Vampire Masquerade: Bloodlines

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Vampire Masquerade: Bloodlines

Postautor: Lilly » sob 30.10.2004 12:40

Gra, na ktora czekam juz od zeszlego roku. Po obejrzeniu filmikow czekam jeszcze bardziej niecierpliwie, bo zapowiada sie naprawde genialnie. Tworzenie postaci prawie takie samo jak w RPGu, ciekawe rozwiazania, super grafa...

Jak ktos chce dowiedziec sie cos wiecej:
http://www.vampirebloodlines.com/ (swietnie zrobiona stronka tak przy okazji ;-) )

A jak ktos chce sobie jeszcze wiecej smaka narobic, to:
http://www.gamershell.com/download_movie.shtml :twisted:
(szukajcie pod V :) )

Jak juz sobie poogladacie, to moze jakies opinie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » śr 17.11.2004 17:09

Czyzby naprawde nie bylo zainteresowanych na katedrze :?:
Bo juz sie uzaleznilam (od wczoraj mamy to cudenko na kompie).

Gra naprawde niesamowicie zrobiona. Poza tym doskonale oddaje klimat swojej fabularnej wersji. Wszystkie wampirze intrygi, zaleznosci... Ogolnie zaczyna sie zaraz po przeistoczeniu. Juz misja treningowa daje duzo zabawy. Klimatyczni NPC, roznorodnosc gry dla roznego typu postaci (nie sam storyline, ale sposoby, jak reaguja NPC oraz jak rozwiazuje sie napotkane problemy). Kilka motywow z dreszczykiem (nawiedzone domy itp...) - nawet w dzien robia wrazenie, a co dopiero, jak grac po ciemku :twisted:

Gralam zaledwie kilka godzin, wiec to na razie tyle, co moge powiedziec na ten temat. Gra ma niestety jedna wade... jest bardzo wymagajca, glownie jesli chodzi o karte graficzna i z tego co zauwazylam rowniez o RAM. Jesli nie macie pixel shaderow na grafice, to niestety, nie pojdzie :( No ale w zamian za takie wymagania dostaje sie naprawde porzadne efekty (wystarczy przyjrzec sie chociazby twarzom NPCow...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jander » śr 17.11.2004 21:24

No to mi nie pójdzie, takie uroki komputera...
Wielka szkoda, bo wreszcie zrobli porządną wampirzą grę.
A nowej karty graficznej kupować nie mam zamiaru, są lepsze rzeczy do kupienia za takie pieniądze.
Podobno miało wyjść na konsole, ale niestety to jest tylko "podobno" :?
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Breja » wt 18.01.2005 18:59

pare słów ode mnie , jako że jestem bliziutko końca (i to juz drugą postacią) osąd na temat Vampire Bloodlines mam juz ugruntowany.
Na początek , ta gra jest w stanach sprzedawana ze znaczkiem 18+(chyba , albo coś w tym stylu) co sie od razu czuje , no bo ile mozna grac w te infantylne erpegi osadzone w dedekowskich światach?Dodatkowym bonusem jest to,że akcja ma miejse współcześnie(2004 rok) , nie wiem jak wy , ale ja już miałem serdecznie dosyć karczm , kusz , wróżek , smoków i innego badziewia.Zanim w ogóle poczujecie że jest to świat mroku , nasuną wam sie skojarzenia z falloutem , słyszałem że ktoś z ekpiy twórców fallouta był zaangażowany w powstawanie tej gry.
Nie można tego nie zauważyć.
Każda z postaci z którą możemy rozmawiać jest obdażona głosem i dialog z tą osobą jest animowany , od dziwki po primogena tremere.
Każda z tych postaci ma głos podłożony przez profesjonalnego aktora , a jeśli sie myle to i tak nie zmienia to postaci rzeczy , te głosy brzmią jak głosy profesjonalnych aktorów.
Niezależnie od tego kim gram , w co jestem ubrany i jakiej broni uzywam , na filmikach które są przy każdym quście(z tych głownych) wyglądam tak jak powinienem.A kombinacji jest masa :7 klanów(brujah , gangrel , malkawian , nosferatu , tremere , torreador, ventrue , chyba żadnego nie pominąłem) , mężczyzna lub kobieta , około 5 rodzajów stroju , +kombinacje broni których nie chce mi sie wymieniać.
Widać że twórcy włożyli w swoje działo maximum wysiłku i bardzo ale to bardzo sie postarali, jednak ma to również drugą strone medalu (jak wszystko chyba) o której później.

Gra jest wypełniona smaczkami , jeśli będziecie grać to koniecznie słuchajcie radia , ogladajcie tv i czytajcie gazety 8)

Muzyka w pełni oddaje klimat świata mroku i współczesnej metropolii (miejsce akcji->Los Angeles) , niesamowicie zrobione nocne kluby , każdy w swoim odmiennym stylu i w każdym klubie leci jakis kawałek znanego(bądź mniej) zespołu , np.Bloodlines zespołu Ministry , w klubie o wystroju gotyckiej katedry.

No dobra , rozpisalem sie o smaczkach , muzyce , nieinfantylym klimacie i falloutowym posmaku , jednak praktycznie ani slowa o samym jądrze gry , czyli o byciu wampirem.

Jak juz wczesniej napomknąłem mamy do wybory 7 klanów,róznice "mechaniczne" to inna ilośc punktów do rodzielenia przeznaczona na określoną grupa atrybutów lub talentów , wszystko tak aby jak najbardziej oddać klimat klanu(ciężko zrobic nosferatu z dobrymi atrybutami socjalnymi , tak samo jak cięzko torreadora z fizycznymi) , oprócz tego każdy klan ma przypisane trzy dyscypliny, niestety , dyscypliny te są przypisane sztywno , nie mozna ich wybierać , ani żadnej dodatkowej nie bedzie można sie nauczyc podczas gry.
Na początek zrobiłem sobie chłopczyka Brujah i no cóż , wyrżnałem wszystko aż do samej końcówki(niemalże), gdzie gra zaczeła mi sie wieszać(juz wiem jak to obejść) , niezrażony tym "bugiem" zrobiłem dziewczynke Tremere zeby sprawdzić jak to jest grac zupełnie inną postacią (od razu zaznaczam że o niebo przyjemniej).
O graniu brujah chyba nie bede sie rozpisywał , efekty wizualne sa na bardzo wysokim poziomie , więc wyzynka jest przyjemnością , przy akceleracji "na 5" mozna omijac kule (tylko dla klimatu bo specjalnie nie ma potrzeby :D ) , kolesie rąbnięci tym co tam akurat mam w łapie leca w powietrzu na pare ładnych metrów itd itp.
Ogólnie miodzio.
Jednak tremere TO JEST KLIMAT , jeśli dominacja i taumaturgia są rozwniete na odpowiednio wysokim poziomie mozna robić potworne rzeczy.Ci co znaja świat mroku wiedzą jakie, dodam że efekty wizualne są naprawde wyśmienite.

*UWAGA MINI SPOJLEREK , NAPRAWDE MINI , MOZNA SPOKOJNIE PRZECZYTAĆ :wink: *







jeśli sie nie myle to jedynie grając tremere (i chyba nosferatu) można zostac przyjętym do klanu w innym przypadku wiesz tylko że nosisz w sobie krew np. brujah, albo malkawian , ale do klanu jako takiego nie zostajesz przyjety , nie masz opcji dialogowych w stylu "my Ventrue,lubimy luksusowe fury" itd.
Grając moją tremerką naprawde wielki klimat robiło mi to że mogłem powiedzieć "nie obrażaj mojego klanu" itp.








*KONIEC MINI SPOJLERKA*



Siekany , wyzynki , czy jak kto woli hack&slashu jest sporo , jednak można to ominąć i grać postacią która nie rozwala łbów na lewo i prawo.
Miałem co do tego obiekcje ,ale sprawdziłem i da sie.

Tak jak pisała Lilly , jest klimat wampirzych intryg,walki o władze , jest Camarilla , sa anarchiści , jest Sabbat,podczas gry mamy do czynienia z Tzimisce , Rodziną Wschodu i klanem Giovannich.
Tak ,są nawet przedpotopowcy 8)
Pisałem wcześniej ile wysiłku w strone audio-wizualna zostało włożone w tą gre i chyba własnie z tego powodu w jakims stopniu brakuje swobody.
Musimy dojśc z punktu A do punktu B , mimo że do wyboru mamy kilka dróg , to jednak nie zmienia postaci rzeczy.Z A do B trzeba jakoś przejśc zeby dostac sie do C itd.
Oczywiscie oprócz głównego wątku jest bardzo duzo wątków pobocznych które mozna zupełnie olać i mimo to skończyć gre.
Wrażenie bycia prowadzonym za rączke jednak pozostaje.
Z tego samego powodu , do pewnego stopnia jest ograniczone to co możemy na siebie włożyc i jak wyglądamy , oraz to czym możemy komuś poderżnąć gardło , w kwestii narzędzi do odstrzeliwywania tego i owego wybór jest chyba satysfakcjonujący.
To dwie rzeczy+to co pisałem w minispojlerku to moje jedyne zarzuty w stosunku do Vampire:Bloodlines.
Każdemu kto lubi: świat mroku , rpg , wyżynke , polecam z całego serca.

pozdrawiam


P.S.cholera , wiesza mi sie pod sam koniec gry :cry:

P.S.2 la Croix jest leszczem , Blood Boil i paaaaaaaaaaaaa :lezaca:
Mamo !! Dzieci w szkole się ze mnie śmieją, że śmierdzę trupem - płacze Jasiu - mamo!!, mmaaamo, mamoooooo.....
Awatar użytkownika
Breja
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 242
Rejestracja: czw 20.03.2003 0:34
Lokalizacja: z dupy

Postautor: Lilly » wt 19.04.2005 8:55

Wreszcie moglam zaczac znowu grac - na wlasnym sprzecie :D Chociaz niestety z czasem krucho... Ale pol godzinki od czasu do czasu sie znajdzie ;-)

Breja pisze:*UWAGA MINI SPOJLEREK , NAPRAWDE MINI , MOZNA SPOKOJNIE PRZECZYTAĆ :wink: *







jeśli sie nie myle to jedynie grając tremere (i chyba nosferatu) można zostac przyjętym do klanu w innym przypadku wiesz tylko że nosisz w sobie krew np. brujah, albo malkawian , ale do klanu jako takiego nie zostajesz przyjety , nie masz opcji dialogowych w stylu "my Ventrue,lubimy luksusowe fury" itd.
Grając moją tremerką naprawde wielki klimat robiło mi to że mogłem powiedzieć "nie obrażaj mojego klanu" itp.








*KONIEC MINI SPOJLERKA*


Przeczytalam, co mi tam ;-) Nie taki znowu spoilerek. Przybywaja do drugiej lokacji juz sie zaczelam domyslac, ze bede mogla przylaczyc sie do klanu. W koncu Tremere zawsze trzymaja sie razem :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: bejzkik » śr 20.04.2005 16:42

no ja sie wlasnie po nia wybieram do hifiego
cos tam marudzil ale kto go tam slucha

zagram opowiem
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lilly » pt 22.04.2005 20:42

Wlasnie obczailam w grze swietny motyw.
Otoz na samym poczatku na plazy jest taka panienka, co "przepowiada przyszlosc". Jedno z pytan, jakie mozna jej zadac to cos w stylu: "Czy juz jak juz bedzie po wszystkim, to wygram :?: " Odpowiedz jest nastepujaca:

Whether or not you win the game, matters not. It's if you bought it.
:lol:

Po prostu boski tekst :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » pn 25.04.2005 22:34

Kto mi powie, co trzeba zrobic, zeby zaskarbic sobie zaufanie Tremera :?: Czyli mowiac ogledniej dostac sie do klanu, dostac pokoik itp... I w ktorym momencie to sie dzieje :?:

EDIT: ok, juz wiem :)
Jakby ktos chcial wiedziec, to moge napisac - tu albo na priv ;-)

EDIT2: Jestem juz w klanie, jupi :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Avathar » pn 06.02.2006 19:00

Witam serdecznie,

mialem ostatnio przyjemnosc grac w Bloodlines. problem tkwi w tym jaka była to przyjemnośc.

gra ma niepowtarzaly klimat, wspaniala muzyke, swietne postaci i przewidywalna aczkolwiek niebagatelna fabułe i swietna gre aktorow (o mimice postaci nie wspomne (Jack RULZ)). ogolnie - fenomen ! wciąga jak diabli. ostatnio tak na mnie dzialal tylko Legacy of Kain : Defiance. a to jest cos.

moglbym powiedziec,ze to najlepszy RPG jaki w zyciu gralem (mam nietypowe wymagania), z najlepszym klimatem ale zarazem... najbardziej (przerpaszam za slowo ale to koniecznie) spieprzoną grą z jaką miałem do czynienia.

ilosc błędów, wieszanie sie (mimo iz spelniam wymagania sprzetowe) i dlugosc ladowania. absurd.

uwazam,ze Troika spieprzyla sprawe na calej linii. jest to bardzo dobra gra, a moglaby stac sie legendą.

ale wracajac do gry :]

jak na razie gre przeszedlem klanem Ventrue wybierajac samtonosc ;)

teraz gram jako Malkavianka i ... podobaja mi sie fantastyczne dialogi tejze postaci :]

pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Dobrusia ;) » śr 17.05.2006 8:47

gra jest mniam.
grałam chyba wszystkimi klanami :)
kilkoma do końca.
ciekawa byłam różnych zakończeń :p
rozwinięć umiejętności i dialogów.
z pozdrowieniami wgryzam się Wam w szyję.
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pt 17.03.2006 13:05

Postautor: Lilly » śr 17.05.2006 9:59

Avathar pisze:ilosc błędów, wieszanie sie (mimo iz spelniam wymagania sprzetowe) i dlugosc ladowania. absurd.

uwazam,ze Troika spieprzyla sprawe na calej linii. jest to bardzo dobra gra, a moglaby stac sie legendą.

Bo mieli klopoty finansowe i wydali ja za wczesnie. Potem byl tylko jeden patch i Troika upadla, wiec nie mial kto dalej gry poprawiac... A szkoda...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Dobrusia ;) » śr 17.05.2006 10:27

hmm.
w sumie racja.
jeśli chodzi o problematykę...
loady rzeczywiscie długie,
ale jakoś o tym zapominałam zawsze :)
chyba za sprawą mantry:
paska i muzyki.
hmm a wieszała mi się nie tak znowu często.
no jedynie tam mi siadała,
gdzie patch był potrzebny i tyle.
a błąd taki poważny, hihi, to był raz jak wieżdzałam kolejką na obserwatorium... hihi zabrakło grafiki: gór i jakoś tak postac trochę w próżni była zawieszona a nad nią budynek i drzewa w powietrzu, hihi.
sccrena sobie zrobiłam, dobre na pocztówkę :)
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pt 17.03.2006 13:05

Postautor: Wotan » pn 26.02.2007 23:00

zaczalem grac ostatnio (lubie zwykle odczekac pare lat po premierze zanim zaczne w cos grac - wiadomo komputery tanieja, gry tanieja, wszystko tanieje, nie oplaca sie byc na czasie)


Ta gra jest swietna! uzaleznia i to bardzo, ciekawe questy, niebanalnie NPC i scenariusz, miodzio dialogi i KLIMAT.

Gram klanem gangrel, ale jak skoncze to mam ochote przejsc nosferatu aby zobaczyc jak to jest :-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jander » pn 26.02.2007 23:30

Ja się poddałem w kanałach szukając Nosferatu. Po prostu nie miałem ochoty wracać do tych kanałów -_- Ale gra i tak genialna.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Hifidelic » wt 27.02.2007 19:35

W: Mój ulubiony to Tremere...
Koniecznie graj z patchem! Inaczej w pewnym momencie gra jest nie do przejścia...

J: jakiego nosferatu szukałeś w kanałach?
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Jander » wt 27.02.2007 20:48

Też grałem Tremere, bo ograniczenie do Camarilli nie pozwoliło mi grać ulubionymi Ravnos. I musiałem wybrać mniejsze zło.
Nosferatu w liczbie mnogiej, w Hollywood. Klimat był przyciężki, walczyłem z jakimś humanoidalnym pająkiem. Ale często mi się zdarza, że porzucam jakąś dobrą pecetową grę, po prostu ta rozrywka nie trafia dokładnie z moje gusta.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Wotan » wt 27.02.2007 22:22

mam unofficial patch 3.3 - podobno poprawili wiekszosc.

Tremere... hmm brzmi ciekawie - na razie jestem gangrelem i pazurami siekam wrogow na kawalki :-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Shade » śr 28.02.2007 7:20

no, ja gangrelem przy urzyciu sikiery wyciabalem wiecej niz z shotguna ale moja ulobiona byla malkavianka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Shade
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 17
Rejestracja: czw 16.03.2006 0:00
Lokalizacja: Czarna Twierdza

Postautor: Wotan » sob 31.03.2007 14:54

w koncu skonczylem zabawe z Bloodlines, naprawde bardzo udana gra (poza masa bledow, ktore na szczescie poprawia patch). Gralem gangrelem i tremere, probowalem tez nosferatu, ale spedzanie godzin na chodzeniu po kanalach jakos srednio mi pasowalo...

szkoda ze Troika przestala istniec - bo dawno gralem w tak udanego RPGa... co ja mowie, chyba od czasow Gothica 2 i Suikodena V nie gralem w tak udanego rpega...
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron