Kapitan Tsubasa

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Kapitan Tsubasa

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 8:22

Polecam te anime dla fanow pilki noznej te anime poprostu wymiata jak bylem mlody szczeniak to razem z kumplami zawsze se to ogladalismy a pozniej chodzilismy grac w pilke, wypowiedzcie sie - POLECAM
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Avathar » pt 26.03.2004 8:27

No może nie jest to Anime w tej samej lidze co .Hack/Sign , Neon Genesis Evangelion, czy może Last Exile, ale zdecydowanie przyjemnie się ogląda.

Pamiętam te dawne lata (jakieś 6-7 lat temu) jak to człowiek sie przy Tsubasie ekscytował niesamowicie ... te bramki, pokonywanie obrońców ... Rany...

Podsumuje - fajnie, nie genialne.

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Alganothorn » pt 26.03.2004 9:15

obejrzałem ze dwa - trzy razy całą serię...nie licząc wielu odcinków oglądanych 'w oderwaniu' od całości;
mocna sprawa;
pierwszy raz w telewizji było chyba jakieś 10 lat temu or so na Polonii 1 - może nawet wcześniej, bo to była jakoś podstawówka, ale na tyle dawno, że precyzyjniej nie wydatuję ;-)
duże wrażenie po reksiu i bolki i lolku
:-)
to, yattaman, gigi la trottola, pojedynek aniołów, generał daimos, yattodettaman (czyli calendar man) - to był początki Polonii 1, to były pierwsze spotkania z anime, to jest kuuuupa wspomnień
:-)
sam serial 'holly e benji' jak to można było wyczytać na ekranie 'intra' byłprosty, banalny, ale zupełnie inny niż wszystko, co widziałęm do tej pory...przykuwał uwagę, jednak, w przeciwieństwie do kilka znajomych, nigdy nie próbowałęm grać tak, jak bohaterowie, ani też fakt, że reprezentacje grają inaczej nie dziwiło mnie zbytnio...ot bajeczka, ale miła dla oka
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » pt 26.03.2004 9:20

Może ja byłem na ten serial za stary, kiedy się z nim zetknąłem, ale dla mnie serial był wyłącznie powodem do żartów; zresztą wśród moich znajomych nadal funkcjonuje powiedzenie "Tsubasa by to wytrzymał" :lol: , a najgorsza drużyna w lokalnej lidze szóstek nazywa się Nankatsu, więc jednak jakiś wpływ na moje otoczenie miał :)
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Azirafal » pt 26.03.2004 11:20

Tsubasa. A w polskiej wersji "Kapitan Hawk" (kto to wymyślił? do tej pory pojęcia nie mam... :roll: ) Jak mały brzdąc byłem (też podstawówka) to oglądałem Tsubasę pasjami! Mój brat się z tego strasznie naśmiewał i teraz mu się nie dziwię - przez 5 minut przebiegać całe boisko? Trochę długo, nie? :wink: Poza tym było to całkiem sympatyczne, choć już i wtedy zadawałem sobie kilka pytań dotyczących logiki niektórych zagrań i faktów (kończenie gry równo z upływem 45 minut i niezaliczenie przez to bramki... chyba z tydzień się głowiłem, czy tak można czy nie :lol: ). Poza tym śmieszna i sympatyczna rozrywka, choć dziś znalazłbym czas na sporo lepszych rzeczy, tak sobie myślę :P

Alganothorn pisze:to, yattaman, gigi la trottola, pojedynek aniołów, generał daimos, yattodettaman (czyli calendar man) - to był początki Polonii 1, to były pierwsze spotkania z anime, to jest kuuuupa wspomnień
:-)


Oj, tak. To były czasy! Wszystko to oglądałem i przestać nie mogłem. Przez długi czas zazdrościłem Włochom, że takie fajne kreskówki mają :wink: Potem poszły jeszcze jakieś następne... Bia (jakaś czarodziejka to była, pamiętam...) i jeszcze parę, których nazwy już mi tak w pamięci nie utkwiły jak Gigi, czy Yattaman 8)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 12:52

zgadzam sie z kolegami to byly czasy jeszcze jak pozniej puszczali Dragon Ball i Slayers ale teraz telewizja spadla na "psy" poniewaz POkemony, Beyb....cos tam i te inne to "kupa" bezmuzgich dzieciaczkow a tworcy na takich anime sie tylko wzbogacaja wedlug mnie nic tworczego nowe anime spada na psy
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Alganothorn » pt 26.03.2004 13:27

Polonia 1 to jakieś przynajmniej 7 - 8 lat przed Dragon Ballem zaczęła puszczać, jak dla mnie 'tamte' czasy skończyły się dobrze przed pojawieniem Dragon Balla...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 13:32

Dragon Ball to juz inna liga nikt niedorownuje temu anime jeszcze przez pare nastepnych lat niepowstanie tak dobre anime jak dragon ball
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Lechu » pt 26.03.2004 13:54

Ja tam fanem piłki kopanej nie jestem, Czubasę oglądałem najwyżej czasem jak nic lepszego w TV nie było :P

Ehh te dziesięciokilometrowe boiska, niewidzialne piłki i inne kosmosy :D

Kapitan Hawk to się nazywa pewnie dlatego, że "tsubasa" to o ile się nie myle "skrzydło" po japońsku, albo i "sokół", biorac pod uwagę ilośc znaczeń jednego wyrazu w tym "chorym" języku :) Albo nazwali go sokół, bo skrzydło głupio brzmiało :) Anyway, u nas on zawsze był "Czubasa".

eddie pisze:Dragon Ball to juz inna liga nikt niedorownuje temu anime jeszcze przez pare nastepnych lat niepowstanie tak dobre anime jak dragon ball

Żartujesz, prawda? :P
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pt 26.03.2004 14:02

Lechu pisze:
eddie pisze:Dragon Ball to juz inna liga nikt niedorownuje temu anime jeszcze przez pare nastepnych lat niepowstanie tak dobre anime jak dragon ball

Żartujesz, prawda? :P

Prawda, właśnie ? :P

Długo mógłbym Dragon Balla opieprzać... Tsubase i Dragon Balla dałbym do 3 ligi Anime :P

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 14:21

poprostu sie nieznasz na anime chlopie dlaciebie to Wojowniczki z ksiezyca czy jakos tak to dla ciebie ekstraklasa niechcem pieprzyc tutaj ale wedlug mnie niemasz zielonego pojecia na ten temat SKONCZYLEM
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Sithon » pt 26.03.2004 14:46

eddie pisze:poprostu sie nieznasz na anime chlopie dlaciebie to Wojowniczki z ksiezyca czy jakos tak to dla ciebie ekstraklasa niechcem pieprzyc tutaj ale wedlug mnie niemasz zielonego pojecia na ten temat SKONCZYLEM


nie moge hahaha
poczytaj wszystkei tematy od poczatku kolego i wtedy sie wypowiadaj :O
co do kapitana to hmm lubilem to anime chodz pech zawsze chcial ze na najwazniejsze odcinki nigdy nie moglem zdazyc, bo zawsze cos wypadalo :( mamy XXI w i pewnie tv juz nie zechce powtornie wyemitowac tych wszystkich "staroci" szkoda :) pozostaja wspomnienia, mile wspomnienia :)
Pzdr
power of speech is given to all, wisdom of mind to few :(
Awatar użytkownika
Sithon
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz 27.04.2003 18:00

Postautor: Lechu » pt 26.03.2004 15:12

eddie pisze:poprostu sie nieznasz na anime chlopie dlaciebie to Wojowniczki z ksiezyca czy jakos tak to dla ciebie ekstraklasa niechcem pieprzyc tutaj ale wedlug mnie niemasz zielonego pojecia na ten temat SKONCZYLEM


Skończ, i oszczęć sobie wstydu. Taka drobna rada.
To, że DB to dla Ciebie najlepsze anime, to od razu nie powód, żeby wystawiać opinie że ktoś się na anime nie zna, skoro uważa inaczej. Naucz się chłopie dyskutować, a potem z chęcią z Tobą podyskutuję o wyższości i wspaniałości DB.
Aha, "Wojowniczki z ksiezyca" uważam za dużo lepsze od DB - i co, też się poprostu nie znam?

I masz szczęście, że ten tekst nie był do mnie, bo autentycznie byś SKOŃCZYŁ.
Karierę na tym forum.

Gwoli ścisłości - każdy następny post nie na temat leci na kopach.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Shizm » pt 26.03.2004 15:45

Tsubase mialem mozliwosc obejzec kilka lat temu i jaokos zadnej euforii we mnie nie wzbudzil. Ot anime o tym, jak to japonczyki w pilke umieja grac (a nie umieja zbytnio, wiec anime przejaskrawione do granic absurdu).

eddie --> co do DB i twojej opini na temat ludzi, ktorzy tego anime nie uznaja za arcydzielo (czyli mnie) to masz pecha stary. Uraziles obu modow :mrgreen: piszac takie rzeczy. Mowisz o znajomosci anime, a ile ty zes widzial, ze masz czelnosc takie bzdury pisac. Prosze o twoja liste obejzanych anime w stosownym do tego typu rzeczy miejscu; np. tutaj: http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=180

Pozdrawiam!!!!!!![/url]
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Alganothorn » pt 26.03.2004 16:20

w temacie: Tsubasa był znakomitą odskocznią jako jedyne dostępna anime w tym czasie; ubaw po pachy...
:-)
nomenklatura z tego filmu przeszła do języka codziennego z 'podniebnym futbolem braci Tachibana/Tashibana' na czele...
OT: eddie określił swój poziom nie tylko w tym topicu, eot
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 20:45

no zjechaliscie mnie i bardzo przepraszam( nie to ze lubie lizac ludziom ich cztery litery)zachowalem sie jak debil

Prosze o twoja liste obejzanych anime w stosownym do tego typu rzeczy miejscu; np. tutaj: http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=180

Shizm wole tu, a wiec:
Dragon Ball - cala saga
NGE- wszytkie odcinki
Hellsing
Blue Submarine No. 6
Captain Tsubasa
Slayers
Soul Hunter
The Animatrix
Vision of Escaflowe
Trigun
Wonderful Days
Battle Angel Alita OVA
Tenchi Muyo!
Angel Sanctuary
Ninja Sroll
Ghost In The Shell
Yattaman
Moze dla was to malo ale ja jestem dumny z mojej kolekcji ktora sie powieksza, a jezeli Shizm Cie tak interesuje to moze mam Ci podac jeszcze czego slucham co??Przyznaje sie do swojej glupoty niejestem tak jak inni ze jeszcze na chama komus robia ja do takich nienaleze i mowie co mysle a tamta poprzednia mowa byla przemyslana moze glupia ale ja i tak niezmienie zdania
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Azirafal » pt 26.03.2004 21:35

Jedna prośba.

Lechu ==> wykasuj mojego posta (a może i parę innych, tych niezwiązanych z tematem?) i przerzuć posta Eddie'go (mimo wszystko, wybacz, ale porządek musi być...) do tych list czy cuś. Bo tu się troszkę śmietnik robi, a nie dyskusje o Tsubasie.

Eddie ==> jak chcesz podyskutować o DB, to proszę, tu jest już taki topik. Mów do mikrofonu: http://katedra.mud.pl/forum/viewtopic.php?t=177

To tyle.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » pt 26.03.2004 22:00

Azi, to jest niestety nie możliwe, nie mogę przenosić postów. Posty pokasuję jutro, chociaż cięzko będzie doczyścić ten topik.

eddie.
Na forum obowiązują pewne zasady. O konieczności utrzymania pewnego poziomu dyskusji, już pisałem, nie wiem czy załapałeś o co chodziło. Drugą zasadą jest pisanie NA TEMAT. To jest topik o Tsubasie, jak chcesz wymienić anime które widziałeś, rób to w topiku do tego przeznaczonym. Jak chcesz dyskutować (podkreślam DYSKUTOWAĆ, a nie wmawiać komuś że się nie zna) o DB, rób to w topiku o DB. Ostrzegałem, żeby pisać na temat. Ty widać albo nie wiesz co to znaczy, albo ci się nie chce, nie wnikam. Ale na bajzel na moim forum nie pozwolę, i albo przestrzegasz tych zasad i wspólnie dyskutujemy, albo nie, a wtedy nie będę już zbyt tolerancyjny.
Mam nadzieję że się zrozumieliśmy.
Aha, mam nadzieję że o KULTURZE przypominać ci nie muszę. No ale przypomnę, że zaraz za przyciskiem M na 99% klawiatur są takie znaczki jak "." i "," Zacznij ich używać, to nic nie kosztuje.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: eddie » pt 26.03.2004 22:05

Wiem dobrze o co Ci dokladnie chodzi i przepraszam mozesz poczytac moje posty w temacie filozofia to sie przekonasz i jeszcze raz przepraszam kierowaly mna emocje

Skasuj ten post, on jest tylko dla ciebie
Brzask rozrywa cię!
Uwalnia zło...
Wijesz się jak wąż...bo czeka ktoś, przed kim...
...starasz się...
...uciec?
Awatar użytkownika
eddie
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 25.03.2004 20:30
Lokalizacja: Mrągowo

Postautor: Shizm » pt 26.03.2004 22:48

I tak posty poleca, wiec napisze do ciebie eddie tutaj.

1. Masz avatara z moja ulubiona maskotka, to ci sie chwali.
2. To ze uwazasz, ze DB jest najlepszym anime pod sloncem i jak ktos tak nie mysli, to sie nie zna, jest glupie. No ale sie wytlumaczyles, ze emocje i takie tam, a ja sam emocjonalny jestem, wiec po czesci cie rozumiem. Tylko niestety zlamales pare regol, ktore przypomnial ci juz Lechu.
3. Jezeli uwazasz, ze DB jest lepsze od NGE, to sorry, ale chyba czegos nie zalapales w tym drugim, albo po prostu obejzales bezmyslnie. Db owszem bylo swietne, ale w pierwszej serii. Cala reszta to powolny upadek tej serii. Spowodowane to bylo brakiem wartkiej akcji (ani walki nie byly wartkie, ani tresc) i brakowalo jakiegos elementu do przemyslen. Anime do obejzenia i zapomnienia.

Pozdrawiam!!!!!!

PS: Lechu, trzeba sie bedzie przysiasc i popatrzec, kto gdzie swojego posta ma przeniesc, a Tsubasa niech zostaje w okrojonej wersji.
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » sob 27.03.2004 1:08

eddie pisze:Moze dla was to malo ale ja jestem dumny z mojej kolekcji ktora sie powieksza, a jezeli Shizm Cie tak interesuje to moze mam Ci podac jeszcze czego slucham co??


1. Jesli chcesz napisac czego sluchasz, zapraszam na moje forum (Muzyka) :wink:
2. Swietnie ze jestes dumny ze swojej listy, ale sa tu ludzie, (np JA :silly: ) ktozy maja listy 2-3 razy dluzsze i wszystkie te anime widzieli... wiec troszke sie znamy choc niewiele :P
3. Tsubasa mnie nigdy nie interesowal... wsumie tak jak i pilka nozna :P Uwazam to za beznadziejne anime... choc napewno jest to klasyka na ktorej wychowalo sie wielu anime-maniakow :P
Ale jak dla mnie to beznadzieja... Sorx :roll:
4. cholera... czemu nie zajzalem tu wczesniej... nie wiedzialem ze tu tak wesolo :P

Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » sob 27.03.2004 9:32

Oglądanie Tsubasy... to było dawno i nieprawda :wink: Jak byłem w podstawówce to zachwycałem się tym anime (jak leciało na Polonii 1), ale jakoś zacząłem przegapiać odcinki, wypadłem z obiegu i przestałem oglądać. Nie bardzo pamiętam szczegóły, ale maratony przez boisko, akrobacje bliźniaków, strzały Kojiro (czy jak on się tam nazywał) wrzucające bramkarza do bramki - to było coś :D
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Biały Orzeł » śr 14.04.2004 20:38

Hej!
Chaon pisze:...ale maratony przez boisko, akrobacje bliźniaków, strzały Kojiro (czy jak on się tam nazywał) wrzucające bramkarza do bramki - to było coś :D

Tego się nie da zapomnieć. :twisted:
Pamiętam, że kiedyś zawsze po oglądaniu Tsubasy zaraz cała dzieciarnia (w tym ja) wybiegała na dwór żeby pograć w nogę. I karzdy trenował, żeby grać tak jak ich idole z anime :wink:
"Ziemia i ja - z jednego jesteśmy ducha"-Joseph - wódz Indian Nez Percé

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - Antonione de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Biały Orzeł
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 02.09.2003 17:42
Lokalizacja: Mrągowo/Des Plaines

Postautor: Pampi-rampi » czw 15.04.2004 6:44

Ta Tsubasa nawet fajny był ..ekhm... jest =). Jednak nie ujął mnie tak jak .hack//sign, ninja scroll, czy też dbz (te 3 bajki zawsze będą moimi ulubionymi, jezeli chodzi o anime =)).

Pozdr. P-R
Awatar użytkownika
Pampi-rampi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 05.04.2004 16:32
Lokalizacja: Navarro (:))

piłeczka - NO!

Postautor: ejm2000 » wt 16.05.2006 14:26

..nigdy nie mogłam się przekonać do Tsubasy.....oj nie.... - pewnie dlatego, że nie przepadałam za piłką....... :lol:
post tenebras spero lucem
carpe diem
ejm2000
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 03.05.2006 10:13
Lokalizacja: Varsavia


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości