Średniowiecze

od starożytnej po nowożytną na wszystkie sposoby ;-)

Średniowiecze

Postautor: Sztickin » pt 10.12.2004 20:37

Wybaczcie że potraktuje to subforum jako tablicę ogłoszeń :)
Gdyby ktoś łaskawy z forum miał dostep do bibliografii i tytułów odpowiednich publikacji na podany niżej temat - i gdyby zechciał się ze mną tym podzielić - byłbym bardzo wdzięczny;)
Chodzi mi o publikacje, ikonografię, i/lub inne źródła obrazujące kulturę i życie w średniowieczu. A jeśliby pisać bardziej precyzyjnie to chodzi mi tu o Cesarstwo Niemieckie i Byzantyjskie - choć nie pogardzę innymi informacjami.

Z góry dziękuję
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jander » pt 10.12.2004 22:28

Zapewne "Jesień Średniowiecza" Johana Huizinga, dostępne w większości bibliotek. Jeżeli znajdę coś jeszcze to dopiszę.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » pn 13.12.2004 16:26

seria PIW'owska 'Życie codzienne w...' (tu wrzuć odpowiedni okres);
PWN i ich seria materiałów źródłowych historycznych (obejmują w sumie okres chyba od V do XX wieku, trafisz na właściwy tom);
belletrystyka jest dość powszechnie znana, dorzucić możesz sobie opracowania poświęcone wyprawom krzyżowym - w tych lepszych pojawiają się nawet niezłe rozdziały o uczestniczących państwach
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » wt 21.12.2004 18:44

Cóż, przydało się, wypada więc powiedzieć dzięki ;)
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Gvynbleid » śr 19.01.2005 22:15

Donald Mathew - "Europa Średniowieczna" - bardziej album, ale koleś pisze całkiem sensownie opowiadając dosyć dokładnie o śreniowieczu "od kuchni", jeżeli jednak chodzi ci o coś całkiem sprecyzowanego i w pełni naukowego nie polecam - kniga taka konkretniejsza na którą możesz po prostu zmarnować czas.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gvynbleid
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 808
Rejestracja: pn 16.02.2004 10:59
Lokalizacja: Silesia sweet Silesia


Wróć do Historia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości