RPG by Forum!!

Forum poświęcone fanom tego typu rozgrywek. Można tu ogłosić zapisy na sesje lub poszukać już prowadzonych rozgrywek.

RPG by Forum!!

Postautor: Xurt » sob 10.01.2004 22:20

http://www.rpg-board.prv.pl - to mozna grac/prowadzic RPGi na Forum. Zapraszam! Nowopowstale Forum sluzace tylko do Gry. Oglaszam nabor na MG oraz BG.

ponizej alternatywne aliasy :)

http://www.rpg-pbb.prv.pl
http://uo.mpi.int.pl/arkona
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 617
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie

Postautor: Arek » śr 16.08.2006 12:45

Na forum Bramy Światów ruszył kolejny system autorski PBF >> Oneida
Różni się on tym od innych, że gracze wcielają sie w namiestników prowincji Imperium i co za tym idzie decydują o działaniach nacji, nie jednej postaci. Projekt niedawno wystartował dlatego gorąco zachęcam do udziału, w obecnej fazie jesteście w stanie praktycznie dowolnie zdefiniować Waszą prowincję, kulturę i ludnośc ją zamieszkującą oraz politykę jaką będziecie sie kierować, w późniejszym etapie gry może sie okazać że zajmowana przez Was prowincjia jest już, poprzez fabułe, zamieszana w różne konflikty i układy polityczne, do których sami byście nie dopuścili.

"Oneida to próba efektownego przeniesienia rozgrywki w miastach* na poziom nie jednostek, a nacji. Tutaj błędna decyzja może kosztować życie tysiące ludzi, a dobre planowanie i silna wola mogą przynieść nagrody nieosiągalne dla zwykłych śmiertelników.
Będziemy starać się odwzorować skomplikowany, brutalny świat polityki jak najrealniej, nie obniżajac przy tym grywalności. W przeciwieństwie do innych miast*, w Oneidzie stawiamy na rywalizację nie tylko pomiedzy graczami i npc, ale także [przede wszystkim!] na rywalizację pomiedzy samymi graczami. Zdajemy sobie sprawę, że w takich warunkach sprawiedliwi MG to klucz i właśnie tacy postaramy się być - to przebiegłość, planowanie i bezwględność poprowadzą do zwycięstwa, nie zaś znajomości czy alogiczna wola mistrza gry. Każdy z naszej czwórki [trójki faktycznie prowadzących] głęboko interesuje sie polityką, każdy ma również przynajmniej ogólne pojęcie o socjologii czy ekonomii - jednak bynajmniej nie jesteśmy bezbłędni i nie będziemy takich udawać.

Świat to ździebko nietypowe fantasy, jednak w większości trzymajace się kanonów fantasy. Najważniejsza różnica - nie ma ras nieludzkich. Żądnych elfów, krasnoludów, niziołków, gnomów. Zero.

Jeśli obawiacie się o poziom wiedzy potrzebny do gry - przestańcie. Jak juz wspominałęm, spryt, inteligencja i planowanie są najważniejszy, bynajmniej nie wymagamy od każdego gracza aby był profesorem ekonomii. Poza tym szczerze radzę, aby gracze grupowali się w przynajmniej dwóch - zapewniam, że w ten sposób będzie grało się dużo płynniej i przyjemniej.

W rzeczy samej, kim bedzie się grało? Nie władcami państw w pełnym tego słowa znaczenia. Będą to włądcy prowincji Imperium i ich doradcy/generałowie - chociaż teraz, po bezpotomnej śmierci Imperatora, mało kto moze ograniczać co ambitniejsze jednostki. Pamiętajcie jednak, że wielu nadal będzie czuło się obywatelami Imperium i może sprzeciwiać się ruchom separatystycznym.

Zależnie od stylu gry, rozgrywka może wielce różnić się dla pojedyńczego gracza. Dyplomacja, gospodarka i armia to podstawowe narzędzia władcy - to jak ich użyjecie, to wyłącznie Wasza decyzja.

Jak będą odbywały się wojny? Zero jakiegokowliek systemu. To odpowiedni plan ataku, wcześniejsze przygotowanie i wreszcie odgrywane taktyczne dowodzenie w co ważniejszych bitwach będą decydowały o wyniku.

Oneja to świat który przeżył wiele, który widział zbrodnie i wojny przekraczające pojmowanie większości ludzi - to jak potoczy się teraz jego historia zależy od Was. Wiek pokoju i rozwoju, czy może zniszczenia, śmierci i krwawego despotyzmu - ster Imperium czeka na mocne dłonie które nadadzą mu kurs."


*pojęcie "miasta" odnosi sie do "miasta rpg" tak nazywane sa poszczególne gry PBF na forum BŚ


Polecam :-)
Awatar użytkownika
Arek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: wt 25.10.2005 20:47


Wróć do PBEM

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości