awarie

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

Postautor: Jakub Cieślak » pn 06.12.2004 10:26

No cóż, nie przygotowaliśmy się do tego przeskoku, za co gorąco przepraszam. Liczę, że teraz, z pomocą Zuhara (który w okresach nieobecności RaFa służy mi swoją niesamowitą wiedzą fachową w kwestiach, które są mi wciąż obce) będę mógł lepiej reagować na takie rekonfiguracje ze strony serwerowców. Następnym razem (choć liczę, że nie będzie to prędko) postaramy się lepiej przygotować do takich przygód.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Wotan » pn 06.12.2004 11:04

poza tym - to nie był pad serwera, jedynie zmiana serwera na nowy. Firma hostingowa kupiła nowy sprzęt i przeniosła wszystkie dane na nowe serwery.
Nie jest to więc awaria, jedynie przejście na nowy, lepszy sprzęt. Na szczęście to nie zdarza się tak często więc myślę że możemy spać spokojnie
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Zuhar » pn 06.12.2004 15:55

Alganothorn: Ponieważ ostatnio uzurpuję sobie prawa do współadministrowania Katedrą, więc ze swojej stony odpowiem tak: od czasu do czasu będę na własną rękę robił kopie bezpieczeństwa bazy danych. Poza tym na bierząco reaguję na bolączki Kuby, co mam nadzieję nieco usprawnia pracę. Nie wszystko udaje się tak jak powinno. Gdybym wiedział wcześniej o planowwanej przesiadce (niestety dowiedziałem, się jak odłączyli stary serwer), to może zdołałbym zrobić coś, co ocaliło by dane. Podkreślam: może.

Natster zrobił kopie baz danych równolegle z rozesłaniem informacji do administratorów, a w moim odczuciu powinien uprzedzić o tym nieco wcześniej. To starsznie mało czasu na podjęcie decyzji i działań. Poza tym w praktyce oznaczało to, że od 25.11 nie powinniśmy korzystać z baz danych SQL, a dane wtedy skopiowane przeniesiono dopiero w grudniu. Nie wyszło to wszystko najlepiej.

W tym momencie nie przewidujemy więcej komplikacji. I oby tak było.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: klemens » pn 06.12.2004 19:01

ja mam pomysł:
Trzeba znajść kogoś kto nie był na katedrze po awarii. Wtedy on będzie miał w historii te tematy które oglądał. Trzeba to tylko jakoś w jednym poście wkleić i voila :D
Awatar użytkownika
klemens
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 29.07.2004 19:52
Lokalizacja: hymek siti

Postautor: Jakub Cieślak » wt 07.12.2004 10:26

Redakcja Katedry oświadcza, że niejaki Zuhar nie uzurpuje sobie żadnych praw. One mu się zwyczajnie należą. Z niejakim pomnikiem dodatkowo, ale to osobna historia! :D
A odnośnie robienia kopii, po prostu trzeba reagować na takie informacje z Natstera szybciej- to jest nauka dla mnie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lilly » wt 07.12.2004 13:24

Lilly pisze:Aha... i wyglada na to, ze nie dostaje powiadomien na maila. No i czemu podczas jednej sesji nawet jak przeczytam topik, to nadal jest "nieprzeczytany" :?:


Problem z powiadomieniami rozwiazany... po zmianie serwera dostaje maile z innego adresu i moja poczta uznala je za spam - juz ustawilam, zeby ma tego nie robic ;-)

Niestety, pozostale problemy w postaci braku autologowania oraz ciaglego swiecenia sie topikow "nieprzeczytanych" nadal mam. W ogole to jestem ciekawa, czy tylko ja...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jander » wt 07.12.2004 15:27

To już tradycja, że mi też logowanie nie działa, choćbym cookiesy wysłał w kosmos.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lilly » wt 07.12.2004 17:24

Jander pisze:To już tradycja, że mi też logowanie nie działa, choćbym cookiesy wysłał w kosmos.


No tak, tylko ze mnie na starym serwie dzialalo... a teraz nagle nie chce. I juz probowalam roznych kombinacji dzialac zwiazanych z kasowanie cookisow i wchodzenia na forum...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jander » wt 07.12.2004 18:27

Tak, mi też działało, przed awarią. Pewnie tylko zmiana przeglądarki coś poradzi, więc pozostaje mi tylko ręczne logowanie.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Lilly » wt 07.12.2004 18:45

Jander pisze:Pewnie tylko zmiana przeglądarki coś poradzi...


Nie poradzila. Normalnie siedze na Firefoxie. Sprawdzilam na IE - to samo. Testuje wlasnie Mozille, ale podejrzewam, ze skoro to prawie to samo, co Firefox, watpie, czy bedzie inaczej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » śr 08.12.2004 8:49

4 przeglądarki, ten sam efekt, czyli logowanie ręczne;
najbardziej irytuje 'nieodhaczanie się' przecytanych topiców, ale przy takiej ich zawrotnej ilości można sobie poradzić
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Zuhar » czw 09.12.2004 9:41

Algi - po przeczytaniu FAQ mam chyba pojęcie o co chodzi. Potrzebuję dostepu administracyjnego do forum - ty zdaje się masz. Skontaktuj się ze mną na GG.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 09.12.2004 11:16

walka trwa;
jakkolwiek pierwsze ataki nie przyniosły wyraźnych sukcesów, nie poddajemy się i nasz zapał nie słabnie...
pozdrawiam
ps. ale rewelacji się nie spodziewajce...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Azirafal » czw 09.12.2004 11:39

Coś już jest - działa mi odznaczanie przeczytanych postów! <jupi> Ciekawe ile jeszczeście naprawili? :)

To już coś! Gratulacje i dzięki, mechanicy :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zuhar » czw 09.12.2004 11:40

Duet podołał. Prosimy o skasowanie starych cookies i powinno być dobrze - nam działa.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 09.12.2004 12:35

mechanicy szanty
;-)
jak na razie z tego co widzę, to działa, po skasowaniu starych cookies:
- oznaczanie postów przeczytanych
- automatyczne logowanie
czyli stare, dobre, poczciwe forum powróciło
:-)
pozdrawiam
ps. zasługi są tylko i wyłącznie Zuhara, ja robiłęm za marionetkowego dyktatora, którego rękami kierowała demoniczna szara eminencja... :D
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » czw 09.12.2004 15:36

Yeah, wreszcie wsio dziala jak trzeba ;-)
Dzieki i gratulacje wszystkim, ktorzy sie do tego przyczynili (obojetne w jaki sposob ;-) )
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jander » czw 09.12.2004 18:55

This is kind of magic... :wink:
Nawet cookiesów nie musiałem usuwać.
pozdrowienia lecą dla szarej eminencji :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: RaF » pt 10.12.2004 20:07

Widzę, że w międzyczasie od mojego ostatniego pobytu sporo problemów było. Korzystając z chwilki czasu, chciałbym bardzo, bardzo, bardzo podziękować Zuharowi, który obecnie ratuje całą sytuację. Dzięki! I całej reszcie osób zaangażowanych w trzymanie serwisu na chodzie również, rzecz jasna :) Wybaczcie mi moją nieobecność, aż mi po trochu wstyd z tego powodu, że nie mogę normalnie działać i pilnować tutaj sytuacji... Już mnie ten nawał roboty wykańcza :(
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pn 13.12.2004 18:43

A ja dodam, że ostatnie niedostępności katedrowe spowodowane były nowym, "niezawodnym" serwerem, który po prostu się zebździł. Okrutnie mi przykro, ale widać, że w Polsce jeszcze długo będziemy musieli być narażani na podobne przygody. Może następnym razem wybierzemy zagraniczną ofertę... <Pochmurny mode off>
Przepraszam Szanowne Koleżanki i Kolegów za taki stan rzeczy, oby to już nie powtórzyło się!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » śr 15.12.2004 13:45

To jest po prostu przykre, głupie i chore, że polska rzeczywistość jest taka, a nie inna. Oferty firm są zawsze piękne, kolorowe i ciekawe. A jednak trzeba się liczyć, że umowy są u nas tak konstruowane, że opieka posprzedażowa nad klientem wygląda bardziej jak zestaw obowiązków klienta wobec usługodostawcy.
Ten przydługi wstęp dedykuję naszemu obecnemu usługodawcy, "firmie" Natster (i nie pomyliłem się w przydziale cudzysłowa...), który dostarcza nam znakomitej ilości różnorodnych awarii, kasowań mejlowych kont, ftp'ów, itp, itd. A my myśleliśmy, że rekomendowana firma będzie dwa razy lepsza od poprzedniego serwera. No cóż, jak zwykle się myliliśmy. Pewnie poszukamy sobie kolejnego serwera do końca umowy z Natsterem- to jest do września 2005.

A Was, użytkownicy naszego serwisu, wypada przeprosić. Co niniejszym czynię w imieniu własnym i redakcji Katedry.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Zuhar » pt 17.12.2004 14:05

Jak widać Naster nie przejawia chęci poprawy. Serwis znów nie działał poprawnie - na szczęście forum ominęły te kłopoty. Przynajmniej na razie.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » pt 17.12.2004 18:22

No cóż, jest promyk nadzieji. Dzwonił do mnie osobiście admin Natstera, Adrian. Takie skromne gesty przywracają mi wiarę w ludzi, bo są to bardzo odpowiednie gesty dające do zrozumienia, że coś dla nich znaczymy. Zatem Adrian wyjaśnił, że problemy z ostatniego tygodnia nie powinny już mieć miejsca. To była dla nich trudna i żmudna praca. Raz, że przewalali wszystko na nowy sprzęt, to jeszcze przechodzili z linuxa na unixa. Dzisiejsze zabawne krzaczki na stronie były z kolei skutkiem włączenia jednej opcji ;-)... Pokazywania błędów w skryptach, a to oznacza, że nasze skrypty są okropnie po...chromolone. Dzięki przytomności Zuhara, po raz kolejny, Katedra jest uratowana!
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lord Turkey » sob 18.12.2004 11:28

Mam pewien problem. Od czasu ostatniej awari za każdym razem, gdy chcę się zalogować to pojawiam się na dole strony jako "zalogowany", lecz w praktyce zalogowany nie jestem. Próbuję więc po raz drugi i wtedy już wszystko działa, z tym że tematy nowe nie są wyróżnione i nie wiem co się od mojej ostatniej wizyty na forum zmieniło.

Sytuacja powtarza się za każdym razem - pierwsze logowanie to tylko wylądowanie na dole strony, drugie to już zalogowanie w praktyce.

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.12.2004 11:48

Czasem mam to samo, niestety nie wiem, co jest tego sprawcą. Nie zdarza mi się też to nagminnie. Jeszcze ktoś ma ten problem?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jander » sob 18.12.2004 12:12

Nie mogę wysyłać PMów. W skrzynce "do wysłania" mój pm siedzi już od wczoraj.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Jakub Cieślak » sob 18.12.2004 12:23

What the...? Hmm, wezwę odpowiednie służby do pomocy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » sob 18.12.2004 14:42

Po raz: PMy wysyłają się dopiero, kiedy użytkownik do którego pisałeś PMa wejdzie na Forum. Do tego czasu będzie Ci ten PM leżał w skrzynce "Do wysłania". :)

Po dwa: znowu Katedra padła. Na godzinkę czy półtorej w okolicach 13 :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zuhar » ndz 19.12.2004 0:33

Lord Turkey: Wykasuj cookies i znów się zaloguj. Powinno pomóc.
Awatar użytkownika
Zuhar
Mechanik Pokładowy
Mechanik Pokładowy
 
Posty: 520
Rejestracja: śr 11.12.2002 14:13
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Sorden » czw 23.12.2004 23:47

to na jakim serverze wkoncu jestesmy ??? tym niby niezawodnym ????
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » pt 24.12.2004 11:56

Jesteśmy na serwerze www.natster.pl.
Jaki on jest, każdy widzi. Chłopaki od niego zażekają się, że ostatnie przygody będą ostatnimi. Trzymam ich za słowo, baaardzo mocno. A masz li dalej jakieś problemy, Sordenie?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » pt 24.12.2004 12:09

problemow nie ma ! wrecz ciesze sie ze katedra wkoncu dziala... !
Poprostu myslalem ze znow zmieniliscie server ;)
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » pt 24.12.2004 12:31

Uff, bo już się martwiłem.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lilly » ndz 23.01.2005 12:48

Przestaly mi przychodzic powiadomienia z katedry. Podejrzwalam antyspam, ale w odpowiednim folderze tez nic nie ma.

EDIT: hmm... wczoraj zaczely przychodzic... z kilkudniowym opoznieniem ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Lilly » pt 22.04.2005 20:46

Wlasnie probowalam wyslac posta i oto co ukazalo sie moim oczom:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php


EDIT: dzieki temu bledowi musialam sie teraz troche nakasowac tego, co sie wyslalo po 5 razy :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron