Temple Of Elemental Evil

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Temple Of Elemental Evil

Postautor: Raven » pn 13.10.2003 20:49

Czy ktos juz grał w wyzej wymienioną przezemnie gre ? Ja wlasnie zaczynam i gra mi sie podoba bardzo. Jesli zawiedliscie sie na Lionhearcie to proponuje zagrac wlasnie w to. Gra oparta jest na AD&D 3 a świat w niej wykorzystywany to Greyhawk. O storyline nic nie pisze bo narazie malo go znam (gralem 1 dzien) ale jesli cos wiecie to piszcie.
Pozdrawiam
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Otorek » pn 13.10.2003 22:59

Jeśli masz jakieś namiary na wersje dukacyjną na 24 h to daj info na PW
:D
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 15:09

Też jestem ciekawy tego tytułu, Raven, opowiedz coś więcej.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: rabbi » czw 16.10.2003 15:50

Ciekawa gierka, pół godziny robiłem drużynę, potem gdzieś trafiłem razem z nią. Bardzo ładnie oddane zasady DND, choć nie ma takich bajerów na podrasy, klasy prestiżowe itd. Filmiki miodzio, grafika przypomina podrasowanego Baldur's Gate (2d z tego co zauważyłem) i IMO jest nawet lepsza niż ta w Neverwinter Nights (jeżeli brać pod uwagę jakoś tekstur i ilość detali). Jedyne, co na razie mogę się przyczepić, to odgłosy postaci, takie..."czysto" angielskie z akcentowanym "Yes, sir" na czele...
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Jakub Cieślak » czw 16.10.2003 16:13

A jakaś intryga? A questy?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Raven » sob 18.10.2003 10:58

Co do questow to narazie gralem nie wiele (brak czasu :) ) ale questy w pierwszym miescie to typowe RPG typu idz i przekonaj mlynarza zeby dostarczal mąke do klasztoru, albo przekonaj zeby sie ktos przylaczyl do klastoru i tym podobne - czesc questow jak zauwazylem laczy sie ze soba. Narazie pierwsze wrazenia u mnie to 8/10 czyli ogolnie dobrze. CO do grafiki to jest bajecznie kolorowa :) mnie tez podoba sie bardziej niz grafa z NWN.
Co do producentow gry to jest ona robiona przez firem ATARI (byle Infogrames). Oficjalna strona gry to http://www.greyhawkgame.com/
Pozdrawiam
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Riklaunim » sob 15.11.2003 16:38

Gra ciekawa. Od strony fabuły dobrze zrobiona, ale ilość błędów woła o pomstę do Ao :P Ale gdy CDProjekt wyda ToEE (luty 2004) to będzie już załatana i po polsku.

Kilka ciekawostek:
- w Hommlet 2 baby można dołączyć do drużyny jeżeli ożeni się z nimi :twisted:
Riklaunim
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 14.11.2003 0:00
Lokalizacja: Warszawa/Puławy

Postautor: ...::Gaumat::... » sob 17.04.2004 13:53

Grałem w tą grę, jednak wg mnie wypadła ona kiepsko. Jedyne co jest na plus w niej to fakt, iż rozgrywa się ona w Greyhawku :twisted: System turowy nie zdaje swojego egzaminu w tego typu grach, grywalność i dynamika strasznie tracą na jakości i wizerunku. Questy są ciekawa, ale to nie wystarcza, fajny pomysł z innym początkiem dla różnych charakterów, ale idąc dalej to czemu(co jest nagminne zresztą w większości cRPG) postacie złe wypowiadają się w tak cukierkowaty sposób?? Grę oceniam na 5+/10
"Jam częścią tej siły,
która wiecznie zła pragnąc,
wiecznie czyni dobro"
J.W. Goethe "Faust"
...::Gaumat::...
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: sob 17.04.2004 13:18
Lokalizacja: Krotek

Postautor: Zaothong Shamo » wt 27.04.2004 16:29

Grałem w tą grę dość długo i przykładałem szczególną uwagę na wady i zalety gry, co prawda system turowy nie sprawdził się do końca bo odebrał dynamikę walk, chociaż sam wymyśliłem (już dużo wcześniej jak temu zaradzić)pomysł aby uniknąć tego. Chciałbym zaznaczyć, że system turowy był niezbędny do odzwierciedlenia zasad DnD a sama gra (jak niewielu wie) została stworzona przez fanów DnD takich jak wy i za to ich podziwiam, bo gra zrobiła nie lada furorę i zamieszanie na rynku gier. Wracając do samej gry to niezwykle podobały mi się różne smaczki i jest ich naprawdę mnóstwo które pozwalają graczowi wybrać drogę bez ograniczeń, chcesz zrobić to, to ROBISZ.
A TERAZ UWAGA!!! GRE da się przejść nie zabijając żadnego, powtarzam ŻADNEGO stworzenia, nie musicie mieć żadnej broni wystarczy potrafić podejmować decyzję rozumnie i dążyć do jednego. Jednak uważam, że przejście w ten sposób tej gry jest niemal niemożliwe za pierwszym razem gdyż taki stan rzeczy możliwy jest gdy znasz pare tricków jakie prezentuje gra.
Bardzo spodobały mi się już wyżej wymienione możliwości wyboru, niamal cała przygoda opiera się na podejmowaniu decyzji po kogo stronie stanąć.W innych grach pamiętam odpowiedzi do rozmowy typu:
"Nie mogę tego dla ciebie zrobić"
"Może jednak później"
"NIE, żegnaj"
i gdzie tu możliwość wyboru? a w ToEE naprawdę spodobało mi się możliwość rozwiązania questa znajdywania męża dla jakiejś tam szlachcianki, niby błahe ale możliwość rozwiązania jest naprawdę genialna. Jeżeli nikogo nie znajdziesz na męża tej pani bo inaczej prowadziłes inne questy to możesz...uwaga...ożenić się z nią w świątyni św. Cuthberta mając postać męską w drużynie o odpowiedniej wartości charyzmy.
To jest tylko przykład ale tego typu sytuacji jest mnóstwo i zapewniam że w każdą rozmowę możesz na swój sposób poprowadzić
Ilość rozpoczęć i zakończeń gry też jest bardzo ciekawa, sam zakończyłem grę na wszystkie możliwe sposoby i naprawdę gra oferuje niezwykłe możliwości.

Grasz w DnD? Ta gra Ci się na pewno spodoba... ale nie ma co ukrywać nie dorówna ona takim HICIOROM jak BG I i BG II.

PS. chcecie więcej sie dowiedzieć o tej grze to rozwińcie ten post a na pewno wam pomogę, bo ta gra naprawdę mnie urzekła na swój sposób... bądź swiadkiem spotkania Iuz'a i Cuthberta na polu walki ... jak to się może zakończyć? bez twojej interwencji lub z nią ............... c.d.(może)n.
Słowa są tylko zwykłymi dźwiękami
w rzeczywistości nic nie znaczą.
_________________
Miecz jest śmiercionośną bronią. Sztuka władania mieczem jest sztuką zadawania śmierci.
Awatar użytkownika
Zaothong Shamo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz 25.04.2004 17:33


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości