Diuna i uprzedzenie

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Diuna i uprzedzenie

Postautor: El Lagarto » sob 31.07.2021 0:10

Pan Villeneuve daje szansę, że będzie dobrze.
W obsadzie Aquaman i dziewczyna Spider-Mana, więc czy może coś pójść źle? :P
Pustynne krajobrazy jak ze starych "Gwiezdnych wojen", a czerw pustyni wygląda jak Sarlacc, któremu znudziło się siedzenie w jamie. Pojedynek na krysnoże mocno kojarzy się z walką na miecze świetlne.
W zwiastunach widać jak na dłoni, że staruszek Lucas zaczerpnął sporo od staruszka Herberta.... W sumie nie mam mu tego za złe. Liczę jednak, że Villeneuve tchnie nowe życie w znaną opowieść, tak jak udało mu się z Chiangiem i Dickiem. :0X:
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: Shadowmage » sob 31.07.2021 15:58

Sporo się spodziewam, ale też nie oczekuję czegoś totalnie wiernego. Żałuję tylko, że to ma być połowa powieści, a druga część jest uwarunkowana sukcesem pierwszej.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: romulus » wt 07.09.2021 17:27

Shadowmage pisze:Sporo się spodziewam, ale też nie oczekuję czegoś totalnie wiernego. Żałuję tylko, że to ma być połowa powieści, a druga część jest uwarunkowana sukcesem pierwszej.

Na tę chwilę to moje jedyne zastrzeżenie do filmu, którego jeszcze nie widziałem. :)
Co do zmian w fabule to mam nadzieję, że będzie ich sporo. Wprawdzie książkę czytałem wieki temu, ze cztery lata temu chyba słuchałem, ale wydaje mi się, że gdyby trzymać się jej wiernie, to wyszedłby z tego zakalec, ociężałe widowisko. Oczywiście, nadal nim może być, ale wolę sytuację, w której twórcy podejmują kreatywne ryzyko i wygrywają, a nawet przegrywają, niż kręcą film zapatrzeni w literacki oryginał i przegrywają (bo w zwycięstwo przy tej opcji nie wierzę - np. już choćby finał jest skrótowy i trzeba sporo rzeczy przyjąć na wiarę z pokonaniem imperium).
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: nosiwoda » śr 10.11.2021 12:18

Cała moja rodzina była filmem zachwycona. Ja pewnie najmniej, ale i tak dopiero dzień po - bo zacząłem kombinować, czego mi brakowało z książki. Pewnie nie będę oryginalny: brakowało mi Gildii, scen na Arrakis przed zdradą (scena kolacji!), Piter de Vries nie dostał należnej sobie części, sardaukarzy byli trochę za mało UltraEfektywnymiBadAssami - powinni rozwalać Atrydów pęczkami, a nie tylko z tyłu i w masie. Podobnie Idaho był troszkę za bardzo skuteczny w walce z nimi (bo to, że Fremeni są lepsi, wiemy z powieści).
Poza tym - super. Tylko planowałem pójść drugi raz, tym razem do IMAXa - no i dupa, bo już w Wawie w IMAXie grają tylko Eternals.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: asymon » śr 10.11.2021 14:34

Gdy Shadout Mapes dała krysnóż Lady J nie rzuciła tekstu, że krysnóż zawsze gdy opuści pochwę, musi skosztować krwi. #najgorzej

nosiwoda pisze:Poza tym - super. Tylko planowałem pójść drugi raz, tym razem do IMAXa - no i dupa, bo już w Wawie w IMAXie grają tylko Eternals.


CO
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Diuna i uprzedzenie

Postautor: nosiwoda » śr 10.11.2021 14:37

asymon pisze:Gdy Shadout Mapes dała krysnóż Lady J nie rzuciła tekstu, że krysnóż zawsze gdy opuści pochwę, musi skosztować krwi. #najgorzej


Fakt, też na to czekałem i się rozczarowałem. To byłby króciutki moment, ale pokazałby, że Jessica naprawdę zna rytuały Fremenów (a przynajmniej wie, jakie rytuały mogły im zaszczepić Bene Gesserit) i czuje, że powinna coś jeszcze zrobić, żeby przekonać Mapes.

asymon pisze:
nosiwoda pisze:Poza tym - super. Tylko planowałem pójść drugi raz, tym razem do IMAXa - no i dupa, bo już w Wawie w IMAXie grają tylko Eternals.


CO


NO WIEM
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości