skad ja sie tu wzialem?

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

skad ja sie tu wzialem?

Postautor: bejzkik » wt 03.11.2009 23:44

kilkanascie dni temu postanowilem wpasc na spotkanie z truscinskim w sosnowcu, przyszedlem troche przed czasem wpadajac na spotkanie z przybylkiem. na tym spotkaniu jedna z siedzacych czterech osob (na szczescie nie liczac autora) zadawala fachowe pytania wyraznie orientujac sie w temacie. przypomnialem sobie wtedy o shadowmagu ktory to wg mojego wyobrazenia orientuje sie jako tako w literaturze sf. ta mysl sprowadzila na mnie nastepnie wspomnienia o katedrze i starych dobrych czasach ( :P ) co z kolei zrodzilo pytanie w mojej glowie jak ja wogole tu trafilem, nie pamietam. a wy jak?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: MORT » śr 04.11.2009 0:48

Było to relatywnie niedawno, choć szczegółów już też nie pamiętam.
Zaczęło się od wzrostu mojego zainteresowania literaturą fantastyczną, która choć zawsze obecna, stanowiła niewielki procent mojej aktywności.
Później, nadszedł czas przeglądania różnych portali i sczytywania ich RSSa (kilka, w tym katedrę, przyuważyłem w patronatach na okładkach książek). Wyszło, że tu jest najlepiej (choć jest jeszcze trochę wad), najwięcej informacji, i zwykle pojawiają się szybko. Więc zagrzałem miejsce.
Ostatnio zmieniony śr 04.11.2009 0:53 przez MORT, łącznie zmieniany 2 razy
słowa słowa, ciepłe rzeki mętnej wody
słowa słowa, jeśli uwierzysz to się utopisz
Awatar użytkownika
MORT
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 501
Rejestracja: pn 27.10.2008 22:17

Postautor: Vampdey » śr 04.11.2009 0:50

Reklama serwisu w magazynie Fantasy - za czytaniem starej Katedry przyszła kolej na forum.
Bejzkik - a ja wiem jak tu trafiłeś. WarZone.
Niezły jestem, co? :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » śr 04.11.2009 9:33

Pisałem aktywnie na forum Gry-online i oni wprowadzili w pewnym momencie hostowanie różnych stron - w tym i Katedry. Stąd też na forum jestem zarejestrowany gdzieś w pierwszej dziesiątce, ale aktywnie zacząłem się udzielać po chyba dwóch latach - z racji częstej zmiany domen traciłem kontakt czasem na parę miesięcy.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: bejzkik » śr 04.11.2009 10:15

warzone? no popatrz ja myslalem ze zaczelo sie od jakiejs alwantury z algim, no no

shadow zakladam ze to nie ty byles w sosnowcu?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » pt 06.11.2009 13:47

Rany, to było zaraz po tym jak umarły dinozaury, a lodowiec jeszcze nie przylazł... Albo na odwrót. Rozumiem, że to taki kącik prehistorii?

To była stara Katedra z zupełnie inną załogą dowodząco-sterującą, a ja byłem młodym naiwnym, który szukał miejsca do publikacji swoich "boskich" opowiadań. A że opublikowali to wlazłem na forum i zacząłem pisać głównie o tym, że chcę by ktoś napisał, co sądzi o moich opowiadaniach. Stąd nie ukrywałem się pod żadnym nickiem z niecierpliwością oczekując wielkiego medialnego sukcesu i sławy. Tego oczywiście się nie doczekałem, ale jak było tak zostało. Nawet ze trzy razy myślałem o zmianie na jakiś czadowy nick. Na szczęście skończyło się tylko na myśleniu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » pt 06.11.2009 15:43

Żałuję, że nie jestem adminem na forum. Momentalnie zmieniłbym Ci na "Sauron666" :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lord Turkey » pt 06.11.2009 21:05

Reklama w prasie zainteresowała mnie portalem Caladorn.net. Stronka miała bardzo ciemną, niemalże niezdatną do czytania oprawę wizualną, a do tego merytorycznie nie przedstawiała zbyt dużej wartości :wink: Ale było tam trochę o systemach RPG (będących podówczas w kręgu moich zdeklarowanych zainteresowań), więc przez jakiś czas zaglądałem.

Później (chyba sporo później) natrafiłem na stronę Dyplomacji Fantasy 3, którą hostowała Katedra. Forum gry znajdowało się właśnie tutaj - i tak krok po kroczku, od udziału w rozgrywce i lekturze subforum dyplomacji (graliśmy w DF razem z Algim, Detoksem, Azim - zresztą był to przegrany sojusz, do którego lekkomyślnie dołączyłem :wink: ) wychynąłem na inne kawałki forumowego tortu. No i w końcu znalazłem ścieżkę od czytelnika do redaktora - i mam nadzieję jeszcze długo po niej stąpać.

Co do nicków - mój od początku prowokował wyobraźnię innych userów i w efekcie doczekał się wielu uroczych zdrobnień.
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » pt 06.11.2009 21:53

bejzik-->Nie wiem co było w Sosnowcu i nawet jeśli tam byłem, to nic nie pamiętam :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: toto » ndz 08.11.2009 19:37

Czytając książki, spotykałem na okładkach logo katedry. Pewnego dnia zajrzałem na stronę, bo chciałem sprawdzić co to za organizacja patronuje tym książkom, które mi się podobają. Zaglądałem co jakiś czas, później coraz bardziej regularnie i w końcu się zarejestrowałem (to już prawie dwa lata). W międzyczasie zaznajomiłem się z kilkoma innymi serwisami, ale tylko tutaj zagrzałem miejsce na dłużej. Obecnie staram się zaglądać codziennie, chociaż jest to coraz trudniejsze.

Wracając do książek, ciekaw jestem, która książka była tą pierwszą pod patronatem Katedry. Pobieżne przejrzenie półek - rok 2006 i coś z piątki: Wolfe - W dżunglach Zieleni, Egan - Kwarantanna, Chiang - Historia twojego zycia, Stephenson - Zamęt i Gaiman - Rzeczy ulotne. Blisko jestem?
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: Shadowmage » pn 09.11.2009 11:39

A wiesz, że nie pamiętam? Strasznie dawno temu to było - choć pamiętam, że wtedy leciało się do księgarni zobaczyć logo :)
Duże prawdopodobieństwo, że było to coś z Solarisu. Chociaż nie wiem, czy przypadkiem wcześniej nie był "Nocarz" Kozak i zbiór Siedlara. Ogólnie to było jakoś na przełomie 2005 i 2006, jeszcze w poprzedniej wersji strony, trzeba by na niej poszukać. Może Vamp pamięta?
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: bejzkik » wt 10.11.2009 16:17

heh czytam te stare wpisy z 2003 i niezle dyskusje prowadzilismy. mlodziencza naiwnosc :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Jakub Cieślak » wt 10.11.2009 18:08

Trochę nam się wątek rozjeżdża i się robi z tego "pamiętam jak w czterdziestym czwartym...". A chętnie bym poczytał jeszcze wpisy choćby takich ludzi jak Yaqza, Algan (który ostatnio częściej bywa u mnie niż na forum).
Niemniej jednak historia Katedry i tego forum to diabelnie ciekawa historia. Dla mnie wielkim wydarzeniem było zobaczenie swojego loga na pełnowymiarowym banerze na stacji Metro Centrum. Nie pamiętam już co to za książka była i jakie wydawnictwo, ale pamiętam, że logo Katedry było wielkości mojej głowy i codziennie oglądały go jakieś tysiące ludzi. :) Duma była straszna.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 19.11.2009 13:42

Yaqza, Algana... a o mnie to już się zapomniało, co? :)

Dawno temu ... pozwólcie, że zacytuję swój wpis z OCC??????????:
"Ja spotkałem dawnoć temu Elthana i bodajże RaFa przypadkiem na II Spotkaniach Fantastycznych w kinie Grunwald. Widziałem, że gadają z ludźmi, jakieś wywiady, itp. Podlizałem się, dostałem od nich wizytówkę i na stronie znalazłem odnośnik do Dyplomacji Fantasy. Przez grę (i jej forum, co na katedrze stało) wtryniłem się ostatecznie na Katedrze. A jednym z graczy ówczesnych DF3, któren się wonczas też do Katedry dołączył jest nasz ukochany adminek Alganothorn :)"

Innymi słowy - zaciekawiło mnie dwóch gostków na konwencie, sprawdziłem skąd oni, zacząłem niewinnie a skończyłem jak wszyscy :P A było to w styczniu 2003 roku :P 7 lat toć już prawie! :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 19.11.2009 19:04

A bo Cię tu nie widziałem już jakiś czas (nie mówiąc o realu- nie sklepie). No i jakoś nie wierzyłem w Twój kambek. :) Ale wracasz niczym bumerang.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 19.11.2009 23:11

Tia, a między powrotami miesiące pustki :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » sob 21.11.2009 16:31

Ano pustki, Panie, pustki.
A tak baj dy łej to ładną opowieść będę miał dla mojego syna, jak się zapyta, skąd się wziął.
Bo widzisz, Tadku, tata wszedł na pewne forum, tam poznał takiego wysokiego pana, który poznał go z twoją mamą i właśnie stąd się wziąłeś. :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 04.01.2010 22:00

A potem Tadek będzie się bał poznawać inne Panie, skoro od razu się takie Tadki pojawiają...
;-)
nie narzekaj JC, ja ostatnio w rozjazdach, rozlotach, jak przeżyję wyjazd do Moskwy, świat powinien się nieco uspokoić
:D
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości