Ta pani napisał

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Ta pani napisał

Postautor: Ryan O'Connell » pn 05.01.2004 14:53

Taka drobna sugestia: czy da się zmodyfikować phpBB tak, by odpowiedzi na listy użytkowników o statusie Lady były oznaczane jako Iksińska napisała:, zamiast Iksińska napisał:?
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Ryan O'Connell » śr 07.01.2004 10:13

Popsioczę jeszcze...

NornaHexe należy się status Lady.

[EDIT: to, co poniżej]

Troszkę nie na temat... W opisie Okiem wewnętrznym jest błąd ortograficzny. Dopełniacz liczby mnogiej słowa forum to forów a nie for.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Alganothorn » śr 07.01.2004 10:32

nie wiem, czy skrypty dadzą radę obsłużyć 'napisała', mają wielkie, wręcz legendarne ograniczenia...
;-)
a co do 'forów - for' - a nie ma tu przypadkiem oboczności?
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » śr 07.01.2004 18:35

Problem w tym ze skrypt nie rozpoznaje plci, gdyz jest made in USA, gdzie w ichnim jezyku "Tomek wrote" jest dokladnie tak samo jak "Monika wrote" :P
I odmiana 'for' jest jak najbardziej poprawna :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zuhar » czw 08.01.2004 10:10

Nie chce mi się do skryptów zaglądać, ale można by spróbowac przerobić na formę: "Napisane przez .... ". Wtedy i Monika, i Tomek pasuje jak ulał.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 08.01.2004 10:19

'napisane przez Monika' brzmi jakby nick w mianowniku brzmiał 'Monik'
;-)
a nie może być 'użytkownik Monika napisał'?
wiem, użytkownika też można odmienić przez rodzaj, ale skoro nie da rady, tak brzmi nieźle...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » czw 08.01.2004 12:20

Te skrypty są seksistowskie!

OT:
Przypomina mi się taka scena z filmu "Żywot Braiana" gdzie Narodowy Front Wyzwolenia Palestyny walczył o prawo do rodzenia dzieci przez mężczyzn.
- Nie masz macicy. I gdzie będziesz nosił ten płód? W pudełku??

Masa zawodów nie ma kobiecego odpowiednika i można z tym żyć.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Zuhar » czw 08.01.2004 12:42

Algi: przeoczyłem - najlepsze rozwiązanie to:"Napisał(a) Monika" , "Napisał(a) Tomek". Tyle tylko, że tak na prwdę nic nie zmienia.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 08.01.2004 13:56

wydaje mi się, że podsumowaniem dyskusji/burzy mózgów poświęconej kwestii 'pani napisał' będzie stwierdzenie, że ubolewamy nad problemem wynikającym z seksistowskiego charakteru używanego oprogramowania...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: RaF » czw 08.01.2004 17:41

Być może uda mi się wprowadzić do procesu rejestracji możliwość określenia swojej płci i dopisać fragment kodu do obsługi tego (można by się wtedy pobawić też w dualne rangi - dla kobiet i mężczyzn, te progresywne, zmieniające się w zależności od ilości postów, bo niektóre z naszych niewiast te usteczka zdają się denerwować ;)). Ale to kwestia planów, na razie trudno mi dojść do porozumienia z resztą engine'u nowej KF.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ryan O'Connell » ndz 11.01.2004 13:54

Jusi też kobita. Status do poprawy.
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: Lilly » sob 28.02.2004 22:20

Zuhar pisze:Algi: przeoczyłem - najlepsze rozwiązanie to:"Napisał(a) Monika" , "Napisał(a) Tomek". Tyle tylko, że tak na prwdę nic nie zmienia.


A jak nie :?: To chyba jest dobre rozwiazanie...
Ale tak poza tym, mnie obecna forma jakos specjalnie nie przeszkadza :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości