"Sztuka spadania" Baginskiego

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

"Sztuka spadania" Baginskiego

Postautor: Lilly » wt 07.12.2004 17:33

Dzisiaj mialam okazje obejrzec ten filmik. Coz... robi wrazanie, to na pewno. Chociaz jest to dosc dziwne wrazenie... chodzi o to, ze sama tresc filmu wydaje mi sie dosc makabryczna. Ze wzgledow estetyki samego obrazu Katedra bardziej mi sie podobala - lubie ladne obrazy... krew mnie jakos negatywnie nastraja. Nie chodzi o to, ze Sztuka Spadania jest zla... po prostu troche dla mnie zbyt "mocne". Nie wiem, czy w pelni zrozumialam przeslanie... znaczy sie cos tam mi ten filmik powiedzial, tylko jeszcze nie wiem "co autor mial na mysly"... chociaz to moze nie istotne.

A jak wasze odczucia :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Dragon » pt 28.01.2005 1:01

Ja po pierwszym razie byłem dość zszkokowany i zaskoczony ale coś w tym jest. Przesłanie mam nadzieję, że zrozumiałem choć tego pewnym być nie mogę. Ogólnie animacja na świetnym poziomie, pomysł osobiście bardzo mi przypadł do gustu lecz różnie jest odbierany, a sama treść mimo, że się nie wybija to nie jest zła :) .
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Postautor: Avathar » pt 28.01.2005 1:13

Krotko i na temat.
Jestem glupi.

Graficznie ladnie, tresciowo - do kitu.
Przeslanie ? Jakie przeslanie ? To teledyski Britney tez maja przeslanie ?!

Pozdrawiam

P.S. Pewnie przesadzilem :D
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Wotan » pt 28.01.2005 11:44

Przesadziłeś :-)

jak dla mnie film naprawdę godny obejrzenia - > do do przesłania to się nie będę wypowiadał, bo to sprawa każdego jak to odbiera, nie mniej scenariusz ma trochę oleju w głowie, a raczej w tekście i jest naprawdę dobry.

A animacja pierwsza klasa, wszystko ładnie namalowane i wymodelowane:-) - jak na Baginsa i Platige Image przystało:-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Jakub Cieślak » pn 31.01.2005 10:51

Film jak dla mnie absolutnie genialny i nie widzę w nim nic szokującego. Umowność całej grafiki i sposobu komunikacji bohaterów na tyle odbija od realizmu, że treść filmu nie jest dla mnie makabryczna. Z kolei genialny taniec połączony ze świetną muzyką jest niezwykle sugestywny. Ten film ma raczej działać na zmysły, a nie coś opowiadać. Tak ja to odbieram.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » pt 04.02.2005 22:55

Noo, zabierając się do oglądania przygotowywałem się, że znów nic pewnie nie zrozumiem. I tak też było i tym razem :D
Efektowna, klimatyczna, świetnie zrobiona animacja. Dla mnie raczej taka ciekawostka - nic więcej w tym nie widzę.

PS. Makabryczne? Gdzie?! Ja chyba za dużo Happy Tree Friendsów oglądam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » sob 05.02.2005 15:18

Vampdey pisze:Noo, zabierając się do oglądania przygotowywałem się, że znów nic pewnie nie zrozumiem. I tak też było i tym razem :D

Tym to akurat bym się nie chwalił... ;-)
PS. Makabryczne? Gdzie?! Ja chyba za dużo Happy Tree Friendsów oglądam ;)

Widzisz, makabryczność trifrendsów jest "na jedną nutę" i szybko się opatruje. Z kolei w sztuce masz dość dobitnie ukazaną sztukę powstającą z ludzkich trupów rozpłaszczonych na płycie. Śmierć tu urasta do rangi sztuki, ale i poświęcania szeregów niewinnych ludzi dla kaprysu jednostki. Bulwersujący i makabryczny więc jest tu temat.
Tyle, jeżeli chodzi o moje zdanie na ten temat...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Vampdey » sob 05.02.2005 17:42

Akurat filmy Tomka maja to do siebie, że są dość trudne do zrozumienia i ja właśnie nie mogę się w nich zbyt wielkiego sensu doszukać niestety... Może chwalebne to to nie jest, fakt - ale w tym przypadku po części czuje sie usprawiedliwiony ;)

No, to porównanie do HTF luźniutkie było, nie mające w sobie wiele sensu i powagi. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 06.02.2005 12:25

Wiesz, dokonań wielu to on nie miał. Jedno było "ekranizacją" prozy Dukaja. Tu akurat doszukiwać się ukrytej prawdy byłoby bezsensowne. To jest dla mnie raczej kwestia złapania nastroju i przeżycia tego po swojemu. Nic ponad to. I tak też odebrałem "Sztukę Spadania". Nie mnożyłbym tak jakiś wątków ideologicznych wokół rzeczy, które głównie mają karmić nasze zmysły.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Durendal Waldergrave » pn 07.02.2005 15:17

na poczatek
Vamp: Rotfl !! :lol: Rozbrajajaca wypowiesz hehe....
Pobudzliscie moja ciekawosc. Nie wiece moze gdzie mozna ten film sciagnac ? Chetnie bym go obejrzal

Sorry za offtop, ale obiecuje ze jak bede widzial to napisze pare slow... :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: Vampdey » pn 07.02.2005 17:41

hem? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » wt 08.02.2005 0:32

Vampdey, Twoje oratorstwo sięga wyżyn! Zapewne Durendalowi chodzi o wypowiedź o Twej predyspozycji do rozumienia tworów Baginsa... :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: athelas » śr 11.05.2005 21:22

Mi ten filmik również się spodobał... Ma w sobie magiczną moc przykuwania oczu... powiem szczerz obejrzałem go z 3 razy pod rząd i tak sobie wykombinowałem, że chyba wiem o co w nim chodzi. Nie chcę narzucać tu nikomu swojego zdania, ale uważam, iż zamysłem autora było pokazanie, że życie składa się z bliźniaczo podobnych epizodów... wszystko co jakiś czas dzieje się "w kółko", zarówno w życiu każdego z nas, jak i na przełomie pokoleń.
To że nie mam dresu
Jest powodem wielkiego stresu
Mojego superego, ale też mojego id... :lol:
Awatar użytkownika
athelas
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pn 23.02.2004 15:11
Lokalizacja:

Postautor: Wotan » czw 12.05.2005 0:02

ciekawe skad przyszly Ci takie wnioski do glowy... ?
nie mowie ze tak nie jest - bo sztuka ma sluzyc subiektywnemu odbiorowi, ale ja rozumiem ten film zupelnie inaczej
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Alganothorn » czw 12.05.2005 8:10

widziałem film dzięki uprzejmości pewnej osoby (dziękuję :-) ) kawałek czasu temu;
ciekawa animacja na najwyższym poziomie, zupełnie nietypowa fabuła - można w niej się doszukiwać tysięcy znaczeń: od założenia, że system próbuje każdego wykorzystać, przez to, że system cce uniformizacji obywateli, po metafizyczne znaczenie żaby...
czy któreś jest dobre? dobre jest to, że się chociaż chwilę o tym myśli
:-)
pozdrawiam
ps. makabryczność? nie uważam, żeby była jakaś specjalnie brutalna, choć film mocny momentami jest...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Durendal Waldergrave » sob 14.05.2005 11:46

Film jest chyba lepszy graficznie niz Ktedra. Notabene ten filmik powinni dostac forumowicze :lol: Tresciowo jest tez dobry, na dobrym poziomie co Katedra. Baginski jak zwykle pozostawia odbiorcy wiele do myslenia i zastanowienia, co chcial powiedziec. Przeslanie dla mnie jest takie jka dla Algiego. Ktos probuje nas wykorzystac poprzez swoej chore zachcianki. Najgorsze jest to,ze nie jestesmy smiadomi, ze to robi i dla nas niby wszysko jest ok. Najstraszniejsze w filmie wedlug mnie bylo to, iz ci zrzucani zolnierze gineli w poczuciu, ze oddaja zycie za jakas wazna sprawe i ze pomoze to do czegos. Mylili sie grubo.

Twierdzenie, ze cos sie powtarza w kolko na przelomie lat czy tez pokolen jest raczej myslne, aczkolwiek.. Ale za to na pewno film nie ma dzialac na tylko na zmysly. Dla ludzi ze starozytnosci tak, bo nie wolno bylo mieszac tragizmu z komizmem, ale juz dla kolejnych pokolen to film podejmujacy pewien problem zakryty pod plaszczem komicznych scen np slownych : Bla bla bleble ble :twisted:
Fear is a part of the Dark Side,
fear is an angry,
angry is a hate,
hate is a suffering
- Yoda
Awatar użytkownika
Durendal Waldergrave
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 123
Rejestracja: pt 02.01.2004 20:30
Lokalizacja: Krotoszyn ( Wlkp. )

Postautor: Gvynbleid » pt 24.02.2006 21:51

Głębokie "coś" w szacie żołnierskiego dance macabre - kunsztowne, perfekcyjne w swojej klasie. Natomiast dla mnie tak jak i dla Lilly tak chore treści to drobna przesada. Katedra podobała mi się bardziej btw.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia

Postautor: Azirafal » pt 03.03.2006 0:58

Ech, co prawda to prawda - świetna rzecz... Chore, dziwne i niepokojące. Jak dla mnie to jest tu i żołnierska tępota przy wykonywaniu każdego rozkazu, i oficerska nieprzyjemna umiejętność wymuszenia posłuchu, i obojętność naukowców na cierpienie i bezsens, byle dla dobra 'nauki', i zwykły idiotyzm słuchania najgłupszych, najbardziej chorych rozkazów, bo wyższy stopniem rozkazał...

Może upraszczam, może nadmiernie komplikuję - nie wiem. Wiem, że film robi piorunujące wrażenie - dance macabre, dosłownie, wykorzystywanie ludzi, nie zwracanie uwagi na cierpienie i bezsensowną śmierć w imię wyższych celów - częstokroć głupich, chorych i samolubnych.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Dobrusia ;) » śr 17.05.2006 9:59

mi się bardzo podoba.
grafika mnie powaliła.
a muzyka mimo pewnego tragizmu,
nie pozwoliła nie podrygiwać.

filmik robi piorunujące wrażenie
... jak dla mnie doskonałość,
jakkolwiek jako postronny krytyk
chciałabym się do czegoś przyczepić,
to na siłę nie znajdę.

FANFARE CIOCARLIA - Baro Biao.
a przy słuchaniu płyty,
te ruchy same się pojawiają,
jak nie żywcem, to odnajdują sie w głowie.

pozdrawiam :)
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pt 17.03.2006 13:05

Postautor: Azirafal » śr 17.05.2006 20:47

Dobrusia ;) pisze:FANFARE CIOCARLIA - Baro Biao


Fanfare Ciocarlia - 'Asfalt Tango' ;)

P.S. Czy musisz koniecznie tak rozstrzeliwać swoje posty, że wyglądają jak wiersz biały? Oczy od tego bolą :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Dobrusia ;) » czw 18.05.2006 8:47

hihi.
sorry.
poprostu tak piszę,
a na tym forum tak, to wygląda.

przynajmniej mięśnie gałek ocznych Ci pracują :)
Koń zdechł!!
Awatar użytkownika
Dobrusia ;)
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pt 17.03.2006 13:05

Postautor: Hitokiri Battosai » ndz 25.06.2006 18:22

Oglądałam to. Animacja bardzo ciekawa, chociaż w Katedrze, moim zdaniem, była lepsza i to zdecydowanie.
Najstraszniejsze w filmie wedlug mnie bylo to, iz ci zrzucani zolnierze gineli w poczuciu, ze oddaja zycie za jakas wazna sprawe i ze pomoze to do czegos. Mylili sie grubo.

Oj, grubo. Może to sprawia, że ta wizja jest taka tragiczna. Oni myśleli, że robią coś ważnego, a tu... ech...
Awatar użytkownika
Hitokiri Battosai
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz 25.06.2006 17:58
Lokalizacja: Kontynent Xantithius

Postautor: Ros » sob 28.04.2007 18:01

"Sztuka spadania" jak dla mnie in plus, ale teraz na topie jest film animowany "Arka", a twórcą jest Grzegorz Jonkajtys - który do roku 2003 zatrudniony był w firmie Platige Image.


"Akcja filmu "Arka" toczy się w świecie zdziesiątkowanym przez zarazę. Resztki zbiorowości ludzkiej w ogromnych tankowcach podążają w poszukiwaniu krainy wolnej od choroby. Przewodzi im mężczyzna. Jednak sam stając się nosicielem śmiertelnej choroby nie jest świadom prawdziwej istoty wirusa... "
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

..

Postautor: Cyrograf » sob 12.05.2007 19:52

---

N jednej strony chcesz sie śmiać! Już czujesz jak powoli, gładki, radosny dźwięk wspina się po twoich plecach gdy..
Zamierasz...
Z grymasem na twarzy i..

Zastanowieniem.

To jest "Sztuka spadania"...
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: insane » śr 05.12.2007 20:38

śmiać , i samemu zachciało się potańczyć
Awatar użytkownika
insane
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 05.12.2007 20:05


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron