w hołdzie Niemenowi...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

w hołdzie Niemenowi...

Postautor: Isztar » ndz 18.01.2004 17:02

z pewnością należy się hołd jednemu z największych polskich artystów, był pierwszym, który śpiewał poezję polską: Norwida, Asnyka, Tuwima, Leśmiana...
mówi się o nim, że zawsze szedł pod prąd- nonkonformista, samotnik, wymagał od siebie i od innych...
podczas, gdy w latach 70-tych królowały piosenki o kwiatkach, parkach i pocałunkach on wylansował ponadczasowy utwór-manifest znany wielu kolejnym pokoleniom - "Dziwny jest ten świat"...
pełen ekspresji, koneser muzyki, erudyta...
zmarł wczoraj tj. 17. stycznia

... a ja mam nadzieję, że mój 'sen o Warszawie' spełni się...
Ostatnio zmieniony ndz 18.01.2004 22:11 przez Isztar, łącznie zmieniany 2 razy
Isztar
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pt 09.01.2004 14:00

Postautor: Jusi » ndz 18.01.2004 19:41

Przyłączam się do hołdu! :( To smutne. wielki był to artysta...
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Isztar » ndz 18.01.2004 22:44

i przepraszam za błąd rzeczowy: "dziwny ..." jest o dekadę młodszym utworem :oops:
Isztar
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pt 09.01.2004 14:00

Postautor: Shizm » ndz 18.01.2004 23:15

A mnie sie jego malarstwo bardziej podoba niz muzyka, chociaz nie wiele widzialem obrazow. Po prostu kiedys wpadl mi w lapy jakis katalog, czy cos i tam byly naprawde swietne rzeczy. Zszokowalem sie jak przeczytalem kim jest autor. Muzyka mnie nie zszokowala, wiec cenie go bardziej za malarstwo.

Pozdrawiam!!!!!!!!!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Sorden » pn 19.01.2004 0:19

Ja wiele nie moge powiedziec na jego temat, jednak szanuje jego tworczosc, gdyz wiem ze wiele wniosla do polskiej muzyki...
Oby takich ludzi bylo wiecej !
Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hifidelic » pn 19.01.2004 10:22

Przyłączam się do hołdu.
Dziękuję zwłaszcza za album "Katharsis", do którego okładkę (fantastyczną) malował właśnie Niemen.
Na tym albumie obok fantastycznej muzyki elektronicznej znajduje się także jeden z moich ulubionych utworów tego artysty "Bema pamięci żałobny rapsod".
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Alganothorn » pn 19.01.2004 10:31

jak pisałęm gdzie indziej na tym forum, Niemen podarował mi jedną z napięknieszych piosenek ever, czyli 'Wspomnienie'...
rzewna? naiwna? romantyczna? uwielbiam ją, bo po mógłbym się pod nią podpisać (nie tyle, jeśli chodzi o wydarzenia, ile kwestię emocji)...
pisali o długiej i ciężkiej chorobie, wstyd się przyznać, żę wiedziałem tylko, że choruje; no nic, może to i lepiej, że nie wiedziałem, pewnikiem takie było życzenie, aby utrzymać sprawę w tajemnicy...
szkoda, że nic już więcej nie napisze, nie namaluje...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: małgoś » wt 16.03.2004 12:18

Chłopcy z Chemical Brothers usłyszeli "Pielgrzyma". Zachwyciło ich. Chcieli fragmenty wykożystać w swojej piosence. W tej sprawie wysłali do Polskich Nagrań dwa listy - jeden adresowany do Niemena, drugi do... C.K. Norwida, autora słów... Potem byli ponoć bardzo zaskoczeni, że jeden już nie żyje, a drugi jest chlubą muzyki polskiej.

Teraz nie żyją obaj... :(
Awatar użytkownika
małgoś
Lady
Lady
 
Posty: 76
Rejestracja: pn 15.03.2004 12:19


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości

cron