Fabryka Słów wydawcą Science-Fiction

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Fabryka Słów wydawcą Science-Fiction

Postautor: historyk » śr 06.05.2009 19:53

No właśnie - wydawnictwo rzucające największą ilość książek polskich autorów będzie od następnego numeru wydawcą Science Fiction Fantasy i Horror

Redaktorem naczelnym zostanie Rafał Dębski

Po mojemu to może wyjść na dobre SFFiH. Choć z drugiej strony obawiam się, czy pismo nie zostanie reklamówką wydawnictwa, tzn. będą się tam ukazywać opowiadania, które później ukażą się w antologiach, albo fragmenty powieści wydawanych prze Fabrykę

W każdym razie mam nadzieję, że poziom pisma (ostatnio tragiczny) znacząco wzrośnie. Może też wreszcie jakaś porządna publicystyka się pojawi
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Postautor: toto » śr 06.05.2009 20:57

Choć z drugiej strony obawiam się, czy pismo nie zostanie reklamówką wydawnictwa, tzn. będą się tam ukazywać opowiadania, które później ukażą się w antologiach, albo fragmenty powieści wydawanych prze Fabrykę
Tego pewnie nie unikniemy. Co jakiś czas jakiś jeden tekst "reklamowy", ale wątpię żeby takie teksty zdominowały czasopismo, przecież to samobójstwo.
W każdym razie mam nadzieję, że poziom pisma (ostatnio tragiczny) znacząco wzrośnie.
Zbyt dawno czytałem SFFiH żeby wypowiadać się o jego poziomie. Ale też mam nadzieję, że będzie wysoki.

Może też wreszcie jakaś porządna publicystyka się pojawi
Fajnie by było. Ale poziomu tej obecnej publicystyki nie znam (patrz wyżej). Kiedy jeszcze czytałem SF, to lubiłem Kresa, jak jest teraz, nie wiem.

Oczekiwania? Właściwie żadnych szczególnych. Wystarczy jeśli będzie ukazywać się regularnie, a w każdym numerze będą dwa teksty dość dobre albo jeden bardzo dobry plus coś strawnego. Dodatkowo ciekawa publicystyka. Mam nadzieję, że nowy naczelny będzie mógł realizować własną wizję pisma i okaże się ona na tyle strawna, że będę mógł czytać kolejne numery z przyjemnością.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: MORT » śr 06.05.2009 22:59

Zdaje się, że Dukaj deklarował się, że nie wróci do SFF&H właśnie z powodu Shmidta. Może więc teraz...?
słowa słowa, ciepłe rzeki mętnej wody
słowa słowa, jeśli uwierzysz to się utopisz
Awatar użytkownika
MORT
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: pn 27.10.2008 22:17

Postautor: Vampdey » śr 06.05.2009 23:33

Obrazek
Czyli zmiany na fabryczne już widoczne. Mam nadzieję, że pojawią się zmiany na dobre (więcej porządnej publicystyki), a obędzie się bez fragmentów książek i hurraoptymistycznych recenzji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: nosiwoda » czw 07.05.2009 9:00

Od recenzji na razie w ogóle się odżegnują. A publicystyka... rozmowy ŻiŻ była fajne na początku. Ostatnio są raczej średnio stylizowane na rubaszne pogaduchy. IMO.
Kres jest fajny, kiedy się nie powtarza i kiedy NIE wchodzi na tematy Złamanych Piór.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » czw 04.06.2009 17:46

Pierwsza widoczna zmiana, to czcionka iście fabryczna. Na forum pisma widziałem nawet przeliczenia o ile się objętość pisma zmieniła.
Oprócz tego trochę reklam wydawcy, w sumie nic dziwnego. Ciekawe, czy jak zgłosi się ktoś z zewnątrz i będzie chciał zapłacić, to zamieszczą (znaczy bezpośredniej konkurencji, bo jakaś reklama Albatrosa się pałęta)?
Na plus notki o autorach. No i w sumie grafiki ilustrujace teksty, choć za piękne to nie są...
O treści w sumie się nie wypowiadam, bo tylko komiks o Wędrowyczu przeczytałem. Nędzny - i graficznie, i treścią. Jakbym nie znał opka, to pewnie bym się nie połapał o co biega.

A jaka jest wasza opinia o nowym SFFiH?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Tigana » czw 04.06.2009 20:56

Shadowmage pisze:A jaka jest wasza opinia o nowym SFFiH?

W weekend napiszę szerszą reckę - póki co. Zmiana szaty graficznej (czcionki) wygląda ładniej, ale treści mniej. Komiks słaby, "Lwów" - mocno pilipiukowi z jego wadami i zaletami. Nie podszedł mi zupełnie Orkan, reszta w trakcie czytania.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: nosiwoda » pt 05.06.2009 8:21

Moja opinia - nareszcie da się to czytać (w sensie technicznym). Wreszcie jakieś normalne wielkości czcionek i światło w druku.
RedNacz zapowiada zwiększenie ilości treści, zatem zapewne SFFH będzie miało więcej stron.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Shadowmage » wt 09.06.2009 10:46

A jak wygląda sprawa z korektą tekstu? Bo tutaj sporo baboli kiedyś się trafiało.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: nosiwoda » wt 09.06.2009 11:12

W przeczytanych dwóch opowiadaniach było dobrze.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4974
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości