Nowa fala RPG - gry Portalu

Czyli wszystko, co jest związane z RPG, a nie da się przyporządkować do innych for.

Nowa fala RPG - gry Portalu

Postautor: Lord Turkey » pt 12.01.2007 9:27

Chciałem poruszyc temat systemów RPG tworzonych przez wydawnictwo Portal i sygnowanych logo "Nowej fali RPG". Czy mają stałą, lojalną grupę graczy? Czy w to w ogóle można grac? Nie mam na myśli dużych projektów wydawnictwa - Neuroshimy i Monastyru, bo to oddzielny temat - poza tym stoją na wysokim poziomie, zwłaszcza Monastyr. Ale co powiecie o Drodze ku chwale - RPG osadzonym w realiach nibylandii opartej o kulturę Wschodu, samurajów, ninja i wielkich szogunów. Ktoś to zna? Może grał? Inny tytuł - "Niezwykłe podróże i zadziwiające przygody Barona Munchausena" - czy w to naprawdę da się grac?! Dla mnie to totalny odlot. Niby spełnia wszystkie kryteria RPG, niby jest grą wyobraźni... ale to wszystko, to nie "to", co mogłoby mnie do tytułu zachęcic :?
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Postautor: Lilly » pt 12.01.2007 12:00

Musiałby mi rzucić więcej tytułów, bo ja na wydawnictwo rzadko patrzę. Z tego, co wymieniłeś do tej pory, to kojarzę Neuroshimę i Monastyr. W obu systemach moja przygoda zakończyła się na tworzeniu postaci :P

Neuroshima w ogóle mi nie pasuje jeśli o klimat idzie. Natomiast, o ile Monastyr klimat ma bardzo fajny, to niestety tworzenie postaci mnie do niego trochę zniechęciło. Te wszystkie motywy z posiadłościami, służbą ... i że generalnie trzeba być tą klasą wyższą - ja nie lubię klasy wyższej i nie czuję grania nią. Chociaż trochę żałuję, że jednak nie spróbowaliśmy, bo trudno w pełni ocenić system jedynie po tworzeniu postaci. Niestety, poza chętnym do prowadzenia (a to rzadkość :lol: ) entuzjazm w narodzie był niewielki :P

Wiem, że w mojej rodzinnej Częstochowie Monastyr się nawet na początku przyjął (nie wiem, jak się to dalej rozwijało) - jednak we Wrocławiu kompletna cisza.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady

Postautor: Lord Turkey » pt 12.01.2007 12:39

Większej liczby tytułów niestety Ci nie podam, nie wiem czy w ogóle są jeszcze jakieś inne niż te, które już wymieniłem. Zakładajac temat zdawałem sobie sprawę z niewielkiej popularności gier Portalu (ale nie Neuroshimy i Monastyru, tylko tych z "Nowej fali RPG"), lecz biorąc pod uwagę liczbę użytkowników forum i jego (przynajmniej w założeniach :wink: ) koncentrowaniu się na RPG/literaturze fantasy - mam nadzieję, że kogoś do dyskusji znajdę :wink:

Dlaczego mnie to interesuje? Oba tytuły (DkCH i barona) wygrałem lata temu w konkursie Katedry (wtedy jeszcze Caladorn.net - dawne dzieje), pamiętam ilośc wysiłku, jaki musiałem włożyc w uzyskanie nagrody... nie przychodziła 2 miesiące :evil: :roll:

W tytuły nie zagrałem, baron mnie odrzuca na samą myśl o grze, a Droga (...) jest bardzo fajna, interesująca - zwłaszcza system walki (bardzo widowiskowy i szczegółowy), lecz zbyt słano opisane realia utrudniają prowadzenie. Wschód ninja i samurajów to nie to samo, co typowe dla RPG pseudo średniowiecze...

Mała dygresja - nie masz wrażenia, że poza garstką 5 - 6 osób, nikt na tym forum nie pisze? Przynajmniej w miarę aktywnie? :? Chociaż ma to także dobre strony - przyznam, że miło jest dyskutowac w węższym gronie, tak bardziej kameralnie - można poznac dialogantów, ich poglądy i charakter dośc dokładnie. A "aktywne" osoby w przypadku tego forum gwarantują kulturalną rozmowę, na odpowiednim poziomie. :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę

Wróć do Okiem wewnętrznym