WarCry!

Forum miłośników systemów karcianych.

WarCry!

Postautor: Christof » wt 29.04.2003 9:13

Czy ktos juz gral ta karcianke? Ciekaw jestem opinii odnosnie zasad i grywalnosci bo slyszalem skrajnie odmeinne zdania na ten temat.

Jesli chodzi o grafiki i klimat to moim zdaniem rewelacja.
Awatar użytkownika
Christof
Rycerz
Rycerz

Re: WarCry!

Postautor: Szczur » pn 12.05.2003 11:33

Christof pisze:Czy ktos juz gral ta karcianke? Ciekaw jestem opinii odnosnie zasad i grywalnosci bo slyszalem skrajnie odmeinne zdania na ten temat.

Jesli chodzi o grafiki i klimat to moim zdaniem rewelacja.

Tylko widziałem w użyciu. Grać nie miałem okazji.
Mogę powiedzieć tylko tyle, że jest...dziwna. Choć może wciągnąć pewnie bo w sumie tak z boku wygląda nieźle.:)
rednacz Altara
redaktor Poltergeista www.rpg.net.pl
członek SMMFu
należy do klubu "Inkwizytor"
"He who runs away lives to fight another day"
Awatar użytkownika
Szczur
Lord
Lord

Postautor: Angbandrider » śr 10.09.2003 19:51

Ja grałem co prawda nieswoimi kartami, ale grałe. Podba mi się, na prawde niezła gierka, po prostu Warhammer - karcianka, dla mnie bomba, ale mimo to zostanę przy Magicu, no chyba że wygram w totka :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz

Postautor: vempire » wt 20.04.2004 16:55

W skrócie Gracze wybierają czy będą walczyć po stronie dobra - w sojuszu Elfów, Krasnoludów i Ludzi (Grand Alliance) czy po złej stronie w której prym wiodą Chaos, Dark Elfy, Orki i Gobliny (Hordes of Darkness). Gra składa się z trzech tur, podczas których gracze dokonują wyboru oddziałów, bohaterów i magicznych przedmiotów w Fazie Wystawiania Jednostek (Muster Phase) - kiedy to za Złote Korony mogą wykupić jednostki i wprowadzić je na pole bitwy, z tzw. Talii Armii (Army Deck). Gra rozpoczyna się kiedy armia składająca się z kilku lub kilkunastu oddziałów jest już gotowa do bitwy. W zależności od tego jakich wyborów dokonał gracz w pierwszej fazie gry ustala się kolejność wydawania rozkazów. Podczas rozgrywki używa się również drugiej talii (Action Deck), która zawiera przebiegłe taktyki i pomysły, które każdy dobry generał posiada w zanadrzu udając się na pola bitwy. Na każdej z kart Taktyk znajduje się również wynik rzutu kością - używa się go w celu ustalenia czynników losowych. Po zakończeniu działań wojennych ustala się zwycięzców i decyduje się które z oddziałów będą walczyć w następnej bitwie. Gracz który wygra przynajmniej dwie bitwy zostaje zwycięzca całej rozgrywki.

Zapraszam na polska strone o WarCry http://www.bard.pl/warcry
Oprocz zdjec kart i dokladnych informacji o tej grze znajdziecie na niej instrukcję po polsku oraz talie demonstracyjne ktore mozna ściagnąć i wydrukowac do probnej rozgrywki.
vempire
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: pulpul » wt 04.08.2009 17:28

jest jeszcze ktoś kto gra w tą gierkę ? chce sprzedać / wymienić się kartami ?
pulpul
Pustelnik
Pustelnik

Wróć do 'Karcianki'