Bleach

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Bleach

Postautor: Shizm » sob 09.04.2005 11:09

No więc postanowiłem co nieco napisac o tym anime, gdyż zyskuje coraz większą popularność (przynajmniej animeNfo tak twierdzi).
Jest to historia młodego kolesią (Kurosaki Ichigo), który widzi dusze zmarłych zawieszonymi pomiedzy światem żywych a zmarłych. Dusze tę są nękane przez stwory zwane Hollow-ami, które starają sie przemienić ich w sobie podobne kreatury. Na pomoc nieszczęśnikom przychodzą Soul Reaperzy (inne tłumaczenie to Death Gods), którzy odsyłają te duszyczki na wieczny spoczynek do Soul Society.
Całe anime kręci się wokół przyjaźni głównego bohatera i Soul Reapera płci żeńskiej. Już w pierwszym odcinku dochodzi do sytuacji, w które nasza Żniwiareczna musi przekazac swoją moc dla Kurosakiego, aby ten mógl obronic swój tyłek i swoja familję.

Aniem lekkie, łatwe i przyjemne, opatrzone sporą dawką humoru. Jak na dzień dzisiejszy, to najlepsze anime jakie zassysam i polecam każdemu.
Pozdrawiam!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » pn 27.06.2005 17:45

Shizmie, takie pytanie... dalej sciagasz Bleach ???


Jesli o mnie chodzi to caly czas to sciagam, jednak osttnio zaczelo mi to przypominac sage "Naruto" ktorej juz nie sciagam tak od 118 odcina (dlugo wytrzymalem)
Bleach jest faktycznie lekkim Animie ktore na swoj sposob wciaga... niestety martwi mnie rozmiar tej seri, albo raczej brak informacji na ten temat... a co za tym idzie ? Pewnie powstanie tasiemiec o fjnym poczatku ktory przerodzi sie w totalny syf ;( ( sorki za ostre slowa ale po tym co sie stalo z Naruto, ciezko mi pozytywnie wypowiedziec sie na temat tasiemcow)

Kreska...
hmm.... Ładna !!! Dosc ciekawie narysowane postacie... nie mozna praktycznie nic zarzucic;)

Muzyka...
Mnie osobiscie Openingi i Endingi sie podobaja... reszta taka sobie.... Ciezko mi powiedziec czy jest tam jakis podklad... a jesli jest to na tyle beznadziejny ze nie zwracamna niego uwagi ;)

Fabula....
Dosc ciekawa, jednak przeciaganie jej inie sluzy temu Anime...
Dla mnie saga powinna sie skonczyc na 52 odcinka !!!! jesli tak sie stanie to wszystko bedzie dobrze... jesli nie to dostaniemy nastepne Naruto !!

to chyba wszstko ;)
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » pn 27.06.2005 21:15

Bleach nie skończy się na 50 odcinkach, nie ma szans. A przynajmniej taki mi się wniosek nasunął po przeczytaniu mangi (coś koło 180 rozdziału skończyłem) i mogę powiedzieć że jeśli dalej będą tak rozwlekać fabułę jak to się dzieje od ostatnich paru odcinków, to i setka będzie mało. Chyba że planują przy 52 odcinku dać punkt kulminacyjny obecnej fabuły, czyli uratowanie Rukii, i po tym może skończyć sezon czy coś w tym stylu. A powiem Wam, że po tej akcji jeszcze zaczyna się dużo większa faza i wkręca się dużo większy wątek.
Z drugiej strony zmęczonym tą serią polecam mangę. Wyjątkowo łatwo się czyta, nie ma dłużyzn, a i narysowana jest dużo ładniej niż anime (przynajmniej postacie są jakieś takie ostrzejsze, wyraźniejsze, bo wg mnie kresce w anime brakuje siły, stylu, jest zbyt standardowa) poza tym wybiega dużo dalej w fabule niż anime, i jak pomyślę ile to jeszcze odcinków zanim to wszystko pokarzą, to mi się również szczerze odechciewa oglądać.
Właśnie pobiłem rekord na najdłuższe zdanie na forum.

Ogólnie rzecz ujmując, skoro już mam oglądać jakiegoś tasiemca, to niech to będzie właśnie Bleach. Choćby dla tego że ma świetne postacie, znośny świat, nieco lepszą niż typowa tasiemcowa fabułę, no i bądźmy szczerzy, nie jest jeszcze tak strasznie rozwleczony i nie cierpi na syndrom riplejów co 3 minuty.

EDIT:
O jednym zapomniałem. Nawet jak się Blicz zrobi denny, rozwleczony i nudny, to i tak go będę oglądał, z jednego powodu. Bleach ma najlepsze w historii anime ZAPOWIEDZI NASTĘPNEGO ODCINKA. Tak Panowie, to co zawsze się pomija, wyłączając playera jak się zaczyna ending. Bleach zabija tymi króciutkimi zajawkami, każdy odcinek to małe dzieło sztuki. A do tego dochodzi jajcarska encyklopedia Kapitanów Shinigami, z komentarzami Kona. Miazga. O :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Sorden » wt 28.06.2005 7:56

Lechu pisze:Ogólnie rzecz ujmując, skoro już mam oglądać jakiegoś tasiemca, to niech to będzie właśnie Bleach. Choćby dla tego że ma świetne postacie, znośny świat, nieco lepszą niż typowa tasiemcowa fabułę, no i bądźmy szczerzy, nie jest jeszcze tak strasznie rozwleczony i nie cierpi na syndrom riplejów co 3 minuty.



Powiem szczeze, ze podobnie podchodzilem do naruto.... bo jakby na to nie patrzec to poczatek tez nie byl wcale taki zly... dzuo humoru... szybka akcja... no ale niestety jak to bywa w takich anime , wszystko zaczelo sie psuc... poprostu im dalej tym fabula byla coraz bardziej przeciagana.... wiec jakos Bleach nie jest dla mnie czyms wyjatkowym ;)


Szczeze troszke sie zniechecilem gdy napisales ze na 50 odcinkach sie nie skonczy... az chce sie umiescic pewien napis, a mianowicie:

~~~~::. UWAGA TASIEMIEC .::~~~~
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » wt 28.06.2005 8:17

Cóż, co do Bliczowej fabuły - na początku raczej jej nie było, ot wyrwane z kontekstu odcinki bez zbytniej ciągłości, fabuła się zaczęła od momentu wyprawy do Soul Society. Problem był taki, że wtedy anime zaczęło z każdym odcinkiem się wydłużać, i łapać syndrom tasiemca. Manga w tym samym momencie jest dużo lepsza, bo przeczytanie rozdziału to kwestia 5 minut, a dzieje się w nim tyle, co w całym jednym odcinku. Widać chyba kolesie robiący anime do mangi która jeszcze powstaje, nie chcą się spieszyć, żeby jej nie przegonić. Poza tym fabuła w Bleachu sprawia wrażenie bardziej rozbudowanej i stopniowo rozwijającej się.
Właśnie w przeciwieństwie do Naruto, gdzie wg mojej skromnej opinii fabuła po prostu ssała. Nudny jak cholera egzamin na Chuunina (czy jak to się tam nazywa), potem jak już doszło do tej całej wojny, to człowiek był zbyt zamulony żeby się nią wogóle przejąć. Bo kiedy Naruto miał dobry początek, to potem było coraz gorzej, a w wypadku Bleacha zmieniła się nieco koncepcja, bo całość raczej się rozkręca, niż zamula. Bez spoilerowania zbytniego mogę śmiało powiedzieć, że jeszcze sporo się wydaży, i to całkiem ciekawych rzeczy :P . Nie wiem czy Bleach (anime, nie manga) przez swoje obecne zamulenie po punkcie kulminacyjnym też nie dojdzie do podobnej sytuacji jak Naruto, mam jednak nadzieję że fabuła Bleacha zmierza w dużo lepszym kierunku.

A jesli już nawet też się zamuli i zdołuje, to nadal pozostają inne aspekty, które Bleacha czynią dużo lepszym od Naruto, i bardziej ciekawszym do oglądania. Chociażby postacie o których wcześniej wspomniałem, a dla porównania dodam, że w Naruto nie ma ANI JEDNEJ postaci, która przynajmniej by mnie zaciekawiła. Pewnie dlatego cała historyjka o ninja mi nie podeszła.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » śr 29.06.2005 9:51

Sorden pisze:Shizmie, takie pytanie... dalej sciagasz Bleach ???
Ano dalej, ale nadal nie wiem co mnie do niego ciągnie :P

Sorden pisze: Pewnie powstanie tasiemiec o fjnym poczatku ktory przerodzi sie w totalny syf ;( ( sorki za ostre slowa ale po tym co sie stalo z Naruto, ciezko mi pozytywnie wypowiedziec sie na temat tasiemcow)
Pewnie nie (moge tak mówić bo nie jestem skoszony przez żadne tasiemce :mrgreen: )

Sorden pisze:Fabula....
Dosc ciekawa, jednak przeciaganie jej inie sluzy temu Anime...
Dla mnie saga powinna sie skonczyc na 52 odcinka !!!! jesli tak sie stanie to wszystko bedzie dobrze... jesli nie to dostaniemy nastepne Naruto !!
Faktycznie fabuła dość ciekawa, co więcej w miarę pomyślane jest to przeciaganie. Ja jedynie ogladałem DB i tam to było przeciąganie. Tu mamy raczej do czynienia ze sztywna ramą (coś około 20min.), w którą trzeba wpakować coś dwa razy mniejszego. To tak jak z tapeta na pulpicie, masz zajebista 800 X 600, rozciagasz na 1024 X 768 i nadaj wyglada calkiem calkiem, chociaz nieco straciła na jakości.

Lechu pisze: Chyba że planują przy 52 odcinku dać punkt kulminacyjny obecnej fabuły, czyli uratowanie Rukii, i po tym może skończyć sezon czy coś w tym stylu.
Miło słyszeć, że w 15 odcinków wyrobią sie z uratowaniem Rukii, duży plus dla serii :P Wątpie, żeby to na sezony cieli,chociaż.... (Bleach - GT, Bielach - S ...) Może będzie tak jak z Czarodziejką z Księzyca, pierwszi i ostatnie odcinki serii treściwe i porządne, a cała reszta bedzię się rozwlekać.

Lechu pisze:Bleach ma najlepsze w historii anime ZAPOWIEDZI NASTĘPNEGO ODCINKA.
Nie wiem co w tym takiego "Ohhh..." i "Ahhh...", jakoś specjalnie mnie nie zainteresowały te zapowiedzi, a zdażyło mi się pare widzieć. Skoro w to jest debesciarskie, to dobrze że w reszcie anime zawsze olewam :P

Sorden pisze:Szczeze troszke sie zniechecilem gdy napisales ze na 50 odcinkach sie nie skonczy... az chce sie umiescic pewien napis, a mianowicie:

~~~~::. UWAGA TASIEMIEC .::~~~~
Nic straconego, zasysasz odcinki do momentu aż uwolnią Rukię i konieć. Jeżeli miałbym zasysać DBa, to bym zassał pierwszą serię z małym Songiem i już.

Lechu pisze:Cóż, co do Bliczowej fabuły - na początku raczej jej nie było, ot wyrwane z kontekstu odcinki bez zbytniej ciągłości, fabuła się zaczęła od momentu wyprawy do Soul Society.
No totalnie się z tobą nie zgodzę, Początek, to znacząca część fabyły, bez niej wyprawa do zaświatów byłaby bezsensowna. Do tego poznajemy sporo bohaterów, którzy wnoszą coś swojego do fabuły, dają jakiś obraz tego, co główni bohaterowie zgodzili się poświęcić w imię przyjaźni.

Bede ssał Bleach-a aż mi się miejsce na dysku nie skończy :P , bo anime fajne jest, lekkie, łatwe i przyjemne.

Pozdrawiam!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Lechu » śr 29.06.2005 17:03

Shizm pisze:Miło słyszeć, że w 15 odcinków wyrobią sie z uratowaniem Rukii, duży plus dla serii Wątpie, żeby to na sezony cieli,chociaż.... (Bleach - GT, Bielach - S ...) Może będzie tak jak z Czarodziejką z Księzyca, pierwszi i ostatnie odcinki serii treściwe i porządne, a cała reszta bedzię się rozwlekać.

To był tylko taki żart, ale myślę że się wyrobią. Z drugiej strony z każdym odcinkiem zamulają mocniej, a jeszcze naprawdę dużo przełomowych rzeczy się wydaży. Więc lepiej się nad tym nie zastanawiać, tylko oglądać i się cieszyć.
Poczekajcie tylko aż Yoruichi (ten kot) przyjmie ludzką postac :mrgreen:

Shizm pisze:Nie wiem co w tym takiego "Ohhh..." i "Ahhh...", jakoś specjalnie mnie nie zainteresowały te zapowiedzi, a zdażyło mi się pare widzieć. Skoro w to jest debesciarskie, to dobrze że w reszcie anime zawsze olewam

I ja również olewam, bo wolę poczekać i zobaczyć spokojnie co będzie w następnym odcinku bez głupich spoilerów. Poza tym właśnie we wszystkich anime do tej pory co widziałem to była tylko zapowiedź następnego odcinka. A tutaj nie dość że ending jest za każdym razem inny (już można obejrzeć spokojnie, poznać postacie), potem dostajesz jajcarską zapowiedź (może nie każdą, ale w porównaniu z innymi anime to i tak kosmos), dalej Kon w radiu ma po bokach całkiem niezłe teksty, a potem jeszcze raz jakiegoś Shinigami znów z jajcarskim komentarzem Kona.
No sorry, ale jak porównać to do reszty anime, to to jest aż ZA dużo :mrgreen:

Shizm pisze:Nic straconego, zasysasz odcinki do momentu aż uwolnią Rukię i konieć. Jeżeli miałbym zasysać DBa, to bym zassał pierwszą serię z małym Songiem i już.

Sęk w tym że jak już będą uwalniać Rukię, to będzie kupa innych rzeczy trzymających w napięciu, i raczej mi osobiście cięzko by było wtedy przerwać ;)

Shizm pisze:No totalnie się z tobą nie zgodzę, Początek, to znacząca część fabyły, bez niej wyprawa do zaświatów byłaby bezsensowna. Do tego poznajemy sporo bohaterów, którzy wnoszą coś swojego do fabuły, dają jakiś obraz tego, co główni bohaterowie zgodzili się poświęcić w imię przyjaźni.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodziło mi o to że tam nie było fabuły czy że nie miała powiązania z całością, ale o to że wiele elementów i odcinków wogóle, było dość luźnych, część wątków narazie przycichła.... Hollowy? Kiedy ostatnio widziałeś jakiegoś?
A teraz zaś mamy jedną wielką (jak to było w Wiedzminie kiedyś) MEGACIONGŁOŹDŹ, każdy odcinek zaczyna się jak się kończył poprzedni - czego zauważ nie było wcześniej (dobrze że metodą Naruto nie ma syfnych flaszbaków co 5 minut :P ). I ta megaciągłoźdź właśnie zrobiła się taka rozwlekła, bo poprzednio większość spraw rozwiązywała się 1, góra 2 epki.
Może po prostu źle się wyraziłem i tym razem się zrozumiemy. A jak nie to ci ręcznie wytłumaczę, jak mnie nawiedzisz :mrgreen:

Co do muzyki o której wspomniał Sorden - faktycznie cienizna, nawet nie przypominam sobie żeby mnie cokolwiek zaciekawiło. Naruto mimo że wałkowało te same kawałki w kółko, jednak miało lepszą muzę. Openingi w Bleachu pomijam, a endingi ujdą w tłoku.

O miejsce na dysku zaś się raczej nie martwię, ten Bleach którego mam leci w najbliższym czasie na płytki :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Kagome26 » wt 09.01.2007 18:02

Jestem po 109 epie i cieszę się,że wreszcie koniec serii Bounto^^ (yeee święto!!). Anime świetne, oprawa muzyczna...ahhh^^, fabuła genialna no i humor XD. I kurde noo nie moge doczekać się kinówki (memories of nobody *.*)
Kagome26
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: wt 09.01.2007 17:26

Postautor: Shizm » ndz 04.02.2007 22:37

Koniec wstawki i seria nieco nabrała rumieńców :) Od dawna nie czekałem na odcinki Wybielacza, a teraz całkiem mi się przyjemnie ogląda do śniadania przed pracą :P
Czyć wyraźnie, że znowy tępo serii powraca do starego toru. Tearz pytanie, co jest po bankai? Co Ichigo rozpieprzy na koniec tej serii? I czy będą kolejne serie "zapychacze"?
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » pn 05.02.2007 0:31

hmm... Moja przygoda skonczyla sie na uratowaniu Rukii :)
i na tym koniec...

TASIEMIEC !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » pn 05.02.2007 19:31

Sorden, ale teraz wrócił stary dobry klimat. Po prostu zapomnij, że kiedyś jakieś odcinki widziałeś i oglądaj jakby od pierwszedo :P

Oczywiście nie mówię, że to nie jest tasiemiec, bo jest, ale w miarę poziom trzyma, więc można raz na tydzień z zaciekawieniem zobaczyć.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » wt 06.02.2007 0:53

to ile juz wkoncu jest tych epizodow ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Shizm » śr 07.02.2007 1:25

Ledwie 113, no ale jak odliczysz "zapychacza" to od uratowania Ruki to dopiero 4 nowe.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Grzyb » wt 03.07.2007 19:25

Ja widziałam parę pierwszych odcinków BLEACH i spodobało mi się ! :) Fajnie by było gdyby ktoś kiedyś wydał u nas tą mangę.... nie wiem czemu – zawsze wolę papierową wersję danego tytułu...
mamy już 12 tomików InuYashy... go go go Egmont! :smilecolros:
Awatar użytkownika
Grzyb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: sob 30.09.2006 10:37
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Postautor: hugo20 » pn 22.10.2007 11:14

wszystkich odcinków jest około 280 ja mam już ściągnięte 85 a rukie uwolnią dopiero przy 55 odcinku :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
hugo20
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 22.10.2007 11:07
Lokalizacja: pszów

Postautor: Qadi » śr 25.06.2008 9:14

Nie przesadzaj... na razie wyszedł 176 (tzn wyjdzie dzisiaj).... Trzyma w napięciu... nawet gdy drugi raz ogląda się wszystkie odcinki... i uwierzcie że inaczej podchodzi się do historii z bounto.... najciekawsza jest jednak historia gdy ichigo trenuje by zostać vaizardem i idzie do Hueco Moundo, by walczyć z arrancarami...

http://www.bleachexile.com/

Wszystko o bleachu jest na tej stronie ;]
Qadi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 25.06.2008 9:06


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości