DOOM ]|[

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

DOOM ]|[

Postautor: Otorek » ndz 01.08.2004 17:19

Jak widac oficjalna premiera juz blisko jestem tylko ciekaw kto ma sprzęt na tą gierke :D
BTW W internecie już ukazałą się finalna wersja :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: RaF » ndz 01.08.2004 18:48

Podobała mi się swego czasu zapowiedź bodajze Crackmarcka odnośnie wymagań sprzętowych. Padło tam stwierdzenie w rodzaju "karta graficzna, której nie ma jeszcze w sprzedazy"... Od razu odechciało mi się czekać na grę :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Hifidelic » ndz 01.08.2004 19:58

A jakie są konfiguracje minimalne i zalecane dla DIII?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Fett » ndz 01.08.2004 20:24

Oto zalecane (minimalnych nie znalazłem):

CPU AMD/Intel 3GHz, 1GB RAM, 128MB akcelerator 3D (ATI Radeon 9800PRO i lepsze), karta dźwiękowa.

Ja jednak znalazłem betę gdzies w necie i na moim kompie (Anthlon XP 2000+, 512 RAM, GeForce 3 Ti200 64 mb) działało spoko. Tyle że usunałem to w ciorty, bo po pierwsze nie lubie nazbyt piractwa, a poza tym nie kręci mnie klimat dooma :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » pn 02.08.2004 10:07

słyszałem że minimalne to coś koło 1,8 512 ram i karty około Radka 9800 :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Fett » pn 02.08.2004 17:25

Myśle, że nieco mniejsze, no bo jak wyżej napisałem, mam Anthlon XP 2000+ (czyli 1,66 GHz), 512 RAM i GeForce 3 Ti200 64 mb, a na tej konfiguracji działało spox. Tak wiec chyba pójdzie bez większych zgrzytów na słabszych od tych z radeonem 9800, procesorem 1,8 i 512 ram... :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Kaka » pn 02.08.2004 18:15

ja mysle ze radek 9500pro se poradzi z tym bez probemuw :!: !!
"Nie ma głupich pytań, są tylko głupi ludzie"
Awatar użytkownika
Kaka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: czw 20.05.2004 18:48
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Fett » pn 02.08.2004 19:09

Oj Kaka... Jak radzi se GeForce 3 Ti200, to jak radeon 9500 ma nie poradzić? Bo z tego co wiem, to karty te mają przeważnie 128 mb, czyli dwa razy więcej niż wspomniany wyżej dżiforsik :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Fett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 322
Rejestracja: pt 16.05.2003 13:54
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Otorek » pn 02.08.2004 19:33

Nie pamięć jest najważniejsza wystarczy porównać Ati Radeon 9800 128 mb i 256 mb gdzie różnice ujawniają się w ogromych rozdzielczościach :>
Z drugiej strony na Radku 9500 to chyba z wyłączonymi detalami będzie ci w maire działac :P
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Wotan » pn 02.08.2004 19:42

ja tam w sumie na Dooma 3 nie czekam
po pierwsze bo sprzęt nie da rady
po drugie, nie wierzę że udałoby się w dzisiejszych czasach zrobić grę tak klimatyczną jak doom w chwili wydania -> niektóre epoki i klimaty odchodzą bezpowrotnie i są nie do powtórzenia
możemy je tylko wspominać
Doom 3 to już będzie zupełnie coś innego. Czy dobrego czy nie, czas pokaże
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Azirafal » wt 03.08.2004 17:10

Też raczej nie czekam. Swego czasu (z rok temu) jak od kolegi przegrywałem pełno rzeczy, to przy okazji zgrał mi jakieś beta D3. Jakiś zachwycony straznie nie byłem, choć podobały mi się dwie rzeczy (o ile można mówić o "grałem" przy frame rate ok. 2-3/s :D ): ambient - po prostu te dźwięki, tu kapiąca woda, tam lampa, która nie do końca działa, gdzieś za zakrętem szumi maszyneria, miodzio!!!; oraz scenki filmowe przeplatane z grą - tzn., gra się normalnie (FPS) do momentu, kiedy dochodzi się do jakiegoś miejsca (określonego zapewne w programie) i wtedy kamera "wyskakuje" nam z "oczu" i pokazuje obraz z TPP, są to krotkie wstawki filmowe. Całkiem ciekawie to pomyślane.

A tak, to nic specjalnego. I tak najlepszy ambient miał (ma?) Thief (bo od tego zależy skuteczność Twoich działań - musisz słyszeć wszystko idealnie!) i Quake (jedynka - zgrzyt piły mechanicznej ciągniętej po posadce dobiegający zza zakrętu sprawiał, że włosy stawały dęba :D )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » śr 08.09.2004 14:04

No tak, to by raczej lepiej pasowało tutaj :D

Dorwałem się do komputerka w Empiku i pograłem z godzinkę (wcześniej oglądałem kogo innego grającego tyleż czasu). Powiem tak - D3 strasznie zżyna z HL (jedynki!). :) A teraz konkretniej:

Plusy - bardzo ładna grafika. Świetna animacja, doskonała gra świateł i cieni. Troszkę rozbudowano D3 pod względem fabuły (kojarzy się mimowolnie z AvP2), ale nie oszukujmy się - wiadomo o co w tej grze chodzi :] Jest parę sympatycznych patentów (np.: fajny "notebook", choć przerabialiśmy takie rzeczy już nieraz...). Doskonały ambient - tu dźwięki niesprecyzowane, tam coś warknie, żarówka się przepala, a tam dalej coś stuka... Miodzio! Nad dźwiękami bardzo popracowali (odgłos karabinka jest... :twisted: ). A propos karabinka - podoba mi się, że z nabojami jest krucho. Czasem masz ich sporo, by po chwili modlić się by za rogiem był składzik z amunicją... a nie kolejny zombiak skryty w cieniu.

Minusy - tanie efekciarstwo. Wchodzisz do pomieszczenia, gaśnie światło, wyskakują stwory - grałem godzinkę a ten motyw pojawił się kilkakrotnie. Bardzo dużo akcji ściągniętych z HL - ciała spadające z góry (Czy resztki ciał), strzelające stwory pojawiające się w błysku z powietrza (Impy - bardzo ładnie wykonane, Impy :] ). To tylko kilka rzeczy najbardziej rzucających się w oczy. Także pójścia na łatwiznę są bardzo widoczne - kiedy stwora rozwalisz ładnie, albo popastwisz się nad ciałem, to odpada mięso od kości, a potem kościotrup rozpada się w popiół. Efektowne jak cholera, ale wszystkie stwory można w ten sposób rozwalić i wszystkie rozwalają się tak samo!!! Baaaaaaardzo ciężko jest Cię zabić - grałem godzinkę, dwa razy byłem zmuszony load'ować. Raz, gdy przypadkiem strzeliłem w beczki z benzyną i zostawiłem się z 10hp. Drugi, gdy strzeliłem do reaktora, przed strzelaniem do którego bardzo mnie ostrzegano (zginąłem). A tak, to ani razu nie zszedłem poniżej 50hp :roll:

Tyle mi na myśl przychdzi tak "na chybcika". No jeszcze jest świetny patent z latarką. Masz latarkę, ale możesz jej używać tylko samodzielnie, bez jakiejkolwiek innej broni (latarka też jest bronią - możesz nawalać jej ciężką rękojeścią :D ). A czasem latarka jest koniecznością, bo panują tu niezłe ciemności...

Ogólnie - fajne jako przerywnik, zapewne strach się bać grać w D3 po ciemku i samemu w domu, ale tanie efekciarstwo i parę głupich akcji & rozwiązań mnie zniechęca lekko. No i nie pójdzie u mnie na kompie, przede wszystkim. A nie mam zamiaru zbierać 4000 tylko dla jednej gry :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Otorek » śr 08.09.2004 15:39

Nie chce bronić Dooma w jakikolwiek sposób ale ta gra nawet nie miała próbować dorównać aspiracajmi HL, ta gra to zwykła młucka z dodatkową fabułą:> Z błedów jakich jeszcze nei wyminiłeś to nei raz krzacząca fizyka ciał i dosyć słbe AI wrogów. Dobijajace jest też banalne tworzenie efektu grozy co pwiedział właśnie Azi :D (Tu macie link rozluźniający :P http://www.afrotechmods.com/groovy/review/d3review/doom3.htm)
BTW: Latarka jest "najlepszym" pomysłem tej gry ładnei wygląda przyszłość w której broń nie ma możłiwości podpięcia latarki (chyba się cofneli w rozwoju) Już nei wspominam nawet o braku noktowizorów :D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości