[troche off] Miśki moje pomóżcie

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

[troche off] Miśki moje pomóżcie

Postautor: klemens » sob 18.02.2006 11:43

Łelkam. Udzielałem się na tym forum kedyś głównie na forum Arkony, potem czasy nie było, ale teraz powróciłem :twisted: .
Ale jest problem:
W tym roku mam maturę. Na ustną mam temat " motywy fantastyczne w literaturze - różne sposoby ich wykorzystania i funkcje. Omów na przykładach z różnych epok" i nby wszystkie epoki z głowy ale została mi współczesność.
I tu prośba do was. Jeśli zancie ( a napewno znacie ;) ) jakieś książki fantasy , s-f które można użyć w moim temacie to podrzućice tytułami.
Z góry dzięki.
Klemens
Awatar użytkownika
klemens
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 29.07.2004 19:52
Lokalizacja: hymek siti

Postautor: Gvynbleid » wt 07.03.2006 11:55

Vamp oponowałbym za założeniem zbiorczego tematu dla maturzystów.

Motywy fantastyczne - ale o co dokładnie chodzi o jakieś toposy, cechy wspólne dla danych gatunków fantastyki? Napisz coś troszeczkę więcej.

To trochę zbyt ogólne - motywem może być np. smok czy elf w fantasy, a w sci-fi robot, alien czy specyficzna formacja polityczna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Hifidelic » śr 08.03.2006 0:20

Opieraj się na Zajdlu, fizyk atomowy, walczył z komunizmem, jeden z największych pisarzy 20 wieku, zmarł na raka płuc.
Motywów fantastycznych masz u niego pod dostatkiem ;)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » śr 08.03.2006 11:50

skłaniam sie ku propozycji Gvyna - sprecyzuj oczekiwania...
bardzo by pomogło, gdybyś pochwalił sie co wybrałeś z innych epok - mozna to wszystko ułożyć wtedy w jakąś logiczna całość, konkretny ciąg choćby zmieniającego się wyobrażenia niebezpieczeństwa, czy zagrożenia - od biblijnych potworów po mroki psychiki i zagładę atomową u Dicka
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron