Ulubiona strategia

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Postautor: Huntmaster » śr 05.01.2005 7:04

Moja ulubiona strategia to grać na kompie, a na biurku mieć rozłożone książki i udawać że się uczę! Hahaha! A tak poważnie to HOMaM II i III
Awatar użytkownika
Huntmaster
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 06.11.2003 19:27
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Tequila Slammer » wt 17.01.2006 7:35

Najlepszymi grami strategicznymi są zdecydowanie gry z serii "Total War". Zarówno Shogun, Medieval jak i najnowszy Rome zasługują na uwagę. Nie ma gry w lepszy sposób odwzorowującej bitw. Niemal czuć zapach krwi i zrytej ziemi, gdy oddziały wycinają się na polu bitwy. Nawet Cywilizacja wymięka przy tej grze (a kocham Cywilizację). Grałem pewnie w setki strategii i chyba tylko seria "Total War" łączy w sposób sensowny ekonomię państwa z całkowitym realizmem podczas bitwy. Wreszcie oddziały mają morale i nie walczą do końca. Wreszcie przewaga liczebna ma mniejsze znaczenie niż taktyka. Wreszcie jednostki wynoszą z wygranych bitw doświadczenie. Po prostu jest to diament wśród kamieni :D
Tequila Slammer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 05.01.2006 6:45

=

Postautor: Cyrograf » ndz 01.07.2007 9:14

Dungeon Keeper i Warcraft :)
jest ich oczywiście więcej ale te najlepiej wspominam.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

-

Postautor: Cyrograf » ndz 01.07.2007 9:17

Ahaaa, nie jestem pewna czy "Tzar: Ciężar Korony" to gra strategiczna.. :). Tyle już tu było sporów co to jest taktyka a strategia, że niezabardzo się już orientuje. Ale chce go też dodać, żeby nie był zapomniany :)
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Otorek » śr 23.01.2008 22:54

Obecniem moim faworytem jest World in Conflict, głównie dlatego, że ma niesamowity tryb MP ( no i oczywiście czasy zimnej wojny)
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Usagi » śr 23.01.2008 23:08

Hmm, ze strategiami jestem obecnie do tyłu. Pograłem troszkę w Faces of War, ale od czasu Warcraft III czy C&C: Generals jakoś dłużej chyba w nic nie grałem. Przynajmniej nic takiego sobie nie przypominam. Nie zapomnę jednak wspaniałego klimatu z pierwszej części Red Alert :lol:
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: Alganothorn » czw 24.01.2008 8:56

W ramach akcji 'podbij świat przed trzydziestką' aktualnie dręczę Civ IV wraz z dodatkiem Warlords;
jak już gra potaniała, a firma dała laptopa, na którym jej grafika chodzi płynnie można była zainwestować i cóż - warto;
ulubiona strategia to nie jest, ale godnie kontynuuje tradycje serii, jak ktoś lubi turówki, to ładniejszej chyba nie znajdzie, a jeśli chodzi o typowe zalety serii, czyli ekonomia i strategia, to wciąż na wysokim poziomie;
taktyki brak, ale od tego są inne gry
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Eldian » czw 24.01.2008 9:04

Strategia? No cóż... Diablo odpada z powodu rodzaju rozrywki, GW też, może Warcraft III?
Gra wciąż przyciąga tysiące ludzi, nowe mapki na BN itp.
A poza tym oczywiście Heroes III ;)
Obrazek
Eldian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: pt 24.08.2007 19:50

Postautor: Glaeken » czw 24.01.2008 22:49

Jesli o mnie chodzi to zalezy co sie rozumie przez slowo strategia - pojecie jest dosc szerokie, bo pod to mozna podpiac i RTSy, turówki, strategie ekonimiczne, tycoony i t.d.

Ale wymienie swoje top 3:

1. seria Cywilizacja a szczegolnie ostatnia odslona czyli Cywilizacja IV - legendarna gra turowa, ktora z kazda odslona staje sie coraz bogatsza i ciekawsza. Niech sie wstydzi osoba ktora nigdy nie grala w jedna z wielu odslon ;)

2. seria Football Manager - nie znam ludzi ktorzy byliby wobec tej serii obojetni, albo sie ja kocha albo nienawidzi: przecietna grafika i same tabele oraz statystyki ale paradoksalnie gigantyczna grywalnosc ! Absolutny lider i niekwestionowany krol menedzerow pilkarskich, co roku w nowej odslonie (aktualnie FM2008).

3. Twierdza - i nareszcie gra w ktorej zarzadzamy zamkiem. Chyba jedyna w swoim rodzaju.
Glaeken
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 55
Rejestracja: ndz 23.09.2007 13:33

Poprzednia

Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości