Siewca Wiatru

Wszystko o rodzimych publikacjach

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Siewca Wiatru

Postautor: Dragon » wt 30.03.2004 19:42

Czytal ktos juz Siewce Wiatru M.L.Kossakowskiej? Na forum nie zauwazylem zadnych sladow choc reklam w pismach trudno nie zauwazyc. Skonczylem ja niedawno i moge powiedziec ze warto lecz mam kilka zastrzezen o ktorych pozniej. Akcja toczy sie glownie w Krolestwie Niebieskim a bohaterami sa zarowno zwykli jak i upadli aniolowie. Fabula toczy sie wokol zdrady oraz walki z cieniem Pana - Siewca Wiatru.Jest ona w miare dobra ale to nie ona byla dla mnie najwiekszym plusem. O niebo lepiej prezentuja sie sylwetki bohaterow i tlo tworzace swietny nastroj i popychajace czytelnika na kolejne strony. Ksiazka choc jest dosc spora czyta sie ja blyskawicznie. Jednak choc akcja toczy sie szybko w pewnym miejscu latwo domyslec sie zakonczenia. Najwiekszym zgrzytem okazuje sie ogrom bledow oraz rozbudowane komicznie opisy co zamierzeniem autorki nie bylo:P. Jesli chodzi o bledy pojawiaja sie one na tyle czesto by zadac sobie pytanie kto pozwala na wydawanie takich ksiazek... Dawno nie widzialem tak zlego wydania :?
Na zakonczenie zachecam do dyskusji na temat jesli oczywiscie sa tacy ktorzy przeczytali :)
Obrazek
"Wszystko to co mnie nie zabija, wzmacnia mnie"
Awatar użytkownika
Dragon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: śr 30.10.2002 19:54
Lokalizacja: Middle-Earth

Re: Siewca Wiatru

Postautor: Xaos » wt 30.03.2004 20:59

Dragon pisze:Czytal ktos juz Siewce Wiatru M.L.Kossakowskiej? Na forum nie zauwazylem zadnych sladow choc reklam w pismach trudno nie zauwazyc.


No nie, nie wytrzymam =D. A avatara i siga Avathara widziales mosci forumowiczu =D?!

Dragon pisze: O niebo lepiej prezentuja sie sylwetki bohaterow i tlo tworzace swietny nastroj i popychajace czytelnika na kolejne strony.


Zgodze sie - bardzo mi sie podobalo to, ze mozna dokladnie zglebic psychike, postepowanie i cechy kazdego bohatera. Duzym plusem jest tez to, ze nie wszyscy oni sa opisani calkowicie 'krysztalowo', lub wrecz przeciwnie - nie sa tacy zli, na jakich ich sie kreuje (vide chociazby Lampka - romantyk).

Dragon pisze:Najwiekszym zgrzytem okazuje sie ogrom bledow oraz rozbudowane komicznie opisy co zamierzeniem autorki nie bylo:P. Jesli chodzi o bledy pojawiaja sie one na tyle czesto by zadac sobie pytanie kto pozwala na wydawanie takich ksiazek... Dawno nie widzialem tak zlego wydania :?


Tak szczerze mowiac to albo sam poprawialem w myslach bledy czytajac, albo po prostu na tyle bylem zainteresowany fabula, zeby nie zwracac uwagi na takie rzeczy. Fakt, bledy raza, ale naprawde jakos duzo ich nie pamietam po przeczytaniu ksiazki.

Na koniec w sumie moge sie dolaczyc do zachety Dragona - przeczytajcie ksiazke, bo warto.
Awatar użytkownika
Xaos
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 81
Rejestracja: pt 14.02.2003 17:14
Lokalizacja: Bruxelles

Postautor: NornaHexe » śr 31.03.2004 11:28

Czytałam, podobało się. Zwłaszcza to że tylu tam starych znajomych:} Jest to niewątpliwie jakaś w miarę świeza wariacja na anielski temat (heh, scena z wychodzeniem przez pentagram... wyłam z radości).
No i coż, pewne rzeczy pozostawiały nieco do zyczenia ale ogólne wrażenie - jak najbardziej pozytywne.
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pt 19.09.2003 8:47

Postautor: C23 » wt 27.04.2004 21:38

za "Siwcę wiatru" dopiero mam zamiar sie zabrać :-), kończe własnie "Obrońców Królestwa" tejże autorki, czyta mi się to świetnie więc już siewcy doczkekać się nie moge. Ciekawie przedstawiona wizja "nieba" - królestwa, aniołow, pare fajnych pomysłów i duża przyjemnośc z czytania :). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
C23
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 23.02.2004 14:27

Postautor: Shadowmage » śr 28.04.2004 9:21

A czytał ktoś z was Obrońców królestwa? Ten zbiorek bije powieść na głowę, po jego przeczytaniu miałem olbrzymie oczekiwania, których powieść nie spełniła. Zachwycacie sie bohaterami, ale oni są tylko cieniem tych z opowiadań. Fabuła jest marna, mało humorystyczna, a wręcz miejscami głupia. A końcówka wręcz żałosna. Nie zmienia to faktu, że jest to powieść wybijajaca się na naszym rynku, ale zał ściska gdy sie pomyśli co mogło z tego być.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Avathar » wt 11.05.2004 20:55

Cóz Siewcę przeczyalem dosc szybko. Ksiazka fajna i lekka. Po Kossakowskiej nie oczekiwalem czegos super mowiac szczerze bo jej nie znalem i po niej nie slyszalem. Milo sie czyta i fabula ciekawa, ale czytalo sie lepsze. Fajna opowieść na wieczory, do snu.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań


Wróć do Literatura polska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości