Filmy

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » śr 12.01.2022 9:47

IMO jej postać była potrzebna do pokazania tego, że nawet człowiek typu "family man", naukowiec i z misją, może łatwo zatracić się w blichtrze massmediów i celebryckości.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » wt 12.04.2022 17:04

Już po wszystkim

Fabularyzowana adaptacja powiedzenie "ten świat musi upaść". Trochę śmiesznie, trochę głupio. Ni to publicystyka ni fabuła. Końcówka jak po kwasie. Ani trzeba to oglądać, nic też się nie stanie jeśli się obejrzy. Luzak z plusem. Budżet, jak sądzę, zamknął się gdzieś w okolicy 25 tyś dolców. Z czego 20 poszło na końcowe komputery a 5 na catering.

Niewysłowienie brzydka aktorka grająca główną rolę.

6/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » wt 12.04.2022 17:12

Skrzydlate świnie

O środowisku kibolskim. Dość płaska, tandetna, polska komedia ale z momentami. Na plus taksówkarski seks w lesie, metoda przekładnia ślubu i "głupek co lata w lecie w szaliku". Reszta to standard, nie wyłączając fatalnego udźwiękowienia. Dla Asiksa - są jakieś cycki.

W sumie ogląda się to bez wielkiego bólu, jeśli człowiek wie do czego siada. Czasem idzie się uśmiechnąć.

5/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » wt 12.04.2022 19:47

Futro z misia

"Jesteś u celu. Cwelu."

Film parodiujący kino gangsterskie. Jest to tak kuriozalna chała, że robi pierwszorzędną robotę. Ubawiłem się setnie.

9/10 :mrgreen:
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: asymon » śr 13.04.2022 9:53

Fidel-F2 pisze:Futro z misia

"Jesteś u celu. Cwelu."

Film parodiujący kino gangsterskie. Jest to tak kuriozalna chała, że robi pierwszorzędną robotę. Ubawiłem się setnie.

9/10 :mrgreen:



Nie podajrzewałem cię o takie guilty pleasure. W sensie o takie.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1939
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » śr 13.04.2022 10:13

Kilka aspektów się zbiegło.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 18.04.2022 20:47

Cienie pod powiekami

Niby o akcji zbombardowania siedziby Gestapo w Kopenhadze a tak naprawdę umoralniająca obyczajówka. Wyjątkowa tandeta scenariuszowa i realizacyjna.

3/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » czw 28.04.2022 18:49

Metal Lords

Jak zdobyć kasę i sławę będąc nastolatkiem? Oczywiście trzeba założyć zespół metalowy. Ja zasadniczo lubię filmy o nastolatkach, ale to niestety straszna nędza, w zasadzie w każdym aspekcie, choć widać, że twórcy chcieli pokazać rzecz z dystansem. Jedynie od czasu do czasu trafił się jakiś fajny drobiazg. Szkoda czasu.

3/10

Wojna o jutro

Jakieś kosmiczne potwory pokroju Obcego przeprowadzają czystkę na Ziemi. Dni gatunku ludzkiego w zasadzie są policzone. Ale od czego garstka bohaterów z pomysłem, odwagą, dwudziestoma siedmioma tysiącami pocisków w magazynku, które to pociski nie wyrządzają alienom żadnej szkody, bez rozumu, sensu, logiki? Czyli jak zawsze - bezmyślna napierdalanka bez grosza sensu. Aaa, jeszcze podróże w czasie, głupawe takie.

Czyli standardowe, schematyczne, chujowe, współczesne kino SF ucharakteryzowane militariami.
3/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » pt 29.04.2022 10:08

"Wojna o jutro" głupiutka, co bym jeszcze przebolał, ale ma spore problemy z budowaniem napięcia. Po pierwszej kulminacji wszystko siada i zupełnie nie wzbudza zainteresowania fabułą czy losami i dylematami bohaterów.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » pt 29.04.2022 13:57

A, to to z Prattem. Faktycznie, słabiutkie. To już Na skraju jutra (o którym myślałem przez chwilę, że piszecie) było lepsze, bo miało Emily Blunt i całkiem ciekawy pomysł z tym czasem (który został koncertowo zepsuty). W oryginalnej mandze z tym pomysłem nie było dużo lepiej, o ile w ogóle, no, ale to manga, tam różne rzeczy uchodzą.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » pt 29.04.2022 14:07

Tak w ogóle to zdaje się najpierw była powieść, dość przeciętna zresztą, potem przerobiona na mangę. Ale film nawet lubię, mimo ww. niedociągnięć..
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: Luc du Lac » pt 29.04.2022 20:04

Shadowmage pisze:Tak w ogóle to zdaje się najpierw była powieść, dość przeciętna zresztą, potem przerobiona na mangę. Ale film nawet lubię, mimo ww. niedociągnięć..



Film jest świetny, książka ujdzie, mangi nie znam.
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Filmy

Postautor: romulus » ndz 29.05.2022 16:02

"Top Gun: Maverick" - ależ to dobre! Eskapizm w czystej postaci. Znakomite widowisko. Przewyższa część pierwszą. Choć silnie na niej bazuje. Począwszy od sentymentu, który wskrzesza bezlitośnie odnosząc się do niektórych ikonicznych scen z tamtego filmu (jazda motocyklem, mecz, bar, śpiewanie), muzycznie, czy fabularnie. Składa też tamtemu filmowi hołd. Ale nawet udział Vala Kilmera nie jest tylko odhaczaniem. Ma silne umocowanie w fabule, do tego poruszająco kwituje związek Icemana z Maverickiem (nie gejowsko :badgrin: ).

Realizacyjnie to majstersztyk, ale to nie może dziwić w 2022 r. Wiadomo, że Tom Cruise większość kaskaderki sam wykonuje, ale nie wiem, jak nakręcili te zdjęcia w odrzutowcach. Tak czy siak, wyglądają fenomenalnie, bardzo realistycznie. Ogląda się to doskonale.

Fabuła nie jest aż tak napakowana akcją jak się spodziewałem. Co jest w porządku. W poprzednim "Top Gunie" fabuła była pretekstem i była grubą kreską napisana. Tu bohaterowie mają więcej do zagrania. I nie tryskającym testosteronem (choć i tego nie brakuje), ale i "flakami". Aczkolwiek tu zastrzeżenie - to nie jest dramat psychologiczny. :) Jednak warstwa emocjonalna wprowadzona do fabuły jest świetnie wyważona z warstwą akcyjną i dlatego także budzi emocje, ładnie się z nią splatając.

Szacunek dla Toma Cruise. Świetnie wypadł w tym filmie. I choć nie ma wątpliwości, że to on jest głównym bohaterem, to daje miejsce pozostałym na ich pięć minut. :) Do tego ma u boku dobrze napisaną postać kobiecą. Aczkolwiek już od jakiegoś czasu w jego filmach partnerują mu silne postaci kobiece, a nie niunie w opałach lub wzdychające za nim panny. Jennifer Connelly nie jest tu odmłodzona za sprawą makijażu, czy efektów. Widać na jej twarzy wiek. Tom Cruise nadal wygląda młodo :) ale nie ma wątpliwości, że wątek uczuciowy na ekranie rozgrywa się między parą w średnim wieku i ma taką dynamikę. Nie ma tu powtórki z jurnego juhasa i młodej klaczki, którą przydybał i oswoił.

Jak wspomniałem, fabuła jest lepsza niż w poprzednim filmie. Ale to nadal "Top Gun" i widowisko akcji, o czym należy pamiętać. Pod koniec nieco się zżymałem nad tym, że twórcy nie zastopowali sami siebie i poszli w trochę fabularnej przesady. Jednak można to kupić. Znowu: to nie ponury dramat. Mimo to, raz czy dwa udało im się mnie zaskoczyć. Kiedy się rozsiadałem na fotelu myśląc: "aha, to teraz będzie ta klisza", to fabuła zaskakiwała. Nie chcę spoilerować, więc nie będę się wgłębiał.

Dodam jeszcze, że momentami oglądając ten film miałem wrażenie, jakbym oglądał poprzedniego "Top Guna", ale z innej, ciekawszej perspektywy.

Ależ bym chciał pójść na ten film jeszcze raz. Może się uda w tygodniu.

A do tego w kinach premiera urządziła sobie żniwa. Szykuje się najlepsze otwarcie w karierze Toma Cruise'a i końcowy wynik pewnie będzie bardziej niż satysfakcjonujący. Nie dziwię się w ogóle. Co czytam opinie i recenzje - sam entuzjazm. Widzów i krytyków. Teraz owacja na stojąco w Cannes ma dla mnie sens. Klasyk kina akcji. Do tego bazujący na sentymencie i historii poprzedniego filmu w fantastyczny sposób.

Idźcie i oglądajcie go wszyscy. Amen! :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=giXco2jaZ_4
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2052
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » czw 21.07.2022 15:55

Barry Seal: Król przemytu

Tomcio Paluch gra gościa który jednocześnie pracuje dla amerykańskich służb i dla kartelu narkotykowego. Rzecz koncepcyjnie i realizacyjnie wtórna, takich filmów było już trochę. No i dostajemy schemat zrobiony na odwal się. Mamy Tomcia, reszta furda, sprzeda się. Sam główny bohater sprawia wrażenie upośledzonego.

Można to obejrzeć ale konieczności nie ma.
5/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Whoresbane » wt 01.11.2022 9:41

Zobaczyłem Bullet Train - świetna rozrywka, humor, akcja i jej niespodziewane zwroty, gwiazdorska obsada. Polecam
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1436
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » wt 01.11.2022 10:14

Na Zachodzie bez zmian (2022)

Technicznie świetnie. Obraz bez zarzutu, dźwięki oszczędne ale świetnie wymyślone, aktorstwu niewiele można zarzucić.

Duch Remarque'a? W zasadzie jest, choć nie całkiem. Film kładzie nacisk na to że wierchuszka to świnie (co chyba naturalne, w filmie aliancka wierchuszka robi gorsze wrażenie) a po dupie dostaje prosty człowiek. Jest też trauma przeżyć wojennych ale przedstawiona doraźnie, słabiej z długofalowymi skutkami plus mało udanie, w zasadzie homeopatycznie, przedstawiono wyobcowanie ze społeczeństwa.

Dobry film antywojenny pod każdym względem, zastrzeżenia są raczej mniejszego kalibru, i to wszystko. Tyle, że filmów antywojennych było masa i kolejny nie robi już takiego wrażenia. Czasu poświęconego nie uważam za stracony.
8,5/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » śr 02.11.2022 16:33

Moonfall

Coś tam się pierdoli i Księżyc opuszcza stabilną orbitę, coraz bardzie zbliża się do Ziemi. I to co się potem w tym filmie dzieje, panie, klękajcie narody..., to nawet nie, że brak sensu w fabule czy zaniedbania w aspekcie logiki czy praw fizyki, to jest jeden, wielki, czekoladowy, kiszony, obustronnie smarowany wasabi, ABSURD!!! Pomieszanie Sił Kosmicznych, Armaggedonu, Iron Sky, Skyline i pożaru w burdelu. Nieziemskie przeżycie. Tam tylko Hitlera wierzchem na dinozaurze brakowało.

Łoł!, czad, kto jedzie jeszcze raz?

Tego filmu nie da się ocenić w żaden sposób jakąkolwiek skalą numeryczną. To jednak osiągnięcie.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Janusz S. » sob 26.11.2022 12:03

Chyba nie czuję świątecznej atmosfery, bo po obejrzeniu specjalnego odcinka świątecznego "Strażników galaktyki" odczuwałem jedynie zażenowanie. :?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5833
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » pn 28.11.2022 11:09

Miałem wrażenie, że ten cringe jest celowy i da się go uniknąć, jedynie przyjmując konwencję "filmu świątecznego" z pełnym zawieszeniem skarpe... niewiary na komin... kołku. Wtedy można łyknąć.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » pt 02.12.2022 13:33

BTW czy nowa odsłona Indiany Jonesa jest wystarczająco fantastyczna, żeby dostać newsa na Katedrze? (uczciwe pytanie, sam nie wiem)

https://www.imdb.com/video/vi2281030937 ... =hm_hp_i_1
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » sob 03.12.2022 10:31

Raczej kwestia tego, że niezwiązana z książkami. Jak piszemy, to raczej o ekranizacjach lub produkcjach "dookoła".
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: El Lagarto » sob 03.12.2022 13:45

Shadowmage pisze:Raczej kwestia tego, że niezwiązana z książkami. Jak piszemy, to raczej o ekranizacjach lub produkcjach "dookoła".


Indiana Jones był wzorowany na Alanie Quatermainie, bohaterze książek Haggarda.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 909
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » sob 03.12.2022 14:24

To dość daleko idące powiązanie :) To już prędzej by się Liga Niezwykłych Dżentelmenów łapała, choć też naciąganie :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: El Lagarto » ndz 04.12.2022 0:32

Shadowmage pisze:To dość daleko idące powiązanie :) To już prędzej by się Liga Niezwykłych Dżentelmenów łapała, choć też naciąganie :)


"Liga" jako film jest adaptacją komiksu..., a komiks to taka książka, więc nie jest to naciągane... 8)

Indiana z kolei miał przygody w wersji książkowej, choć nie czytałem i raczej już nie przeczytam.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 909
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » ndz 04.12.2022 14:06

Mnie się za młodu chyba coś zdarzyło. Nic nie straciłeś.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pt 13.01.2023 8:09

Jeden gniewny człowiek

Zaczyna się fajnie by z czasem zgubić lekko równowagę. Takie tam, zwyczajne kino klasy B, bez jakiejkolwiek finezji, z prostym scenariuszem który zamiast omijać przeszkody brnie jak taran. Czyli sumując - słaby Ritchie. Niewiele tu humoru, a jak się trafi to raczej dowcip najniższych lotów. Film stworzony po to, żeby Statham nie umarł z głodu. Można zobaczyć z braku laku, ale nikt, nigdy nie będzie oglądał tego drugi raz.
6/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » pt 13.01.2023 9:23

A ja nawet raz nie, bo film jest na amazonie tylko w polskiej wersji językowej.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 06.02.2023 9:50

Amsterdam

Zaczynając od pozytywów - świetna obsada i świetne aktorstwo, poza może duetem Malek - Taylor-Joy, ale ja po prostu nie przepadam za Malekiem, chociaż i tu nie było tragedii, po prostu przygasali w porównaniu do pozostałych. Mnie nieodmiennie zachwyca ekspresja Chrisa Rocka. Druga miła rzecz to rekwizytornia, sepiowa tonacja i teatralnie (w dobrym sensie znaczenia) przerysowana narracja. Daje to przyjemny, tradycyjny w obrazowaniu, lekko komiksowy nastrój jednak z momentami współczesnościowej, zdystansowanej, niemal meta-narracji. Ze współczesności jeszcze mamy, raczej ze smakiem, wrzucone lewicowe poglądy. No i humor, często wysublimowany, grający na różnych poziomach, bardzo urokliwy.

Co do słabych stron, to przede wszystkim zarzuty do fabuły. Kompletnie absurdalna, w wielu miejscach zszywana okrętową liną. Dodatkowo, brak logiki powoduje znużenie, bo miotanie się bohaterów bez większego sensu nie sprzyja zaangażowaniu. Chwalona wcześniej teatralność z jednej strony działa w warstwie estetycznej, jednak powoduje, że film sprawia wrażenie ogólnego niezdecydowania, gdzieś w pół kroku, pomiędzy parodią a filmem serio.

Sumując, poza gwiazdorską obsadą, to taka klasa ekranizacji lektury szkolnej. Można zobaczyć, ale żadne cudo.
6/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 06.02.2023 10:08

The Circle. Krąg.

Film z Emmą Watson w głównej roli i Tomem Hanksem na doczepkę. SF bardzo bliskiego zasięgu. Korpo - The Circle - w ramach "dbania o bezpieczeństwo ludzi" dąży do totalnej inwigilacji całej ludzkości. Film rozważa nienowy dylemat prywatność czy bezpieczeństwo i ostrzega przed niebezpieczeństwem całkowitej utraty prywatności. Niestety rzecz jest słabo przemyślana, momentami sprzeczna wewnętrznie, podaje wnioski w sposób koszmarnie łopatologiczny.

Rzecz gra w kategorii Czarnego lustra, które samo w sobie było wszak skupione na pomyśle, nie na sztuce. The Circle jest odrobinę bardziej prymitywne w warstwie ideowej i zdecydowanie bardziej prymitywne w artystycznej. W każdym aspekcie to trzeciorzędne kino.

Można sobie darować bez wyrzutów sumienia.
4/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 06.02.2023 10:50

Ludzie, których nie cierpimy na weselach

Typowa durna komedia naszych czasów. Niemniej z mojego punktu widzenia, warta zobaczenia jeśli kto potrzebuje filmu tej klasy. Humor różniasty, ale co nieczęsto się zdarza, jest sporo scen i gagów przy których parskałem śmiechem a nawet śmiałem się w głos. Ostrzeżenie dla fobów rozmaitej maści - bazą jest rodzina patchworkowa, internacjonalna, wielokolorowa, nie wyłączając barw tęczowych, z tym że jak mi się wydaje, związki homo są wyśmiewane mocniej niż inne aspekty, choć wyśmiewa się tu wszystko. Fabuła nie jest specjalnie istotna, aktorstwo jest przyzwoite ale mamuśka jako postać i grająca ją Allison Janney aktorsko, wymiatają do spółki w każdej scenie. Jeśli dla czegokolwiek to dla scen z mamuśką warto zobaczyć ten film.

7/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 06.02.2023 11:02

Miłość, ślub i inne nieszczęścia.

Znów durna komedia, bardzie w kierunku romantyczna. Tym razem lipa i nawet Diane Keaton i Jeremy Irons w pobocznym wątku tego nie ratują. Są bardzo nieliczne momenciki gdzie coś błyśnie (ruska mafia i teleturniej), ale jako całość rzecz jest mało śmieszna i mocno nudna. Autorzy próbują kręcić bekę z różnych tematów i bardziej wiemy o co im chodzi niż nas to śmieszy. Od biedy można zobaczyć, ale w sumie to takie lekkie meeeeh.
5/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » pn 06.02.2023 14:43

Fucking Bornholm

Dwie pary jada na majówkę na Bornholm (i się tam kąpią w Bałtyku, co jest chyba największym kuriozum tego filmu). Początkowo jest zgrzebnie ale dość miło, aż do pewnego wydarzenia w nocy. No a potem trupy wysypują się z szaf tuzinami.

Film nie powala niczym, ale też nie jest to jakaś katastrofa. Trochę truizmów, trochę komentarzy do dzisiejszej rzeczywistości, głownie o związkach, ich dynamice. Postacie lekko szablonowe ale dość koherentne. Ni to dramat, ni to farsa.

W zasadzie to teatr na cztery ręce, nagrany za pięć złotych na jakiejś plaży w Mielnie.

Można.
6/10
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Fidel-F2 » czw 16.02.2023 9:02

Wszystko wszędzie naraz

Mam problem z tym filmem. Ja wiem, że kino nie musi być wyłącznie familijne i eksperyment polega na tym, żeby zerwać to co znane, i że w tym filmie jest myśl, może niezbyt jakaś wybitna, ale jest, i jest niezły humor i ukłon dla Jackie Chana i coś tam jeszcze, ale tutaj materiału było na półgodzinną etiudę, no może na trzy kwadranse, a nie na ponad dwugodzinny obraz, gdzie przez półtorej godziny aktorzy próbują zrobić sobie nawzajem krzywdę i przy okazji bez ustanku przewracają się i niszczą przypadkowe przedmioty, scena z nerką w zupełności by wystarczyła, no może jeszcze z jedna, w efekcie mamy ciekawy początek, ciekawy anturaż, półtorej godziny nudy i jakie takie w miarę zakończenie.

Najlepszy w tym wszystkim był humor i Deirdre Beaubeirdra.

6/10 z czego jeden punkcik za odwagę.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3433
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Filmy

Postautor: Shadowmage » czw 16.02.2023 9:54

Mnie zmęczyła druga połowa - już było wiadomo o co chodzi, a wałkowano relacje matka-córka na wszystkie sposoby, popadając w coraz większy absurd dla samego absurdu chyba. Bo początek i pomysły fajne.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20729
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Filmy

Postautor: nosiwoda » czw 16.02.2023 9:56

Najlepsze były kamyczki z oczami.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4958
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

PoprzedniaNastępna

Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości