New Wave Of British Heavy Metal (czyli Iron Maiden itp.)

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

New Wave Of British Heavy Metal (czyli Iron Maiden itp.)

Postautor: Shizm » śr 15.01.2003 13:21

Co sadzicie o kapelach:

-IRON MAIDEN
-MOTORHEAD
-DIAMOND HEAD
-DEF LEPPARD
-JUDAS PRIEST
ktore w W.B. na przelomie lat 70-80 stworzyly cos, co pozniej nazwano NEWWAWEOFBRITISHHEAVYMMETAL i co bylo czyms zupelnie innym niz Heavy ze Stanow
-VAN HALEN
-JOURNEY
-YESTERDAY & TODAY
-FOREIGNER

Czy ta zmiana wyszla temu gatunkowi na dobre :?:
Ostatnio zmieniony sob 29.03.2003 14:01 przez Shizm, łącznie zmieniany 1 raz
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: RaF » śr 15.01.2003 19:09

Heh, ile głosów, tyle opinii - jak to zwykle bywa w takich sprawach. Zmiana jest dla mnie zawsze dobra, o ile nie idzie w kierunku "złym" (chociaż to też kwestia subiektywna). Powiew świeżości zawsze dobrze robi, niewiele jest gorszych rzeczy dla kultury niż skostnienie.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shizm » sob 29.03.2003 14:04

Nikt nic takiego nie slyszal, czy sciemniacie :mrgreen: ?

Ej, bo jak nic nie wiecie to ja juz nie kumam skad tu rozmowy o metalu sie wziely w innych topicach. Juz nawet nazwe zmienilem zeby bardziej kumate bylo.

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Azirafal » sob 29.03.2003 19:30

Def Leppard dobre. Iron Maiden b. dobre. Ale tak naprawdę to tego typu muzyką w dzisiejszych czasach interesują się głównie tzw. "metale - ortodoksi".

P.S. Ja do nich nie należę. Sorry. Ale znam sporo ludzi, których ta muza nadal kręci ;-)
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Kedaar » śr 02.04.2003 8:59

Ironis a nizeli - ogolnie przasna kapela, ale ja tam wole Manowar (tak dla odmiany niemiecki heavy metal) i nie jestem metalem ortodoksem.
Kedaar
I am so dark I cant see my self
The liver Of Kotombo
Kedaar
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: wt 01.04.2003 6:28

Postautor: Draven » śr 02.04.2003 14:19

szczeze mowiac to z tych kapel sluchalem IRON MAIDEN . no pozostale tez, ale nie w takim stopniu. IRON - klasyka :)
ps: zakonczylem sluchanie Iron'sow na Fear of teh Dark...
Karczmarzu wina!!! Pijmy i bawmy sie w ime Liadriel'a!!!
Awatar użytkownika
Draven
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 57
Rejestracja: śr 26.03.2003 14:46
Lokalizacja: Las Loren

Postautor: Jander » śr 02.04.2003 15:05

Iron'ow slucham czasem bo lubie taki klasyczny metal, znam jescze Judas Priest ale slyszalem tylko pare utworow i trudno mi powiedziec czy caly zespol jest dobry.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: borsuq » czw 03.04.2003 20:07

Jeszcze jakis czas wczesniej maniakalnie sluchalem Iron Maiden, teraz jednak mam manie na Opetha :>
Moja wypowiedz nie moze byc obiektywna ale jakos Judas (wydawal mi ise zbyt podobny do IM) mi sie mniej podobola za to Manowar juz lepiej :)
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: solangelica » pn 07.07.2003 10:18

Szczerze mówiąc, z tych wszystkich kapel słucham tylko Iron Maiden, od ktorej jestem uzależniona całkowicie. Motorhead nie cierpie, nie pododba mi sie maniera wokalna wokalisty. Reszte kojarze, ale nie slyszalam. I nie jestem ortodoksem!!!
Widzę człowieka
przykucniętego w ogniu,
który mnie nie ogrzewa,
i zastanawiam się,
dlaczego tak śmiało
wszedł na mój stos pogrzebowy...
solangelica
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: pt 04.07.2003 19:17
Lokalizacja: Trondelag

Postautor: Alganothorn » pn 07.07.2003 11:37

w pierwszych słowach mego postu chciałbym zaznaczyć, żem nie ortodoks...
;-)
a w kolejnych:
słucham Iron Maiden, słucham Def Leppard, czasami Judas Priest, pozostałe z rzadka...
dlaczego? bo lubię, bo mają niezłą gitarę, dynamiczny wokal i linię melodyczną nie wyznaczaną jedynie perkusją...:-)
nie jestem wielbicielem metalu, słucham dosyć szerokiego spectrum muzyki (vide recenzje aktualnie słuchanych utworów), ale IM to częsty gość, a DF i pozstałym też się zdarza...
btw, Shizm, jak wsadziłeś Foreignera do Heavy? słuchałeś ich?
;-)
może te naście utworów które ja mam to wyjątek, ale heavy to one nie są na pewno...
o jaką zmianę pytasz?
o pojawienie się Nowej Fali (pisanej nota bene 'wave', a nie 'wawe' ;-) )?
tak, dobrze, że sie pojawili, ożywili nieco scenę i podarowali światu kilka niesamowitych utworów...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Chaon » wt 08.07.2003 20:19

Myślę, że ta zmiana wyszła zdecydowanie na dobre. Z pięciu wymienionych przez Ciebie, Shizmie zespołów słyszałem tylko Ironów, Motorhead i Judas Priest. Motorhead nigdy mi się nie podobał, nie przypadł mi do gustu i tyle. Ironów słuchałem jeszcze za czasów moich pierwszych kontaktów z metalem (którego zresztą słucham coraz mniej, gdyż wciągnął mnie gotyk i ostatnio darkwave) i nadal ich lubię, choć słucham dość rzadko. Niektórych ludzi denerwuje to, że ciągle grają w tym samym stylu, ale ja właśnie za to ich lubię. Judas Priest na początku nie lubiłem, bo zobaczyłem fragment teledysku "Breaking the law" i myślałem, że pękne ze śmiechu, ale potem posłuchałem kilka utworów (do czego zachęciła mnie koncertowa płyta Halforda) i zobaczyłem fenomenalny teledysk "Painkiller". Od tego czasu uznaję JP za dobry zespół, choć ze względu na moje coraz większe odchodzenie od metalu nigdy nie miałem czasu aby się zapoznać lepiej z ich twórczością.
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Pablos » śr 13.08.2003 8:29

Iron Maiden jest zajefajne, ale tak naprawdę to tylko pierwsze płyty, do momentu opuszczenia zespołu przez Dickinsona. Blaze się nie spisał, a "Brave New World" ciekawe, ale to już nie jest prawdziwe Iron Maiden. Natomiast z całego nurtu NWOBHM naprawdę godnym polecenia jest zespół, który wiele przeszedł, od pierwszych miejsc na listach przebojów, do spraw sądowych o nazwę, czyli herosi nowofalowego grania: SAXON. "Denim And Leather", "Strong Arm Of The Law" czy nowsze "Unleash The Beast" spodoba się każdemu fanowi dobrego, szczerego heavy metalu. Polecam zwłaszcza tym, którzy podniecają się Kornem, Linkin Park itd. Saxon to Prawdziwa Muzyka!
Pablos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 16.07.2003 10:53
Lokalizacja: Heavy Metal Universe

Postautor: Chaon » śr 13.08.2003 9:37

Ja mogę równie dobrze powiedzieć: Korn to wielki zespół, dzięki któremu więcej osób (min ja) odnalazło metal, niż dzięki takiemu Saxonowi. Dla wielu Korn nadal jest dobrym zespołem, ich ostatnia płyta była bardzo dobra, a ich twórczość niesamowicie przemawia do słuchacza. Polecam zwłaszcza tym, którzy podniecają się Saxonem, Manowar itd. Korn to Prawdziwa Muzyka! :roll:
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » śr 13.08.2003 11:22

hym motorhead w latach 74-76 rzadził w NWOBHM od motorheada zaczeła sie metallica, saxon, slayer...lubie ten zespoł szanuje go za wklad w historie metalu...motorhead gra cos w postaci "ciezkiego rock&rolla" charakterystyczny głos wokal...judas tez jest ciekawy jednak za ironami nie przepadam...gdy w sklepie przegladam koszulki i inny staff przeraza mnie liczba sprzetu wydanego pod ich logiem :wink: to taka moja prywatna opinia ktorej zgłebiac tu nie bede gdyz nie mam ochoty scierac sie na kopie ze zwolennikami tego zespołu gdyz sa oni moimi kolegami :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » śr 13.08.2003 11:24

sory ze sie jeszcze wtrace...manowar to amerykanska kapela i graja true metal i jeszcze nawiasem mowiac nie oczerniac mi tu saxona kolego chaon :P
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Chaon » śr 13.08.2003 18:10

<oczernia Saxona>
:wink:

Może ktoś mi wytłumaczy co to jest true metal?
Grim+necro=true?
:?
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » wt 02.09.2003 17:38

rycerski metal...krotko zwiezle i na temat przyjacielu :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Angbandrider » wt 02.09.2003 21:50

Od Ironów podobały mi się tylko płyty gdzie Dickinson był na wokalu.

Apropos jedzie ktoś do Wrocławia w październiku :?: na koncert
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Vampdey » wt 30.09.2003 14:52

Co sądzicie o nowej płycie Ironów, Dance of Death?

IMO świetna, jedna z lepszych. Żelazne Dziewice dały świetny pokaz tego, że nie stracili nic z dawnego potencjału i po wrażeniach jakie dostarczyła mi płytka wiem, że będą zaskakiwać dalej :).

Piosenki Dance of death, Journeyman, Rainmaker, Paschendale lecą u mnie naokrągło od kilku dni :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: egoist » pn 02.08.2004 10:00

Szczerze powiedziawszy NWOBM interesowalo mnie jak mialem 12 - 14 lat i wydaje mi sie, ze jest to dobry wiek na fascynowanie sie czyms tak malo ciekawym jak muzyka prezentowana przez wymienione przez was kapele.
Z tamtego [jakze pieknego] okresu pozostal mi w pamieci, zamazany juz lekko, widok panow w legginsach w paski, skorzanych, cwiekowanych kurtkach, ktorzy wyginajali sie niemilosiernie podczas wykonywania rozjechanych, idiotycznych solowek czy innych gitarowych galopad.

Ponadto wspomnienie jednorekiego perkusisty Def Leppard - [nie wiem czy ten zespol zalicza sie do NWOBM] - ktory nie zawsze dawal rade, wysmienite [naprawde tak uwazam] zdolnosci wokalne Bruca Dickinsona i oczywiscie 'kukielka' wykorzystywana przez Iron Maiden [Eddie jezeli pamiec mnie nie myli]

Ech, to se ne vrati...

Urazonych trescia mojej wypowiedzi [choc watpie by tak bylo - jestesmy wszak dorosli :)] przepraszam, ale ja bardzo, ale to bardzo nie lubie metalu.
the name of the game is to win all way!
egoist
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob 17.07.2004 14:07
Lokalizacja: lodz

Postautor: egoist » pn 02.08.2004 10:25

ach, zapomnialem o najwazniejszym!!!



jakze charakterystycznym wyrozniku, pozwalajacym na pierwszy rzut oka

stwierdzic przynaleznosc muzyka do nurtu nowej fali brytyjskiego metalu!




zapomnialem moi mili,

o wypielegnowanych grzywkach mianowicie :flasingsmile: :!:
the name of the game is to win all way!
egoist
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob 17.07.2004 14:07
Lokalizacja: lodz

Postautor: RaF » pn 02.08.2004 12:58

de gustibus, wszystko de gustibus...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości