Excalibur MUD

Dyskusje związane z grami komputerowymi ze wskazaniem na gatunki RPG-podobne.

Moderatorzy: Wotan, Azirafal

Excalibur MUD

Postautor: Baudwin » sob 21.08.2004 19:49

A ja chciałbym zaprosić wszystkich do dyskusji na temat nowo powstającego MUDa Excalibur. Czy myślicie że kolejny MUD jaki powstaje w naszej polsko języcznej strefie ma jaką kolwiek przyszłość?

Excalibur MUD w swoich założeniach rozgrywa się w średniowiecznej Angli pośród legend o królu Arturze, rycerzach Okrągłego Stołu i Robin Hoodzie. Anglia ma być pierwszą domeną tego świata, potem dojdą inne kraje (daleko idące plany wspominają coś nawet o krucjatach). Gracze będą świadkami ścierania się ekspansywnego chrześcijaństwa oraz coraz bledszej i cichszej wiary pogańskiej. Będą uczestnikami starć pomiędzy uciskającymi i uciskanymi. Na pewno nie zabraknie klubów, gildii, magii, zwykłego rpg...

Po więcej informacji zapraszam na oficjalną stronę Excalibura: http://troll.miechow.com.pl/~adziu/excalibur/index.php?sid=70c61222c68ed1c99440a3d6d424dab5

Ale czy to wystarczy aby zaistnieć? Czego oczekują współcześni miłośnicy MUDów?

Zapraszam do dyskusji na temat Excalibura
Awatar użytkownika
Baudwin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 21.08.2004 19:41

Postautor: Otorek » sob 21.08.2004 20:08

Przynajmniej dobre miejsce na reklame :D
Jutro spróbuje swoich sił i odwiedze stronke :P Kiedyś grałem w MUD-y to przynajmniej będe miał jakieś porównania.
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Wotan » sob 21.08.2004 22:53

a ja nie gralem... ale w sumie czemu nie, zajrze. Moze okaze sie ze cosik fajnego wykombinowaliscie:-)
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Azirafal » ndz 22.08.2004 10:33

Ja grywałem i nadal lubię pogrywać w MUD'y. Ale kiedyś mnie ciągnął Moongate, a teraz uzależniłem się od Imperian.

Osobiście lubię MUDy z "enforced RP" (czyli jak najgłębsze wczucie się w postać i świat), z gildiami/klanami, oryginalnymi klasami i rasami, ciekawym światem i sporą liczbą quest'ów zlecanych zarówno przez BG jak i NPC. I to powinno wystarczyć na początek :D

Jak to macie, to może do Was wpadnę nawet ;)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Baudwin » pn 23.08.2004 19:28

Re up:

No cóż. Właśnie o tym myślimy.
Na naszym polskim "rynku MUDów" dominują takie, które preferują graczy z zamiłowaniem do komendy 'zabij xxx'. Osobiście nad tym ubolewam, ale podobno na temat gustów się nie dyskutuje.

Obrazek

Chcielibyśmy zrobić coś bardziej ambitnego. W końcu questy które polegające na: "przynieś topór od drwala Grima" nie zadowalają wszystkich graczy (oby...). Chcielibyśmy umieścić na MUDzie zadania które wymagałyby od gracza pomyślunku, intelektu, może nawet zajrzenie do jakiejś książki a napewno wczucia się w postać i jeszcze pewniej wczucia się w świat.

Co z tego wyjdzie?

Zobaczymy. Mam nadzieję że nie będą to internetowe Scrable ani szarady lecz prawdziwe RPG.

Czas to pokaże.

Na razie brakuje nam i tak topografów, opisywaczy i koderów...

Pozdrawiam.

Obrazek :wink:
Awatar użytkownika
Baudwin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 21.08.2004 19:41

Postautor: Otorek » pn 23.08.2004 21:07

Bardzo ambitny projekt , życze udanej realizacji tych pomysłów :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Xurt » pn 27.09.2004 22:23

Baudwin pisze:(...)
Na razie brakuje nam i tak topografów, opisywaczy i koderów...
(...)


A ja z chęcią pomogę wam w realizacji projektu, jeśli oczywiście macie ochote na moją pomoc, nic na siłę ;). Proponuję kontakt na GG#5326572.
BTW próbowałem wejść na stronkę - nie laduje sie. Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe :).
http://www.lazarus.zp.pl
Ordo Militaris et Hospitalis Sancti Lazari Hierosolymitani
Zakon Rycerski i Szpitalny Świętego Łazarza z Jerozolimy, Chorągiew Szczecińska
Awatar użytkownika
Xurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 26
Rejestracja: sob 10.01.2004 16:14
Lokalizacja: Swinoujscie

Postautor: Baudwin » wt 28.09.2004 8:44

:) Dziękujemy, każda pomoc bardzo mile widziana.
A jeśli chodzi o stronę...
Wiecie jak to jest - zawsze jak się powie że coś jest "oficjalne" i "gotowe" to coś musi się popsuć. Tutaj było podobnie. Dlatego teraz z pełną premedytacją napiszę, że nasze tymczasowe forum, można znaleźć pod tym adresem . Jeśli ktoś byłby zainteresowany, zapraszamy.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Baudwin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 21.08.2004 19:41

Postautor: Lord Turkey » pt 12.11.2004 19:57

Mam małe pytanko: co właściwie z projektme? Został zakończony ? Bo stronka się nie ładuje, a na waszym forum od dawna nic nowego się nie pojawilo... czyżby kolejna wzniosła idea, która nie doczekała świtu ?

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Baudwin » sob 13.11.2004 18:49

Prace nad MUDem cały czas trwają. Muszę przyznać bez bicia, że nie posuwają się one z zawrotną prędkością - ale zawsze :wink:

Jesteśmy przekonani że Excalibur doczeka się swojego świtu i robimy wszystko aby stało się to jak najszybciej.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Baudwin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 21.08.2004 19:41

Postautor: Lord Turkey » wt 16.11.2004 17:24

A czy wasze prace posuwają się na jakimś forum, stronie? Zmieniły się adresy? Przy okazji, jeżeli ktoś z was interesuje się Indianami to zapraszam na forum mojej gry. MUD to nie jest, ale pomocy też potrzebuje. :wink:

Pozdrawiam
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Gry komputerowe (w tym cRPG)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron