FKJZ pisze:@jezzo
A kupuje Pan tam (w sensie na bonito) jedynie nowości, czy też pozycje sprzed paru lat też się zdarza? Jak z ich jakością?
Mnie ostatnio czytam.pl zawiodło. "451 stopni Fahrenheita" przyszło z zaschniętymi plamkami od kleju, których nie da się zdrapać, nie niszcząc okładki.

Ale to wydanie Solaris? Bo brzmi jak wina wydawcy, nie dystrybutora.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » pt 14.05.2021 11:55

nosiwoda pisze:
FKJZ pisze:@jezzo
A kupuje Pan tam (w sensie na bonito) jedynie nowości, czy też pozycje sprzed paru lat też się zdarza? Jak z ich jakością?
Mnie ostatnio czytam.pl zawiodło. "451 stopni Fahrenheita" przyszło z zaschniętymi plamkami od kleju, których nie da się zdrapać, nie niszcząc okładki.

Ale to wydanie Solaris? Bo brzmi jak wina wydawcy, nie dystrybutora.

Artefaktowe
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: asymon » pt 14.05.2021 16:44

To i ja się pochwalę, choć papieru zamawiam mało. Od pewnego czasu działa polski sklep amazon.pl, oferta książek anglojęzycznych jest może mniejsza niż w .de czy .co.uk, ale i tak taniej, a w porównaniu z Allegro 2-3 razy taniej.

No więc zamówiłem w marcu trzy książki, z paczkomatu wyjąłem takie coś. Co ciekawe, książki w środku były całe, choć wszystkie miękkie :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob 15.05.2021 10:11 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » pt 14.05.2021 18:12

asymon pisze:To i ja się pochwalę, choć papieru zamawiam mało. Od pewnego czasu działa polski sklep amazon.pl, oferta książek anglojęzycznych jest może mniejsza niż w .de czy .co.uk, ale i tak taniej, a w porównaniu z Allegro 2-3 razy taniej.

No więc zamówiłem w marcu trzy książki, z paczkomatu wyjąłem takie coś. Co ciekawe, książki w środku były całe, choć wszystkie miękkie :lol:

Obrazek

Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale nie wyświetla obrazka.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: asymon » sob 15.05.2021 10:12

FKJZ pisze:Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale nie wyświetla obrazka.


Już powinno, nie umiem w Google. :oops:
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » sob 15.05.2021 10:21

asymon pisze:
FKJZ pisze:Nie wiem, czy to tylko u mnie, ale nie wyświetla obrazka.


Już powinno, nie umiem w Google. :oops:

Teraz widać.
Moja paczka ze Świata Książki również była uszkodzona. Przez dziurę na rogu bez problemu można było dojrzeć zawartość.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: nosiwoda » pn 17.05.2021 9:59

FKJZ pisze:Przez dziurę na rogu bez problemu można było dojrzeć zawartość.

I zapewne o to chodziło - żeby zajrzeć i ew. wyjąć co cenniejsze fanty. Kiedyś moja walizka na trochę zaginęła - a kiedy się odnalazła, miała precyzyjne przecięcie ostrym nożem - akurat tak, by zajrzeć do środka. Na szczęście w środku były same książki, więc nic nie zginęło :D
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: jezzo » pn 17.05.2021 12:23

FKJZ pisze:@jezzo
A kupuje Pan tam (w sensie na bonito) jedynie nowości, czy też pozycje sprzed paru lat też się zdarza? Jak z ich jakością?
Mnie ostatnio czytam.pl zawiodło. "451 stopni Fahrenheita" przyszło z zaschniętymi plamkami od kleju, których nie da się zdrapać, nie niszcząc okładki.


Też pozycje sprzed paru lat. Z reguły jakość jest zadowalająca.

Książki MAGa zamawiane z zewnątrz to prawie zawsze zawód. One najwyraźniej są bardzo podatne na zniszczenia i często dostaje się zmasakrowane książki z porysowanymi i poobcieranymi okładkami, zwłaszcza starsze wydania UW potrafią przyjść w stanie, który ciężko zrozumieć, ale to samo miałem z Artefaktami. Dlatego w tym przypadku korzystam tylko ze sklepu MAGa, choćbym miał dopłacić albo poczekać dłużej.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: historyk » pt 28.05.2021 17:27

Chwaliłem czytam.pl, więc korekta:

Złożyłem zamówienie 20 maja. Do dziś go nie dostałem, od wczoraj wisi realizacja w 4/5, czyli gotowe do wysyłki i od wczoraj wysłane nie jest (czyli wyślą najwcześniej 31 maja, więc dostanę najwcześniej 1 czerwca - to oczywiście wariant optymistyczny). Ale to jeszcze mało.

Ponieważ 31 maja będę w Poznaniu, zadzwoniłem 26 maja z prośbą o zmianę dostawy - z paczkomatu na odbiór osobisty (bo raz, że szybciej, dwa, że nie będą się książki obijać w kartonie w firmie kurierskiej). Niezbyt grzeczna i w ogóle niezainteresowana klientem pani z infolinii po prostu mnie olała. Napisałem maila - dostałem odpowiedź nie na temat. I teraz nie wiem kiedy dostanę zamówienie, dlaczego niemożliwe jest (a może jest możliwe?) przeniesienie z paczkomatu do odbioru osobistego...

Nigdy więcej czytam.pl
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » pt 28.05.2021 21:31

Mnie czytam.pl też ostatnio zawiodło. Pozwolę sobie przytoczyć opinię, jaką im wystawiłem w serwisie Ceneo:
W ostatnim czasie złożyłem na czytam.pl dwa zamówienia. Wysyłkę pierwszego z nich planowana na wtorek 4 maja, lecz nastąpiła ona dopiero w poniedziałek 10 maja. Dodatkowo część produktów była w stanie lekko naruszonym (rysy na okładce, drobne obicie grzbietu, plamki (chyba) zaschniętego kleju). Drugie zamówienie pomimo kłopotów z dostępnością jednego z produktów (co również mnie zasmuciło) wysłano zgodnie z przewidywaniami w piątek 7 maja i dotarło w poniedziałek, kiedy to wysłano pierwsze zamówienie, które spodziewałem się otrzymać jeszcze w poprzednim tygodniu.

W tym tygodniu dotarła również przesyłka z Tantis(u/a?). Wysyłka zgodna z planowanym terminem. Bardzo fajnie i szczelnie zapakowane. Jakość niektórych pozycji (2 z 6) nie jest idealna, ale ogólnie zadawalająca. Niedoskonałości dotyczyły grzbietów: w tym nowym wydaniu Agathy Christie był fragmentem przetarty (do bieli); w Kronikach Marsjańskich - nieco obity (na szczęście nie widać tego na półce).
Jeśli tylko będę miał taką możliwość, to Artefakty (i zapewne kiedyś i UW) będę zamawiał bezpośrednio z księgarni MAGa (gdzie nawet kilkuletnia pozycja była nienaruszona). Jednak stan niedostępnych tam pozycji (a więc kupionych gdzieindziej) jakoś przeboleję.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: historyk » sob 29.05.2021 7:36

FKJZ pisze:Jeśli tylko będę miał taką możliwość, to Artefakty (i zapewne kiedyś i UW) będę zamawiał bezpośrednio z księgarni MAGa (gdzie nawet kilkuletnia pozycja była nienaruszona). Jednak stan niedostępnych tam pozycji (a więc kupionych gdzieindziej) jakoś przeboleję.

A to Ty czytasz tylko Maga? Bo ja mam teraz zamówione w czytam.pl jedenaście pozycji - z Maga zero...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: FKJZ » sob 29.05.2021 8:37

historyk pisze:A to Ty czytasz tylko Maga? Bo ja mam teraz zamówione w czytam.pl jedenaście pozycji - z Maga zero...

Nie tylko, ale w ostatnim czasie staram się stopniowo kompletować Artefakty (których większość jest niedostępna w księgarni wydawnictwa). Poza tym oczywiście dorzucam coś od kogoś innego. Teraz np. wraz z "Kronikami Marsjańskimi" zamawiałem m.in. "Kroniki Czarnej Kompanii" Cooka.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 167
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: nosiwoda » sob 29.05.2021 10:24

Jeśli komuś się spieszy, to zdecydowanie nie polecam obecnego nieprzeczytane.pl, zamówiłem 6 książek 4 maja, 3 z nich są nadal "czekamy na dostawę". I to wcale nie te, które w momencie zamówienia były zapowiedzią wydawniczą.
Czekam dalej, bo na szczęście nie zależy mi specjalnie na czasie. Ale następne zamówienie pójdzie gdzie indziej.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: historyk » sob 29.05.2021 13:04

nosiwoda pisze:Jeśli komuś się spieszy, to zdecydowanie nie polecam obecnego nieprzeczytane.pl, zamówiłem 6 książek 4 maja, 3 z nich są nadal "czekamy na dostawę". I to wcale nie te, które w momencie zamówienia były zapowiedzią wydawniczą.

niePrzeczytane i inne księgarnie firmy Merlin Group mają poważne problemy od ponad roku:
https://seczytam.blogspot.com/2020/05/p ... ytane.html

Tyle dobrego, że ostatecznie albo wysyłają książki, albo zwracają kasę.
nosiwoda pisze:Czekam dalej, bo na szczęście nie zależy mi specjalnie na czasie. Ale następne zamówienie pójdzie gdzie indziej.

Tylko, kurde, gdzie... Wychodzi, że jedyną solidną księgarnią jest Bonito/Aros, ale tylko przy osobistym odbiorze, a do tego mają dość wyśrubowane ceny. No, zostaje jeszcze Gildia, ale tam ceny książek też szału nie robią (komiksy są dość korzystne). Dawno nie kupowałem, ale na forum komiksowym ostatnio skarżą się też na Tantis - było fajnie, ale już pakowanie się zrobiło pod psem.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony sob 29.05.2021 22:01 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: bel_e_muir » sob 29.05.2021 14:37

Ja ostatnio kupiłam w ŚK i wszystkie książki dotarły w stanie idealnym. Wiem, że to trochę loteria, raz się trafi dobrze, raz gorzej, ale to nie jest tak, że wszystkie księgarnie masakrują książki. Ostatnio kupuję na zmianę w ŚK i Gandalfie i powiedzmy że >90% książek jest bez zarzutu, a niecałe 10% ma raczej znikome wady (niewielkie zarysowania okładki etc.) Czy to dobra statystyka, czy jednak kiepska, ciężko powiedzieć.
NIe wiedzieć czemu, ale w najgorszym stanie trafiają do mnie Artefakty. Nie wiem, czy to jest kwestia okładek, że są tak wrażliwe na zarysowania? Hm... :?
bel_e_muir
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: czw 23.04.2015 12:05

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: Shedao Shai » sob 29.05.2021 15:32

Jak się komuś spieszy, to tylko Aros. Ceny cenami, ale szybciej nie wysyła nikt. :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: historyk » sob 29.05.2021 22:16

bel_e_muir pisze:Ja ostatnio kupiłam w ŚK i wszystkie książki dotarły w stanie idealnym. Wiem, że to trochę loteria, raz się trafi dobrze, raz gorzej, ale to nie jest tak, że wszystkie księgarnie masakrują książki.

To że ze ŚK dostałaś w dobrym stanie, to nie standard, lecz wyjątek. W grudniu kupiłem tam sześć książek - wszystkie w twardych okładkach, wszystkie uszkodzone, w dwóch przypadkach podarte (!) twarde oprawy. Dodaj do tego skomplikowane procedury reklamacyjne. To już lepiej chyba w Livro kupić - pakowanie tak samo syfne, ale chociaż z reklamacją bez problemu.

Shedao Shai pisze:Jak się komuś spieszy, to tylko Aros. Ceny cenami, ale szybciej nie wysyła nikt. :)

Mnie tam o jeden dzień nie chodzi, ale to co teraz odwala czytam.pl, to już przegięcie. Co gorsza, odnoszę wrażenie, że to zakład pracy chronionej zatrudniający osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub też zatrudnili do biura obsługi obcokrajowców ze słabą znajomością polskiego - wysyłasz maila z konkretnym problemem, dostajesz odpowiedź nie na temat. Bo skoro wysyłka im tak długo idzie, to napisałem, że w poniedziałek, 31 maja będę w Poznaniu i wtedy chciałbym odebrać osobiście (innymi słowy zamiana dostawy do paczkomatu na odbiór osobisty, ale tylko pod warunkiem, że będzie do odbioru w poniedziałek, bo specjalnie 120 km w dwie strony robić nie będę). Ich odpowiedź:
Jeśli chodzi o zamówienie, chcielibyśmy przeprosić za wszelkie niedogodności. Zamówienie otrzymało status Pilne

Widzisz tu odpowiedź na moje pytanie? Bo ja nie. Ale teraz lepsze miki - na moim koncie zmienili sposób dostawy, tyle że na razie nie ma do odbioru, więc małe prawdopodobieństwo, że w poniedziałek będzie. I będę znowu dzwonił, żeby jednak przywrócili wysyłkę. Dopóki nie potrzebujesz kontaktu z ich biurem obsługi, jest wszystko OK, ale jeśli potrzebujesz, to przechodzisz drogę przez mąkę :D

Mam ciężką ochotę w ogóle olać ich i anulować zamówienie, tylko znowu: ile czasu będą oddawać kasę i po drugie - powoli kończy się nakład jednej z zamówionych książek, więc nie chcę zostać na lodzie. Ale więcej już tam nie zamówię.

A najszybszą wysyłkę mają Dedalus i Stara Szuflada, ale to księgarnie sprofilowane, nie ogólne (Dedalus - tania księgarnia z końcówkami nakładów, Stara Szuflada - księgarnia historyczna). W obu przypadkach od zamówienia do dostarczenia mijało mi ok. doby.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: bel_e_muir » ndz 30.05.2021 8:20

historyk pisze:A najszybszą wysyłkę mają Dedalus i Stara Szuflada, ale to księgarnie sprofilowane, nie ogólne (Dedalus - tania księgarnia z końcówkami nakładów, Stara Szuflada - księgarnia historyczna). W obu przypadkach od zamówienia do dostarczenia mijało mi ok. doby.


Jeśli chodzi o Dedalusa, to polecam przejść się do ich księgarni stacjonarnych, jeśli ktoś ma taką możliwość. Ostatnio byłam w ich nowootwarym sklepie na Świdnickiej (Wrocław) i widziałam tam kilka pozycji, których w ogóle nie było na ich stronie internetowej (np. George Orwell). Można tam więc wyhaczyć więcej, niż się zakładało :D
bel_e_muir
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: czw 23.04.2015 12:05

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: lordofthedreams » śr 02.06.2021 19:37

Widzę, że marudzicie na reklamacje w Świecie Książki, więc ja chyba nadal mam z nimi wyjątkowe szczęście. Książka przyklejona do pudełka, która zapoczątkowała ten wątek (i była jednocześnie moim pierwszym problem ze ŚK przy regularnym korzystaniu) została błyskawicznie wymieniona. Wysłałem maila ze zdjęciami uszkodzenia i zaraz dostałem odpowiedź, że wyślą drugi egzemplarz. I chyba nie bardzo im zależało na zwrocie tego uszkodzonego, bo musiałem dopytywać, czy mam to w jakiś sposób zrobić. Trochę od niechcenia napisali, że mogę odesłać albo oddać w księgarni stacjonarnej. Przy okazji oddawania w księgarni Pani powiedziała, że jakby co to można od razu do niej śmiało walić - jak ma na miejscu, to od razu wymieni (ciekawe, czy wszędzie tacy mili).
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: Janusz S. » pt 04.06.2021 16:14

lordofthedreams pisze:Widzę, że marudzicie na reklamacje w Świecie Książki, więc ja chyba nadal mam z nimi wyjątkowe szczęście. Książka przyklejona do pudełka, która zapoczątkowała ten wątek (i była jednocześnie moim pierwszym problem ze ŚK przy regularnym korzystaniu) została błyskawicznie wymieniona. Wysłałem maila ze zdjęciami uszkodzenia i zaraz dostałem odpowiedź, że wyślą drugi egzemplarz. I chyba nie bardzo im zależało na zwrocie tego uszkodzonego, bo musiałem dopytywać, czy mam to w jakiś sposób zrobić. Trochę od niechcenia napisali, że mogę odesłać albo oddać w księgarni stacjonarnej. Przy okazji oddawania w księgarni Pani powiedziała, że jakby co to można od razu do niej śmiało walić - jak ma na miejscu, to od razu wymieni (ciekawe, czy wszędzie tacy mili).

Mnie też ze Światem Książki poszło równie sprawnie a pan z księgarni ŚK na Zwycięstwa w Gliwicach zaproponował to samo.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: Shedao Shai » śr 09.06.2021 6:27

Odnośnie prędkości realizacji zamówienia: esef. Wczoraj o 10:56 złożyłem zamówienie, o 11:05 już wygenerowana etykieta na paczkomat, o 14:41 w aplikacji miałem "Odebrana od Nadawcy". Obecnie paczka jest wydana do doręczenia i podejrzewam, że dziś będzie. Ładnie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księgarnie - gdzie kupować, żeby nie żałować

Postautor: jezzo » śr 09.06.2021 10:50

Jak ja poszedłem do Księgarni ŚK, to mówili, że zamówienia internetowe należy odsyłać a nie przynosić do księgarni, bo to oddzielne twory, a jak wysłałem maila z reklamacją do sklepu internetowego, to mi robili problemy i jeśli książka jest kompletna to nie podlega reklamacji. Szkoda gadać.

Z kolei reklamacja z Zysku skończyła się tym, że musiałem drałować do ich magazynu na Kolejowej. Oczywiście po przybyciu na miejsce pracownicy robili miny "co jest kurw*", zwłaszcza jak znalazłem stos interesującej mnie pozycji, którą wymieniałem i zacząłem przeglądać egzemplarze. A to był dosłownie obskurny magazyn.

I tak, książki MAGa kupowane z innych księgarni z reguły przychodzą zmasakrowane. Zwłaszcza starsze wydania UW, Artefakty też. Dlatego kupuje ze sklepu MAGa.

Ostatnie 2 zamówienia Bonito niestety 2x reklamacja. Na szczęście z przesyłką do domu (kurier przynosi i zabiera), wymienione egzemplarze pancernie opakowane i idealne. i 5% zniżki jeśli w przeciągu pół roku wydało się u nich 1k PLN.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości