Społeczności w liczbach

Forum polskiego systemu RPG opartego na mitologii i wierzeniach pogańskich Słowian.

Społeczności w liczbach

Postautor: Kazawar Wurdsten » ndz 04.12.2005 12:53

Pytanie następujące: ile jest dziwożon, wił, krzatów, stolemów i ludzi? Tak ogónie na świecie. Albo przynajmniej na ziemiach lechickich. Ktoś z Was się nad tym zastanawiał? Czasem pojawia się tekst w stylu: "niewiele wił ma łuk refleksyjny (Bloody)". Tymczasem nie zastanawiamy się że wił jest wogóle chyba niewiele. Więc niewiele z niewielu to chyba kilka. Te sprawy dotyczą też innych ras nieludzkich. Według mnie przedstawicieli tychże można liczyć na setki najwyżej. Mogę się jednak mylić. Pamiętajmy jednak, że większa liczba sprawi, że właściwie nie ma przeszkód dla założenia np. państwa stolemów, ze wszystkimi skutkami włącznie.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 369
Rejestracja: czw 25.03.2004 8:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postautor: Bloody » ndz 04.12.2005 16:26

Jeśli chodzi o ludzi to np. Gniezno według opisu w podstawce ma około 10000 mieszkańców, miasta niemieckie w sumie nawet więcej.

Jeśli idzie o wiły to wpomniałem ze wioska moze liczyć do 200 sztuk bydła ( nie od dziś wiadomo ze wiły gdzie przyjdą to bydło robią ;) ).
Wioski mają z reguły 100-200 wił, mniejsze ilości są raczej niezbyt mile widziane bo zaczynają się braki w kapłaństwie, rzemiośle itp.
Na przeciętną wioskę ammy np. 2-5 zwiadowców i tylko oni mają ten wili łuk refleksyjni. A wiec ile wił jest w Lechiti?
Na wstępnej mapce którą narysowałem to w Lechiti mamy około 10 wiosek z tym że tak samo wiły zamieszkuja Ruś i to tam częściej można spotkać łuk refleksyjny. Średnio więc wioska liczy około 15 wił, mniożąc razy 10 otrzymujemy na Lechitie z 1500 wił, oczywiście są też wiły które wędrują po krainie słowiańskiej, lub tez pomagają w walce z niemcami. tych na oko bedzie z + 10%, czyli powiedzmy że w granicach 150 się szlaja.
W sumei daje to jakieś 1650 wił.
Co znaczy nieliczne posiadają owy łuk? Zdarza się ze w wiosce sa takie dwa, a zdarza się ze nie ma oni jednego, średnio bym powiedział jeden łuk na wioske. Dodatkowo są wił któe wędrują, te ponieważ często pomagają w walce cżeściej wyposażają się w owy łuk, jeśli jednak wziąść pod uwagę że tylko cżeśc to klasa wojownicza ( zwiadowca, tikilisarae ), na oko z 30 z czego z 5 ma owy łuk. Zatem niewiele dosłownie znaczyło by tutaj z 15 ;) Sława
Później mogę dać statystyke pancerzy, z góry mówie ze cieżki poancerz wił to chyba z 5-6 sztuk na Lechitie:)
Oprócz Lechiti i niepolicoznej Rusi, moża jeszcze dać dla egzotyki osamotnioną wioske w Czechach, gdzie jej mieszkancy nie moga praktycznie handlować i stanowią dosłowna plame dla bogów słowiańskich, bo w ich wiosce są praktycznie jedyne świątynie w okolicy, co najwyżej ajkieś ukryte kaplice, bo przecież nadal niektózy wierzą w panteon słowiański. I w takiej wiosce wiłom nie było by aż tak do smiechu, trudnosci życiowe spowodowały by że mogły by być wiły pokroju tego chłopca z Mad Max'a. Robią co mogą, ale samodzielnie rady sobie nie dają i powoli liczebnośc podupada, zresztą technologicznie też. Ale to ogólnie tylko taki pomysł :).
Co do ludności słowiańskiej to moze ona sięgnąć w miare sporej ilości, nie wiem, coś koło miliona? Można zreszta poszukać coś w tym wzgledzie ile wynosiła populacja Polski w tamtym okresie ;)
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord
 
Posty: 1079
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Leuś » ndz 04.12.2005 22:33

A ja właśnie z tym mam problem... Zresztą, wcale nie największy :( Ale najpierw zaludnienie. Boję się, że dziwożon jest za dużo. Właśnie sprawdziłam co tam napisałam, bo też już nie pamiętam - założyłam, że w każdym z dużych lasów, tych co opisywałam (jest ich 4 i 2 mniejsze), mieszka liczba dziwożon zbliżona do populacji ludzkiego grodu, średniego lub większego. Nie miałam na myśli Gniezna... ale i tak zakładałam jakieś 3-4 tysiące na las. To chyba chore... nie wiem.. Powinno ich być może z jakieś kilkaset na las... do tysiaka może. Tylko że do tego zakładałam, że one się budują w niejakim rozproszeniu, bo w końcu to jest las. Będę musiała jeszcze masę zmienić:(
Ogólnie założyłam, że te laski uciekły z tego swojego grodu 400 lat wstecz, z kawałkiem. Dlatego zdążyły się tak rozleźć.
Odnośnie państw - ja uważam te ich wielkie knieje za mini-państewka. W końcu pisało, że różnie bywa ze ślepym poddaństwem księciu ludzkiemu.

A stolemy? Nie sprecyzowałam chyba jeszcze. Sa odporne i silne, żyją długo... Myśle, że jest ich niecały tysiąc.

Krzaty - nie pamiętam czy Brzozomir określał, ja jeszcze o tym nie myślałam, bo nie znam jeszcze szczegółowo ich trybu życia.

A drugi problem to geografia - ale to innym razem.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady
 
Posty: 480
Rejestracja: pt 03.09.2004 12:42
Lokalizacja: Stąd

Postautor: Bloody » ndz 04.12.2005 23:33

3-4 tys.na las :shock:, a to ponoć wiły strasznie sie płodzą :D
Jak na moje oko to 300-600 na las a to i tak mało nie ejst.
W przypadku wił to w sumie te 100-200 oceniam bardziej na górna granice, zatem będzie prawie 2000, ale dziwozonom to ustepują produktywności :P

Stolemy, jak mnie sie wydaje to tego powinno być najmniej, międzyjnymi przez to ze żyją w jaskiniach, a te z kolei głownie są w górach.
Pytanie ile mieszka ich an jedna jaskinie, bo chyba nie 200 :>
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord
 
Posty: 1079
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Leuś » pn 05.12.2005 11:00

Jak zaznaczyłam, będę poprawiać... Dobija mnie to trochę dlatego, że opracowuję teraz co innego a tu wraca tamten plik i muszę czytać dziwożony bo już nie pamiętam co w nich jest. Ale ja to poprawię.
Tak, 600 osób na las to jest już tak trochę dużawo - ale nie na każdy byle las w dzisiejszym rozumieniu, tylko na wielkie skupiska leśne, których wyodrębniłam kilka i są na mapie. Tylko tam mieszkają dziwożony. Pomyślę jeszcze nad liczbą.

Owszem, dziwożony starają się rozmnażać i zależy im na dzieciach. Ja wcale nie zaprzeczam, tak miało być. Z dodaniem, że one sie tak nie rozmnożyły w kilkadziesiąt lat, a w kilkaset. I niewiele ich ginie w młodym wieku, bo się o nie dba jak o... jak o dzieci, no. Jak o żywe dary od Bogini :)

Stolemy owszem, też wolę, by było ich najmniej, bo są najupaśniejsze, a jakaś równowaga musi być. W podręczniku pisali, ile ich mieszka w jaskini. Poza tym, Kazawar jeszcze pracuje nad jakimś opisem mieszkań czy czymś w tym rodzaju.
Awatar użytkownika
Leuś
Lady
Lady
 
Posty: 480
Rejestracja: pt 03.09.2004 12:42
Lokalizacja: Stąd

Postautor: Bloody » pn 05.12.2005 11:30

Wydaje mi się że powinno być jedno miejsce bardziej zaludnione, te z którego się wszystko zaczęło i reszta mniej, gdzie później dopiero nastąpiła ekspansja.
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord
 
Posty: 1079
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: Kazawar Wurdsten » śr 11.10.2006 8:27

Temat przeniesiony z tajnego forum "Arkona za zasłoną". Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Kazawar Wurdsten
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 369
Rejestracja: czw 25.03.2004 8:55
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postautor: asgaroth » pn 10.10.2011 10:02

W obecnej sytuacji rozsadnym wydaje sie byc odtajnienie dyskusji i forow. Co Wy na to?
The beggars are waiting, they've got enough time.
asgaroth
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: czw 22.09.2005 23:29

Postautor: Bloody » pt 14.09.2012 22:13

Sęk w tym że nawet ja nie mam do niego dostępu, nie wiem czy jeszcze istnieje, ale patrząc na ilość moich postów, a wiem że miałem ich ciut ponad tysiąc, to nadal gdzie jest, niewidoczny dla naszych oczu :)
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Lord
Lord
 
Posty: 1079
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa


Wróć do Arkona

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość