Chobits

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Chobits

Postautor: Sorden » pn 07.04.2003 13:02

Hmm... moja nastepna zdobycz...
Jak wam sie podoba ta saga ?
Moze macie jakies spostrzezenia ?
Zapraszam do dyskusji... !!!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: hops » pn 07.04.2003 15:46

Zajmowałem się dystrybucją fansubu w Polsce :) A potem ograniczyli mi transfer...

IMHO bardzo wesoła seria, z elementami uwielbianego przeze mnie ecchi [;)], momentami za bardzo udramatyzowana. Pokuszę się o stwierdzenie, że autorzy chcieli stworzyć wesołą odmianę Ghost in the Shell - czy roboty/chodzące komputery mają duszę? Można obejdzeć, ale tylko raz. Zdecydowanie odradzam kolekcjonowanie. Aha, zakończenie jest beznadziejne.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: v_vader » pn 07.04.2003 21:22

Akurat jestem w czasie czytania mangi :) niewiem czy różni się ono od anime ale wyraże swoją opinie na podstawie mangi.
Więc tak po krótce, piękne poprostu piękne, bardzo dobne połączenie komedii i dramatu śłowem można pośmiać się i zapłakać, plus dodatkowo dość romantyczne i dotego echi (yeah). Hejhops włąśnie porównał to Gitsa z czym musze się zgodzić (czy roboty mają dusze?). Szczerze mówiąc polecam a gdyby ktoś mógł obdarować mnie anime to po rękach będe całował ;)
Chii jest rozbrajająca !!
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head.
Awatar użytkownika
v_vader
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 04.04.2003 1:21
Lokalizacja: ...darkness within your soul

Postautor: Sorden » czw 10.04.2003 16:06

hmm... fakt... zakonczenie marne !!!
Jednak mi sie ogolnie saga podobala...
Hmm... z tym kolekcjinowaniem to ja troche inaczej do tego podchodze... poprostu nagrywam wszystkie pelne sagi jakie mam...
Kto wie, moze kiedys mnie najdzie na ponowne obejrzeie :P
A tak pozatym ... Mam tu pytanie co o zakonczenia...
Byl tam taki watek z dwoma robotami ktore zostaly stworzone aby zniszczyc Chii... Zastanawia mnie czemu... Czego sieci naukowcy bali ? (moze nie wiedzieli czego) ?
W anime nie zostalo to wyjasnione, mozna sie tylko domyslac...
Pamietacie ten watek ?
Jakie sa wasze wizje :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Yoghurt » wt 01.07.2003 2:01

Wybaczcie gafę, nie przyjżałem się i walnąłem pod wpływem impulsu od razu wątek o czobitach :)

Cóż, moje zdanie na ich temat: http://www.katedra.net.pl/modules.php?n ... tent&id=12
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Sorden » czw 10.07.2003 19:18

Powiedz mi tylko gdzie mozna te dzielo sztuki kupic ?
W Empiku ???
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » pt 26.03.2004 23:53

Ha! Wygrzebałem temat z samego dna! :P

Właśnie przeczytałem pierwsze cztery tomy i jestem pod wielkim wrażeniem. Znalazłem wiele mądrości w tej mandze i nie chodzi mi tu o rozważanie kiedy zaczyna się dusza itp. (choć to też ciekawe) ale o znajdowanie tego "kogoś tylko mojego". Już się nie mogę doczekać aż przeczytam resztę :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » sob 27.03.2004 0:03

Aaaaargh. Ja to tylko przeglądałem, ale stanowczo nie mam zamiaru czytać :? Widziałem kawałki i jakoś mnie nie wciągnęły... Poza tym, Ty Chaon masz ostatnio spaczone gusta :wink: Love Hina i te sprawy, teraz Chobits... Co następnie? Paradise Kiss i Brzoskwinia? 8) Obudź się z tego gotyckiego doła, chłopie! :twisted: :wink:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sorden » sob 27.03.2004 0:57

Azi... Azi... hmm... narazasz sie :wink:
Chobits moim zdaniem jest warte uwagi... tymbardziej, ze choc troszeczke sie wyroznia wsrod innych badziewi z tego gatunku !!!
A pozatym bardzo dziwaczna historyjka... Nie znam osoby ktora nie chcialaby znac zakonczenia !!!
I Love Chiii ( ta z anime choc nasza forumowa Chiii tez jest niczego sobie :twisted: :wink: )

p.s. masz cos do Love Hina :twisted: Zajebiste anime ! :twisted:
Szczegolnie odcinek o pierwszym pocalunku :wink: :silly:

Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » sob 27.03.2004 9:14

(kręci głową na post Aziego)
Jak przeglądałem i oglądałem w necie obrazki to też mnie nie ciągnęło, ale jak zacząłem czytać to mnie strasznie wciągnęło. Poza tym jaki gotycki dół? :P Dzięki Love Hina i Chobits jestem radosny jak skowronek :D
Azi jest po prostu zazdrosny, że Naru podoba mi się bardziej niż on :P

(przytakuje na post Sordena)
Nic tylko się zgodzić :)

Kurcze, potrzebuję kasy na mangę :?
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lechu » sob 10.04.2004 17:52

Bójcie się, Lechu znów będzie zamulał!

Wśród niedawnego napływu anime trafiły mi się również Chobitsy. Niechętnie się za nie brałem, bo to Clamp, a ja Clampa nie trawię. No ale anime to nie manga - pomyślałem - może będzie lepiej.

Było lepiej :P
Spodziewałem się romansidła jakich trochę już się widziało, i niewiele brakowało a moje oczekiwania by się sprawdziły.
Żeby nie humor. Pierwsza połowa serii miażdzy. Pełen energii Hideki, Chii ucząca się mówić czy odcinek z majteczkami rozłożył mnie na glebie. Nie żebym był jakimś nieczułym na romantyczne klimaty brutalem, po prostu humor to 80% sukcesu tej serii. Już wyjaśniam dlaczego, i oczywiście informuję - to oczywiście tylko moja opinia :)

Otóż pozbawmy Chobitsy humoru i ecchi, a wyjdzie z tego badziewko :P Bo tak naprawdę fabuła jest głupia i nieprzemyślana - persocony, ich zachowanie, sposób działania i tak dalej to raczej niskopoziomowe patenty. Do tego Chii i te pseudoGitSowe dywagacje, oparte na niezbyt logicznym pomyśle, raczej nudzą niż zmuszają do refleksji (no bo po to chyba miały być?). Filozofia nudna jak flaki z olejem, naciągane motywy, brak spójności, i humorm który ratuje w moich oczach całość.
Czepiam się, jak najbardziej! Ale nie napisałem że seria jest zła. Podobała mi się, oglądało się przyjemnie, szczególnie jak się jest takim perwersem. A i dobrze wiem, że te wszystkie "wady" przed chwilą wymieniłem nie zaniżają poziomu serii, bo po prostu chodzi w niej o coś zupełnie innego.
Aha, ta książeczka i motyw z nią szczerze mnie wk**wiały :twisted: Ble Ble Ble
A co do zakończenia - ujdzie, lepszego i tak by raczej nie wymyślili, więc nie narzekam. Początek nadrabia miodnością za końcówkę :)
Tak więc - pierwsza połowa - mmmmm, druga połowa - byrzydal :P

Oh! My goddess lepsze :twisted:

PS Niech nikt z początków posta nie wyciąga pochopnych wniosków - mangi Chobits nie widziałem, fakt ten stwierdziłem na podstawie innych mang Clampu które przeszły przez moje ręce.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Bloody » czw 08.07.2004 21:24

No cóż, ja po dłuigim czasie ( parę latek), znowu zacząłem oglądać anime i to właśnie zaczęło się od przypadkowych dwóch odcinków, które dostałem od znajomego. I przyznam że bardzo mi ise to podobalo :D.
Tylko że od czasu ukończenia tej seri, prawie żadna nie zrobiła juz na mnie tkaiego wrażenia :(. Jedynie jeszcze "Breserk" był extra, tak wszystko było gorsze :?
Excitate vos somnus non eat....
Awatar użytkownika
Bloody
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: śr 10.03.2004 4:38
Lokalizacja: Wieszowa

Postautor: FynnsFisch » czw 24.08.2006 19:02

Coż czytałam tylko mangę. Bardzo ładna technika rysunku, choć ładne w tej mandze są przede wszystkim dziewczyny, faceci już nie tak dobrze narysowani, no i mało zadowalająca fabuła. Zbyt dużo mówienia o niczym. Zakończenie słodko-gorzkie. Niby dobre, ale nie do końca. (Bo się okazało, że pecety nie mają raczej duszy, tylko "dusza Chii jest we mnie") Zbyt smętne. Nie ma tu takiej akcji, jakiej wymagam od dobrej mangi. W skali od 1-5 dałabym tu 3,5. No cóż. Wszystko jest rzeczą gustu. Żadnych życiowych mądrości tez tu nie znajduję. Porównując, czytałam już lepsze dużo mangi, ale w sumie dość godna uwagi (do przeczytania jeden raz). :-)
Babcia siedzi na płocie a Jasiu też lubi budyń. Jaki z tego morał? Nie stawiaj roweru koło lodówki, bo ci zaleje piwnicę.
Awatar użytkownika
FynnsFisch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: czw 24.08.2006 18:24

Postautor: Kagome26 » wt 09.01.2007 17:50

Nie czytałam mangi ale za to oglądałam anime^^. Lekkie anime jak dla mnie na weekend^^
Kagome26
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: wt 09.01.2007 17:26

-

Postautor: Cyrograf » wt 15.05.2007 14:26

To jest głupie!
Najgłupsze [ Po Dragon Ball Z(widziałam 1 odc. i wystarczy..) ] anime jakie widziałam.
* ogolnie odstaszają teksty, ale być może dlatego, że widziałam z polskim dub. a to już nie to. Moim zdaniem japońki z angielskim lepiej się ogląda, jakoś bardziej wciąga..
* Postaci, zbyt "cukierkowe"
Mogłabym dorzucić fabułe, ale się odczepie.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Sorden » pt 18.05.2007 12:19

Ja sie tak zastanawiam jaka by byla moja reakcja na to anime gdybym teraz je ogladal :)

Jakos nudza mnie ostatnio produkcje tego typu...

chociaz miec takiego PC to bym chcial :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Grzyb » wt 03.07.2007 19:14

Ja przeczytałam caaałą mangę a z anime to widziałam tylko parę odcinków i to nie po kolei, więc o anime nie będę się wypowiadać... Mi się mangowy Chobits podoba! Miejscami bardzo filozoficzna ta manga i przez to taka inna wśród mang, no ale w końcu to dzieło CLAMP-a a one lubą zaskakiwać!
Czytałam też rozdzialiki ich nowej mangi - Kobato i z całą pewnością mogę powiedzieć że o ile te panie dorysują coś więcej niż tylko pół pierwszego tomu to ja na pewno będę chciała mieć tę całą historię...
mamy już 12 tomików InuYashy... go go go Egmont! :smilecolros:
Awatar użytkownika
Grzyb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: sob 30.09.2006 10:37
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Postautor: majka22 » pn 07.02.2011 16:47

Odcinki wszystkie ogladnelam, mange przeczytalam. Bardzo bardzo mi sie podoba. Uwielbiam CLAMP za ich kreske. Jest to jedna z kilku mang ktora przypadla mi do gustu, a z pewnoscia jedna z perelek CLAMPA :) Zainteresowani moga poczytac wiecej na wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chobits Chii jest po prostu sliczna... Rzadko kiedy mialam tak malo zastrzezen do mangi i anime jak w przypadku Chobits. Polecam takze artbook: cudowne rysunki..
majka22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: śr 26.01.2011 16:10


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron